Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 5 głosy

iPhone 6 czy Note 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
426 odpowiedzi w tym temacie

#76 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 17 stycznia 2015 - 15:13

 

 

Wytłumacz mi proszę dlaczego twój świetny, tani, przewydajny Samsung który jest IDEALNĄ propozycją został wycofany ze sprzedaży? Przecież tak świetnie sprzedający się model musi być na rynku? A dlaczego nikt np. w Brand Store nie ogląda Alphy, tylko Note 4 & S5 ? 

 

Appleowicz dla Samsunga to pewnie nie problem , u nich zmiana serii non stop,  wchodzi właśnie nowa już  A3 i A5  całkowicie z aluminium. Tak się zastanawiam tu tylko widzę teraz dwie osoby chwalą tak Alpha a zrobiła się niezła "jazda". Tak patrzę teraz na allegro to większą popularność sprzedaży ma np. taki S5, mimo że Alpha ładniejsza. 



#77 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2015 - 15:24

S5 ma lepszą reklamę czytaj marketing.  Alpha jest jednak mniej znana.  Druga sprawa jak piszesz.  Jest wycofana ze względu wypuszczenia nowych modelach. 


iPhone 12 mini 


#78 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 stycznia 2015 - 15:57

No i co z tego, że jest mniej znana? Telefon powinien nie bronić się reklamami, a sprzedażą. Najwidoczniej Alpha jej kompletnie nie ma. Jakoś przy premierze iP6 nie było tyle reklam :)



#79 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2015 - 16:24

Haha a dobre :) 

Powinieneś zostać komikiem:) 


iPhone 12 mini 


#80 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 stycznia 2015 - 17:18

Komikiem? Wydaje mi się, że Samsung właśnie powinien zostać komikiem międzynarodowym, ponieważ tyle ile produkuje on modeli to żaden producent tyle nie ma. :D

 

Oprócz multi-taskingu podaj mi 3 argumenty w których lepsza jest Alpha. Ale konkretne przykłady. Bateria, aparat itp. :) 



#81 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 stycznia 2015 - 17:26

Ja kupuje 16GB, nie gram na telefonie ponieważ na tego typu rzeczy nie mam czasu. Muzyki mam z 2GB, reszta Spotify, przy 10GB transferu może ssać.

#82 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2015 - 17:54

Komikiem? Wydaje mi się, że Samsung właśnie powinien zostać komikiem międzynarodowym, ponieważ tyle ile produkuje on modeli to żaden producent tyle nie ma. :D

 

Oprócz multi-taskingu podaj mi 3 argumenty w których lepsza jest Alpha. Ale konkretne przykłady. Bateria, aparat itp. :)

 

 

Jeśli chodzi o mnie, to Alpha zauroczyła mnie jakością wykonania, stabilnościa i szybkością systemu. Druga sprawa faktycznie na androidzie idzie zrobić o wiele więcej niż na iOS. Aparat, bateria podobne jak w iPhonie. 

iPhone wygrywa jak dla mnie jedynie ekosystemem i intuicyjnością systemu. Reszta jak obyudowa czy stabilność poniżej swojego standardu. Przykład wyginanie się obudowy i ciągły problem z Home button. 


iPhone 12 mini 


#83 appleowicz

appleowicz
  • 87 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 stycznia 2015 - 18:03

No, w końcu jakaś normalna rozmowa - dzięki. Ty chyba jako jedyny posiadacz Samsunga umiesz normalny rozmawiać. :)

 

W moim iP - wykonanie, jak dla mnie boskie, serio. Nie przeszkadzają paski, nie są one piękne, ale fakt, faktem iP podoba mi się - a to chyba najważniejsze, co nie? :) Stabilność na iPhone bardzo dobra, zapewne na Alphie też lub troszkę mniej, troszkę - nie bardzo. Szybkość w speed-testach jak i w normalnym używaniu iP, jednakże Alpha ładnie goni. 

 

Mi się iPhone nie wygina. Używam oryginalnego case silikonowego + 3mk i nic mi się nie dzieje :)

 

Czekam na S6. Ale dowiadując się, że ma mieć 5.5", średnio trochę.



#84 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 17 stycznia 2015 - 19:18

Już odpowiadam. Sorry, ale jeśli telefon się tak łatwo wygina i po raz kolejny pada home button (podwójny klik) to wg mnie wykonanie jest kiepskie. 
Wolę jednak sprzęt, który nie wygnie mi się w kieszeni. Z iPhone 5s było inaczej i w tych czasach kiedy iP5s wychodził to faktycznie nie było niczego lepszego.
Przyszedł rok 2014 i dużo się zmieniło. Moja praca akurat pozwala mi testować wiele telefonów i mam porównanie. iPhone 6 kupiłem zaraz po światowej premierze. Korzystałem do Grudnia i z wielką ulgą oddałem. 
Zastanawiałem się nad powrotem do 5s, ale doszedłem do wniosku, że po co się cofać. Kupiłem Alphę nie mając jakoś dużych nadziei, że będzie dobrze. Do Samsunga zawsze byłem nastawiony bardzo sceptycznie. Bardzo miłe zaskoczenie. Telefon śmiga rewelacyjnie, wcale nie wolniej od iPhone 6. Jestem bardzo wymagającym użytkownikiem i zawsze ceniłem sobie Apple pod względem stabilności i szybkości. Zresztą, kto mnie zna to wie. 
 
Spokojnie twoich wycieczek osobistych nie będę brał do siebie. Taki ktoś nie jest w stanie mnie obrazić :) 
Twoje zdanie.
Ja mam swoje i albo się z nim zgadzasz albo nie. 
Proste.


Effe coz to za krucjate prowadzisz przeciwko iPhone? Przeciez zawziecie twierdziles, okolo 3 miesiecy temu, ze iPhone sie nie wygina, ze jest swietny, bez skazy, idealny. Smieszy mnie u Ciebie ten zwrot o 180°. Najpierw iPhone i Apple bylo w 100% genialne a teraz Samsung jest w 100% genialny. Wiesz, we wszystkim trzeba znac umiar. Jak Ci wtedy wymienialem wady iPhone'a, m. in. to, ze sie wygina, to byles gluchy na moje gadanie i mi kazales isc do Samsunga, z ktorego sie tak smiales xD. Niestety nie jestes dobrym doradca w takich tematach, zbyt stronniczy jestes.
  • BlackGhost23, SzakaLx9 i appleowicz lubią to
Telefon: iPhone 6 Plus 64GB Spacegray , iPhone 6 64GB Gold, Tablet: iPad Pro 9,7" 128GB
Komputer: MacBook Pro 15" z wyswietlaczem Retina, 2,3GHz, Intel Core i7, 16GB RAM

#85 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2015 - 19:44

Effe coz to za krucjate prowadzisz przeciwko iPhone? Przeciez zawziecie twierdziles, okolo 3 miesiecy temu, ze iPhone sie nie wygina, ze jest swietny, bez skazy, idealny. Smieszy mnie u Ciebie ten zwrot o 180°. Najpierw iPhone i Apple bylo w 100% genialne a teraz Samsung jest w 100% genialny. Wiesz, we wszystkim trzeba znac umiar. Jak Ci wtedy wymienialem wady iPhone'a, m. in. to, ze sie wygina, to byles gluchy na moje gadanie i mi kazales isc do Samsunga, z ktorego sie tak smiales xD. Niestety nie jestes dobrym doradca w takich tematach, zbyt stronniczy jestes.

 

Tylko krowa nie zmienia poglądów.

Od zawsze czyli od 2008r byłem wielkim fanem iPhone, ale miałem faktycznie powody. iPhone zrewolucjonizował technologie telefonów komórkowych, a konkurencja była daleko za nim. Moim zdaniem iPhone dla mnie był dobry do iPhone 5s. Dzisiaj wyprodukowali model, który jednak ma wiele niedociągnięć. 

Z kolei konkurencja taka jak HTC czy Samsung zdecydowanie przegoniła Apple. Sorry ale taka prawda. 


  • migal lubi to

iPhone 12 mini 


#86 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 17 stycznia 2015 - 19:48

Moze i prawda, ale powtarzanie jej kilkadziesiat razy jednak meczy czytajacych.
Juz wszyscy wiemy, ze Alfa jest swietna, iP6 beznadziejny, ze zmarnowalismy kase itp. Dziekujemy za oswiecenie, ale nie doluj juz nas bardziej.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#87 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 17 stycznia 2015 - 19:58

@MC_ dokladnie o to mi chodzi. Nie da sie juz wytrzymac tego.
  • Arkhan, BlackGhost23 i SzakaLx9 lubią to
Telefon: iPhone 6 Plus 64GB Spacegray , iPhone 6 64GB Gold, Tablet: iPad Pro 9,7" 128GB
Komputer: MacBook Pro 15" z wyswietlaczem Retina, 2,3GHz, Intel Core i7, 16GB RAM

#88 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2015 - 20:56

Nie musicie czytać ;)


iPhone 12 mini 


#89 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 17 stycznia 2015 - 21:40

Odnośnie wyginania się iPhone 6

 



#90 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 17 stycznia 2015 - 21:44

Effe sam wkleil ten filmik we wrzesniu w pierwszych wrazeniach:)
Telefon: iPhone 6 Plus 64GB Spacegray , iPhone 6 64GB Gold, Tablet: iPad Pro 9,7" 128GB
Komputer: MacBook Pro 15" z wyswietlaczem Retina, 2,3GHz, Intel Core i7, 16GB RAM

#91 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 17 stycznia 2015 - 22:05

Effe sam wkleil ten filmik we wrzesniu w pierwszych wrazeniach:)

Skoro tak zamieszcze inny z profesjonalnym testem z sprężarką ciśnieniową na którym widać także note 3 :P

 



#92 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2015 - 22:20

Zgadza się, sam te filmiki wrzucałem na forum po premierze iP6. Nie wierzyłem w wiginanie się iP6 od tak, dopóki sam się stałem ofiara wygiętego modelu. 


Użytkownik effe edytował ten post 17 stycznia 2015 - 22:21

iPhone 12 mini 


#93 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 17 stycznia 2015 - 22:22

A pisalem Ci, ze mojemu sie wygial. To nie nie to nie mozliwe co Ty gadasz lecz sie. XD
Telefon: iPhone 6 Plus 64GB Spacegray , iPhone 6 64GB Gold, Tablet: iPad Pro 9,7" 128GB
Komputer: MacBook Pro 15" z wyswietlaczem Retina, 2,3GHz, Intel Core i7, 16GB RAM

#94 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2015 - 22:24

A pisalem Ci, ze mojemu sie wygial. To nie nie to nie mozliwe co Ty gadasz lecz sie. XD

 

 

Człowieku wierzę w to co widzę, nie w to co piszą w sieci. Od lat słyszałem jakieś idiotyzmy na temat iPhone, osobiście u mnie nic takiego nie występowało aż do iP6. Z lecz się to sorry ale nie dasz rady mnie obrazić czy co ty tam chcesz ;)


Użytkownik effe edytował ten post 17 stycznia 2015 - 22:25

iPhone 12 mini 


#95 BlackGhost23

BlackGhost23
  • 71 postów

Napisano 17 stycznia 2015 - 23:17

a moj iphone 6 ani sie nie wygina a home button chodzi tez idealnie musialem trafic tel bez wad pewnie jeden na 10 mln sztuk :D
  • effe lubi to

#96 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 stycznia 2015 - 23:20

I oby i służył jak najdłużej. Ja po 6 latach trafiłem pierwszy raz na bardzo nie udany model i zraziło mnie to delikatnie do Apple. Może to i lepiej, pozwliło mi to otworzyć oczy na konkurencje :)


iPhone 12 mini 


#97 Adi21

Adi21
  • 367 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 stycznia 2015 - 00:28

Prawda jest taka że każdy każdy telefon się wygnie nie ważne z czego jest zrobiony. Każdy ma słaby punkt podatny na nacisk tylko jest jedno ale 43kg nacisku na ten jeden punkt trzeba dostarczyć a to w życiu codziennym dość trudne. Jasne są wyjątki ale u konkurencji także :P Nie ma co dalej prowadzić tego waku.



#98 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 stycznia 2015 - 08:48

Dlatego jak pisałem. Nie sądzę, że sam go wygiąłem. Myślę, że już taki był od nowości czyli wada fabryczna. Sprawdziłem to kładząc telefon na szybce na płaskiej powierzchni, telefon się lekko bujał. Sprawdziłem u żony, która nadal używa iPhone 6 srebrny i takie coś nie występuje. Możliwe, że kobiety mają lepiej, bo noszą telefon w torebce i tam nie ma żadnych nacisków. My faceci najczęściej nosimy w przedniej kieszeni spodni i np podczas wiązania sznurówek czy innych rzeczy jakiś nacisk na telefon jest. 

Ciężko powiedzieć. 

Niestety w mom telefonie znowu (bo wcześniej w przypadku iPhone 5s czarny i później 5s srebrny) zepsuł się home button (podwójny klik) Zraziło mnie to mega do tego producenta jeśli chodzi o telefon. 


iPhone 12 mini 


#99 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 18 stycznia 2015 - 09:35

Adi21 swiete slowa, effe mam co robic, nie musze ovrazac smiesznego czlowieka na forum MyApple:)
Telefon: iPhone 6 Plus 64GB Spacegray , iPhone 6 64GB Gold, Tablet: iPad Pro 9,7" 128GB
Komputer: MacBook Pro 15" z wyswietlaczem Retina, 2,3GHz, Intel Core i7, 16GB RAM

#100 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 18 stycznia 2015 - 09:49

No to masz jakiegoś pecha, w moim przypadku używałam od wersji 5 wszystkie modele i nie miałem większych problemów. Jedynie przy 5S miałem po ponad pół roku używania wymianę gwarancyjną na inny model, na plus była szybkość wymiany w 3 dni. Przeszła wtedy mi taka myśl, telefon kupiłem na allegro a wymieniają bez problemu na nowy, jak by to wyglądało u innych producentów.
Effe czytam te forum i nie pamiętam albo naprowadź mnie kiedy pisałeś o tym wygiętym swoim telefonie, może jakieś fotki dałeś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych