Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 6 głosy

MacBook 12" - Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1906 odpowiedzi w tym temacie

#1726 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 sierpnia 2017 - 21:58

To pewnie jednak coś z nim nie tak:(

 

Ja właśnie skończyłem testy. Całe to tworzenie pokazu slajdów w ogóle kompa nie zwolniło. Mało tego, dorzuciłem mu w tym czasie film w VLC przy 1080p i film na youtube'ie przy 1080p. I cały czas procesor na około 60% (łącznie system + użytownik). Tylko wiecie co? Ja tak kompa nie obciążyłem nigdy w życiu! To był sztuczny test. W normalnym użytkowaniu nie lubię nawet otwierać więcej niż 4 kart w przeglądarce;) Widzę teraz, że mój komputer to dla mnie potwór, którego potencjału raczej nie wykorzystam. To też dobrze wróży dobrą współpracę z MB12.

Również skończyłem testy. Mając otwarte 16-18 kart ( Safarii, Libre Office, PDF, Zdjęcia ) na 6-ciu pulpitach zrobiłem: 200 zdjęć przerobiłem w 1080p na slajdy. Zajęło to 39 minut.

Mam MB12 2015 z m3 ( kupiony w 06.2016r). Komputer rozgrzał się naprawdę umiarkowanie. Zaangażowanie CPU oscylowało od ok. 30% do ok 60%. 

Więc naprawdę te slajdy to..........PIKUŚ ;-) Nawet dla najsłabszej wersji. 


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#1727 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 19:16

dzięki Wam obu za testy, trochę to dziwne, ale zobaczymy jak będzie dalej się sprawował. Serwis nie wie czemu tak robi, a ja raczej z tego powodu nie oddam go do sprawdzenia, chyba że będzie to regularnie powtarzał. Póki co uznaje to za incydentalny kaprys :)


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1728 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 sierpnia 2017 - 19:20

dzięki Wam obu za testy, trochę to dziwne, ale zobaczymy jak będzie dalej się sprawował. Serwis nie wie czemu tak robi, a ja raczej z tego powodu nie oddam go do sprawdzenia, chyba że będzie to regularnie powtarzał. Póki co uznaje to za incydentalny kaprys :)

A konkretnie jaki masz model? Moze faktycznie cos tam masz nie tak?
Mam wgrana High Sierra public beta 3. Tam Metal2 robi kapitalna sprawe w grafice. Kaki masz system wgrany?

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#1729 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 19:29

A konkretnie jaki masz model? Moze faktycznie cos tam masz nie tak?
Mam wgrana High Sierra public beta 3. Tam Metal2 robi kapitalna sprawe w grafice. Kaki masz system wgrany?

mam MB12 early 2016 z Sierrą. High jeszcze nie instalowałam, czekam na wersje ostateczną. Nie wiem co mu jest, pytałam w Apple to powiedzieli, że nie mieli takiego przypadku by za pierwszym razem się męczył a potem było już ok. Ja miałam tak już 3 razy... może to zbieg okoliczności... zastanawiam się czy nie ma to też związku z Nortonem - może ściąga aktualizację sygnatur i wówczas akurat tak przymula. Musze jeszcze poobserwować w monitorze aktywności co najbardziej go obciąża...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1730 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 20:12

A konkretnie jaki masz model? Moze faktycznie cos tam masz nie tak?
Mam wgrana High Sierra public beta 3. Tam Metal2 robi kapitalna sprawe w grafice. Kaki masz system wgrany?

Naprawdę wydajność jest znacząco większa? Na macrumors wiele osób skarży się na fatalną wydajność. :P



#1731 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 sierpnia 2017 - 21:18

Naprawdę wydajność jest znacząco większa? Na macrumors wiele osób skarży się na fatalną wydajność. :P

Nie wiem czy wydajnosc jest znaczaco wieksza. Ale w grafice czuc ze jest szybszy i zwawszy. Juz same machanie na gladziku, skakanie pomiedzy pulpitami…wymiata.

 

 

 

[…]


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 10 sierpnia 2017 - 15:09
OT.

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#1732 Escapist

Escapist
  • 8 postów

Napisano 07 sierpnia 2017 - 23:24

Ja się mocno zastanawiałem nad m5, ale wszyscy mi to odradzali. Przeskoku mocy nie ma tam (według sprzedawców u resellerów) prawie wcale. Tłumaczenie zwykle było takie: do podstawowych zadań m3 będzie wystarcząjące, a jak się człowiek uprze i włączy jakieś długie renderowanie, to taka m5 (teraz i5) też niewiele tu zmieni. Ja sam ciągle nie wiem, czy dobrze zrobiłem. Zresztą tu na forum o to pytałem i opinie były podobne.

Z jednej strony to prawda że wielkiego skoku wydajności nie ma, ale z drugiej strony taka dopłata aktualnie w Cortlandzie to tylko 480zł...więc przy cenie MB12 to już niewiele. Zawsze to rozwiązanie bardziej przyszłościowe.



#1733 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 08 sierpnia 2017 - 16:37

Skromne przypomnienie, że tytuł brzmi „MacBook 12” - Opinie”, a zrobiło się nie wiadomo co. I – tak w kwestii formalnej – W TYM DZIALE NIE ZADAJEMY PYTAŃ - ZASADY. Po co utrudniać życie innym?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#1734 andreas.swe

andreas.swe
  • 1 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 12:27

Witam wszystkich

 

Po roku moge wkoncu napisac moja opinie o MB 12 podstawa z 2016 roku. 

 

Uzytkowalem ten komputer dzien w dzien w domu jak i w pracy, jest pod wrazeniem ile ta malutka maszyna jest zdolna do zrobienia.

Piekny wyglad, jest tak lekki ze czasami zastanawiam sie czy on nadal jest w plecaku .

 

Dzis ten piekny komputer pojechal do nowego wlasciciela a osobiscie czekam na MBP 15.

W MB12 wszystko mozna robic nawet edytowac RAWy czy filmy 4k ale nie jest to przyjemne, brakuje mu 5 i 6 biegu , no i niestety 8gb ramu to zdecydowanie za malo .

Jezeli planujecie zakup MB12 bierzcie z 16gb .

 

Na koniec dodam ze MB12 z 16gb nie duzo rozni sie cenowo od MBP a roznica w wydajnosc jest ogromna, wagowo tez nie ma roznicy wielkiej.

Podsumowujac byl to cudowny sprzet do czasu pokazania nowych MBP nie moge nikomu polecic tego wyboru .. to moja opinia. 

 

Pozdrawiam serdecznie



#1735 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 10 sierpnia 2017 - 15:09

Jeszcze raz, bo widzę tendencję do kontynuacji – to nie jest temat o antywirusach i o wszystkim, co kogokolwiek boli. Proszę nie sprowadzać wątku na manowce. Zamiast doczepiać tutaj, lepiej niekiedy założyć nowy. Dziękuję za przestrzeganie zasad forum.

 

Posty OT znikają.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#1736 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 15:47

Witam wszystkich

Po roku moge wkoncu napisac moja opinie o MB 12 podstawa z 2016 roku.

Uzytkowalem ten komputer dzien w dzien w domu jak i w pracy, jest pod wrazeniem ile ta malutka maszyna jest zdolna do zrobienia.
Piekny wyglad, jest tak lekki ze czasami zastanawiam sie czy on nadal jest w plecaku .

Dzis ten piekny komputer pojechal do nowego wlasciciela a osobiscie czekam na MBP 15.
W MB12 wszystko mozna robic nawet edytowac RAWy czy filmy 4k ale nie jest to przyjemne, brakuje mu 5 i 6 biegu , no i niestety 8gb ramu to zdecydowanie za malo .
Jezeli planujecie zakup MB12 bierzcie z 16gb .

Na koniec dodam ze MB12 z 16gb nie duzo rozni sie cenowo od MBP a roznica w wydajnosc jest ogromna, wagowo tez nie ma roznicy wielkiej.
Podsumowujac byl to cudowny sprzet do czasu pokazania nowych MBP nie moge nikomu polecic tego wyboru .. to moja opinia.

Pozdrawiam serdecznie


Jak to MBP15 wazy niewiele więcej od MB12 - przecież to praktycznie drugie tyle...

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1737 Kamil Kamiq

Kamil Kamiq
  • 25 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 16:38

Jak to MBP15 wazy niewiele więcej od MB12 - przecież to praktycznie drugie tyle...

z tymi wagami to bym az tak już nie narzekał 1.83kg 15"pro, 1.37 13" pro, mb12 0.92  w moim przekonaniu o ile nie trzymasz laptopa w jednej ręce i nie latasz z nim co 5 min :) to tu to tam to mała różnica, mam aira mam mbp13 miałem mbp15 i  jeśli chodzi o wagę to nigdy nie zwróciłem uwagi  na to podczas użytkowania  ;) czy to w walizce czy w plecaku te kilka gramów w jedna czy drugą stronę ............. ;) 


A minori ad maius  :) 


#1738 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 19:48

z tymi wagami to bym az tak już nie narzekał 1.83kg 15"pro, 1.37 13" pro, mb12 0.92  w moim przekonaniu o ile nie trzymasz laptopa w jednej ręce i nie latasz z nim co 5 min :) to tu to tam to mała różnica, mam aira mam mbp13 miałem mbp15 i  jeśli chodzi o wagę to nigdy nie zwróciłem uwagi  na to podczas użytkowania   ;) czy to w walizce czy w plecaku te kilka gramów w jedna czy drugą stronę ............. ;)

nie no proszę :D równie dobrze można odnieść się do tego na zasadzie z ta wydajnością bym tak nie przesadzał(a) czy to procesor i7 czy m3 to aż takiej różnicy nie ma ... a wierz mi jak kupowałam maleństwo to zapewniano mnie, że przy przesiadce z i7 nie odczuje spadku wydajności przy codziennej pracy i co...? byle eksport slajdów i odczułam jednak różnicę.

 

Spróbuj 15" włożyć do damskiej torebki... poza tym może dla ciebie 1kg to tyle co kilka gramów, ale to jednak inna jednostka wagi... miałam 2 kg komputer i dla mnie różnica jest ogromna. Można się silić na porównywanie mb12" z mbp13" ale z 15" proszę Cię...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1739 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 10 sierpnia 2017 - 20:02

nie no proszę :D równie dobrze można odnieść się do tego na zasadzie z ta wydajnością bym tak nie przesadzał(a) czy to procesor i7 czy m3 to aż takiej różnicy nie ma ... a wierz mi jak kupowałam maleństwo to zapewniano mnie, że przy przesiadce z i7 nie odczuje spadku wydajności przy codziennej pracy i co...? byle eksport slajdów i odczułam jednak różnicę.

 

Przesiadka "w dół" zawsze boli :)


  • a.s-6704ce448e lubi to

#1740 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 12 sierpnia 2017 - 10:45

 

W MB12 wszystko mozna robic nawet edytowac RAWy czy filmy 4k ale nie jest to przyjemne, brakuje mu 5 i 6 biegu , no i niestety 8gb ramu to zdecydowanie za malo .

Jezeli planujecie zakup MB12 bierzcie z 16gb .

 

 

 

 

i tu przyznaje rację! jak wszyscy wiedzą moim głównym zarzutem dla kompa był lekki dyskomfort związany z wydajnością, a pojawiający się sporadycznie przy pierwszym uruchomieniu cięższych procesów. Jestem trochę upierdliwa, więc postanowiłam znaleść sposób, by dowiedzieć się o co chodzi. Początkowo zwalałam winę na procka, bo wszyscy się go czepiają. Oczywiście, że i może w tym coś jest, ale udało mi się ustalić kiedy następuje problem. Otóż komp dławi się przy maksymalnym zużyciu RAMu. Stąd tak dziwne zachowanie, że tylko za pierwszym razem, gdy uruchamiam proces występuje obciążenie - bo wówczas zapisują si procesy w podręcznej... przynajmniej tak mi się zdaje. 

 

Moja opinia o MB 12 się jednak nie zmieniła i nadal uważam, ze to przyszłościowy i warty uwagi sprzęt. Tyle, że jest jeszcze w powijakach i myśle, ze kolejne odsłony sprawią, iż będzie to najfajniejszy maczek ze wszystkich. 


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1741 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 12 sierpnia 2017 - 11:36

Przesiadka "w dół" zawsze boli :)

Osobiście na 12' przerzuciłem się z 7700k i wciąż odnoszę że 12 to dla mnie za dużo. :) Może to z racji wykonywanej pracy.

 

i tu przyznaje rację! jak wszyscy wiedzą moim głównym zarzutem dla kompa był lekki dyskomfort związany z wydajnością, a pojawiający się sporadycznie przy pierwszym uruchomieniu cięższych procesów. Jestem trochę upierdliwa, więc postanowiłam znaleść sposób, by dowiedzieć się o co chodzi. Początkowo zwalałam winę na procka, bo wszyscy się go czepiają. Oczywiście, że i może w tym coś jest, ale udało mi się ustalić kiedy następuje problem. Otóż komp dławi się przy maksymalnym zużyciu RAMu. Stąd tak dziwne zachowanie, że tylko za pierwszym razem, gdy uruchamiam proces występuje obciążenie - bo wówczas zapisują si procesy w podręcznej... przynajmniej tak mi się zdaje. 

 

Moja opinia o MB 12 się jednak nie zmieniła i nadal uważam, ze to przyszłościowy i warty uwagi sprzęt. Tyle, że jest jeszcze w powijakach i myśle, ze kolejne odsłony sprawią, iż będzie to najfajniejszy maczek ze wszystkich. 

Jesteś pewna że to wina zapchanego RAMu? W macOS on jest używany troszkę inaczej niż w wingrozie, nawet w spoczynku zużycie potrafi wynieść ponad 5GB i jest to całkiem normalne zjawisko, pamięć w razie potrzeby natychmiast się zwalnia, a gdy nie jest używana to przeznaczona jest na cache - przez co system powinien działać znacznie wydajniej.

 

Uważam 12 za dobrego następcę Aira, niektórym może nie odpowiadać brak USB typu A, mi jego brak nie przeszkadza.



#1742 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 12 sierpnia 2017 - 11:43

Osobiście na 12' przerzuciłem się z 7700k i wciąż odnoszę że 12 to dla mnie za dużo. :) Może to z racji wykonywanej pracy.

 

To zależy jak się korzysta z sprzętu i czego się oczekuje :)



#1743 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 12 sierpnia 2017 - 12:10

Osobiście na 12' przerzuciłem się z 7700k i wciąż odnoszę że 12 to dla mnie za dużo. :) Może to z racji wykonywanej pracy.

 

Jesteś pewna że to wina zapchanego RAMu? W macOS on jest używany troszkę inaczej niż w wingrozie, nawet w spoczynku zużycie potrafi wynieść ponad 5GB i jest to całkiem normalne zjawisko, pamięć w razie potrzeby natychmiast się zwalnia, a gdy nie jest używana to przeznaczona jest na cache - przez co system powinien działać znacznie wydajniej.

 

Uważam 12 za dobrego następcę Aira, niektórym może nie odpowiadać brak USB typu A, mi jego brak nie przeszkadza.

no to mnie rozbroiłeś :D czyli, że nadal mam szukać przyczyny... :D :D :D

 

faktycznie też zauważyłam, że nawet tuż po rozruchu kompa zużycie RAMu jest wysokie a prawie całą wolną pamięć mój skrzat przeznacza na cache. z reszta ja nie mówię, ze chodzi o zapchany ram tylko o moment, w którym on sobie zapisuje do cache nowe dane by potem już sprawniej to otwierać. Tylko czemu jedynie ja tak mam? hmm, w takim razie juz nie wiem... odrazu mówię, że nie narzekam na niego tak bardzo, ale trochę mnie irytuje gdy przy starcie cięższych procesów musze patrzeć jak się dławi... tyle dobrze, że jak zaznaczyłam jedynie za pierwszym razem... bo normalnie to bym go zamordowała, gdyby mi to ciągle robił :D ale polubić to się da :) i następny maczek to tez ten będzie, no chyba że wymyślą coś bardziej absorbującego moja uwagę :)

 

PS.

na brak USB-A nie narzekam, zbyt mało z niego korzystam, by był problem z portami :)


Użytkownik a.s edytował ten post 12 sierpnia 2017 - 12:23

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1744 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 sierpnia 2017 - 13:54

..

 

Moja opinia o MB 12 się jednak nie zmieniła i nadal uważam, ze to przyszłościowy i warty uwagi sprzęt. Tyle, że jest jeszcze w powijakach i myśle, ze kolejne odsłony sprawią, iż będzie to najfajniejszy maczek ze wszystkich. 

 

 

...

 

Uważam 12 za dobrego następcę Aira, niektórym może nie odpowiadać brak USB typu A, mi jego brak nie przeszkadza.

 

A ja wciąż uważam, że druga wersja, to wciąż jeszcze nie to. Po za tym jest totalnie przewartościowany, tak jak pierwsze wersje AIR. I ma jeszcze jedną wadę, która według mnie wyklucza go z kręgu mojego zainteresowania. Brak uruchomienia go w trybie dysku. Myślę, że w kolejnej wersji zamienią USB-C na Thunderbolt i dołożą jeszcze jeden port. Bo ten jeden, to porażka.


Użytkownik Iro edytował ten post 12 sierpnia 2017 - 13:55

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#1745 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 12 sierpnia 2017 - 23:00

A ja wciąż uważam, że druga wersja, to wciąż jeszcze nie to. Po za tym jest totalnie przewartościowany, tak jak pierwsze wersje AIR. I ma jeszcze jedną wadę, która według mnie wyklucza go z kręgu mojego zainteresowania. Brak uruchomienia go w trybie dysku. Myślę, że w kolejnej wersji zamienią USB-C na Thunderbolt i dołożą jeszcze jeden port. Bo ten jeden, to porażka.

 

owszem trochę przesadzili z wyceną, ale to nic nowego, również zgodzę się że mogli dać Thunderbolt zamiast USB-C i to nawet byłoby wskazane..., ale uruchamianie go w trybie dysku??? ja nawet nie wiem po co i jak się to robi więc akurat tego mi zupełnie nie brakuje. Podobnie z dodatkowymi portami... to jedynie kwestia przyzwyczajenia. Owszem przejściówki nie są cool rozwiązaniem, ale jak sie sporadycznie korzyta to nie jest to aż taki problem. 

 

Z resztą ja uważam, że jedynym sensem produkowania takiego maca jak MB12 jest to, że on różni się czymś od zwykłego lapka. Od dawna uważałam, ze pierwsze ultrabooki to było połowiczne rozwiazanie. Owszem były nieco cieńsze i lżejsze, ale poza tym ciężko było czasem wytłumaczyć czemu nazywają się właśnie ultrabookami skoro wiele od laptopa się nie różnią. Zwłaszcza, że dość szybko odeszli tez od pierwotnych założeń, by ultrabook miał mieć odpowiedniej jakości wykonanie. 

 

MB12 i jemu podobne to pierwszy sprzęt, który de facto czymś różni się od zwykłego laptopa, więc gdyby znów zaczęli go wyposażać w normalne podzespoły to mielibyśmy powtórkę z rozrywki. Bez sensu... Ja uważam, że główna zaletą tego sprzętu jest to iż jest faktycznie ( a nie tylko pozornie) mobilny i czymś różni się od laptopa. Wydajność powinna jedynie pozwolić na płynne korzystanie z podstawowych zastosowań, natomiast istotny powinien być komfort i mobilność. Jeśli więc ktoś takiego sprzętu szuka to go zadowoli, a jeśli ktoś szuka wydajnego sprzętu to niech sobie kupi laptopa... Sprzęt powinno dopasowywać się do potrzeb a nie kupować czegoś bo jest akurat na topie... i odwrotnie, to że jakiejś grupie osób tego rodzaju sprzęt nie odpowiada nie może być powodem jego "likwidacji", bo do tego sprowadza się ciągłe marudzenie odnośnie wydajności. Ten sprzęt nie miał być wydajny tylko mobilny i taki jest, więc spełnia swoje zadanie...

z tej też racji uznaje go za bajkowy i jestem ogólnie zadowolona... to co mnie martwi w moim egzemplarzu to jedynie, by nie okazał się wadliwy ze względu na dość dziwne zachowanie, bo jak się zdaje to mój indywidualny przypadek...


Użytkownik a.s edytował ten post 12 sierpnia 2017 - 23:15

  • pino22 lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1746 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 13 sierpnia 2017 - 00:26

@a.s jeżeli twój przypadek zachowuje się inaczej - oddaj go na serwis. Wtedy wróć na forum i napisz opinie. A odnośnie jego wydajności ty także marudziłaś - czyż nie? Teraz piszesz że nie miał być wydajny... Tzn jaki miał być w momencie kiedy go kupowałaś? (Bo ja się założę iż diagnostyka w serwisie wyjdzie pozytywnie)

 

Komputer jest maszyną która wykonuje dane instrukcje (kod) tutaj o indywidualnych przypadkach mowy nie ma.

 

Albo ja się robie stary i marudny bo w sumie coś w tym jest, albo problem jest nie tylko w decyzji zakupowej ale później w jego ocenie.

 

Temat przypomina osoby które udowadniają że im komputer nie jest potrzebny - wystarczy telefon / tablet. Pewnie tylko że po chwili okazuje się iż spora część stron z takich czy innych powodów nie nadaje się do przeglądania lub wręcz przeglądać się ich nie da. 



#1747 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 13 sierpnia 2017 - 07:57

@a.s jeżeli twój przypadek zachowuje się inaczej - oddaj go na serwis. Wtedy wróć na forum i napisz opinie. A odnośnie jego wydajności ty także marudziłaś - czyż nie? Teraz piszesz że nie miał być wydajny... Tzn jaki miał być w momencie kiedy go kupowałaś? (Bo ja się założę iż diagnostyka w serwisie wyjdzie pozytywnie)

 

Komputer jest maszyną która wykonuje dane instrukcje (kod) tutaj o indywidualnych przypadkach mowy nie ma.

 

Albo ja się robie stary i marudny bo w sumie coś w tym jest, albo problem jest nie tylko w decyzji zakupowej ale później w jego ocenie.

 

Temat przypomina osoby które udowadniają że im komputer nie jest potrzebny - wystarczy telefon / tablet. Pewnie tylko że po chwili okazuje się iż spora część stron z takich czy innych powodów nie nadaje się do przeglądania lub wręcz przeglądać się ich nie da. 

źle mnie zrozumiałeś! nie narzekałam na jego wydajność, bo jest wręcz bardzo dobra! jeśli na tym maleństwie uruchamiania się gry z grafiką przestrzenną, to jest to więcej niż oczekiwałam. W pełni świadomie też wybrałam ten sprzęt, a co do marudzenia to PRZEPRASZAM WSZYSTKICH jeśli macie mnie już dość i tematu więcej nie poruszę. Chodziło mi jedynie by ktoś mi doradził czy nie jest to wada produkcyjna (właśnie taki indywidualny przypadek - bo niestety takie są).

 

SERWIS - Ty chyba naprawdę źle mi życzysz :D chyba już nie jeden potwierdzi, że serwis rzadko naprawia sprzęt, raczej usuwa zgłoszoną usterkę powodując przy tym kilka kolejnych. Faktycznie prosiłam na forum o radę, ale raczej by podjąć decyzje czy nie żądać wymiany sprzętu w ramach reklamacji. Wybacz ale za takie pieniądze mam prawo dostać sprzęt w pełni sprawny. Nie żebym się wymądrzała, ale prawda jest taka, że serwisowany to kupię za 500 zł w komisie. Dlatego nawet nie przewiduję na ten moment jego serwisowania. Natomiast chyba masz rację, że to raczej nic wielkiego nie będzie i raczej jednak wrócę do opcji z throttiligiem i dam sobie spokój.

 

Natomiast sprzęt jest bajkowy i szczerze go polecam. Wydajność jest ok., to komputer jakiego szukałam - jest lekki, mały i ma pasywne chłodzenie jakie chciałam zawsze mieć. Oczywiście jak poprawią taktowanie procka czy dadzą Thunderbolt to się nie obrażę, ale dla mnie najważniejsze jest by był nadal tak cichy, lekki i perfekcyjnie piękny. 

 

Baa... jak będę chciała wydajności to nawet wiem co zrobię .... napadnę na bank :D :D :D ... właśnie wczoraj widziałam włączonego iMaca Pro. Cena poraża, ale ta matryca.... o jeju :)


Użytkownik a.s edytował ten post 13 sierpnia 2017 - 08:01

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1748 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2017 - 10:14

Baa... jak będę chciała wydajności to nawet wiem co zrobię .... napadnę na bank :D :D :D ... właśnie wczoraj widziałam włączonego iMaca Pro. Cena poraża, ale ta matryca.... o jeju :)

Widzieć to widziałaś iMaca, ale napewno nie Pro :D


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#1749 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 13 sierpnia 2017 - 10:41

Widzieć to widziałaś iMaca, ale napewno nie Pro :D

 

:D nie no genialne ! okazuje się, że lepiej wiesz ode mnie co widziałam... :D


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1750 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 13 sierpnia 2017 - 10:53

 ... właśnie wczoraj widziałam włączonego iMaca Pro. Cena poraża, ale ta matryca.... o jeju :)

 

 

Widzieć to widziałaś iMaca, ale na pewno nie Pro :D

 

Ani ta matryca nie jest dobra, ani PRO.

Jedynie niestandardowa, wysoka rozdzielczość. A po za tym parametry - średnia klasa. Szyba na błyszczącej matrycy dyskwalifikuje w profesjonalnych zastosowaniach.


:D nie no genialne ! okazuje się, że lepiej wiesz ode mnie co widziałam... :D

 

A gdzie widziałaś tego iMaka Pro?


Użytkownik Iro edytował ten post 13 sierpnia 2017 - 10:52

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych