Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

iPhone SE - Pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
689 odpowiedzi w tym temacie

#151 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 02 kwietnia 2016 - 19:45

Ktoś, opinia? 

Nie wiem czy SE czy 6s. 

chętnie poczytam o Se.

rożnią się przede wszystkim wielkością i 6s ma lepsze touch id, i 6s ma 3dtouch


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#152 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwietnia 2016 - 10:32

rożnią się przede wszystkim wielkością i 6s ma lepsze touch id, i 6s ma 3dtouch

Nad tym, czy lepsze TouchID, to bym dyskutował, bo wrażliwsze, nie znaczy lepsze.

Jak dla mnie po zmianie na 6S nie zgadzam się z tą opinią i uważam, że dobrze,

że w SE będzie poprzednia wersja, bo w 5S wg mnie używało mi się lepiej.

Nad super funkcjonalnością 3D Touch też bym się zbytnio nie rozwodził, ja kompletnie

tego nie wykorzystuję, więc dla mnie rzecz zbędna i nijaka.

 

Nie wszystko co się świeci, to złoto ...


 Only Apple 

#153 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 03 kwietnia 2016 - 11:37

Tylko touchID sluzy do odblokowywania telefonu a nie sprawdzanka ktora jest godzina wiec nowsze i szybsze z 6s/6s+ jest lepsze i nie ma co nad tym dyskutowac. W 5s to byla loteria z odblokowaniem telefonu, teraz nie ma tego problemu. 3d touch jest to ciekawa i rozwojowa funkcja, czy potrzebna? Oczywiscie ze nie ale czy ulatwiajaca i rozwijajaca korzystsnie z telefonu? Oczywiscie ze tak

#154 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2016 - 11:40

Tylko touchID sluzy do odblokowywania telefonu a nie sprawdzanka ktora jest godzina wiec nowsze i szybsze z 6s/6s+ jest lepsze i nie ma co nad tym dyskutowac. W 5s to byla loteria z odblokowaniem telefonu, teraz nie ma tego problemu. 3d touch jest to ciekawa i rozwojowa funkcja, czy potrzebna? Oczywiscie ze nie ale czy ulatwiajaca i rozwijajaca korzystsnie z telefonu? Oczywiscie ze tak

dokładnie Wania, im szybsze tym lepsze, wiadomo, nowsza generacja, ale dla niektórych nowsza, szybsza nie znaczy lepsza, chociaż to śmieszne  :P


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#155 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 kwietnia 2016 - 12:22

TouchID jest mega szybkie i dokładne i to jest plus. Nic tego nie zmieni. Jednak wiem o co chodzi Shrek'owi, jednak ja osobiście poradziłem sobie z tym w prosty sposób. Jak chce sprawdzić godzinę lub powiadomienia naciskam na przycisk uśpienia. Już się przyzwyczaiłem.
Co do 3D touch jest bardzo jak dla mnie wykorzystywana funkcja i szkoda ze jej nie ma w SE. Przydaje mi się głownie do podglądania pod stron w czasie surfowania po sieci oraz kiedy pisze sporo maili. Klawiaturę zamieniam w gładzik. Super opcja. Do tego dochodzi szybkie uruchamianie nagrywania video, selfi itp. Funkcja ma spory potencjał i nie wyobrażam sobie żeby jej już nie mieć.

iPhone 12 mini 


#156 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2016 - 12:41

TouchID jest mega szybkie i dokładne i to jest plus. Nic tego nie zmieni. Jednak wiem o co chodzi Shrek'owi, jednak ja osobiście poradziłem sobie z tym w prosty sposób. Jak chce sprawdzić godzinę lub powiadomienia naciskam na przycisk uśpienia. Już się przyzwyczaiłem.
Co do 3D touch jest bardzo jak dla mnie wykorzystywana funkcja i szkoda ze jej nie ma w SE. Przydaje mi się głownie do podglądania pod stron w czasie surfowania po sieci oraz kiedy pisze sporo maili. Klawiaturę zamieniam w gładzik. Super opcja. Do tego dochodzi szybkie uruchamianie nagrywania video, selfi itp. Funkcja ma spory potencjał i nie wyobrażam sobie żeby jej już nie mieć.

też bym sobie w ten sposób radził jeżeli chodzi o godzinę  ;)  ale ogólnie jeżeli ktoś sie zastanawia między 6s a SE to największa różnica to wielkośc ekranu i chyba właśnie tym powinien się kierować ktoś kto wybiera między tymi dwoma telefonami


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#157 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwietnia 2016 - 16:18

też bym sobie w ten sposób radził jeżeli chodzi o godzinę  ;)  ale ogólnie jeżeli ktoś sie zastanawia między 6s a SE to największa różnica to wielkośc ekranu i chyba właśnie tym powinien się kierować ktoś kto wybiera między tymi dwoma telefonami

To jest sedno, wielkość. Wolę jak wcześniej już pisałem wielokrotnie, nieco mniejszy, z bebechami 6S, a że okroili mi coś, czego nie zauważam, 3DT dla mnie zwyczajnie pomijalna rzecz. Mniejsza o to sprawdzanie zegara, mam AW, mogę kliknąć na uśpienie, choć i to wg mnie zepsuli, jak jest na boku, jest dużo prościej w użyciu i w SE cieszy powrót na równi z wielkością. Jeszcze dwa. trzy dni i już pozbywam się tego placka 6S. Jakby ktoś był chętny, będzie w giełdzie jak tylko przerzucę kopię na nowy.


 Only Apple 

#158 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 03 kwietnia 2016 - 18:53

Jest jeszcze najważniejszy argument między SE a 6S - cena - 1000 zł różnicy.

#159 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2016 - 18:59

Jest jeszcze najważniejszy argument między SE a 6S - cena - 1000 zł różnicy.

nieprawda, ważniejszy to wielkość 


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#160 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 kwietnia 2016 - 19:05

Rozpocznijcie dyskusję jak już ktoś będzie miał telefon w rękach :)

#161 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwietnia 2016 - 20:00

Jest jeszcze najważniejszy argument między SE a 6S - cena - 1000 zł różnicy.

Każdy mierzy wg własnych możliwości, dla mnie to żaden argument, mam mega wysoką rentę :)


 Only Apple 

#162 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2016 - 20:09

a u mnie jest jeszcze inaczej, zawsze jak chce kupić telefon to pierwsza rzecz to ustalam ile cali ma mieć ekran, np 3.5-4  :P  potem dopiero cała reszta


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#163 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwietnia 2016 - 22:14

Miałem dziś w ręce 5 i czuję, że ten Se będzie mi za mały i raczej wezmę 6s. 

Ciężko zrobić ponowną przesiadkę na mniejszy ekran. 



#164 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwietnia 2016 - 23:33

Po zakupie 6S byłem pewny, że 3D touch będzie dla mnie tak samo przydatne jak Live Photo. "Ruchomymi" fotkami pobawiłem się kilka razy i cieszę się, że można je wyłączyć raz na zawsze i nie trzeba tego robić za każdym razem. Do 3D touch kilka razy się "zmusiłem" i o dziwo korzystam coraz częściej i coraz rzadziej się zmuszam. Podświadomie nawet zaczynam "obściskiwać" iPada bo "dotyk 3D" powoli staje się intuicyjny i jego brak jest dostrzegalny.

Uważam, że wielkość SE jest mi bliższa niż rozmiar 6S jednak to nieszczęsne 3D touch tak mi przypadło do gustu, że ostatecznie jednak wolę 6S choć sam się tego nie spodziewałem.


Użytkownik Dusiek edytował ten post 03 kwietnia 2016 - 23:35


#165 mstanko

mstanko
  • 469 postów
  • SkądWągrowiec

Napisano 04 kwietnia 2016 - 07:17

Miałem dziś w ręce 5 i czuję, że ten Se będzie mi za mały i raczej wezmę 6s. 

Ciężko zrobić ponowną przesiadkę na mniejszy ekran. 

Powiem Ci na swoim przykładzie, że tylko na początku mniejszy ekran wydaje się gorszy. Wróciłem do 5s po kilku androidach z ekranami między 5 a 5,5 cala i po początkowym "szoku" obecnie wielkość ekranu mi nie przeszkadza, ba, odpowiada mi chyba nawet bardziej niż 5 cali i więcej, bo mogę go bez problemu obsługiwać nawet w biegu idąc miastem no i nie przeszkadza tak w kieszeni np. przy wsiadaniu do auta, gdzie 5,5 cala myślałem, że zaraz złamię. Faktem jest jednak też to, że nie przeglądam dużo internetu na telefonie. Spojrzę na facebooka, myapple i czasem zrobię coś innego gdy pojawi się taka potrzeba i to na tyle. Filmiki oglądam tylko krótkie na youtube, a w domu czasem i tak streamuję je na telewizor.


Użytkownik mstanko edytował ten post 04 kwietnia 2016 - 07:19


#166 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 kwietnia 2016 - 07:41

Jestem ciekaw kiedy będzie można zobaczyć ten telefon w takim Saturnie czy innym iSpot.
Wszędzie niby mówią, że 11.04 a pismaki, że w Tą środę...

#167 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 04 kwietnia 2016 - 08:58

nieprawda, ważniejszy to wielkość

Chyba zapomniałeś dodać "dla mnie". W większosci wypadków ten 1000 zł różnicy będzie czynnikiem decydującym.

#168 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 kwietnia 2016 - 09:07

Jestem ciekaw kiedy będzie można zobaczyć ten telefon w takim Saturnie czy innym iSpot.
Wszędzie niby mówią, że 11.04 a pismaki, że w Tą środę...

Nie widziałeś 5s?


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#169 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 kwietnia 2016 - 09:19

Nie widziałeś 5s?


Chodziło mi o zakup mistrzu :)
"Zobaczyć", "znaleźć", "dostać".

#170 voytach

voytach
  • 226 postów

Napisano 04 kwietnia 2016 - 09:53

Miałem dziś w ręce 5 i czuję, że ten Se będzie mi za mały i raczej wezmę 6s. 
Ciężko zrobić ponowną przesiadkę na mniejszy ekran.

Fakt. Na mniejszy ekran ciezko wrócić i w sumie bez sensu. W dzisiejszych czasach tak wiele rożnych rzeczy (poza wyk. połączeń i wysyłaniem sms) robi sie smartfonem,ze mały ekran jest bardzo nieporęczny.
Byłem zwolennikiem 3,5' -4" ale teraz po przesiadce na 4.7" widzę o ile praca z telefonem moze być wygodniejsza.

Użytkownik voytach edytował ten post 04 kwietnia 2016 - 09:54


#171 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 kwietnia 2016 - 11:27

Byłem zwolennikiem 3,5' -4" ale teraz po przesiadce na 4.7" widzę o ile praca z telefonem moze być wygodniejsza.

No widzisz, wszystko kwestia czy jest się niewolnikiem smartfona czy nie. Ja nie jestem i nie robię nic, poza naprawdę bardzo ważnymi sprawami jak pilny email, sms, rozmowa telefoniczna. Jak pracuję, korzystam z normalnych do tego celu sprzętów jak MB. Jak decyduję się mieć relaks, to nie pozbawiam się tych możliwości, ale też nie targam ze sobą nieporęcznego wg. mnie pół tabletu, tylko zgrabny telefonik, z możliwościami identycznymi jak każdy większy. Poczta, internet, nawigacja jest tak samo dostępna i jak dla mnie w niczym nie ujmuje mniejszy wyświetlacz, w korzystaniu z tych zasobów.

 

Wszystko kwestią własnych preferencji, ja wiem czego oczekuję i czego chcę, to świadoma decyzja i radość jest wielka, że udało im się to zrozumieć, że może tak jak producenci lustrzanek przestali się ścigać w produkcji matryc, z coraz to większą ilością pikseli, a skupili się na jakości obrazu z nich, tak może Apple zapoczątkuje właśnie logiczne myślenie, w kwestii potrzeb ludzi, a nie sraczkę w mózgach projektantów, co by większy zrobić, bo konkurencja zrobiła, to musimy gonić.


 Only Apple 

#172 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 04 kwietnia 2016 - 12:29

szybsza nie znaczy lepsza, chociaż to śmieszne  :P

 

Jakis dziwny masz sposob myslenia. To, ze cos sie uruchomi minimalnie szybciej nie ma praktycznie zadnego znaczenia w byciu "lepszym" i nie jest tego wyznacznikiem dla normalnego uzytkownika. Fanboye oczywiscie stwierdza, ze to wybitnie istotna cecha.



#173 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 04 kwietnia 2016 - 12:40

Jakis dziwny masz sposob myslenia. To, ze cos sie uruchomi minimalnie szybciej nie ma praktycznie zadnego znaczenia w byciu "lepszym" i nie jest tego wyznacznikiem dla normalnego uzytkownika. Fanboye oczywiscie stwierdza, ze to wybitnie istotna cecha.

jak coś to kopiuj cały post, a nie wycinek

 

jak nowsza generacja(szybsza) nie jest lepsza od starszej(wolniejszej) to hehe, jeśli mam dziwny sposób myślenia to spoko, wolę swój dziwny sposób ;)

nowsze to udoskonalenie starszego, a więc lepsze :) niż starsze ;)


Użytkownik maciek5s edytował ten post 04 kwietnia 2016 - 12:42

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#174 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 04 kwietnia 2016 - 12:40

No widzisz, wszystko kwestia czy jest się niewolnikiem smartfona czy nie. Ja nie jestem i nie robię nic, poza naprawdę bardzo ważnymi sprawami jak pilny email, sms, rozmowa telefoniczna. Jak pracuję, korzystam z normalnych do tego celu sprzętów jak MB. Jak decyduję się mieć relaks, to nie pozbawiam się tych możliwości, ale też nie targam ze sobą nieporęcznego wg. mnie pół tabletu, tylko zgrabny telefonik, z możliwościami identycznymi jak każdy większy. Poczta, internet, nawigacja jest tak samo dostępna i jak dla mnie w niczym nie ujmuje mniejszy wyświetlacz, w korzystaniu z tych zasobów.

 

Wszystko kwestią własnych preferencji, ja wiem czego oczekuję i czego chcę, to świadoma decyzja i radość jest wielka, że udało im się to zrozumieć, że może tak jak producenci lustrzanek przestali się ścigać w produkcji matryc, z coraz to większą ilością pikseli, a skupili się na jakości obrazu z nich, tak może Apple zapoczątkuje właśnie logiczne myślenie, w kwestii potrzeb ludzi, a nie sraczkę w mózgach projektantów, co by większy zrobić, bo konkurencja zrobiła, to musimy gonić.

Posiadalem 6s plus ale sprzedalem.Mimo wszystko rozmiar byl za duzy.Fakt, ze fajnie przegladalo sie internet i maile ale tenrozmiar sprawial dyskomfort w kieszeni.Dlatego jutro juz mam dostac SE.

Shrek-kiedy twoj  ma byc?



#175 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 04 kwietnia 2016 - 13:07

Jakis dziwny masz sposob myslenia. To, ze cos sie uruchomi minimalnie szybciej nie ma praktycznie zadnego znaczenia w byciu "lepszym" i nie jest tego wyznacznikiem dla normalnego uzytkownika. Fanboye oczywiscie stwierdza, ze to wybitnie istotna cecha.

jak dziwne? nowe touchid jest lepsze, "szybsze" bo skuteczniejsze od wczesniejszej wersji, reaguje blyskawicznie na palec i prawie za kazdym razem, przy starszej wersji bardzo czesto bylo trzeba podac kod albo lapalo za ktoryms przylozeniem palca, wiec jak tu nie powiedziec ze jest lepsze?


  • maciek5s lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych