Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 5 głosy

iPhone 6 czy Note 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
426 odpowiedzi w tym temacie

#401 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 11 lipca 2015 - 06:42

Wiesz co, 0,99€ nie ma tragedii chyba. Pózniej ceny są już znaczne. Ja mam pełny backup bez zdjeć, ale z dokumentami i 20GB na ogół starcza
  • Sebosz lubi to

#402 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2015 - 17:28

I płacić za najdroższą chmurę? :)

 

Chmura Apple jest elitarna i rzadko pada z niej deszcz.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 12 lipca 2015 - 17:29

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#403 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 12 lipca 2015 - 18:07

Jeszcze raz spytam, czy 0,99EUR to duża kwota, szczególnie jeśli prowadzisz biznes i potrzebujesz mieć pewność, że nawet w przypadku awarii sprzętu, będziesz miał zawsze najświeższy backup? Moim zdaniem nie. Podobnie jest z ludźmi, którzy nie ubezpieczają mieszkań a potem lamentują jak coś się stanie.

 

Chmura Apple nie jest tania, nie jest też elitarna. Za free masz 5GB i większość osób, która nie ładuje tam zdjęć spokojnie się zmieści w tym limicie. Zwiększenie do 20GB to koszt 0,99EUR, a myślę, że w tym przedziale można już się zmieścić. Możesz trzymać na Dropboxie, OneDrive i w innym miejscu duże pliki, ale automatyczny backup codziennie telefonu, kiedy nie musisz o tym pamiętać, aby kliknąć "Aktualizuj" jest bezcenne, szczególnie jeśli korzystasz ze sprzętu do celów zarobkowych.



#404 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2015 - 18:48

Może zacznijmy od tego, że jak ktoś prowadzi biznes to nie korzysta z dziurawych chmur Apple, Google....itp. Mżawka? Oberwanie chmury?


iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#405 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 12 lipca 2015 - 19:53

Bez przesady :) Korporacje nie bazują na tym, ale mały biznes why not?



#406 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2015 - 19:56

Lepiej dmuchać na zimne żeby nie stało się gorące. Tą złotą myślą zakończmy dzisiejszą debatę. Jutro też jest dzień :D


iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#407 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 24 lipca 2015 - 20:30

No i powiem wam, że miałem możliwość testować LG G4 przez tydzień.:)

 

To co potrafi ten aparat to miazga, może inaczej - oprogramowanie. Jestem przyzwyczajony do świetnego trybu AUTO w Note 4, w LG G4 jest nieco gorszy, ale to co potrafi tryb manualny, czapki z głów. Czuje się jakbym "kierował" lustrzanką. Nie jest to tak wygodne, ale mam te same parametry, oprócz przysłony niestety. Jestem fanem astrofotografii i mimo, że pstryki nieba robię lustrzanką, to naświetlanie 30 sekund + ISO 3200 = czapki z głów. Nie jeden kompakt by się zawstydził. Ekran żyleta, chociaż w słońcu lekka kaszanka, o wiele bardziej daje radę Note 4, bez bicia. Muzyka też mi się wydaję, że gorzej, głośniej, ale jakoś tak pusto. Płynność - jest naprawdę dobrze, bardzo dobrze, lecz nie na poziomie Note 4, nie mówię, że źle ale troszeczkę brakuję. Wydajność fajna. Bateria nie zaskakuje. Najbardziej możliwości aparatu mnie zaskoczyły, świetna sprawa. Tak czy siak o wiele bardziej zostałbym przy Note 4. Nie zapominajmy, że G4 ma micro sd i wymienną baterię, a więc tutaj wyprzedza SGS6.

 

 

Może taki offtop, aby podtrzymać dyskusję. Skoro jesteśmy przy iPhone 6. Byłem użytkownikiem tego telefonu przez dłuższy okres. Mega mi się dobrze z niego korzystało, ale zabrakło mi magii Apple. To nie to samo co było w iPhone'ach 5S ---> ....

 

Nie wiem czy to przez rozmiar, nie mam pojęcia przez co, ale po prostu w ogóle nie czułem, że posiadałem iPhone. Wiem, brzmi tragicznie śmiesznie. Moim zdaniem to już nie jest to samo. Potrzeba dostosowania się do rynku. Jedyne co naprawdę dawało mi ogromne zadowolenie to lepsza bateria i kilka nowych ficzerów. Mam ochotę na jakiś okres przejść na iPhone 5S, chociażby 16gb aby poczuć klimacik Apple. IMO to był najlepszy iPhone w historii. :/ Co sądzicie?



#408 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2015 - 09:25

Gdyby LG G4 miał wyświetlacz OLED to zastanowiłbym się nad jego zakupem. W końcu cały czas patrzymy na wyświetlacz i ma być najwyższej jakości. Z przestarzałej technologii LCD nic więcej nie da się wycisnąć. Najzabawniejsze jest, że LG jako jedyny producent promuje matryce OLED w swoich TV, a w smartfonach dalej wciskają LCD.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 25 lipca 2015 - 09:27

  • effe i Impossible lubią to

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#409 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 25 lipca 2015 - 10:13

100% racja Wodnik Szuwarek.

 

Te ekrany to miazga, są świetne, naprawdę, ale dlaczego uczepili się tego LCD? Tak czy siak wystarczyłaby mi lepsza czytelność w słońcu, bo Applowskie produkty radzą sobie z tym o wiele lepiej.



#410 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2015 - 10:27

W przypadku Samsunga jest odwrotnie względem LG. Samsung miażdzy wszystko swoimi OLEDowymi wyświetlaczami w smartfonach, ale jeśli chodzi o matryce w TV to dalej stosują LCD. Natomiast Apple konsekwentnie realizuje swój plan i  tylko im się udaje wydoić jak najwięcej po jak najniższych kosztach produkcji. Koszt produkcji wyświetlacza OLED jest znacznie wyższy od LCD.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 25 lipca 2015 - 10:30

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#411 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 25 lipca 2015 - 10:50

Tak. Szkoda tylko, że LG cały czas się tego trzyma, bo G4 to naprawdę super smartphone.

 

@Wodnik - widzę, że masz SGN4, zamierzasz zmieniać ?



#412 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2015 - 11:15

Jeśli plotki się potwierdzą i Note 5 nie będzie miał wymiennej klapki i baterii oraz slotu na karty pamięci, to raczej zostanę przy Note 4.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 25 lipca 2015 - 11:16

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#413 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 25 lipca 2015 - 11:35

Czyli tak jak ja. W n4 i g4 rządzą te dwie możliwości. Wracając do N4, u ciebie też nieostrzy z bliska? Tzn nie mam problemó z aparatem, ale jak testowałem G4 to ostrzył zdecydowanie bliżej, po prostu wydaje mi się, że makro w n4 nie jest tak samo dobre.



#414 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2015 - 11:52

Dokładnie. Note 4 jakoś wolno łapie ostrość. Skieruj obiektyw pod światło i będzie dobrze. To chyba jedyna wada Note 4.


  • Impossible lubi to

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#415 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 25 lipca 2015 - 13:49

No nie......

 

 

Tak rozmawialiśmy o ekranach, że w moim Note padł mi wyświetlacz.. Poszedł już na gwarancję. Co za wstrętny pech. Może to powód do zmiany? Eh.



#416 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2015 - 14:07

Oczywiście. Kup iPhone - jedyny bezawaryjny smartfon z najbezpieczniejszym i najbardziej zaawansowanym mobilnym systemem operacyjnym na świecie. Przynajmniej tutaj tak piszą: https://www.apple.com/pl/ios/what-is/


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 25 lipca 2015 - 14:10

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#417 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 25 lipca 2015 - 15:35

Troszkę śmiechłem jak to przeczytałem. No ale cóż. Na pewno nie wrócę do iP6. Rozważam iPhone 5S bądź też po prostu zakup SGS6.



#418 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 lipca 2015 - 22:55

SGS6 świetny smartfone, nie mogę złego słowa powiedzieć, no chyba jeśli chodzi o baterię, bo ta niestety średnio wytrzymuje mi cały dzień pracy. 


iPhone 12 mini 


#419 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 00:04

effe Ty złego słowa nie powiesz, a wystarczy na forum andka poczytać tematy w dziale SGS6 i aż człowiek zaczyna się zastanawiać czy warto kupić ten telefon ;P


  • Sebosz lubi to

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#420 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 lipca 2015 - 07:22

To tak samo jak tu w dziale o pierwszych wrażeniach iP6 czy też iP5s i wcześniejszych.

To normalne, wszędzie jak już się pisze to negatywnie. Ludzie piszą na forach głównie jak mają problemy.

SGS6 to dobry sprzęt, ale oczywiście nie bez wad. 

Główna wada to bateria, niestety android mocno ją zużywa, tu zdecydowanie wygrywa iPhone. Reszta zdecydowanie na plus SGS6. 


iPhone 12 mini 


#421 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 16:48

Dokładnie. Ale nie zapominajmy, że możemy telefon podładować w godzinke do pełna;).

 

effe@ czy rzeczywiście bateria to jedyny problem głębszy SGS6? jest coś co cie jeszcze bardziej denerwuje?



#422 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 lipca 2015 - 18:04

Aparat w świetle sztucznym robione zdjęcia osobom w szybkim ruchu wychodzą rozmazane, w tym przypadku iPhone 6 wygrywa. 


  • Impossible lubi to

iPhone 12 mini 


#423 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 20:38

a jak to wygląda właśnie z tym szybkim ładowaniem w rzeczywistości? jest rzeczywiście tak szybko? jeśli chodzi o aparat to jest ogólnie lepiej od iPhone 6? zdarzy się przylagować? jest płynności iP6?? jak z dźwiękiem, gorzej z muzyką?



#424 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 lipca 2015 - 21:04

Ładuje faktycznie błyskawicznie, nieco ponad godzina. Choć ja osobiście używam ładowarki indukcyjnej, która jest mega wygodna. Aparat robi bardzo dobre zdjęcia, choć iPhone też nie złe. W sztucznym świetle oraz przy zmroku to jednak SGS6 wygrywa spokojnie. Lagów jeszcze nie zaobserwowałem, ale używam stosunkowo krótko, więc jeszcze mogą się pojawić. Dźwięk bez rewelacji, podobnie jak w iP6. 


  • Impossible lubi to

iPhone 12 mini 


#425 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 26 lipca 2015 - 21:07

No to muszę powiedzieć, że mi apetytu narobiłeś. Chyba sprzedam N4 i zakupię S6 i poczekam do premiery iPhone 6S.:) Z resztą jeśli już to długo nie pocierpię bo tylko 4 miesiące. Aaaa i jeszcze jedno - jak z wytrzymałością? Używasz etui? jak się sprawdza Gorilla Glass 4?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych