Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

iPhone SE - Pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
689 odpowiedzi w tym temacie

#176 zorak

zorak
  • 299 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 kwietnia 2016 - 13:09

Posiadalem 6s plus ale sprzedalem.Mimo wszystko rozmiar byl za duzy.Fakt, ze fajnie przegladalo sie internet i maile ale tenrozmiar sprawial dyskomfort w kieszeni.Dlatego jutro juz mam dostac SE.
Shrek-kiedy twoj  ma byc?

A teraz będzie dyskomfort bo będzie malutki ekran

iPhone14 Pro 256GB // iPad Pro 11 256GB


#177 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 kwietnia 2016 - 13:28

Shrek-kiedy twoj  ma byc?

Niby wysłany, przewidziane doręczenie 6.04 czyli wg planu, jaki był od początku deklarowany.


 Only Apple 

#178 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 04 kwietnia 2016 - 14:58

A teraz będzie dyskomfort bo będzie malutki ekran

Tak, dlatego kazdy ma wybor.W tym roku pobrobuje SE, zobaczymy w praniu.A pozniej zobacze moze zmienie na nowszy model.Zobaczymy iPhona7 :) Mam specjalny abonament gdzie co roku moge dostac nowego iPhona tak wiec dla mnie zaden problem.

Jutro od rana czekam na sojego SE.etui jest oraz kupilem takie cos jak nano technologia, tzn.ochrona ekranu w plynie klasa H9.  



#179 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 04 kwietnia 2016 - 15:46

Pierwsze wrazenia. Troszeczkę szybszy od 5s na 7.1.2. Na temat wygladu sie nie rozpisuje bo nie ma nad czym. Aparat moze na papierku lepszy, ja nie widze różnicy. Baterii na chwile obecna nie oceniam, bo za wcześnie. Jedyna istotna cecha, ktora jest niewątpliwym plusem to 2gb ramu. Widac to przy większej ilości otwartych zakładek (nie przeładowuje jak 5s). Podsumowując to co napisałem powyżej, jest to miły powrót w przeszłość. Fakt, troche szybsza troche wydajniejsza, ale dalej przeszłość. To troche tak jak z odgrzanym po 2 dniach zurkiem. Jedni powiedzą, ze tego sie nie da zjesc a inni, ze dopiero sie "przegryzlo" i smakuje tak jak powinno. Jezeli ktoś lubi byc na czasie z technologia, to nie polecam. Dla pozostałych osob, którym nie przeszkadza brak 3d touch i mniejszy ekran, polecam. Jest to naprawdę dobry kawałek sprzętu w najładniejszej odslonie obudowy iphona. No i nie trzeba sprzedawać nerki zeby go kupic.

#180 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 04 kwietnia 2016 - 16:02

Ok. dzieki za info. Uwielbiam odgrzewane pierogi.Ja wlasnie wymienilem swojego 6S+ na SE ze wzgledu na rozmiar. Co nie znaczy, ze za rok nie wezme wiekszego.


  • Stadivarius lubi to

#181 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 04 kwietnia 2016 - 16:15

Ok. dzieki za info. Uwielbiam odgrzewane pierogi.Ja wlasnie wymienilem swojego 6S+ na SE ze wzgledu na rozmiar. Co nie znaczy, ze za rok nie wezme wiekszego.


Wydaje mi sie, ze będziesz zadowolony. Ja co roku kupuje nowy model z czystej ciekawości. Iphona 5 sprzedałem bo 5s był lepszy. Jak zobaczyłem 6 oddałem dalej w rodzine z 6s to samo. Pewnie dalej bym siedział na 5s gdyby nie se. A i jeszcze info dla kupujących. Jezeli kupujecie w UK to na iphonach bedą takie brzydkie powiększone znaki tego co było male w 5s (certyfikaty CE itp śmieci). Nie ma tego w wersji amerykańskiej i naszej rodzimej. Nie wiem czy to sie komuś przyda, ale wspomnieć nie zaszkodziło.

#182 apollos

apollos
  • 14 postów

Napisano 04 kwietnia 2016 - 20:36

Takie pytanko, czy przód obudowy w kolorze gwiezdnej szarości niezbyt mocno się "palcuje"? Zastanawiam się właśnie nad kupnem SE w tej obudowie lub srebrnej.



#183 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 04 kwietnia 2016 - 20:54

Takie pytanko, czy przód obudowy w kolorze gwiezdnej szarości niezbyt mocno się "palcuje"? Zastanawiam się właśnie nad kupnem SE w tej obudowie lub srebrnej.

 

I tak i nie. Tak (i to bardzo bardzo) jeżeli masz "goły" wyświetlacz lub szkło (wersja czarna). Nie jeżeli masz folie matową (ja np mam 3mk), widać delikatnie na czarnym i nic na białym. Info potwierdzam z doświadczenia (biały 5s czarny SE).



#184 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 05 kwietnia 2016 - 07:08

A mnie ciekawi, czy kolorowi Gwiezdna Szarość tak samo szybko odpadnie farba jak było to z czarnym iPhonem 5...



#185 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2016 - 07:31

Obudowa to 5S, a nie bubel jak w 5.

#186 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 05 kwietnia 2016 - 07:54

Obudowa to 5S, a nie bubel jak w 5.

Jest jakos inaczej wykonana?Pamietam , ze w 5 byly odpryski farby.



#187 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 05 kwietnia 2016 - 08:21

A mnie ciekawi, czy kolorowi Gwiezdna Szarość tak samo szybko odpadnie farba jak było to z czarnym iPhonem 5...

To nie farba. Problem ten dotyczył tylko czarnego iPhone 5.



#188 krisdiverse

krisdiverse
  • 363 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2016 - 09:01

ma ktoś jakieś przecieki, kiedy trafi do sklepów?


MacBook Pro Retina 15 | iPhone X | Apple Watch 2

#189 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 05 kwietnia 2016 - 09:10

Jest jakos inaczej wykonana?Pamietam , ze w 5 byly odpryski farby.

No właśnie. Mój iphone 5 po roku wyglądał jakbym przejechał po nim szlifierką



#190 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2016 - 14:00

Móje dwa dotarły. Wrażenia optyczne żadne nadzwyczajne, bo wygląd oczywistym był od początku. Działanie bez różnicy z 6S na tą chwilę, odczuwalnie wolniejszy Touch ID i to w sumie nie jest problemem, bo to może kwestia 1 sekundy ale już nie włącza się bez potrzeby i trzeba tego chcieć, Po odtworzeniu z kopii, cieszę się z tego odgrzanego kotleta, bo nawet waga jest odczuwalnie przyjemniejsza, wielkość jednak ma ogromne znaczenie i przyjemność z trzymania w ręku tego sprzętu wróciła, po 1,5 roku przeklinania jestem zadowolony, z tego ruchu.


 Only Apple 

#191 areant

areant
  • 32 postów

Napisano 05 kwietnia 2016 - 14:26

Móje dwa dotarły. Wrażenia optyczne żadne nadzwyczajne, bo wygląd oczywistym był od początku. Działanie bez różnicy z 6S na tą chwilę, odczuwalnie wolniejszy Touch ID i to w sumie nie jest problemem, bo to może kwestia 1 sekundy ale już nie włącza się bez potrzeby i trzeba tego chcieć, Po odtworzeniu z kopii, cieszę się z tego odgrzanego kotleta, bo nawet waga jest odczuwalnie przyjemniejsza, wielkość jednak ma ogromne znaczenie i przyjemność z trzymania w ręku tego sprzętu wróciła, po 1,5 roku przeklinania jestem zadowolony, z tego ruchu.

Jak z jakością rozmów w Iphonie SE, głośnik nie trzeszczy, nie charczy tak jak to miało miejsce w 6 i 6s? Słychać tylko rozmówcę, bez żadnych inny dziwnych dźwięków?



#192 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2016 - 14:43

Właśnie gadam już któreś połączenie i jest bez żadnych zastrzeżeń jak dla mnie.

Generalnie po 2h zabawy, nie mam żadnych uwag.

 

Jest tylko jedna rzecz, do której bym się przyczepił i nie jest ona techniczna.

W 5S wrażenie piękna robił frez dookoła ramki, srebrne frezowane aluminium

tworzyło efekt WOW jak dla mnie, taka jakby trochę biżuteria. W SE tego nie ma,

całość jest w kolorze, mój akurat srebrny i ten frez jest ale w kolorze obudowy.

 

Może to nie jest problem, ale faktycznie prezentowało się to fajnie, często prowokowało

używanie bez żadnej obudowy, z tego właśnie powodu, a tutaj tego dylematu nie ma :)


 Only Apple 

#193 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 05 kwietnia 2016 - 17:51

Shrek pytanie z czystej ciekawości. Dlaczego srebrny? B)



#194 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 05 kwietnia 2016 - 18:19

Shrek, daj znać jak bateria :)



#195 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2016 - 18:31

Shrek, daj znać jak bateria  :)

Za tydzień Ci powiem.  Nie spodziewam się kłopotu, ja jakoś nigdy nie małem problemu z bateriami.

 

Shrek pytanie z czystej ciekawości. Dlaczego srebrny? B)

Bo taki mam gust, czarnych nienawidzę, złoty i różowy ... z jednak nie dla mnie,

biżuteria też tylko srebrna, nawet obrączki z białego złota mamy, tak już mam.


Użytkownik Shrek edytował ten post 05 kwietnia 2016 - 19:16

 Only Apple 

#196 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 05 kwietnia 2016 - 19:16

Bo taki mam gust, czarnych nienawidzę, złoty i różowy ... z jednak nie dla mnie,

biżuteria też tylko srebrna, nawet obrączki z białego złota mamy, tak już mam.

Ja mam dla odmiany czarnego, ponieważ 5s był złoty B)



#197 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 05 kwietnia 2016 - 19:26

ja przynajmniej mam co robic nie musze martwic sie o baterie.

Wiec skoro masz co robic to zajmij sie moze...wezem?

ps. zmien forum moze.



#198 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 05 kwietnia 2016 - 19:38

markdk - lepiej ignorować te nędzne prowokacje.



#199 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 05 kwietnia 2016 - 19:41

markdk - lepiej ignorować te nędzne prowokacje.

Masz racje.A wracajac do tematu, jutro mam dopiero dostac SE. Wyslany dzisiaj ze Szwecji, wiec jutro napisze cos.


Użytkownik markdk edytował ten post 05 kwietnia 2016 - 19:46


#200 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 kwietnia 2016 - 22:19

Ja po zabawie z 5s wybrałem ostatecznie 6s i dziś odebrałem :) 

Nie ogarnałbym tego ekranu dzisiaj, a czasem sporo korzystam z neta siedząc w aucie :) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych