Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 5 głosy

iPhone 6 czy Note 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
426 odpowiedzi w tym temacie

#101 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 stycznia 2015 - 10:06

Pisałem to w tym wątku: http://myapple.pl/fo...-moim-iphonie/

Jeśli chodzi o zdjęcia to nie było sensu, bo na oko tego widać nie było. Jedynie jak się kładło na wyświetlaczu to się po prostu lekko bujał jak się naciskało na rogach. 


iPhone 12 mini 


#102 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 18 stycznia 2015 - 10:11

Wiadoma rzecza jest to, ze kazda rzecz jest wadliwa i kazda rzecz moze ulec zniszczeniu lub rozwaleniu i nie ma sie co obrazac i przeprowadzac krucjate przeciwko jakiemus telefonowi lub jakiejs firmie. Niewazne czy to jest firma Apple czy firma Samsung. Trzeba zachowac tylko umiar i byc w stanie dostrzec zarowno wady danej firmy(raczej telefonu w tym wypadku) oraz zalety.
Telefon: iPhone 6 Plus 64GB Spacegray , iPhone 6 64GB Gold, Tablet: iPad Pro 9,7" 128GB
Komputer: MacBook Pro 15" z wyswietlaczem Retina, 2,3GHz, Intel Core i7, 16GB RAM

#103 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 stycznia 2015 - 10:15

Oczywiście i takie aspekty dostrzegam jak najbardziej. iPhone ma dużo plusów. Jest to telefon, który jest najprostrzy, najbardziej przyjazny pod względem interfejsu dla nowych użytkowników. Do tego dochodzi jeszcze najlepszy na rynku ekosystem (tego mi brakuje na androidzie) i sklep iTunes jak i AppStore, w którym jest większy porządek. 

Fakt, może za bardzo w ostatnich dniach najeżdżałem na iPhone'a, ale niestety bardzo się zawiodłem na nowym iP6. 

Z jednej strony się ciesze, ponieważ dostrzegłem, że konkurencja również jest godna uwagi i do tego zostaje w portfelu sporo $$$ :)


Użytkownik effe edytował ten post 18 stycznia 2015 - 10:16

iPhone 12 mini 


#104 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 stycznia 2015 - 20:13

Nie musicie czytać ;)

 

Nie dołuj ich, bo dostaną rozwolnienia. Każdy kupuje to co mu odpowiada. Chcą się męczyć z upośledzonym systemem? Ich wybór. Gorzej jest z lemingami którzy twierdzą, że Amoledy Samsunga są gorsze od przestarzałej technologii LCD nadal stosowanej w smartfonach Apple z najbezpieczniejszym i najbardziej zaawanasowanym mobilnym systemem operacyjnym na świecie.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 18 stycznia 2015 - 20:17

  • Molimo lubi to

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#105 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 23 stycznia 2015 - 16:06

Sam się stałem posiadaczem Note 4, nie planowałem tego do momentu jak nie zobaczyłem go w rękach innej osoby i co zostało zrobione na nim przy pomocy rysika.

Ekran to miazga, niszczy wszystkie które do tej pory widziałem. Ostrość, kolory, kontrast. Gimbazy gadają głupoty o cukierkowych kolorach, testy wskazują bardzo dobrą kalibrację. Co najlepsze, wykonanie, coś co zawsze miałem i mam na drugim planie. Samsungowi udało się zrobić zdejmowalne plecki które w niczym nie przypominają tych ze starszych s-ek a jednocześnie pozwalają na zmianę baterii.

Ten telefon w ręku robi wrażenie "bardziej premium" od ip6, ale od niego to 5s wygląda lepiej.



#106 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 stycznia 2015 - 17:31

Wczoraj sprzedałem Alphe i zakupiłem NOTE 4 :)

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to oba telefony podobnie. Szkoda, że Samsung zrezygnował z tych plecków z Note 3, szef biegnący po bokach robił dobre wrażenie. 

Nie byłem przekonany do Samsunga, do momentu kiedy w moje ręce trafił Samsung Galaxy Alpha. To miał być telefon tylko na chwilę, a okazało się, że był ze mną od 2 miesięcy. Postanowiłem zainwestować w Note, który jest jeszcze lepszy. 

Jeśli chodzi o funkcje/jakość wykonania i możliwości to iPhone niestety może czyścić buty Note4.

Zobaczymy jak będzie z płynnością za kilka tygodni. Teraz jest mega szybko.

Jedynie co iPhone ma lepsze to:

- czytnik lini papilarnych

- Sklep AppStore

- iTunes - kupowanie muzyki gdziekolwiek jesteśmy to mega praktyczna opcja. 

 

Cała reszta na korzyść Note czyli:

- Ekran (jakość wyświetlacza)

- Możliwości (można zrobić w zasadzie wszystko - do tego rysik i mamy rewelacyjnie uniwersalne urządzenie) 

- Jakość obudowy - sprawia o wiele lepsze wrażenie

- Aparat i opcje, choć ten w iPhone jest również genialny, przede wszystkim iPhone lepsze kąty. 

 

To tyle. Ogólnie jeśli ktoś się zastanawia, to zdecydowanie polecam Note 4. Apple tylko wtedy jak zależy nam na dobrym ekosystemie. Tu nie ma Apple konkurencji, choć pomału to się zaczyna zmieniać. 


Użytkownik effe edytował ten post 23 stycznia 2015 - 17:42

iPhone 12 mini 


#107 wolwark

wolwark
  • 27 postów

Napisano 23 stycznia 2015 - 18:51

@effe-"szef biegnący po bokach robił dobre wrażenie "  :D -dobre.A tak poważnie-mam zamiar nabyć Alphę dla syna-tylko kurczę cena mi sie nie podoba...jak ją najkorzystniej kupić w jakimś niezbyt wysokim abonamencie czy czekać aż stanieją ?Na Alle... też całkiem tanio nie jest...



#108 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 stycznia 2015 - 18:56

swoją Alphe sprzedałem za 1200zł stan igła. Więc ceny za ten telefon są bardzo dobre, jak na możliwości. 


iPhone 12 mini 


#109 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 stycznia 2015 - 18:57

effe nie poznaję Cię, ciągle Samsung. :D



#110 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 23 stycznia 2015 - 19:17

Ciekawe czyj szef biega po bokach. ;)

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#111 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 23 stycznia 2015 - 19:20

No ja tylko rozpoznałem po paru dniowej ciszy w tym temacie u effe, że jakaś zmiana chyba się szykuje :-)

Użytkownik tomk925 edytował ten post 23 stycznia 2015 - 19:21


#112 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2015 - 00:39

No, no, no. Effe, jak myślisz? Sprzedasz go do maja? :D

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#113 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 stycznia 2015 - 20:07

Szansa zawsze jest :)


iPhone 12 mini 


#114 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 stycznia 2015 - 21:48

Wczoraj sprzedałem Alphe i zakupiłem NOTE 4 :)

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to oba telefony podobnie. Szkoda, że Samsung zrezygnował z tych plecków z Note 3, szef biegnący po bokach robił dobre wrażenie. 

Nie byłem przekonany do Samsunga, do momentu kiedy w moje ręce trafił Samsung Galaxy Alpha. To miał być telefon tylko na chwilę, a okazało się, że był ze mną od 2 miesięcy. Postanowiłem zainwestować w Note, który jest jeszcze lepszy. 

Jeśli chodzi o funkcje/jakość wykonania i możliwości to iPhone niestety może czyścić buty Note4.

Zobaczymy jak będzie z płynnością za kilka tygodni. Teraz jest mega szybko.

Jedynie co iPhone ma lepsze to:

- czytnik lini papilarnych

- Sklep AppStore

- iTunes - kupowanie muzyki gdziekolwiek jesteśmy to mega praktyczna opcja. 

 

Cała reszta na korzyść Note czyli:

- Ekran (jakość wyświetlacza)

- Możliwości (można zrobić w zasadzie wszystko - do tego rysik i mamy rewelacyjnie uniwersalne urządzenie) 

- Jakość obudowy - sprawia o wiele lepsze wrażenie

- Aparat i opcje, choć ten w iPhone jest również genialny, przede wszystkim iPhone lepsze kąty. 

 

To tyle. Ogólnie jeśli ktoś się zastanawia, to zdecydowanie polecam Note 4. Apple tylko wtedy jak zależy nam na dobrym ekosystemie. Tu nie ma Apple konkurencji, choć pomału to się zaczyna zmieniać. 

Ok, czyli jak lekko postradałeś zmysły:

- Zgodzę się, że ekran jest spoko, ale jeszcze bardzo niedawno jechałeś po ekranach Samsungowskich, że aż uszy trzęsły, ekranów tak bardzo nie zmienili. Jedynie z roku na rok są ostrzejsze, bardziej bateriożerne.

- A na iPhone nie możesz zrobić "w zasadzie wszystkiego"? Tosty też robisz na tym uniwersalnym urządzeniu? Rysik, fajny, ale do zabawy w domu jeśli nie ma się co robić. Osobiście jak miałem do czynienia jeszcze z Notem 3 to po tygodniu zabawy Rysik w ogóle nie był wyjmowany, ba zapomniałem kompletnie o nim. Fajny dodatek, ale jedynie można go potraktować jako ciekawostkę. 

- Jakość obudowy - tutaj to mnie rozpier***** rozpierasz nerwowo :D. W iPhone dostajesz elegancki materiał, aluminium, przednia szklana warstwa, nic nie trzeszczy i hula, a chwalisz Note 4 który ma chamski plastik który IMITUJE skóre? Sorry ale za niedługo to będą imitować siebie samego.

- Aparat, zgodze się, w Note 4 jest IMO lepszy, trochę, ale jest.



#115 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 stycznia 2015 - 22:14

Najperw weź do łapki telefon a później się wypowiadaj.

 

Fakt narzekałem na ekran w samsungach, jednak przez to, że widziałem je jedynie na ekspozycji sklepowych. Przyznaje się do tego, że źle robiłem. Najpierw trzeba sprzęt dobrze przetestować, a później się wypowiadać. 

Co do rysika to może tobie się nie przydaje, ale jesli ktoś pracuje w biznesie, lub szybko chce coś zanotować dzięki aplikacji s note i wigeta to robi się to błyskawicznie. Przychodze do domu i wszystkie moje notatki mam na komputerze również w tej samej aplikacji. Do notatek dodaje często zdjęcia, wykresy, notatki głosowe itp. Tak jak powiedziałem dla biznesu rewelacja sprawa. 

Znajduję szybko coś w sieci, wycinam i wysyłam zapytanie do Dyrektora lub innej osoby z branży. Szybko łatwo i przyjemnie. 

 

Co do obudowy, to sam plastik może był w 2013r podczas prezentaci Note 3, dzisiaj już mamy ramkę aluminiową, która jednak wiele wnosi w jakość obudowy. Sorry, ale trzeszczenie obudowy to może w Samsugach było ale zatrzymało się na Samsungu galaxy S5. 

 

 


 

- A na iPhone nie możesz zrobić "w zasadzie wszystkiego"? Tosty też robisz na tym uniwersalnym urządzeniu? Rysik, fajny, ale do zabawy w domu jeśli nie ma się co robić. 

 

Niestety na iPhone nie jesteś w stanie zrobić tyle co na Note. Jeśli uważasz inaczej to zachęcam do przeczytania artykułów, pierwszy z brzegu:

http://www.gsmmaniak...tanie-z-note-4/

 

Sam za czasów zaślepienia jednak uważałem, że pod wzgldem funkcjonalności Note bije na głowę iPhone. Uważałem jednak, ż iPhone jest lepiej wykonany, szybciej działa, nie zacina się i jest prostrzy. Te argumenty już nie działają. 


Użytkownik effe edytował ten post 24 stycznia 2015 - 22:14

  • Sebosz lubi to

iPhone 12 mini 


#116 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 stycznia 2015 - 22:47

Effe, przez ciebie sam nie wiem czy wrócić do serii Note czy nie :D codziennie zmieniam zdanie, a N3 sprzedałem po 3 miesiącach bo mnie wkurzała plastikowa ramka i kusił mnie iOS7 :D Teraz myślę, że jak niedługo będę szedł na studia to przydałyby mi się opcje, jakie oferuje N4... 


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#117 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 stycznia 2015 - 22:52

No jeśli będziesz studiował to również funkcje z Note się przydadzą. 

Wg mnie jesli komuś zależy na takich opcjach i nie wystarczają mu podstawowe funkcje, to Note 4 obecnie nie ma konkurencji. 


iPhone 12 mini 


#118 SeNuke

SeNuke
  • 769 postów

Napisano 25 stycznia 2015 - 00:18

Najperw weź do łapki telefon a później się wypowiadaj.

 

Fakt narzekałem na ekran w samsungach, jednak przez to, że widziałem je jedynie na ekspozycji sklepowych. Przyznaje się do tego, że źle robiłem. Najpierw trzeba sprzęt dobrze przetestować, a później się wypowiadać. 

Co do rysika to może tobie się nie przydaje, ale jesli ktoś pracuje w biznesie, lub szybko chce coś zanotować dzięki aplikacji s note i wigeta to robi się to błyskawicznie. Przychodze do domu i wszystkie moje notatki mam na komputerze również w tej samej aplikacji. Do notatek dodaje często zdjęcia, wykresy, notatki głosowe itp. Tak jak powiedziałem dla biznesu rewelacja sprawa. 

Znajduję szybko coś w sieci, wycinam i wysyłam zapytanie do Dyrektora lub innej osoby z branży. Szybko łatwo i przyjemnie. 

 

Co do obudowy, to sam plastik może był w 2013r podczas prezentaci Note 3, dzisiaj już mamy ramkę aluminiową, która jednak wiele wnosi w jakość obudowy. Sorry, ale trzeszczenie obudowy to może w Samsugach było ale zatrzymało się na Samsungu galaxy S5. 

 

 


 

Niestety na iPhone nie jesteś w stanie zrobić tyle co na Note. Jeśli uważasz inaczej to zachęcam do przeczytania artykułów, pierwszy z brzegu:

http://www.gsmmaniak...tanie-z-note-4/

 

Sam za czasów zaślepienia jednak uważałem, że pod wzgldem funkcjonalności Note bije na głowę iPhone. Uważałem jednak, ż iPhone jest lepiej wykonany, szybciej działa, nie zacina się i jest prostrzy. Te argumenty już nie działają. 

@effe

tak wszyscy Ci ostatnio cisną o tego Samsunga że wychwalasz to czym miesiąc czy 2 temu gardziłeś. Ja do tej pory tak nie myślałem. Uważałem że kupiłeś sprzęt podoba Ci się i wgl. Ale Twój ostatni post cytowany wyżej to już przesada. Zachowujesz się ostatnio jak fanboy i dziecko Samsunga, uważając i wynosząc go ponad wszystkie telefony dostępne na rynku a dobrze wiemy że jest wiele telefonów lepszych od Samsunga w każdym calu, nawet jeśli pominąć iPhone.

A i co do trzeszczenia które niby zatrzymało się na S5 to niestety muszę powiedzieć że nie podzielam tego zdania. Mam 2 x S5 pod ręką i oba skrzypią niesamowicie.


 iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16 /  Apple Watch Series 6 44mm Blue watchOS 9
Game Center: .::.Mike.::.


#119 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 stycznia 2015 - 09:00

@effe

tak wszyscy Ci ostatnio cisną o tego Samsunga że wychwalasz to czym miesiąc czy 2 temu gardziłeś. Ja do tej pory tak nie myślałem. Uważałem że kupiłeś sprzęt podoba Ci się i wgl. Ale Twój ostatni post cytowany wyżej to już przesada. Zachowujesz się ostatnio jak fanboy i dziecko Samsunga, uważając i wynosząc go ponad wszystkie telefony dostępne na rynku a dobrze wiemy że jest wiele telefonów lepszych od Samsunga w każdym calu, nawet jeśli pominąć iPhone.

A i co do trzeszczenia które niby zatrzymało się na S5 to niestety muszę powiedzieć że nie podzielam tego zdania. Mam 2 x S5 pod ręką i oba skrzypią niesamowicie.

 

 

Na bank. 

Pokaż mi te "wiele" telefonów lepszych od Samsunga Note 4 w "każdym calu" buhahahaha dobre ;)

Tylko proszę o podanie również linka, lub linków, które poprą Twoje zdanie jakimiś wiarygodnymi testami :) Bo z tego co czytałem na wielu profesjonalnych stronach w sieci, Note 4 miażdźy na dzień dzisiejszy każdy inny smartfon :) oczywiście jeśli chodzi o możliwości :)

Oczywiście możesz mieć swoje zdanie i nawet uważać, że HTC M8 jest sporo lepszy czy iPhone 4s. To Twoje zdanie i je jak najbardziej uszanuje. 

Niestety jak wiemy nie ma to pokrycia z rzeczywistością. 

 

Co do trzeszczenia obudowy, to dokładnie miałem na myśli, że ostatni Samsung z wyższej półki, który trzesczy to właśnie Samsung Galaxy S5, który również wg mie jest kiepski. 

Samsung wreszcie poszedł po rozum do głowy i stworzył Alphe i Note 4 z dużo lepszą obudową. 

 

 


@effe

tak wszyscy Ci ostatnio cisną o tego Samsunga że wychwalasz to czym miesiąc czy 2 temu gardziłeś. 

 

Zgadza się. Po prostu jak dokładnie czytałeś moje posty kilka miesięcy temu to powinieneś wiedzieć, że gardziłem Samsungiem Galaxy Note2/3. Nie mając Note 4 wtedy i mało o nim wiedziałem. 

Tak jak pisałem wielokrotnie. Nie powinno się krytykować sprzętu, którego nawet nie używało się w domu kilka dobrych dni - tylko widziało na półce sklepowej przez 10min tym bardziej, że w sklepach eksponowane są wersje demo, które działają beznaddziejnie wolno. Trochę to dziwne, ale taka polityka Samsunga. Woli powgrywać mase aplikacji, demostracji, które pokazują możliwości telefonu. 

 

Nie chce  pisać, że NOTE 4 jest taki idealny i nie ma w ogóle wad, wady są oczywiście. Nie podba mi się za bardzo jakość baterii, bo wg mnie za te pieniądze i wielkość telefonu powinna spokojnie wytrzymywać te 2 dni podczas intensywnej pracy. Niestety tak nie jest, codzienne ładowanie to obowiązek, chyba, że się bateria rozwinie i z czasem będzie lepiej. Słabo również jest z czytnikiem linii papilarnych, ta funkcja w zasadzie nie działa, tzn jkoś u mnie nie działa to jak powinno. Apple to zrobiło o wiele lepiej. Słyszałem, że ta funkcja będzie już poprawiona w SGS6.

Jeśli chodzi o aparat, to jest on genialny ale jednak tylko w dobrym lub średnio dobrym oświetleniu. iPhone 6+ ma lepszy pod tym względem jeśli robimy zdjęcia w gorszym świetle. Minusem Note 4 są również kąty widzenia aparatu. 

System działa bardzo płynnie, zdarzają się soradyczne cięcia, ale są one minimalne i prawie nie zauważalne, poza tym już nawet iPhone 6/6+ czasem potrafi lagować (miałem je oba przez dłuższy czas).

 

Pozdro. 


Użytkownik effe edytował ten post 25 stycznia 2015 - 09:20

iPhone 12 mini 


#120 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 25 stycznia 2015 - 10:18

@effe

Chwali Ci się to testowanie telefonów, ale jak już Ci się "znudzi" ten rysik itp. funkcje, to może kolejny przetestuj nexus 6, rozmiar chyba już taki też nie będzie przeszkadzać  ;) ....



#121 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 stycznia 2015 - 10:22

Jakoś nexusy mi się nie podobają, więc podziękuje ;)


iPhone 12 mini 


#122 SeNuke

SeNuke
  • 769 postów

Napisano 25 stycznia 2015 - 16:04

[...] Pokaż mi te "wiele" telefonów lepszych od Samsunga Note 4 w "każdym calu" buhahahaha dobre ;) [...]

Jeśli bym miał rozważyć przesiadkę na Android'a to pierwszą opcją jaką bym sprawdził to byłby bezapelacyjnie Nexus 5 / Nexus 6 (czystość systemu przy Android'zie to podstawa jak dla mnie) i tym właśnie Nexus wygrywa nad Samsungiem.
Jeśli Nexus by mi się nie podobał to następna opcja to XPERIA Z3

I ostatnią opcją byłby LG Seria G - bardzo lekka nakładka nie nachalna efektywne wykonanie jak przy iPhone i XPERII
Nie wiem może jestem dziwny i zamknięty w klatce iOS ale Ja potrzebuje telefonu który zawsze działa jak jest potrzebny. iOS dla mnie to nadal platforma najbardziej zoptymalizowana i efektywnie działająca nawet przy takich podzespołach jak ma iPhone (wiemy że nie są jakieś super) a jednak to działa ;)
I nie odpłać mi teraz stwierdzeniem że jestem fanboyem Apple bo tak nie jest. Korzystałem z paru Samsungów i do pewnego momentu sobie ceniłem (np model S2 to była wyższa szkoła) Ale niestety na tym modelu Samsung zakończył produkcję telefonów i zaczął produkować pieniądze / zyski czego dobrym przykładem jest S4 / S5.

Zobaczymy jaki poziom zaprezentuje S6.


Użytkownik SeNuke edytował ten post 25 stycznia 2015 - 16:05

 iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16 /  Apple Watch Series 6 44mm Blue watchOS 9
Game Center: .::.Mike.::.


#123 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 stycznia 2015 - 16:36

No jasne. Każdy może mieć swoje zdanie. Podobnie myślałem jeszcze nie dawno. Zachwalalem iOS pod niebiosa. Później spróbowałem innych firm ale i tak w końcu po miesiącu wracałem do iPhone. Aż wreszcie nastał ten dzień i kupiłem iPhone 6. Okazał się jednak modelem dość kruchym i awaryjnym wiec sprzedałem i spróbowałem przetestować tak bardzo w sieci zachwalany model samsunga alpha. Sprzęt rewelacja, baaardzo udany. Dlatego zainwestowałem w jego większego brata w note 4. Jestem mega zadowolony. Jeśli Tobie pasuje nadal iOS. To jak najbardziej szanuje. Nie mam tu zamiaru nikogo wyzywać od fanboyow.
Pozdrowienia.

iPhone 12 mini 


#124 SeNuke

SeNuke
  • 769 postów

Napisano 25 stycznia 2015 - 17:45

No jasne. Każdy może mieć swoje zdanie. Podobnie myślałem jeszcze nie dawno. Zachwalalem iOS pod niebiosa. Później spróbowałem innych firm ale i tak w końcu po miesiącu wracałem do iPhone. Aż wreszcie nastał ten dzień i kupiłem iPhone 6. Okazał się jednak modelem dość kruchym i awaryjnym wiec sprzedałem.[...]

Racją jest to że iOS to już nie to co kiedyś w sensie prostoty. Korzystam z iPhone począwszy od iP4 a przy iP5 dołączył także iPad. Podobnie jak większość uważam że ostatnią wersją jaka była dopięta na ostatni guzik była 6tka pod ręką Scotta Forstall'a. Widząc iOS7 na chwilę się wycofałem do konkurencji (SGS4) ale to czego w nim zaznałem (nie tylko software'owo) choć TouchWizz to porażka, uświadomiło mi że 7mka nie jest taka zła i kupiłem 5S i powiem że przy 7.1.2 było już całkiem znośnie. Podobnie jak ty przy iP6 wyleczyłeś się z Apple ja przy S4 z Samsunga (wyjeżdżając z domu na dłużej musiałem mieć przy sobie plik z romem bo inaczej nie dawał rady).
A co do kruchości iP6 to uważam że Apple stanęło na wysokości zadania wymieniając wszystkie "banany". Mój na szczęście jest prosty jak strzała po prawie 3 miesiącach już. 

Jeszcze raz mówię czekam na to jaki poziom pokaże S6 który ma mieć niby soft pisany od 0 i nie będzie to TouchWizz bez zbędnych wodotrysków itp. i obudowę z aluminium a nie plastiku


Użytkownik SeNuke edytował ten post 25 stycznia 2015 - 17:48

 iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16 /  Apple Watch Series 6 44mm Blue watchOS 9
Game Center: .::.Mike.::.


#125 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 25 stycznia 2015 - 20:03

Ale co jak co, ale Note 4 względem 3, ma lipnie przemyślany głośnik. Jak w 3jce był umiejscowiony na dole obudowy i było to  genialne, bo mając telefon w kieszeni, głośnikiem do góry, było słychać, że ktoś dzwoni, tak powrót to głośnika na tyle obudowy.... brak słów. 

Tak czy inaczej czasem trochę żałuję, że wziąłem go zamiast 5S. Z drugiej strony jest bardzo funkcjonalny i odpowiada mi to co ma do zaoferowania. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych