Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 5 głosy

iPhone 6 czy Note 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
426 odpowiedzi w tym temacie

#1 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 14:40

Witajcie.

 

Co kupić, Note 4 czy iPhone 6? Wielkość mi w Note 4 nie przeszkadza, dodałbym tutaj 6+, ale jest zwyczajnie za drogi.

 

Na czym mi zależy? Prędkość, stabilność, aparat, BATERIA, BATERIA i jeszcze raz BATERIA

 

Note 4 czy iPhone 6, co będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Czytałem ostatnio, że Samsung naprawdę podciągnął Touchwiza 



#2 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 stycznia 2015 - 14:45

Kuźwa jest tyle tematów o tym, a Ty zakładasz kolejny?

Jeśli faktycznie bateria dla Ciebie jest najważniejsza to chyba odpowiedź jest prosta, tylko Note 4. iP6 baterie ma słabszą, jeśli 6+ nie wchodzi w grę to bierz note 4. 

System już w nowych modelach działa rewelacyjnie. To nie to samo co np rok temu. 


iPhone 12 mini 


#3 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 14:55

Tak, tyle tematów jest, ale ja chcę swój - każdy zawsze coś innego pisze.

 

Mając na myśli rewelacyjne działanie, o co ci chodzi? Przecież to Android, system który zaśmieci się po pół roku. 



#4 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 15:09

To w nagrodę pewnie ten temat wyląduje gdzie jest jego miejsce - czyli w koszu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#5 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2015 - 15:26

Przecież to Android, system który zaśmieci się po pół roku. 

 

Startujesz z wątkiem, w którym na początku stwierdzasz, że nie lubisz Androida. I liczysz, że użytkownicy MyApple zaczną cię przekonywać do Note'a? 

Dziwna decyzja, albo lubisz duże ekrany, albo małe, bo między iPhonem a Note'em jest 1 cal różnicy(wbrew pozorom - sporo). Rozumiałbym gdybyś się zastanawiał między 6+ a N4(a taki wątek już istnieje).

Jeśli cenisz sobie możliwości dużego ekranu i lubisz oglądać filmy, zdjęcia i dużo przeglądasz internet to bierz Note'a. Jeśli zależy ci bardziej na szybkich aktualizacjach systemu i bardziej pewnym działaniem systemu(żeby nie powiedzieć, że Android działa źle, bo od 4.4 w górę jest bardzo dobrze) - bierz iPhone'a.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#6 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 13 stycznia 2015 - 15:29

Zapewne tak biorąc pod uwagę że od zeszłego tygodnia są już takie tematy iPhone 6 vs note 4 i iPhone 6+vs Note 4 i oba dość długie :P Polecam użyć szukajki niż zakładać duplikaty tych samych tematów.



#7 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 stycznia 2015 - 16:32

Tak, tyle tematów jest, ale ja chcę swój - każdy zawsze coś innego pisze.

 

Mając na myśli rewelacyjne działanie, o co ci chodzi? Przecież to Android, system który zaśmieci się po pół roku. 

 

 

Puki jeszcze temat nie wylądował w koszu (moderatorzy śpią :) )

To odpowiem.

Skoro twierdzisz, że "to" android, to po co w ogóle zakładasz temat? 

Wygląda mi to na próbę prowokacji.

 

Sorry, ale jak dla mnie iPhone skończył się na iPhone 5s. 

Szóstka jest wyjątkowo beznadziejna ze wzgledu na swoje wykonanie. Tak jakby robiona na szybko. Gdyby nie problemy z obudową to bym go nie sprzedawał i nie kupił Alphy. Jednak problem z home button i lekkie wygięcie to było i jest za dużo. 

Poczekam na 6s, może 7. 

 

Jeśli chodzi o może zdanie, to bierz Note 4, chyba, że okaże się dla Ciebie za duży to Alphe, która jest rewelacyjnym telefonem w dobrej cenie. 


iPhone 12 mini 


#8 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 17:13

Nic nie twierdzę, N4 zrobił na mnie wrażenie, ale nadal nie wiadomo jak to z tym Androidem, czy się nie zaśmieci, czy też nie. Chciałbym takiego Note 4 ale nie jestem pewien co do wsparcia/płynności po czasie. 



#9 Gość_stefanstr_*

Gość_stefanstr_*

Napisano 13 stycznia 2015 - 17:32

Nic nie twierdzę, N4 zrobił na mnie wrażenie, ale nadal nie wiadomo jak to z tym Androidem, czy się nie zaśmieci, czy też nie. Chciałbym takiego Note 4 ale nie jestem pewien co do wsparcia/płynności po czasie. 

 

Na pytanie o wsparcie i płynność nowego, jakby nie było, produktu po jakimś czasie, to chyba tylko wróżka odpowie...

 

Z moich doświadczeń z Androidem wynika, że system mocno spowalnia po wgraniu większej ilości aplikacji, zwłaszcza jeśli mają jakieś usługi działające w tle. Note ma lepszą baterię niż iPhone 6, ale weź pod uwagę generalnie większą zasobożerność Androida - chociaż nie wiem, jak to wygląda w praktyce w tym akurat modelu. Na pewno warto wyłączyć różne wodotryski Samsunga w stylu śledzenia pozycji oczu, jeśli zależy Ci na baterii.

 

I podłączam się pod zdziwienie przedmówców, że szukasz opinii o Samsungu Note na forum poświęconym Apple.



#10 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:03

Nie szukam opinii, proszę o poradę. To ciągle Android i mimo super podzespołów i tak przytnie. No nie wiem, na papierze lepszy jest Note 4, ale w rzeczywistości iP6 będzie szybszy.. 



#11 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:07

Skoro wiesz, że będzie szybszy to co za problem?

Ewidentnie chcesz usłyszeć: "bierz iP6 jest zdecydowanie lepszy, szybszy, stabilniejszy od note" 

 

Być może delikatnie szybszy będzie iP6, ale to już nie są tak wyraźne różnice, jak jeszcze rok temu. Pomyśl może ile możliwości masz na note i jakie wykonanie, a co możesz zrobić na iPhone. Druga sprawa bateria, skoro to ważne dla Ciebie to tu Note bije na głowę iPhone'a. 


iPhone 12 mini 


#12 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:36

Skoro wiesz, że będzie szybszy to co za problem?

Ewidentnie chcesz usłyszeć: "bierz iP6 jest zdecydowanie lepszy, szybszy, stabilniejszy od note" 

 

Być może delikatnie szybszy będzie iP6, ale to już nie są tak wyraźne różnice, jak jeszcze rok temu. Pomyśl może ile możliwości masz na note i jakie wykonanie, a co możesz zrobić na iPhone. Druga sprawa bateria, skoro to ważne dla Ciebie to tu Note bije na głowę iPhone'a. 

Taa to jak porównywać mikrofalówkę do lodówki :P iPhone6+ bije na głowę Samsunga Note 4 i taka prawda samsung ma ekran 5,7" rozdzielczość jak się nie mylę 4k i 1,5 raz większe zapotrzebowanie na energię niż 6 plus. Pozatym nie bardzo rozumie tego tematu i porówania którego chce autor mniejszy telefon mniejsza bateria większy telefon większa bateria i to bez znaczenia jaki jest producent. Zależy ci na ficzerach w sprzęcie i wielkiem ekranie męcząc się z androidem to note 4 jak zależy ci na szybkim i sprawnym działaniu telefonu, aktualizacjach po premierze do ściągnięcia, i dostępu do appstore to iPhone. Jak mierzysz już w telefony z ekranem 5,7" to po co ci iPhone 6 który ma 4,7" Pozatym pooglądaj sobie recenzje na youtube pójć do salonu obejrzyj oby dwa telefony i przede wszystkim poczytaj opinie na forum niż zakładać kolejny temat który był już wałkowany. Jak widać kolega wyżej ma swoje zdanie i to szanuje a ja mam swoje na temat adroida z którego zrezygnowałem bo to jak dla mnie za wcześnie na system który nie jest do końca dopracowany i który posiadając te ficzery nie wykorzystuje ich np. google walet.



#13 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:44

Aktualizacje może były dobrym argumentem, ale kilka lat temu. Dzisiaj wymuszane aktualizacje od Apple tym samym spowalnianie telefonu, już nie jest takie super. Lepiej czasem nie mieć tych aktualizacji. 

Druga sprawa wszystko zależy na jak długo kupujesz telefon.

Jeśli ktoś szuka prostoty, fajnego wyglądu i posiada w domu inne sprzęty Apple to jak najbardziej iPhone jest super. 

Jeśli jednak zależy na możliwościach, personalizacji i innych gadżetach to spokojnie numerem 1 jest Note. 


Użytkownik effe edytował ten post 13 stycznia 2015 - 18:45

iPhone 12 mini 


#14 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:46

Telefon kupuję na rok. Mój obecny to Samsung Galaxy S5 który jest żenujący, ale podobno Note 4 jest dosyć dobry i nie ma takich lagów (?). Dlatego też taki temat, mam dość takich lagów. 



#15 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:50

Nie szukam opinii, proszę o poradę. To ciągle Android i mimo super podzespołów i tak przytnie. No nie wiem, na papierze lepszy jest Note 4, ale w rzeczywistości iP6 będzie szybszy.. 

W czym Note 4 jest lepszy na papierze? W wersji z Exynosem owszem, bebechy ma bardzo dobre, ale wersja ze Snapdragonem nie dorasta do pięt chipowi Apple A8.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#16 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 18:56

Nie szukam opinii, proszę o poradę. To ciągle Android i mimo super podzespołów i tak przytnie. No nie wiem, na papierze lepszy jest Note 4, ale w rzeczywistości iP6 będzie szybszy.. 

Po tej wypowiedzi stwierdziłbym tylko: "nie karmić trolla".

Skoro i tak skreślasz androida, na którym jakby nie patrzeć jest Note, to po co ten temat? 

Swoją drogą "zaśmieci się". Zaśmiecają to użytkownicy. Sam z siebie sobie nie śmieci. 



#17 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 stycznia 2015 - 19:21

W czym Note 4 jest lepszy na papierze? W wersji z Exynosem owszem, bebechy ma bardzo dobre, ale wersja ze Snapdragonem nie dorasta do pięt chipowi Apple A8.

 

Swoją Alphe właśnie mam na Exynosie, z tego co mi wiadomo na Polskim rynku przeważają również Note 4 z tym prockiem. 


Telefon kupuję na rok. Mój obecny to Samsung Galaxy S5 który jest żenujący, ale podobno Note 4 jest dosyć dobry i nie ma takich lagów (?). Dlatego też taki temat, mam dość takich lagów. 

 

Samsung galaxy S5 to fakt ponoć dramat jakich mało. Lagi na lagach. Pewnie przez tą wysoką rozdzielczość i słabszy procesor. 


iPhone 12 mini 


#18 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 13 stycznia 2015 - 19:30

Aktualizacje może były dobrym argumentem, ale kilka lat temu. Dzisiaj wymuszane aktualizacje od Apple tym samym spowalnianie telefonu, już nie jest takie super. Lepiej czasem nie mieć tych aktualizacji. 

Druga sprawa wszystko zależy na jak długo kupujesz telefon.

Jeśli ktoś szuka prostoty, fajnego wyglądu i posiada w domu inne sprzęty Apple to jak najbardziej iPhone jest super. 

Jeśli jednak zależy na możliwościach, personalizacji i innych gadżetach to spokojnie numerem 1 jest Note. 

Apple nie robi jak kiedyś idealnych aktualizacji bez błędów widać to w iOS ale to nie znaczy że ich nie naprawda i nie usprawnia swojego systemu. Android ma to do siebie że do jednego oprogramowania masz sporo telefonów i widać to dlatego na nexusie działa świetnie ale zostawia wiele do rzyczenia jako telefon dla zjadaczy chleba to nie ma ficzerów itd. Dlaczego sądze że apple ma przewagę dalej no cóż więcej appek i developerów w appstore, jeden model i kilka wariantów słuchawki (kolor, dysk), konsekwencja wykonania i usprawniania błędów technicznych z opoprzednich modeli i to jeden producent w Andku no cóż tego nie powiesz :P Nie wiem jak działa lizak jakie ma błędy itd. ale z tego co czytałem różowo nie jest a błędy w nim dość poważne i były spekulacje o poprawce 5.0.2 która ma je naprawić a kiedy ci producent telefonu udostępni no cóż to inna bajka. Najlepszy przykład LG który ma gdzieś swoich klientów i raz na rok da coś do flagowca sprawdź sam to fakt. Można pisać o Apple i Samsungu wiele dobrego i złego ale fakt jest jeden Apple ma system i telefon i wykożystuje to świetnie na swoją przewagę a Samsung tylko telefony i musi dostosować się do warunków Google.



#19 wolwark

wolwark
  • 27 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 19:36

Telefon kupuję na rok. Mój obecny to Samsung Galaxy S5 który jest żenujący, ale podobno Note 4 jest dosyć dobry i nie ma takich lagów (?). Dlatego też taki temat, mam dość takich lagów. 

Żadnych lagów,zwiech ,restartów i co tam sobie  pomyślisz Note 4 (na Exynosie ) nie ma-ale Iphona 4s to zarz chyba przez okno wyrzucę...żeby muzykę córce wrzucić to trzeba jakiś popierdzielony program ściągać, kombinować ...dlaczego to niby ma być takie dobre ?



#20 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 stycznia 2015 - 19:42

Dla mnie jak dla zwykłego konsumenta, telefon ma być sprawny i działać bez problemów. 

Apple fakt ma swój telefon i swój system, tylko niestety ostatnio ten system nie źle partaczą, przykład iOS7 na początku i teraz iOS8, na który wiele osób narzeka. To niestety nie jest to samo co iOS4,5,6. 

 

Wiele razy testowałem Androida i zawsze kończyło się po miesiącu, że wracałem do iPhone'a. Dzisiaj widzę, że to się zmieni. Ponad miesiąc korzystania z Alphy, masa zainstalowanych aplikacji, a telefon działa jak dopiero co wyjęty z pudełka. Do tego dochodzi wiele rewelacyjnych opcji, (próżno ich szukać niestety w iP), sprawia, że telefon na Androidzie z nakładką jest naprawdę funkcjonalny, szybki i stabilny. 

Od 2008r byłem wiernym fanem Apple, ale dzisiaj to się zmieniło. 

Apple wypuściło iP6, który okazał się bublem i nie żałuję przejścia do konkurencji. 


Użytkownik effe edytował ten post 13 stycznia 2015 - 19:44

iPhone 12 mini 


#21 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 13 stycznia 2015 - 19:44

Im dalej tym bardziej w las. Może ludzie, którzy wieszczą wieczne lagi Androidowi po "pół roku", czy tam po zainstalowaniu zasobożernych aplikacji może w końcu wzięliby pod skrzydła serie Note i przestali bredzić od rzeczy? ;) 

 

Jak już pisałem kilkukrotnie, miałem rok i dwa miesiące Note'a 3 jako służbowy telefon i... teraz uwaga... ani razu nie przyciął, a zawalony był totalnie syfem firmowym, którego używam na co dzień. Od dwóch miesięcy użytkuję Note'a 4 i również nie mam żadnych problemów, podczas gdy mój IP 6 plus kilka razy zawiesił Safari, czy Gmaila podczas wczytywania większej ilości maili. 

 

Wcześniej używałem każdej serii S i tam faktycznie chrupało niemiłosiernie, szczególnie w S3 i S4. Seria Note to jednak zupełnie inna bajka, podobnie jak Alpha, o której pisze kolega wyżej. Najzabawniejszy jest fakt, że Alpha chodzi przy S5 jak Ferrari przy maluchu.
 


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#22 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 19:44

no niby tak :) na S5 wystarczy, że podepne kabelek i nie ma problemu, ale też chciałbym czegoś lepszego - S5 już nie daje rady z płynnością, niby 5.0 ratuje sytuacje, ale i tak lipka. Ja wiem, że to forum apple, no ale na innym znanym forum Androidowskim jest ZAKAZ pisania o iPhone, śmieszne :D.



#23 wolwark

wolwark
  • 27 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 20:09

Tak przy okazji-córka poprosiła mnie o wgranie paru piosenek do Iphone-kombinuję i kombinuję a ten cały Itunes nie widzi nawet tych utworów chociaż wgrałem je do folderu Muzyka na moim komputerze-komputer restartować ?



#24 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 13 stycznia 2015 - 20:46

Tak przy okazji-córka poprosiła mnie o wgranie paru piosenek do Iphone-kombinuję i kombinuję a ten cały Itunes nie widzi nawet tych utworów chociaż wgrałem je do folderu Muzyka na moim komputerze-komputer restartować ?

Strasznie ciężki program w obsłudze ale cóż. Włącz iTunes kliknij po lewej na górze ikonke nutki przeciągnij muzykę do okna iTunes i gotowe.

 

A co do Androida system podatny na wirusy i malwere. Brak reklamy i wsparcia zewnętrzych firm dla swoich usług np. jak pisałem google walet to niby pozytyw dla systemu no cóż. Mam różne dane i szczerze nie wyobrażam sobie żeby ktoś z telefonu szczytał dane karty kredytowej. kontakty, notatki itd. i to za pomocą neta nie trzymając go w ręce. Taki system bezpieczny i jak mówicie stabilny i rozwijający się dla złodzieji. Naprawią błędy to pomyśle o przejściu puki co to nie nastąpi zbyt szybko.


  • Andaar lubi to

#25 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 13 stycznia 2015 - 20:49

Chyba poczekam na S6.. i Z4 - zobaczymy co pokażą. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych