Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

iPhone SE - Pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
689 odpowiedzi w tym temacie

#101 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 marca 2016 - 10:34

Podoba mi sie. Od razu po premierze kupilem 5S i pomijajac temat pojemnosci (16gb to sporo za malo) to byl najlepszy ajpon jakiego mialem. Wymienilem na 6+ 64 i szczerze tego zaluje, o ile ekran i bateria sa swietne, to uwazam ze jest nie do zaakceptowania fakt ze telefon sam z siebie sie wygina i w duzym skrocie - sa z nim same problemy. Powiedzialem sobie nawet ze wiecej juz nie kupie nowego od tej firmy, ale na ten chetnie sie skusze, maly, lekki, dobry aparat w srodku, do tego szybszy niz moja szostka i jest szansa, ze nie bedzie sie sam wyginac w kieszeni :-)

#102 areant

areant
  • 32 postów

Napisano 23 marca 2016 - 12:10

Mam nadzieję, że w Iphonie SE jakość połączeń będzie ok. Niektórzy posiadacze Iphona 6 i 6s pisali, że słuchawka podczas rozmów charczy (słychać jakieś trzaski). Ja mam już czwartego Iphona 6 wymienianego z tego powodu i nadal usterka występuje. Te odgłosy nie są może bardzo głośnie ale za to irytujące...Nie ma czystej jakości dźwięku, a powinno słychać tylko rozmówcę.



#103 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 marca 2016 - 13:00

Szkoda, że rezerwacji nie można będzie zrobić, od jutra przedsprzedaż rusza i można tylko kupić z wysyłką np. w Niemczech, ale rezerwacji z odbiorem w sklepie już nie. Potwierdzone, bo dzwoniłem osobiście do Berlina, z zapytaniem, bo się chciałem wybrać, ale w ciemno, to szkoda byłoby się męczyć i nie kupić, a o staniu w kolejce, to dla mnie w ogóle mowy nie ma.

 

Ciekawe jak z realizacją w naszym systemie sprzedaży pl będzie, jaki termin wysyłki okaże się realny.


 Only Apple 

#104 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 23 marca 2016 - 19:02

Jest sens jechać do Berlina? Myślę, że w sklepach dostępny będzie tak samo szybko jak iPhone 6s po oficjalnej premierze. W Polsce pojawił się chyba 3 dni później... Apple na konferencji w jednym ze slajdów pokazało, że Polskę, więc myślę że premiera będzie w tym samym czasie :)



#105 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 marca 2016 - 20:07

Dokładnie jak wyżej. Cenę masz podobną jak w Berlinie, a dostępność w terminach mocno zbliżona. 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#106 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 23 marca 2016 - 20:29

Po SE wątpię, aby były kolejki.

#107 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 marca 2016 - 20:38

Po SE wątpię, aby były kolejki.

Będą, będą. Wielu moich znajomych planują przesiadkę nie bez przyczyny^^


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#108 ChemikDBC

ChemikDBC
  • 45 postów
  • SkądDeszczno, Poland

Napisano 23 marca 2016 - 21:58

Mam 4S od premiery, więc czas żeby się przesiąść. I powiem szczerze, ze jestem napalony na niego strasznie. Jak tylko ruszy sprzedaż w pl to zamawiam :-)
  • Kuba2000 lubi to

#109 Gscon

Gscon
  • 126 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 marca 2016 - 22:26

Już możesz zamówić w X-Komie, od 5 kwietnia wysyłają. 



#110 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 23 marca 2016 - 22:32

jednocześnie zastrzegając, że termin może ulec zmianie.

Myślę że jednak najszybciej będzie zamówić na apple.pl, poza tym w razie czego można bez problemu zwrócić bądź wymienić.


iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#111 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 26 marca 2016 - 19:39

Już od kilku lat nie mogę się zdecydować na nowy telefon bo zawsze mi coś nie pasowało. Ale chyba nadszedł czas na zmianę. Na dodatek wyczerpało mi się miejsce na ipodzie więc taki iphone se 64 gb nadał by się idelanie. Tak swoją drogą mam pytanie, czy wersja z us jest w 100 % identyczna jak eu? Słyszałem, że telefony różnią się jakąś częstotliwością gps, inne wersje itd i nie wiem czy muszę brać u nas czy może mi zakupić wujek który na wakacje przyleci z usa. 



#112 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 marca 2016 - 20:39

iPhony na USA są przystosowane do pracy w nieco innych częstotliwościach niż w Europie, dlatego wychodzą różne modele. Wersja amerykańska będzie działać u nas, ale będzie miała krótszy czas pracy na baterii z ww. powodu.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#113 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 26 marca 2016 - 20:41

A skad masz info z takimi glupotami?

#114 benhauer

benhauer
  • 31 postów

Napisano 26 marca 2016 - 20:41

Przejdę jednak do rzeczy, która mnie rozbawiła (pstyczek w nos użytkowników ip5s oraz 6), a nikt o niej nie wspomniał. Nowy iphone SE będzie obsługiwał Live Photos. Funkcja została zaimplementowana systemowo i będzie działać przez dłuższe przytrzymanie palca na ekranie. Czy tylko ja mam wrażenie, że to trochę nie fair? :rolleyes:

 

 

Oczywiście że nie fair. Kompletnie nie fair jest jednak to, że do chwili obecnej Apple nie potrafiło wykorzystać możliwości dłuższego przytrzymania ekranu. Tak jak teraz nie umie wykorzystać 3d touch. Gdyby była możliwość np. wejścia w ustawienia WiFi po mocniejszym przyciśnięciu ikony w wysuwanym z dołu menu wielu użytkowników poczuło by wreszcie, że 3d touch istnieje. A i tak można to było zrealizować lata temu jak to zrobiła konkurencja.


Użytkownik benhauer edytował ten post 26 marca 2016 - 20:41


#115 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 marca 2016 - 21:24

Kupując online w DE możesz nabyć dodatkowo Apple Care+

#116 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 marca 2016 - 02:03

Kupując online w DE możesz nabyć dodatkowo Apple Care+

Które może mieć się nijak w Polsce, 


  • Mariusz Piaścik lubi to

 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#117 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 27 marca 2016 - 08:51

Które może mieć się nijak w Polsce,

Ze wskazaniem na "może". Masz pełne 2 lata serwisu w Apple a jak trzeba to do Niemiec nie ma daleko i za kilkanaście eur korzystasz z ubezpieczenia wymieniając telefon na nowy.

Użytkownik madizal edytował ten post 27 marca 2016 - 08:52


#118 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 27 marca 2016 - 10:54

 Gdyby była możliwość np. wejścia w ustawienia WiFi po mocniejszym przyciśnięciu ikony w wysuwanym z dołu menu wielu użytkowników poczuło by wreszcie, że 3d touch istnieje. A i tak można to było zrealizować lata temu jak to zrobiła konkurencja.

 Jak brakuje Ci szybkiego wejścia w ustawienia wifi bt i inne zainstaluj ze sklepu slauncher, wybierasz sobie skróty do różnych ustawień na górnej opuszczanej belce powiadomień jako wiget. 

Jeśli chodzi o iPhone SE to szkoda że taki 6S nie ma podobnej bryły. Skoro nie chcieli zrobić takiej w szóstkach to czego nagle w SE powracają do tego co było, a nie zrobili cieńszego  jak w nowszym 6. Moim zdaniem też jest to najładniejszy iPhone, tylko nie wiem czy przyzwyczaiłbym się teraz do mniejszego ekranu. 



#119 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 27 marca 2016 - 14:24


Jeśli chodzi o iPhone SE to szkoda że taki 6S nie ma podobnej bryły. Skoro nie chcieli zrobić takiej w szóstkach to czego nagle w SE powracają do tego co było, a nie zrobili cieńszego  jak w nowszym 6. Moim zdaniem też jest to najładniejszy iPhone, tylko nie wiem czy przyzwyczaiłbym się teraz do mniejszego ekranu.


Tylko szkoda, dlaczego takie szerokie ramki dali? - trochę to archaicznie wygląda przy nowych telefonach niestety

#120 Pietruszex

Pietruszex
  • 141 postów

Napisano 27 marca 2016 - 18:13

Jeśli chodzi o iPhone SE to szkoda że taki 6S nie ma podobnej bryły. Skoro nie chcieli zrobić takiej w szóstkach to czego nagle w SE powracają do tego co było, a nie zrobili cieńszego  jak w nowszym 6. Moim zdaniem też jest to najładniejszy iPhone, tylko nie wiem czy przyzwyczaiłbym się teraz do mniejszego ekranu.


Tylko szkoda, dlaczego takie szerokie ramki dali? - trochę to archaicznie wygląda przy nowych telefonach niestety

Akurat w iPhonie 6/6s musieli zastosować kształt "mydelniczki" bo kanciasty kształt przy tak dużych ekranach byłby po prostu mniej wygodny w użytkowaniu. A przecież nie bez powodu przed zaprezentowaniem iPhone SE, pokazywali tego robota który rozmontowuje ich urządzenia, chcieli po prostu żeby SE był tańszy.

Aktualnie mam iPhone 6s Plus na który przesiadałem się z iPhone 5 z taką pewną nieśmiałością rzekłbym. I mam takie wątpliwości czy sobie nie wrócić do 4-calowego ekranu, z jednej strony duży ekran jest świetny bo wiadomo zarówno przeglądanie internetu, oglądanie filmów, jak i obsługa nawigacji itp. jest wygodne,fajne i wytrzymała bateria jest super ale z drugiej strony nie zawsze telefon wygodnie spoczywa w tej kieszeni, korzystanie z telefonu jedną ręką nie zawsze jest komfortowe nie wspominając o tym że jednak Plus nie zastępuje w pełni iPada i czytanie na nim nie jest zbytnio wygodne. Zwłaszcza bateria w SE mnie zszokowała, przy przeglądaniu internetu wytrzymuje nawet dłużej niż 6/6s Plus :o . Dlatego poczekam na testy tego telefonu, zwłaszcza testu baterii i kto wie, może będę jednym z nielicznych którzy przesiądą się z najnowszego Plusa na iPhone SE :P .

A tak poza tematem to dla mnie najładniejszy jest wciąż iPhone 4/4s a ponoć w 2017 mają właśnie powrócić do tego designu, więc jeśli się to potwierdzi to będę wniebowzięty :D .

Pozdrawiam.


Komputer: iMac 21,5 Late 2013, Intel Iris Pro, Intel Core i5 2,7ghz, 8gb ram Sprzęt Mobilny: iPhone 6s Plus 64gb Gwiezdna Szarość, Macbook 12 Early 2015 Gwiezdna Szarość 


#121 bbart79

bbart79
  • 86 postów

Napisano 29 marca 2016 - 01:58

Przed prezentacją liczyłem trochę na stylistykę zbliżoną do iPoda Touch 5th. Jak byłby zbliżony do niego to rozważałbym zamianę IP6s na SE. Touch dla mnie ma idealne wymiary i przez to, że przednie krawędzie są ostre a tylne zaokrąglone bardzo dobrze leży w dłoni. No i według mnie odrobinę lepiej wygląda niż SE/5/5s. :)


MacBook Pro 13 Retina 2015 + Mac Mini M1 512GB, iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple, iPod Touch 5th 64GB RED, iPad Air 3 256GB Space Gray


#122 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 marca 2016 - 08:28

Ruszyła sprzedaż SE, jednak kupiłem dwie srebrne sztuki 64, w naszym Apstore, nie mam możliwości skoczyć jutro do Berlina, Motor Show mam niestety i na jutro przypada Press Day. Zobaczymy jak z realizacją≤ napisali mi dostawa 5.04.


 Only Apple 

#123 Czarny85stw

Czarny85stw
  • 76 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 marca 2016 - 15:10

Jaki rozmiar bedzie miała karta sim w iPhone SE ?

#124 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 29 marca 2016 - 16:15

Jaki rozmiar bedzie miała karta sim w iPhone SE ?


Taki sam jak w iPhone 5-czyli nanosim.
  •  HP 17.3" Touch Pentium 8GB RAM 512GB SSD Windows 10
  •  MacBook Pro 15.4
 iPhone 14 PRO Space Black 128 GB

#125 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 29 marca 2016 - 16:29

Akurat w iPhonie 6/6s musieli zastosować kształt "mydelniczki" bo kanciasty kształt przy tak dużych ekranach byłby po prostu mniej wygodny w użytkowaniu. A przecież nie bez powodu przed zaprezentowaniem iPhone SE, pokazywali tego robota który rozmontowuje ich urządzenia, chcieli po prostu żeby SE był tańszy.

Aktualnie mam iPhone 6s Plus na który przesiadałem się z iPhone 5 z taką pewną nieśmiałością rzekłbym. I mam takie wątpliwości czy sobie nie wrócić do 4-calowego ekranu, z jednej strony duży ekran jest świetny bo wiadomo zarówno przeglądanie internetu, oglądanie filmów, jak i obsługa nawigacji itp. jest wygodne,fajne i wytrzymała bateria jest super ale z drugiej strony nie zawsze telefon wygodnie spoczywa w tej kieszeni, korzystanie z telefonu jedną ręką nie zawsze jest komfortowe nie wspominając o tym że jednak Plus nie zastępuje w pełni iPada i czytanie na nim nie jest zbytnio wygodne. Zwłaszcza bateria w SE mnie zszokowała, przy przeglądaniu internetu wytrzymuje nawet dłużej niż 6/6s Plus :o . Dlatego poczekam na testy tego telefonu, zwłaszcza testu baterii i kto wie, może będę jednym z nielicznych którzy przesiądą się z najnowszego Plusa na iPhone SE :P .

A tak poza tematem to dla mnie najładniejszy jest wciąż iPhone 4/4s a ponoć w 2017 mają właśnie powrócić do tego designu, więc jeśli się to potwierdzi to będę wniebowzięty :D .

Pozdrawiam.

Ja tak zrobilem.iPhone 6s+ do przegladania,ogladania i e-mail byl doskonaly.Jednak nie bylem w pelni zadowolony z  jego gabarytow gdy musialem schowac go do kieszeni.Dlatego zamowilem SE 64GB.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych