Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2466 odpowiedzi w tym temacie

#2351 Szymoon555

Szymoon555
  • 9 postów

Napisano 30 maja 2022 - 07:48

U mnie iPhone SE 2 po równym roku ma kondycji baterii już tylko 86%. Ale trzyma na oko jeszcze tak samo jak nowy. Czyli do 3h na LTE i jakieś 5h włączonego ekranu na Wi-Fi.

#2352 nieSwiety

nieSwiety
  • 22 postów

Napisano 31 maja 2022 - 11:42

U mnie iPhone SE 2 po równym roku ma kondycji baterii już tylko 86%. Ale trzyma na oko jeszcze tak samo jak nowy. Czyli do 3h na LTE i jakieś 5h włączonego ekranu na Wi-Fi.


U mnie też SE 2, w czerwcu stukną 2 lata. U mnie 84 %. Trzyma bateria tak samo, jak u Ciebie, ale znów mam wrażenie że na początku nowy trzymał lepiej i chyba za chwile pójdzie na wymianę baterii.

#2353 Szymoon555

Szymoon555
  • 9 postów

Napisano 01 czerwca 2022 - 22:07

Ten wskaźnik kondycji jest mało warty moim zdaniem. SE 2 ogólnie nie ma wielkiej baterii, wiec cudów nie ma co oczekiwać. Mimo wszystko daje radę.
Ja na Twoim miejscu bym poczekał na wymianę, póki się sam nie wyłącza to jest jeszcze ok.

#2354 nieSwiety

nieSwiety
  • 22 postów

Napisano 02 czerwca 2022 - 08:33

Nie wyłącza się jeszcze, ale kilka razy miałem akcje przy podłączonej ładowarce jak miał 10% lub 20%. Kilka razy w ciągu minuty wyskakuje info o niskim poziomie baterii. Nie wiem czy wina baterii ale od czegoś trzeba zacząć. (napewno nie przerywa ładowania, a kabel z ładowarka ori z kilkumiesięcznego iPada)

#2355 Huana

Huana
  • 3 postów

Napisano 21 lipca 2022 - 21:17

Podczas przeglądania ‚aktywność baterii wg aplikacji’ natknęłam się na aktywność w aplikacji „ostatnio usunięte”, brak jest ikony, a sama przeglądając iPhone na wszystkie możliwe strony nie potrafiłam wywołać reakcji baterii na ponowne użycie aplikacji. Jakieś pomysły co wyzwala takie zużycie?

#2356 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 lipca 2022 - 21:21

No ale przecież masz wprost napisane: to jakaś aplikacja ostatnio USUNIĘTA. Skoro jest usunięta, to już jej nie ma, nie?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2357 Huana

Huana
  • 3 postów

Napisano 21 lipca 2022 - 21:25

Ok, a w przypadku gdy nie usuwałam żadnych aplikacji w danym przedziale czasowym? Co więcej w godzinach w których było zużycie aplikacji miałam oddalonego tylko YouTube, czasem zerknęłam na inne typu WhatsApp.



#2358 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lipca 2022 - 05:32

Przedział czasowy nie ma znaczenia. Usunięcie mogło nastąpić później i to samo będzie wyświetlane. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2359 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 22 lipca 2022 - 06:42

U mnie pokazywało, że latarka była włączona przez 12 godzin dziennie (sic!), oczywiście nie była włączona. Pokazywało zyżycie przez nią, niewiele, bo jakiś 2 %. Póki co 15.6 rozwiązał ten dziwny bug.

#2360 gadzeciarz_z_rozsadku

gadzeciarz_z_rozsadku
  • 102 postów

Napisano 17 września 2022 - 20:03

Wprowadzenie przez Apple opcji ładowania czystą energią może mieć wpływ na kondycje baterii czy raczej znikomy? Mój IP11 kupiony w marcu tego roku po pół roku ma 100%.



#2361 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 18 września 2022 - 09:01

Czekaj, wyciągnę szklaną kulę 



#2362 anics

anics
  • 172 postów

Napisano 19 września 2022 - 13:40

Macie doświadczenie z dual sim- jak bardzo drenuje baterie w porównaniu z jedną kartą?

#2363 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 21 września 2022 - 21:30

Nie wiem, czy już to zauważyliście, ale polecam poobserwować. Każdy wpis, każda wypowiedź, która kończy się sformułowaniem „tyle w temacie” zawsze niesie tylko jedną i tę samą treść: „gówno wiem, więc się wypowiem”. Właściwie silniki for internetowych mogłyby z automatu takie wpisy kasować, bo nigdy niczego merytorycznego nie wnoszą.

Co do 88% po roku - to zupełnie poprawna wartość. Ja mam w iP12 Pro 87%. Bateria to element eksploatacyjny, trzeba sobie założyć, że raz na 2 lata telefon idzie do serwisu na jej wymianę, podobnie jak filtr paliwa w samochodzie.

Jesteś widzę zorientowany to zapytam. Po ponad roku mam 83%, w mig spadły procenty z ponad 90. Dzwoniłam do Apple, bo mam problem z ekranem i robiliśmy zdalne połączenie, które rzeczywiście wykryło problem ekranu, także czeka mnie reklamacja. Wspomniałam o baterii, bo koło 18 zaczęła szybko padać i zaraz musiałam ładować - wtedy zerknęłam na %. W teście zrobiłam wszystko zgodnie z wytycznymi, babka się podłaczyła pod telefon, zajrzała w ustawienia i dane i stwierdziła, że bateria nie powinna się tak zachowywać, ale wymiana baterii jest przy 80% i nie wie jak serwis do tego podejdzie. To prawda z tą baterią? Generalnie nigdy w iP nie miałam problemów i nie oddawałam na reklamację, to będzie pierwszy raz z powodu ciemniejącego ekranu, albo wygaszania się i przez kilka chwil zero reakcji. W tym czasie telefon się grzeje.


Użytkownik Dastia edytował ten post 21 września 2022 - 21:32

iPhone 14 PRO Max


#2364 anics

anics
  • 172 postów

Napisano 22 września 2022 - 10:34

IPhone 11 pro ma po dwóch latach taką samą kondycję co 13 pro po roku- 92%. Oba użytkowane identycznie.

#2365 Jash

Jash
  • 246 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 22 września 2022 - 12:19

U mnie 13Pro po roku 94% z czego ostatnie 4% zleciało w dół w ciągu ostatniego miesiąca.


iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#2366 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 24 września 2022 - 07:36

U mnie 13 Pro póki co 100%. Kończę dzień z 40-50% stanu i doładowuję do 80-90%. iOS 15.7. Nie mam uwag do baterii.



#2367 Vipe

Vipe
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2022 - 12:49

Temat przerabiałem z iphone 11 pro, teraz na 14 pro.

Bateria przy bezczynności spada. Najlepiej to widać w nocy, kiedy nie używam telefonu. Przez 6-8h czasem zejdzie 5%, a czasem 15%. W 11 pro potrafiło spaść nawet o 25%, ale tam bateria miała już 3 lata.

Sprawdzone wszystkie opcje - wyłączone odświeżanie w tle + powiadomienia z aplikacji, reagowanie na "hey siri", lokalizacje ustawiona wszędzie na minimum (+ nie używam widgetu pogody czy dynamicznej tapety z lokalizacją), poczta ustawiona na fetch (zamiast push), wyłączenie findmy, tryb danych ustawiony na niski, wyłączony backup w icloud, AOD wyłączone itd.
Próbowałem też hard reset i wgrywanie softu w trybie DFU + używanie telefonu na standardowych ustawieniach (ale wtedy zazwyczaj jest jeszcze gorzej).

Testowane na różnych kartach SIM - fizyczna T-mobile (2 kreski zasięgu), eSIM Play (max zasięg), eSIM Orange (2 kreski). Nawet przy ustawieniu operatora na sztywno. Operatorzy nie mają problemów z nadajnikami, telefon też nie przełącza się pomiędzy nimi.
Pomaga tylko tryb samolotowy lub brak karty SIM. Wtedy nawet przy włączonym Wifi nie ma problemu i jak bateria ucieka to max 1% przez całą noc. Na 11 pro chwilowo pomagało przełączenie na 3G, ale problem po czasie powracał + internet jednak niezbyt działał. W 14 pro nie mogę ustawić nawet 3G - ustawione mam na sztywno LTE (brak 5G).

Od razu uprzedzę kilka faktów:
1. Na wykresie baterii brak aktywności, czasem pokaże 1 min na 1h ekran początkowy/zablokowany, findmy, siri itp.
2. Ładuj w nocy - Ok, ale w dzień jak nie używam telefonu to też spada, w nocy jest to tylko lepiej widoczne na wykresie. W domu więcej korzystam z ipada. Wtedy wolałbym, żeby iphone jednak trzymał ten poziom naładowania.
3. Każdy iphone po odpięciu od ładowarki przez dłuższy czas trzyma ten sam procent baterii. Także screeny, gdzie ktoś zostawił na noc telefon zaraz po odpięciu od ładowarki też nie mają zbytnio sensu - u mnie wtedy też będzie pozioma kreska na wykresie.
4. soft najnowszy, indeksowanie plików itp. odpada - mam telefon praktycznie od premiery.
5. po prostu używaj i się nie przejmuj - no jak nie będzie rozwiązania to tak zrobię xD 

Może ktoś ma/miał podobnie i znalazł chociaż przyczynę.



#2368 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2022 - 13:07

Pomaga tylko tryb samolotowy lub brak karty SIM.

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale człowiek, nawet kiedy śpi, to zużywa energię. Chyba, że nie żyje. Telefon tak samo. A jak nie jest w trybie samolotowym, to cały czas pozostaje w kontakcie ze stacją bazową, bo przecież w dowolnym momencie ktoś może do Ciebie zadzwonić lub wysłać SMS. Zużycie energii będzie zależne od siły sygnału, ale będzie cały czas.

 

Także proponuję zastosować punkt 5.



#2369 Vipe

Vipe
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2022 - 13:15

Super. Zatem:

  • dlaczego większość nie ma tego problemu? Mają lepszy zasięg?
  • jeżeli tak, to dlaczego przy pełnym zasięgu na play też mam ten problem?
  • jeżeli telefon ciągle zostawiam w tym samym miejscu, dlaczego jednej nocy spada 5% a innej 15%?

Praktycznie centrum Krakowa.



#2370 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2022 - 13:26

Super. Zatem:

  • dlaczego większość nie ma tego problemu? Mają lepszy zasięg?
  • jeżeli tak, to dlaczego przy pełnym zasięgu na play też mam ten problem?

Zużycie energii przez włączone urządzenie elektroniczne, szczególnie nadawczo-odbiorcze, nie jest problemem, tylko dość oczywistym faktem. Nie wiem, o jakiej większości mówisz? Być może o tej, która sobie z tego faktu po prostu zdaje sprawę, nie postrzega go jako problem i nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami.

 

  • jeżeli telefon ciągle zostawiam w tym samym miejscu, dlaczego jednej nocy spada 5% a innej 15%?

 

To mogą być na przykład zmienne warunki propagacji fal radiowych w atmosferze, zalogowanie się do innej stacji bazowej, albo w paśmie 5G zamiast LTE, przyczyny mogą być rozmaite. Nie bardzo chce mi się bardziej roztrząsać tego rodzaju "problemy". Telefonu używam w ciągu dnia, jeżeli baterii starcza do wieczora, to w ogóle nie zajmuję się analizowaniem, na co ile energii poszło, tylko podłączam do ładowarki, żeby rano odpiąć naładowany telefon.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 30 listopada 2022 - 13:31


#2371 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2022 - 15:36

Ogólnie ditto, wobec tego, co napisał Mikołaj dodam tylko że zmienną może być ilość pobieranych danych. Np. maile czy podcasty. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2372 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 30 listopada 2022 - 15:51

Ewidentnie słaby (niestabilny) zasięg LTE/5g. Mam tak samo w biurze- stalowa konstrukcja. Mimo 2-3 kresek zasięgu i wifi non stop włączonym telefon bardziej dostaje po tyłku niż w dni kiedy siedzę w domu i uzywam go prawie identycznie. Różnica jest spora i sięga 15-20%. Telefon ciągle "walczy z utrzymaniem" lte/3g i żre energię.
  • wopo lubi to

iPhone 15 Pro


#2373 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 04 grudnia 2022 - 10:12

Temat przerabiałem z iphone 11 pro, teraz na 14 pro.

Bateria przy bezczynności spada. Najlepiej to widać w nocy, kiedy nie używam telefonu. Przez 6-8h czasem zejdzie 5%, a czasem 15%. W 11 pro potrafiło spaść nawet o 25%, ale tam bateria miała już 3 lata.

Sprawdzone wszystkie opcje - wyłączone odświeżanie w tle + powiadomienia z aplikacji, reagowanie na "hey siri", lokalizacje ustawiona wszędzie na minimum (+ nie używam widgetu pogody czy dynamicznej tapety z lokalizacją), poczta ustawiona na fetch (zamiast push), wyłączenie findmy, tryb danych ustawiony na niski, wyłączony backup w icloud, AOD wyłączone itd.
Próbowałem też hard reset i wgrywanie softu w trybie DFU + używanie telefonu na standardowych ustawieniach (ale wtedy zazwyczaj jest jeszcze gorzej).

Testowane na różnych kartach SIM - fizyczna T-mobile (2 kreski zasięgu), eSIM Play (max zasięg), eSIM Orange (2 kreski). Nawet przy ustawieniu operatora na sztywno. Operatorzy nie mają problemów z nadajnikami, telefon też nie przełącza się pomiędzy nimi.
Pomaga tylko tryb samolotowy lub brak karty SIM. Wtedy nawet przy włączonym Wifi nie ma problemu i jak bateria ucieka to max 1% przez całą noc. Na 11 pro chwilowo pomagało przełączenie na 3G, ale problem po czasie powracał + internet jednak niezbyt działał. W 14 pro nie mogę ustawić nawet 3G - ustawione mam na sztywno LTE (brak 5G).

Od razu uprzedzę kilka faktów:
1. Na wykresie baterii brak aktywności, czasem pokaże 1 min na 1h ekran początkowy/zablokowany, findmy, siri itp.
2. Ładuj w nocy - Ok, ale w dzień jak nie używam telefonu to też spada, w nocy jest to tylko lepiej widoczne na wykresie. W domu więcej korzystam z ipada. Wtedy wolałbym, żeby iphone jednak trzymał ten poziom naładowania.
3. Każdy iphone po odpięciu od ładowarki przez dłuższy czas trzyma ten sam procent baterii. Także screeny, gdzie ktoś zostawił na noc telefon zaraz po odpięciu od ładowarki też nie mają zbytnio sensu - u mnie wtedy też będzie pozioma kreska na wykresie.
4. soft najnowszy, indeksowanie plików itp. odpada - mam telefon praktycznie od premiery.
5. po prostu używaj i się nie przejmuj - no jak nie będzie rozwiązania to tak zrobię xD 

Może ktoś ma/miał podobnie i znalazł chociaż przyczynę.

Ile % baterii zje ci zablokowany ekran w ciągu 10 dni? U mnie 2 %.



#2374 Vipe

Vipe
  • 16 postów

Napisano 04 grudnia 2022 - 13:42

Przy aktualnyn użytkowaniu? Zakładając, że w 8h spada 10% to telefon po 3-4 dniach sam się rozładuje.
Na ipadzie bez karty Sim, tylko Wifi tak będzie - w 10 dni myślę, że max 5% spadnie. Podejrzewam, że na samolotowym w iphone będzie podobnie.

Słaby zasięg ma sens, ale w sumie w Play mam pełny (antena na dachu na budynku za oknem) i też jest ten problem.

#2375 Mogg

Mogg
  • 51 postów

Napisano 04 grudnia 2022 - 15:24

Nie, nie. Nie o to pytałem. Jakie wartości zużycia baterii pokazuje ci w ustawieniach - ekran początkowy/zablokowany.

 

Jeżeli żadna aplikacja / zablokowany ekran nie wyświetla ci zbyt dużego zużycia energii to wskazuje to właśnie na zasięg / system iOS. 


Użytkownik Mogg edytował ten post 04 grudnia 2022 - 15:31





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych