Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Problemy z pobraniem i/lub instalacją 10.11.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#126 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 23 sierpnia 2018 - 13:41

Znajdź sobie DiskMaker X 6 (to chyba ostania wersja)  i zrób pena instalacyjnego.



#127 mjuzik

mjuzik
  • 32 postów

Napisano 23 sierpnia 2018 - 15:05

makemymind i tomtom_su - ja już robiłem bootowalnego pendrive z instalki, która jest w programach i to zupełnie inaczej wygląda, tą pobrałem z innego źródła:) niestety z tej pierwszej nie da się zainstalować z tego systemu, bo podczas instalacji wywala błąd "Weryfikacja... nie powiodła się."

Czyli jak DiskMaker X6 zrobi z tego boota to nie mam więcej pytań, ale jak będą problemy napiszę;)


No i niestety nie ma szans, pojawia się taki komunikat: "Sorry, your OS X Install app or DMG may be incomplete. Delete your install application , then download it again from the App Store".

Jak chcę pobrać El Capitan z App Store to pisze, że nie można zainstalować tej wersji systemu na tym komputerze...

Co jeszcze mogę zrobić?


Próbowałem wskazując "OS X Install ESD" potem folder Packages i nawet po kolei wszystko co jest w środku, ale pojawia się komunikat "This file can't be use to create an OS X installation disk...


Albo coś jest nie tak z tą instalką dmg albo ja czegoś nie potrafię... Nie da się z tego zrobić bootowalnego pendrive...


Jeszcze mam pytanie z innej beczki: mam na App Store chińskie konto, kiedyś przekazał mi go znajomy, chciałbym teraz założyć swoje, ale za cholerę nie wiem jak zmienić język, jak to mogę zrobić?



#128 kriskuc

kriskuc
  • 16 postów

Napisano 23 sierpnia 2018 - 16:33

Pobierz OS X El Capitan oficjalnie od apple z tego linku:

https://support.apple.com/pl-pl/HT206886

potem sformatuj pendrive z nazwą MyVolume a następnie wklej to polecenie do terminala:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app i zatwierdźzaraz po tym wpisz hasło administratora.

Gdy zostanie wyświetlony monit, wpisz Y i zatwierdź, aby potwierdzić, że chcesz wymazać wolumin.

Kiedy aplikacja Terminal potwierdzi wykonanie zadania, wolumin będzie miał taką samą nazwę jak pobrany instalator, dokładnie będzie się nazywał Install OS X El Capitan.

Zamknij aplikację Terminal i wysuń wolumin.



#129 mjuzik

mjuzik
  • 32 postów

Napisano 23 sierpnia 2018 - 20:25

Pobierz OS X El Capitan oficjalnie od apple z tego linku:

https://support.apple.com/pl-pl/HT206886

potem sformatuj pendrive z nazwą MyVolume a następnie wklej to polecenie do terminala:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app i zatwierdźzaraz po tym wpisz hasło administratora.

Gdy zostanie wyświetlony monit, wpisz Y i zatwierdź, aby potwierdzić, że chcesz wymazać wolumin.

Kiedy aplikacja Terminal potwierdzi wykonanie zadania, wolumin będzie miał taką samą nazwę jak pobrany instalator, dokładnie będzie się nazywał Install OS X El Capitan.

Zamknij aplikację Terminal i wysuń wolumin.

 

Udało mi się znaleźć stronę z oficjalnymi instalkami, pobrałem, zrobiłem bootowalnego pendrive ale niestety podczas instalacji pojawia się ten sam błąd, co wcześniej - "Weryfikacja tej kopii programu Install OS X El Capitan nie powiodła się..."

Mój komp to Mac Mini 2009, przeczytałem, że obsługuje El Capitana, nie rozumiem już skąd te problemy...


Spróbuję zainstalować Yosemite.


2 lata temu miałem to samo, ale znalazłem gdzieś na jakiejś stronie instalkę, która przeszła, niestety nie mam już jej, a strony nie mogę znaleźć, pewnie już nie istnieje...


Poddaję się, z pobranego Yosemite Disc Maker nie zrobi bootowalnego pendrive...

Chyba poproszę kogoś wprawionego w boju o instalację, chyba, że macie jeszcze jakiś pomysł?


Znalazłem rozwiązanie:)

Otóż pliki instalacyjne OS X pobrane z Mac App Store przed 14 lutego mogą odmawiać instalacji więc wystarczy zmienić datę! :)

http://www.komputers...instalacji.aspx

 

Dzięki za pomoc!


Użytkownik mjuzik edytował ten post 23 sierpnia 2018 - 19:32


#130 Miłosz Gorzula

Miłosz Gorzula
  • 1 postów

Napisano 03 września 2018 - 12:25

Witam ! Mam problem z moim a1278 (2009 mb pro). Jedyne co mogę odpalić to recovery (com+r). Niestety reinstalacja El Capitana po necie wywala błąd "this item is temporarily unavailable" po wprowadzeniu mojego apple id. Próba instalacji z USB (zrobionym w TransMacu) kończy się zaczytywaniem pendrive'a do połowy i przekreślonym kółkiem. Niestety nie mam dostępu do innego maca. Jest na to jakiś inny sposób? Np jakiś zakup iso bezpośrednio od Apple, nagraniem go na dvd i świeżą instalacją? 



#131 lijojons

lijojons
  • 4 postów

Napisano 25 listopada 2018 - 23:49

cześć

 

proszę o pomoc przy instalacji el capitan na mac mini 2009

 

- kupiłem go z zainstalowanym el capitan na dysku 160gb, wszystko chodziło ok, dokupiłem dysk 120gb sdd

programem carbon copy cloner partycje przeniosłem na nowego ssd. Chodził miesiąc i 3 dni temu komputer się nie uruchomił, systemu nie uratowałem więc wyczyściłem dysk sdd do zera , zrobiłem pendrive z instalką el capitan ( jest ok, wiele jest informacji na ten temat)

- niestety przy uruchamianiu komputera z klawiszem (option) pojawia się okno narzędzia osx - wybieram zainstaluj system osx i koniec....wyskakuje napis : Nie można użyć programu install os x el capitan z tego dysku...

 

- uruchamiałem z 3 różnych penów....uruchamiałem z dysku przenośnego na usb....zainstalowałem instalkę na dysku sdd który mam w środku ( zrobiłem 2 partycje) wciąż to samo

 

sławek

 

IMG_0477.JPG


#132 lijojons

lijojons
  • 4 postów

Napisano 26 listopada 2018 - 13:21

Poszedł mavericks , na nim El Capitan i po problemie

#133 Barnej666

Barnej666
  • 6 postów

Napisano 27 listopada 2018 - 19:49

Witam.

 

Mam MacBooka Air 2015, aktualny system: 10.10.5 Yosemite.

Aktualnie chciałem pobrać system 10.11. El Capitan.

 

Cała instalacja przebiegła pomyślnie lecz system nadal jest stary. Wyłączałem i włączałem Maca lecz nic to nie dało. Ktoś pomoże?



#134 leokaster

leokaster
  • 38 postów

Napisano 27 listopada 2018 - 20:52

Podepne sie pod kolege wyżej, też chcuałbym pobrac el capitana, pytanie skąd go pobrać, przeszukałem internet i nic..



#135 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 28 listopada 2018 - 08:32

Częstujcie się:

https://mega.nz/#!ca...yIYQE4WaZ33ku_M



#136 Pozo600

Pozo600
  • 4 postów

Napisano 13 kwietnia 2020 - 15:57

Dzień dobry.

 

Próbuję zainstalować system OS X El Capitan na MacBooku Air. Wcześniej również był zainstalowany taki system. W narzędziach OS X wybraniem narzędzia dyskowe w celu sformatowania dysku, wskazałem dysk i wymazałem dane. Niestety nie utworzyłem kopii zapasowej.

 

Następnie z narzędzi OS X wybrałem "Zainstaluj ponownie OS X". System został pobrany, kolejnie przeszedł do instalacji. Dosłownie po 1-2 minutach wyskoczył komunikat: "Nie można było zainstalować systemu OS X na komputerze. Żaden pakiet nie kwalifikuje się do instalacji. Skontaktuj się z producentem oprogramowania w celu uzyskania pomocy. Zakończ instalator, aby uruchomić ponownie komputer i spróbować jeszcze raz".

 

Oczywiście próbowałem wykonać taką operację raz jeszcze, ale komunikat wyświetla się ponownie.

 

Proszę o pomoc lub o przekierowanie do miejsca, gdzie taki wątek został poruszony.



#137 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 14 kwietnia 2020 - 19:02

Zanim wybierzesz "Zainstaluj ponownie OS X", kilknij Narzędzia z paska menu u góry, a w nich Terminal i wpisz – bo jam wiem? – na przykład:

date 0628213717

Wtedy spróbuj instalacji. Pomoże.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#138 Pozo600

Pozo600
  • 4 postów

Napisano 14 kwietnia 2020 - 21:10

Zmieniłem datę jak powyżej, teraz z kolei po kliknięciu w "Zainstaluj ponownie OS X" wyskakuje komunikat:

"Przed pobraniem i odtworzeniem systemu OS X, Apple musi sprawdzić, czy ten komputer kwalifikuje się do tego."

Po przejściu "Dalej" jest kolejny komunikat:

"Wystąpił błąd podczas przygotowania instalacji. Spróbuj uruchomić program ponownie".

 

Próbowałem ustawień różnych dat, ale przepuszcza tylko z domyślą datą po ponownym uruchomieniu. Ale tutaj powraca poprzedni problem.

 

Co teraz?



#139 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 14 kwietnia 2020 - 22:41

No to pójdźmy w szczegóły: z jakiego rocznika jest Twój MB Air? Nie wspomniałeś.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#140 Pozo600

Pozo600
  • 4 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 04:52

MacBook Air (13-calowy, początek 2014 r.)



#141 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 15 kwietnia 2020 - 14:55

Rozumiem.

W takim razie, jeżeli nigdy nie instalowałeś nic wyższego niż El Capitan i podczas startu do partycji recovery używasz skrótu klawiszowego ⌘(command)+R, to wedle wszelkich podawanych informacji, powinno wykonać ponowną instalację najnowszej wersji systemu, która była zainstalowana na komputerze jako ostatnia. Najnowsza wersja El Capitan (build 15G22010) wyszła 9 lipca 2018.

Spróbuj w takim razie ustawić np. dzień po tej dacie. Czyli 'date 0710120018', dajmy na to. Jak dotąd we wszystkich mi znanych przypadkach zmiana daty pomagała. Gdy to nie pomoże, to nie mam więcej pomysłów – tak zdalnie i przy znikomej wiedzy o tym konkretnym sprzęcie.

 

PS. Po raz milionowy polecam jednak kopie zapasowe…


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#142 Pozo600

Pozo600
  • 4 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 15:10

Niestety nie pomogło. Z kopią zapasową mam nauczkę na przyszłość...

 

Czy stworzenie bootowalnego pendrive'a z system El Capitan coś zmienia?

 

Próbowałem takiego pendrive'a stworzyć z pozycji Windowsa, ale nie mogę dość z formatem plików, aby obraz był widoczny na obu systemach. Jest jakaś recepta na to? I czy jest sens w ogóle to robić?


Użytkownik Pozo600 edytował ten post 15 kwietnia 2020 - 15:10


#143 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 15 kwietnia 2020 - 15:16

Wiele razy tu wspominano o niemożności instalacji z pendrive'a stworzonego na Windowsie za pomocą Trans Mac czy tam czegoś innego. W sumie nie wiem, czy komuś się udało. Najlepiej jednak stworzyć na innym Macu. No i ściągnąć aplikację z ważnym certyfikatem. Ostatnio odnawiali pod koniec ubiegłego roku. Tu link: https://support.appl.../pl-pl/HT208052


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#144 Gregrin

Gregrin
  • 17 postów

Napisano 15 sierpnia 2020 - 18:30

Witam, mam MacBook Pro "po kimś". Za pomocą narzędzi dyskowych usunąłem partycje a następnie klikam "Zainstaluj ponownie OS X"  wybieram dalej, potwierdzam itp. a następnie dostaje prośbę aby podać apple ID i hasło w celu zalogowania się. Po podaniu danych mam info "Ta rzecz jest czasowo niedostępna. Spróbuj ponownie później.".

Co można zrobić żeby zainstalować tutaj system posiadając tylko tego laptopa lub innego z Windows ??

 

Moje pomysły:

Czy można zrobić botowalne USB (system pobrany na Windowsie) na macu który nie ma systemu ??


Użytkownik Gregrin edytował ten post 15 sierpnia 2020 - 18:33


#145 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 15 sierpnia 2020 - 19:21

Witam, mam MacBook Pro "po kimś". Za pomocą narzędzi dyskowych usunąłem partycje a następnie klikam "Zainstaluj ponownie OS X"  wybieram dalej, potwierdzam itp. a następnie dostaje prośbę aby podać apple ID i hasło w celu zalogowania się. Po podaniu danych mam info "Ta rzecz jest czasowo niedostępna. Spróbuj ponownie później.".

Co można zrobić żeby zainstalować tutaj system posiadając tylko tego laptopa lub innego z Windows ??

 

Moje pomysły:

Czy można zrobić botowalne USB (system pobrany na Windowsie) na macu który nie ma systemu ??

Spróbuj użyć TransMac pod Windowsem, mnie kiedyś udało się tak zainstalować system. Nie zrobisz bootowalnego pena na macu bez systemu.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#146 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 sierpnia 2020 - 16:45

Za pomocą narzędzi dyskowych usunąłem partycje a następnie klikam "Zainstaluj ponownie OS X"  wybieram dalej, potwierdzam itp. […]

 

 

Czyli, rozumiem, masz nadal obecną partycję Recovery, skoro jest narzędzie dyskowe i instalacja systemu. Zechcesz wybrać Terminal (z paska menu u góry, pozycja „Narzędzia”) i wpisać w niego komendę:

date

Co wyświetla? 


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#147 Michał Breńko

Michał Breńko
  • 2 postów

Napisano 17 sierpnia 2020 - 08:32

Cześć, dostałem używanego MacBook Pro. Po wyczyszczeniu dysku, próbowałem zainstalować ponownie system (OS X El Capitan 10.11). Za pierwszym razem wszystko fajnie się ściągnęło, ale przy instalacji wyskakiwał mi błąd "Nie można było zainstalować systemu OS X na komputerze. Żaden pakiet nie kwalifikuje się do instalacji. Skontaktuj się z producentem oprogramowania w celu uzyskania pomocy. Zakończ instalator, ay uruchomić ponownie komputer i spróbować jeszcze raz".

Próbowałem sposobu ze zmianą daty, ale wtedy albo nie chciało przepuścić mnie dalej ("Wystąpił błąd podczas przygotowania instalacji. Spróbuj uruchomić program ponownie".) 
Później próbowałem stworzyć pendrive z instalatorem ale po pobraniu go z tej strony https://support.apple.com/pl-pl/HT206886, miałem plik InstallMacOSX.dmg, który po otworzeniu stworzył plik Install OS X ( a w nim InstallMacOSX.pkg). Ani sposób z komendą ( sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/OSX --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction) w terminalu nie działał (sudo: /Application/install OS X El Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia: common not found), ani program DiskMaker nie jest w stanie mi pomóc, bo po wybraniu pliku wyskakuje błąd, że plik jest nie poprawny. 

Proszę o jakąkolwiek pomoc. Aktualnie znowu próbuje pobrać i zainstalować system na aktualnej dacie i po pobraniu zmienić ją na starszą oraz odłączyć połączenie z wifi. 



#148 Michał Breńko

Michał Breńko
  • 2 postów

Napisano 17 sierpnia 2020 - 11:18

Cześć, dostałem używanego MacBook Pro. Po wyczyszczeniu dysku, próbowałem zainstalować ponownie system (OS X El Capitan 10.11). Za pierwszym razem wszystko fajnie się ściągnęło, ale przy instalacji wyskakiwał mi błąd "Nie można było zainstalować systemu OS X na komputerze. Żaden pakiet nie kwalifikuje się do instalacji. Skontaktuj się z producentem oprogramowania w celu uzyskania pomocy. Zakończ instalator, ay uruchomić ponownie komputer i spróbować jeszcze raz".

Próbowałem sposobu ze zmianą daty, ale wtedy albo nie chciało przepuścić mnie dalej ("Wystąpił błąd podczas przygotowania instalacji. Spróbuj uruchomić program ponownie".) 
Później próbowałem stworzyć pendrive z instalatorem ale po pobraniu go z tej strony https://support.apple.com/pl-pl/HT206886, miałem plik InstallMacOSX.dmg, który po otworzeniu stworzył plik Install OS X ( a w nim InstallMacOSX.pkg). Ani sposób z komendą ( sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/OSX --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction) w terminalu nie działał (sudo: /Application/install OS X El Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia: common not found), ani program DiskMaker nie jest w stanie mi pomóc, bo po wybraniu pliku wyskakuje błąd, że plik jest nie poprawny. 

Proszę o jakąkolwiek pomoc. Aktualnie znowu próbuje pobrać i zainstalować system na aktualnej dacie i po pobraniu zmienić ją na starszą oraz odłączyć połączenie z wifi. 

edit: pobranie systemu z aktualna data i zmienienie jej przed instalacją zadziałało. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych