Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Apple TV 4 - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
539 odpowiedzi w tym temacie

#376 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 03 listopada 2016 - 09:40

a na Raspberry idzie oglądać w jakiś sposób filmy z komputera i Netflixa? Tego pewnie już nie bardzo?

 

Da się w jakiś sposób przeglądać fotki z Apple Zdjęcia na raspberry?


Użytkownik northwest edytował ten post 03 listopada 2016 - 09:48


#377 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 03 listopada 2016 - 09:55

Na wszystkie pytania - Tak, da się. 


Użytkownik Murgal edytował ten post 03 listopada 2016 - 09:55

Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#378 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 listopada 2016 - 17:41

Powiedźcie mi proszę - czy mając VLC na nowym Apple TV mogę przeglądać filmy z dysku sieciowego? Np. MyCloud? Nie chcę kopiować ich na AppleTV bo bez sensu jest je powielać.



#379 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 13 listopada 2016 - 22:00

Powiedźcie mi proszę - czy mając VLC na nowym Apple TV mogę przeglądać filmy z dysku sieciowego? Np. MyCloud? Nie chcę kopiować ich na AppleTV bo bez sensu jest je powielać.

Tak i automatycznie pobierze napisy z opensubtitles jak potrzebujesz.

 

Pozzdro, aa



#380 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2016 - 22:27

Tak i automatycznie pobierze napisy z opensubtitles jak potrzebujesz.

 

Pozzdro, aa

 

A gdzie zapisze te podpisy? Na AppleTV czy w folderze filmu z którego film pobiera?


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#381 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 listopada 2016 - 22:39

Tak i automatycznie pobierze napisy z opensubtitles jak potrzebujesz.

 

Pozzdro, aa

To nawet lepiej niż się spodziewałem.


  • Damien Karras lubi to

#382 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 14 listopada 2016 - 12:37

Nie mam pojęcia. Pewnie w swoim temporary. 

 

Pozzdro, aa



#383 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2016 - 14:18

Nie mam pojęcia. Pewnie w swoim temporary. 

 

Pozzdro, aa

 

Ale domyślam się, że jeżeli będę mieć napisy już ściągnięte to i je też odtworzy więc mała strata.


Użytkownik Damien Karras edytował ten post 14 listopada 2016 - 14:18

Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#384 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 14 listopada 2016 - 22:04

tak. Muszą być srt o ile dobrze pamiętam.

 

Pozzdro, aa



#385 bogdan840

bogdan840
  • 80 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2016 - 21:37

A czy wyświetlają się wam poprawnie polskie litery?. Coś jest nie tak z kodowaniem znaków...

#386 GregoryMc

GregoryMc
  • 125 postów

Napisano 02 grudnia 2016 - 10:10

a na Raspberry idzie oglądać w jakiś sposób filmy z komputera i Netflixa? Tego pewnie już nie bardzo?

 

Da się w jakiś sposób przeglądać fotki z Apple Zdjęcia na raspberry?

 

Na wszystkie pytania - Tak, da się. 

 

Napisz mi na PW proszę jak można bezproblemowo (płynnie) oglądać Netflixa na Raspberry Pi bez użycia innego PC. Z tego co wiem nie ma na to aktualnie szans, ale może o czymś nie wiem.



#387 pawelecc24

pawelecc24
  • 21 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 11:39

Witam. Jakis czas temu przy aktualizacji usunął mi się kodi z Apple TV 4. Moje pytanie jest takie czy da radę zainstaowac kodi ponownie i drugie pytanie czy działa player.pl?



#388 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 stycznia 2017 - 23:10

Na Rapsberry nie działa też AirPlay Video


Pozdrawiam z 3City


#389 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 05 stycznia 2017 - 12:29

Mam problem z AirPlay z Macbooka. Obraz tnie się co 3 sekundy przez co jakikolwiek film nie jest zdatny do obejrzenia. 
Problem nie występuje przy strumieniowaniu obrazu z iPada. Apple TV podłączony bezpośrednio kablem do routera. 
Znacie jakiś sposób aby zwiększyć prędkość przesyłu na drodze Mac->router, bo tutaj ewidentnie jest problem. 
Kabel odpada z założenia - nie po to był kupowany Apple TV aby teraz podłączać laptopa kablem.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#390 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 08 stycznia 2017 - 00:10

Mam problem z AirPlay z Macbooka. Obraz tnie się co 3 sekundy przez co jakikolwiek film nie jest zdatny do obejrzenia. 
Problem nie występuje przy strumieniowaniu obrazu z iPada. Apple TV podłączony bezpośrednio kablem do routera. 
Znacie jakiś sposób aby zwiększyć prędkość przesyłu na drodze Mac->router, bo tutaj ewidentnie jest problem. 
Kabel odpada z założenia - nie po to był kupowany Apple TV aby teraz podłączać laptopa kablem.


1. Opisz coś więcej. - tnie się z cda, z iTunes, z vlc?

2. Spróbuj czymś a'la Beamer i zobacz czy jest ok.

3. Sprawdź czy po wifi łączy się z siecią ac/n czy ci ty tam masz.

Zacznij od Odseparowania problemów natury softwerowej od hardwerowych. Nawet jeśli speedtest pokazuje, że jes ok to niekoniecznie tak musi być.

Pozzdro, aa

#391 Dariusz Ogrodnik

Dariusz Ogrodnik
  • 9 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 stycznia 2017 - 22:54

Hej. Powiedzcie mi jakie aplikacje warto zainstalować na ATV4? :D

Miłego wieczorka :)



#392 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 18 stycznia 2017 - 11:38

Witam,

 

proszę bardzo:

 

http://myapple.pl/fo...-dla-apple-tv4/

 

Pozdrawiam

 

GAMa007



#393 xavierpl

xavierpl
  • 37 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 13:29

Witam serdecznie,

 

Proszę Was o pomoc. Miałem już raz wymieniane Apple TV 4 z powodu braku łączności i rozłączania się z wifi. Dostałem wymieniony produkt , podczas pierwszego uruchomienia połączył się z wifi i wszystko było ok do czasu kiedy na drugi dzień próbowałem go ponownie załączyć rozłączył się z siecią wifi i nie mogę do tej pory się z nią połączyć tzn pojawia się komunikat błąd połączenia wifi 0 :/ .

 

Miał może ktoś z Was podobny przypadek nie chce mi się wierzyć aby nowe urządzenie wymienione ponownie miało awarię. Apple tv 3 generacji które posiadam działa bez problemu.



#394 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 19 stycznia 2017 - 17:39

Witam serdecznie,

 

Proszę Was o pomoc. Miałem już raz wymieniane Apple TV 4 z powodu braku łączności i rozłączania się z wifi. Dostałem wymieniony produkt , podczas pierwszego uruchomienia połączył się z wifi i wszystko było ok do czasu kiedy na drugi dzień próbowałem go ponownie załączyć rozłączył się z siecią wifi i nie mogę do tej pory się z nią połączyć tzn pojawia się komunikat błąd połączenia wifi 0 :/ .

 

Miał może ktoś z Was podobny przypadek nie chce mi się wierzyć aby nowe urządzenie wymienione ponownie miało awarię. Apple tv 3 generacji które posiadam działa bez problemu.

 

Obecnie soft powinien działać stabilnie. Jednakże wiele zależy co za router czy ap u ciebie pracuje. Jeśli na routerze masz możliwość ustawienia na sztywno sieci 5 GHz (ac, n) i protestuj wtedy. Jak masz TP-Linka czy Asusa to może być naprawdę różnie gdyż routery te sprawdzają kanał na którym ma pracować sieć  - jeśli jest wiele sieci dookoła to może zrywać i szukać na okrągło. Masz apki na których widać wolne kanały i tak trzeba sobie pomierzyć przez tydzień i znaleźć najmniej oblegany. Tyle na gorąco. 

 

Pozzdro, aa



#395 krapp

krapp
  • 2 postów

Napisano 19 stycznia 2017 - 21:51

Mam problem z AirPlay z Macbooka. Obraz tnie się co 3 sekundy przez co jakikolwiek film nie jest zdatny do obejrzenia. 
Problem nie występuje przy strumieniowaniu obrazu z iPada. Apple TV podłączony bezpośrednio kablem do routera. 
Znacie jakiś sposób aby zwiększyć prędkość przesyłu na drodze Mac->router, bo tutaj ewidentnie jest problem. 
Kabel odpada z założenia - nie po to był kupowany Apple TV aby teraz podłączać laptopa kablem.

 

Też mam ten problem. U mnie pomaga restart macbooka i apple tv. Niestety nie pomaga to na stałe, co jakiś czas muszę powtarzać. Jeśli używasz przeglądarki chrome to polecam zakup chromecasta, u mnie screen mirorring działa o wiele sprawniej niż przez apple tv, widać to zwłaszcza przy oglądaniu video w streamingu (np. mirroring stron vod tvp, openload.co) Poza tym moim zdaniem wygodniej się obsługuje - wybieram zakładkę do przesyłania i ona automatycznie się pojawia na tv, nic nie trzeba ręcznie przeciągać.



#396 ManUfan

ManUfan
  • 149 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 22 lutego 2017 - 09:44

Też mam ten problem.

U mnie to samo.

 

Mam jeszcze następujący problem: często po włączeniu ATV system się zawiesza na np 1 min, po czym gaśnie ekran i pojawia się od nowa już działający. Też tak macie? Może to być spowodowane wgraniem Kodi na ATV? Oczywiście wszystko zaczęło się dziać po upływie gwarancji...


iP7+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: thelifeofhubi //  ortodontachojnice.pl


#397 Kotor

Kotor
  • 4 postów

Napisano 03 marca 2017 - 12:43

Witam, planuję zakup Apple TV. Chcę go głównie do bezprzewodowego oglądania filmów (ewentualnie przeglądarkowych rzeczy, youtube itp.) z komputera na telewizorze i słuchania muzyki przez amplituner.

W związku z tym mam parę pytań:

1. Czy jest możliwość przesyłu obrazu z urządzenia z Androidem czy tylko Apple?

2. Czy można przez Apple TV podłączone do amplitunera przesyłać sam dźwięk z komputera bez obrazu, bez włączania telewizora?

3. Czy są jakieś alternatywy dla Apple TV, które będą współpracowały z maciem? (Np. Google Chromecast, ale nie wiem czy bez problemu będzie współpracował z maciem)

4. Z tego co czytałem prawdopodobnie wystarczy Apple TV 3 do moich zastosowań, racja?



#398 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 03 marca 2017 - 14:58

W sumie wystarczy odpowiednie na twoje pytanie numer 4. Odpowiedź brzmi tak a nawet więcej. Tylko i wyłącznie tak. Apple TV 4 do amplitunera nie podłączysz bo nie ma wyjścia optycznego a jedynie port hdmi.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#399 Kotor

Kotor
  • 4 postów

Napisano 03 marca 2017 - 15:09

No jak nie podłączę, przecież HDMI idzie do amplitunera i amplituner obsługuje dźwięk i wideo. Obraz idzie z amplitunera do telewizora a dźwięk do głośników.



#400 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 03 marca 2017 - 20:25

Jeśli masz wejście HDMI we wzmacniaczu to ok. Nie znam się na tym sprzęcie i sądziłem że to wciąż rzadkość. Zatem możesz zainwestować także w ATV 4 chociaż dla twoich potrzeb to zbędne. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych