Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
* * * * - 3 votes

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Please log in to reply
2467 replies to this topic

#2051 meg

meg
  • 310 posts
  • SkądGdańsk

Posted 26 January 2021 - 10:34

Ja nadal jestem zachwycona baterią w 12 pro Max. To pierwszy Iphone od kilku modeli wcześniejszych (nie pamiętam jak często ładowałam Iphone'a 2g), że mogę ładować telefon co drugi dzień. Czasem bateria starcza na 1,5 dnia, ale to przy naprawdę intensywnym użytkowaniu.



#2052 Geble

Geble

  • 1179 posts
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Posted 14 March 2021 - 17:03

Proszę o poradę, bo ja już trochę zgłupiałem. Pacjent to 5 letni 6s, który bardzo szybko "zjada" procenty baterii. Wyzerowany, wszystko na czysto. Specjalnie pobrałem 3UTools żeby określić stan baterii i nie wygląda na to żeby wymagała wymiany. Kondycja 82%, cykli ledwo 556. Poniżej zamieszczam screen z kondycją baterii.

 

Zrzut-ekranu-2021-03-14-165930.png

 

Procenty nie dość, że lecą dość szybko to na dodatek "schodkami", czyli w pewnej chwili mam 70%, by za 3 min mieć na przykład 62%. Nie grzeje się, więc problem z płytą raczej odpada.

 

Z góry dzięki!


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#2053 Regiss

Regiss
  • 2936 posts
  • SkądRadom

Posted 14 March 2021 - 18:30

Jak bateria leci skokowo po kilkanaście czy kilkadziesiąt procent to do wymiany. Wiek zrobił swoje.

iPhone 15 Pro


#2054 wikiwiki

wikiwiki
  • 6 posts

Posted 16 March 2021 - 11:12

Hej, mam iPhone 11 pro od 2 miesięcy i kondycja baterii spadła do 95% czy to normalne ? Boje się za niedługo będzie trzeba wymieniać baterie. L

#2055 Regiss

Regiss
  • 2936 posts
  • SkądRadom

Posted 16 March 2021 - 11:50

Nowy kupiony w sklepie? Czy jakiś powystawowy, nadwyżka magazynowa czy coś podobnego? 


iPhone 15 Pro


#2056 wikiwiki

wikiwiki
  • 6 posts

Posted 16 March 2021 - 11:54


Nowy kupiony w sklepie? Czy jakiś powystawowy, nadwyżka magazynowa czy coś podobnego?

Zupełnie nowy

#2057 Regiss

Regiss
  • 2936 posts
  • SkądRadom

Posted 16 March 2021 - 12:11

Jak tak dalej będzie leciało to oddaj na gwarancje, niech sprawdzą. To nie jest normalne zachowanie. Mój Mini od 13 listopada dalej ma 100%. Zresztą poprzednie telefony, po roku mialem zawsze ok. 97-99%. Widomo zależy od użytkowania ale bez przesady 2 miesiące i 5%.
  • MasterM likes this

iPhone 15 Pro


#2058 Now133

Now133
  • 127 posts

Posted 29 March 2021 - 21:42

Cześć. Czy gdy siedzę na wifi w domu ale mam włączone sieci komórkowe to czerpie to baterie skoro używam wifi ? Czy skoro używam wifi to Nie ma sensu wyłączać tego ?

#2059 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 29 March 2021 - 21:46

Nie ma sensu tego wyłączać. W ogóle bez dobrego powodu nie ma potrzeby wyłączania danych komórkowych w iPhonie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2060 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24064 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 30 March 2021 - 09:52

Przecież jak 'siedzisz w domu', to czerpanie baterii nie jest problemem, bo ładowarka leży tuż obok.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2061 wikiwiki

wikiwiki
  • 6 posts

Posted 30 March 2021 - 11:13

Witam
Mam problem z kondycją baterii w iPhone 11 Pro, mam ho od 3 miesięcy i kondycja spadła do 94% to raczej nie jest normalne, czy to wadliwa bateria? Czy powinnam iść do serwisu i zgłosić go do gwarancji?

Mam nadzieje ze tym razem zadałam pytanie w odpowiednim miejscu...

#2062 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 30 March 2021 - 11:37

Miliony razy było mówione, że wskaźnik kondycji baterii jest jedynie orientacyjny. Wymiana baterii na gwarancji Apple przysługuje w zasadzie jedynie wtedy, jeśli spadnie poniżej 80% w trakcie jej trwania. Jeśli uważasz, że 94% po trzech miesiącach jest nienormalne, to możesz zadzwonić na infolinię Apple. Zrobią zdalny test i będziesz wiedziała. 


  • MasterM likes this

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2063 Kazikmazik

Kazikmazik
  • 3 posts

Posted 31 March 2021 - 16:25

Witam, 2 miesiące temu nabył telefon iphone xs z kondycją baterii 90%, od tego czasu kondycja spadła do 88% - to tak w miarę informacji.

 

Problem polega na tym, że wydaję mi się, że telefon dosyć słabo trzyma na baterii. No właśnie, wydaje bo być może jest to normalne.

Ktoś jest w stanie określić czy SOT na poziomie 3,5h -4h to coś normalnego w tym modelu? Powyłączałem już dużo różnych opcji w telefonie, używam cały czas trybu ciemnego i jest to dal mnie udręką, że musze telefon ładować po 3 razy dziennie ponieważ bardzo intensywnie go używam. Nieraz potrzebuje go włączonego na ekranie po 7-8h. 

 

Zdjęcie zrobione przy 4%.

Czy to normalny wynik na iphone XS? One tak słabo trzymają? Mój stary xiaomi redmi note 3 pro przy 4h na ekranie ma jeszcze 40% baterii...

 

iSKyJrp.jpg



#2064 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 31 March 2021 - 16:47

1. Ten telefon ma pewnie coś koło 2 lat. Nie będzie trzymał jak nowy. 

2. Sam czas na ekranie nic nie mówi. Powinieneś jeszcze podać, jakie aplikacje zużywają najwięcej energii, jakie są warunki sieciowe, jaka jasność, czy jest lokalizacja itp. 

3. Odpuść sobie korzystanie z trybu ciemnego w dzień, jeśli wolisz jasny wygląd. Oszczędność baterii jest symboliczna, a w słoneczny dzień musi być to udręką. 

4. Sprawdź szczegółowe statystyki użycia korzystając z narzędzia typu Coconut Battery (dostępne na macOS). Powinno ono pokazać liczbę nabitych cykli, co da nieco większe pojęcie o faktycznym stanie baterii. 

5. Rozważ wymianę baterii na nową lub ewentualnie kupno Smart Battery Case (jeszcze można gdzieniegdzie dorwać pojedyncze sztuki). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2065 Regiss

Regiss
  • 2936 posts
  • SkądRadom

Posted 31 March 2021 - 16:50

Na lte przy takiej kondycji baterii to normalny wynik. Do takiego użycia jak piszesz XS to nie był dobry zakup. Raczej żaden iphone tego nie wytrzyma na jednym ładowaniu. Trzeba było uderzać w jakiegoś nowego androida z baterią 5000-6000.


iPhone 15 Pro


#2066 Kazikmazik

Kazikmazik
  • 3 posts

Posted 31 March 2021 - 19:16

Podrzucać tutaj screen'a z aplikacji 3utools gdzie widać m.in ilość cykli ładowania.

https://i.imgur.com/T2demyR.png

 

Co do użytkowania w 90% telefonu używam na lte. Co do aplikacji w większości jest to facebook oraz Messenger, trochę safari i często youtube w tle. Aktualnie nie posiadam screen'a z rozpiską używanych aplikacji.

 

1. Ten telefon ma pewnie coś koło 2 lat. Nie będzie trzymał jak nowy. 

2. Sam czas na ekranie nic nie mówi. Powinieneś jeszcze podać, jakie aplikacje zużywają najwięcej energii, jakie są warunki sieciowe, jaka jasność, czy jest lokalizacja itp. 

3. Odpuść sobie korzystanie z trybu ciemnego w dzień, jeśli wolisz jasny wygląd. Oszczędność baterii jest symboliczna, a w słoneczny dzień musi być to udręką. 

4. Sprawdź szczegółowe statystyki użycia korzystając z narzędzia typu Coconut Battery (dostępne na macOS). Powinno ono pokazać liczbę nabitych cykli, co da nieco większe pojęcie o faktycznym stanie baterii. 

5. Rozważ wymianę baterii na nową lub ewentualnie kupno Smart Battery Case (jeszcze można gdzieniegdzie dorwać pojedyncze sztuki). 

 

Co do wymiany baterii trochę mi szkoda tym bardziej, że jest to telefon który nie był jeszcze rozbierany. Jeżeli nowa bateria ma poprawić wynik o 30-40 minut a nie np o kolejne 1,5-2h na ekranie to nie zdecyduje się na wymianę baterii. Pytanie tylko ile taką wymianą baterii poprawię wynik?

 

 

Na lte przy takiej kondycji baterii to normalny wynik. Do takiego użycia jak piszesz XS to nie był dobry zakup. Raczej żaden iphone tego nie wytrzyma na jednym ładowaniu. Trzeba było uderzać w jakiegoś nowego androida z baterią 5000-6000.

 

 

Właśnie problem w tym, że byłby to android. Jest to mój pierwszy iphone i chyba już nie mam zamiaru powracać na androida, tylko ta bateria...

 

Chciałem jedynie upewnić się czy z moim egzemplarzem jest wszystko okej, czy jednak nie do końca. Jeżeli tak to w najbliższej przyszłości po prostu będę celował w coś lepszego z ios'em np iphona 11 pro.



#2067 Aga2701

Aga2701
  • 5 posts

Posted 07 April 2021 - 07:38

Witam i o zdrowie pytam :)

A tak całkiem poważnie. iPhone 11 zakupiony 10 miesiecy temu jako nowy, w sklepie. Codziennie w użyciu internet, messenger pojedyncze aplikacje na chwile ładowany codziennie na noc plus czasami podładowywany w dzień. Kondycja baterii 88% gdzie Około miesiac temu Bylo 95%.
iOS 13 gdyż nie chce sie zaktualizować do 14.
Czy to normalne ze kondycja az tak spadla ?

#2068 MC_

MC_
  • 6891 posts

Posted 07 April 2021 - 11:04

Żona od grudnia 2019 r. używa i ma aktualnie 94%, a korzysta sporo.

Dziwi mnie ten nagły spadek.


  • MasterM likes this

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#2069 Aga2701

Aga2701
  • 5 posts

Posted 07 April 2021 - 15:20

Żona od grudnia 2019 r. używa i ma aktualnie 94%, a korzysta sporo.
Dziwi mnie ten nagły spadek.


Skontaktowałam się z Apple i po zdalnym teście Pani stwierdziła, ze z telefonem i bateria jest wszystko w porządku. Za winowajcę podała korzystanie za korzystanie z sieci za pomocą danych komórkowych a nie wifi. Po czym kazała wszystkie aplikacje wyłączać i korzystać z wifi. Przy czym jeśli badał będzie spadek trzeba zresetować telefon do zera.

#2070 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 07 April 2021 - 16:30

Wyłączać aplikacje? W sensie ubijać je ręcznie z poziomu widoku wielozadaniowości?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2071 Aga2701

Aga2701
  • 5 posts

Posted 07 April 2021 - 17:21

Wyłączać aplikacje? W sensie ubijać je ręcznie z poziomu widoku wielozadaniowości?

Tak. Jak tylko kończę robotę z dana aplikacja to pyk kazała ją zaraz wyłączać całkiem

#2072 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 07 April 2021 - 17:28

No to ciekawe. Bo oficjalne zalecenie Apple jest takie, że aplikacje powinno się ubijać ręcznie tylko w przypadku, gdy przestają one odpowiadać (źródło: https://support.appl.../pl-pl/HT201330 oraz https://support.appl...ph83bfec492/ios). I przez lata wszyscy, którzy wiedzą co nieco o iOS trąbili, żeby nie zamykać, bo iOS sam „ogarnia” takie sytuacje. Ubijanie wręcz może zwiększać zużycie energii (bo zamiast wczytać „gotową” aplikację z pamięci trzeba ją uruchamiać od zera). 


  • MasterM likes this

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2073 Aga2701

Aga2701
  • 5 posts

Posted 07 April 2021 - 17:32

No to ciekawe. Bo oficjalne zalecenie Apple jest takie, że aplikacje powinno się ubijać ręcznie tylko w przypadku, gdy przestają one odpowiadać (źródło: [url="[url]https://support.apple.com/pl-pl/HT201330"]https://support.apple.com/pl-pl/HT201330[/url][/url] [url=""]oraz [url]https://support.apple.com/pl-pl/guide/iphone/iph83bfec492/ios[/url]).[/url] I przez lata wszyscy, którzy wiedzą co nieco o iOS trąbili, żeby nie zamykać, bo iOS sam „ogarnia” takie sytuacje. Ubijanie wręcz może zwiększać zużycie energii (bo zamiast wczytać „gotową” aplikację z pamięci trzeba ją uruchamiać od zera).


Tak tez dobrej pory myślałam i robiłam.
I bardzo mnie zdziwiło to co mi napisała.
Co więcej zwykły pracownik support’u Apple nie dał rady ki pomoc i przekazał mnie zwierzchnicce. I to jej zalecenie.

Może dodam, ze to nie z Polskiego Apple, tylko Franuskiego. Chociaż pewnie małe ma to znaczenie.

#2074 winmaciek

winmaciek
  • 6642 posts
  • Płeć:

Posted 07 April 2021 - 19:19

Ciekawe. Tym bardziej, że porada jest od osoby na „drugiej linii”. A te teoretycznie powinny być lepiej poinformowane. Kusi mnie, żeby samemu się skontaktować i zapytać. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2075 Aga2701

Aga2701
  • 5 posts

Posted 07 April 2021 - 19:51

generalnie Pani poprosiła mnie prócz zdalnego testu, o zdjęcia tego co pobiera bateria przez ostatnie 10dni.Po czym stwierdziła, ze średnia dobowa używania Safari i messengera (po około 3h wychodziło. A ze były święta i wolne to wiadomo zwiększyło się trochę do poprzednich okresow) tak mocno pochłonęła kondycję bateri i kazała korzystać z wifi i właśnie wyłączać aplikacje. Tak jakby to albo reżyser telefonu miał pomoc.


Generalnie najpierw kazali mi zrobić aktualizacje, ze problem w tym tkwi bo złe pokazywało kondycję bateri. Niestety to nie rozwiązało problemu.
Ogólnie Pani z „drugiej linii” sama miała na początku problem im ogarnac temat i pisała, ze jak nie będzie umiała pomoc zwróci się jeszcze wyżej. Ale po podaniu wyżej wymienionych tip’ow zakończyła rozmowę




6 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users