Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 5 głosy

iPhone 6 czy Note 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
426 odpowiedzi w tym temacie

#376 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 17:27

 sam mam ip6 i widzę jak dobrze chodzi, bateria ostatnio się doszła i potrafi wytrzymać ok. 6 godzin przy moim użytkowaniu;)

@japusz - tak jest, aczkolwiek wystarczy nie pobierać syfów:)



#377 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lipca 2015 - 22:46

Tylko w iPhone MT nie istnieje więc 1GB można sobie w pupę wsadzić i każdy to wie. Po 4mc prędkość urządzenia była jak w dniu kupna.

Użytkownik Molimo edytował ten post 07 lipca 2015 - 22:49


#378 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 08 lipca 2015 - 05:18

Te wszystkie tematy, o spadkach wydajności itp, o których ktoś wcześniej wspominał to nic innego jak tematy zakładane przez ludzi, którzy używają modeli niekoniecznie flagowych. Miałem Note'a 3 przez rok - zero problemów. Teraz użytkuję od premiery Note'a 4 i też żadnych problemów. Firma daje to używam, złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. MT robi robotę. Tego cholernie brakuje mi w IP. No ale nie można mieć wszystkiego.


  • axq lubi to

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#379 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 08 lipca 2015 - 05:33

Kolega ma htc one m7 już drugi rok. Nigdy nie robił hard resetu i działa jak rakieta! Inny ma one m8 od pół roku i to samo. Używając tych sprzętów z głową nie da się ich zamulić
  • axq lubi to
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#380 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 08 lipca 2015 - 05:36

Mam HTC One M7(a więc flagowiec) od wakacji 2013. Kilkanaście aplikacji, żadnych gier i pierdół. Od około 2-3 miesięcy niestety obserwuję znaczne spadki płynności telefonu. Pomagają restarty i advanced task killer. Przez ponad rok nie wiedziałem co to killowanie appek w tle - teraz przynajmniej raz dziennie to robię. Andek najnowszy dostępny, żadnych rootów i innych kombinacji. Jest duże prawdopodobieństwo, że jest to związane z samym Androidem 5.0 gdzie delikatnie mówiąc google nie popisało się a M7 już najprawdopodobniej nie dostanie żadnej innej aktualizacji. 

 

Dla kontrastu:

Żona ma iP5s wersję 16 GB. Wolnego miejsca: 110 MB. Cały zawalony fotami i filmikami dziecka.. i co? I działa płynnie. U niej się nic nie zacina, ładuje telefon średnio 1.5x dziennie i jest super. 

 

---Dodane:

Oczywiście, żeby była jasność: HTC jest dalej b. szybki, działa bardzo dobrze ale to nie jest to, co było nawet pół roku temu. To pierwszy mój telefon z Androidem, którego nie zmieniłem po roku użytkowania. Jednakże do moich wymagań lepiej pasuje iP. Pozostaje czekać do września..


Użytkownik chico edytował ten post 08 lipca 2015 - 05:45

--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#381 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 lipca 2015 - 10:20

Polecam ci Backup i czyste wgranie softu. Ewentualnie jeżeli nie pomoże cofnij się do 4.4 bo 5.0 faktycznie jest słabe. 


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#382 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 11:16

Autor dumnie używa Note 4. Jak założyłem temat to spotkałem się z masakryczną ilością hejtu, a tutaj jak widać po kilku miechach jest 15 stron. ;)

 

 

Mam go już z kilka miesięcy. Chodzi jak bajka. Na pokładzie Lollipop. Co prawda skraca czas pracy na baterii, ale za to system chodzi wyśmienicie. Mam kartę 128gb, wysokiej półki. Zawalona, zostało z kilka gb. Śmiga, a wręcz pływa. Brednie które opowiadają tutaj niektóre osoby są... aj nie będę się produkować. Aczkolwiek Andek na nowych, przedewszystkim mocnych telefonach chodzi wyśmienicie. Granicą jest tutaj mimo wszystko 3gb ram na Samsungu, odtąd zaczyna się ta pożądana płynność.

 

@Brawurka, tak czytam i czytam te twoje wypociny. Jakie możesz mieć pojęcie o Androidzie, skoro używasz iPhone? (chociaż tego też pewny nie jestem) T3 nie jest telefonem high-end. Co prawda nie jest to budżetówka, lecz nie jest to też telefon za 2k. Następnym razem jak będziesz coś mówić o Androidzie, to przetestuj kilkaaa smartfonów, bo na jednym, jeszcze nie najlepszym nie da się wyrobić opinii;)



#383 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 11:47

Autor dumnie używa Note 4. Jak założyłem temat to spotkałem się z masakryczną ilością hejtu, a tutaj jak widać po kilku miechach jest 15 stron. ;)

 

 

Mam go już z kilka miesięcy. Chodzi jak bajka. Na pokładzie Lollipop. Co prawda skraca czas pracy na baterii, ale za to system chodzi wyśmienicie. Mam kartę 128gb, wysokiej półki. Zawalona, zostało z kilka gb. Śmiga, a wręcz pływa. Brednie które opowiadają tutaj niektóre osoby są... aj nie będę się produkować. Aczkolwiek Andek na nowych, przedewszystkim mocnych telefonach chodzi wyśmienicie. Granicą jest tutaj mimo wszystko 3gb ram na Samsungu, odtąd zaczyna się ta pożądana płynność.

 

@Brawurka, tak czytam i czytam te twoje wypociny. Jakie możesz mieć pojęcie o Androidzie, skoro używasz iPhone? (chociaż tego też pewny nie jestem) T3 nie jest telefonem high-end. Co prawda nie jest to budżetówka, lecz nie jest to też telefon za 2k. Następnym razem jak będziesz coś mówić o Androidzie, to przetestuj kilkaaa smartfonów, bo na jednym, jeszcze nie najlepszym nie da się wyrobić opinii;)

A Ty jak piszesz swoje wypociny to najpierw poczytaj dobrze, poszukaj i potem się odzywaj do mnie :)

Żegnam.


iPhone 14 PRO Max


#384 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 11:54

Właśnie przetestuj np te które wyszły w przeciągu ostatniego roku flagowce a nie T3 i podobne. Fakt że sam wolę bardziej iOS choć testowałem w miedzy czasie i Note 3, Z2 czy G3. Nowe flagowe modele konkurencji działają już bardzo dobrze.
  • axq lubi to

#385 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 11:59

Właśnie przetestuj np te które wyszły w przeciągu ostatniego roku flagowce a nie T3 i podobne. Fakt że sam wolę bardziej iOS choć testowałem w miedzy czasie i Note 3, Z2 czy G3. Nowe flagowe modele konkurencji działają już bardzo dobrze.

Testowałam nowsze Samsungi i Xperie :) LG nie tykam, bo nie lubię od lat. HTC tez skończyłam na Desire HD chyba. Testuję telefony od 4 lat. Teraz na iP 6 się skończyło, bo jestem usatysfakcjonowana w pełni i nie zamierzam zmieniać, więc zrezygnowałam z dalszych poszukiwań ideału.


Użytkownik Brawurka edytował ten post 08 lipca 2015 - 12:00

iPhone 14 PRO Max


#386 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 12:00

No i niestety tak jest wyrabiana opinia o andku. Oj Brawurko, tutaj nie ma pokazu mody na avatarach. :lol: także jakbyś mogła to wyjdź i nie wracaj, bo wprowadzasz W TYM TEMACIE ludzi w błąd.



#387 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 lipca 2015 - 12:15

Trochę kultury może? Awatary może sobie zmieniać co chwilę i zdanie (błędne czy nie) też.

Brawurka najnowsze Samsungi, HTC, Sony i inne to nie ta liga co kiedyś. Sam miałem Note 4 przez 4mc i oprócz aplikacji Wiadomości telefon śmigał jak iPhone którego mam teraz.

Użytkownik Molimo edytował ten post 08 lipca 2015 - 12:18

  • Dastia lubi to

#388 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 lipca 2015 - 12:50

Aplikacja Wiadomości to chyba jakaś zmora Samsungów. W S5 jest to samo. 


  • Dastia lubi to

iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#389 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 12:56

Oj Brawurko, tutaj nie ma pokazu mody na avatarach. :lol: także jakbyś mogła to wyjdź i nie wracaj, bo wprowadzasz W TYM TEMACIE ludzi w błąd.

No niech Brawurka ma swój avatr, akurat ładna kobieta, ale Ty też widzę swój kobiecy avatr zmieniłeś nagle. ;)



#390 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 13:03

Trochę kultury może? Awatary może sobie zmieniać co chwilę i zdanie (błędne czy nie) też.

Brawurka najnowsze Samsungi, HTC, Sony i inne to nie ta liga co kiedyś. Sam miałem Note 4 przez 4mc i oprócz aplikacji Wiadomości telefon śmigał jak iPhone którego mam teraz.

Ja Ci powiem, że byłam zadowolona z Note 2, potem na wersjach S koniec, przejadł mi się design, kolory. A jesli chodzi o Sony to pochwalę patelnię Z Ultra :P Wielki i nieporęczny, ale śmigał szybko, dotyk był tak miły i płynny, że praktycznie laptopa nie odpalałam :) No ale na telefon za duży. Zetki się chowają przy nim moim zdaniem, szczególnie, że tak głośno jest z pękającymi ekranami. Tylko Compacty dla mnie były warte z serii Z.

Teraz juz nie testuję, więc nie wypowiem się nic o Samsungu S6 i Edge. Moja przyjaciółka jest zakochana, ale ona sie kocha juz od Note 2 w Samsungach :) Dla każdego coś innego. HTC spoko, ale dla mnie za... męskie są ;)


No niech Brawurka ma swój avatr, akurat ładna kobieta, ale Ty też widzę swój kobiecy avatr zmieniłeś nagle. ;)

E tam, dyskutujesz :) Avatar to chyba juz mój 4 czy 5 odkąd tu jestem :) Ale ignoruję zachowanie rodem z gimnazjum, szczególnie jakieś żałosne pw ;) I tyle co mam do powiedzenia w stronę tej "osoby".


Użytkownik Brawurka edytował ten post 08 lipca 2015 - 13:04

iPhone 14 PRO Max


#391 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 19:30

Ja również korzystałem jednocześnie z iP6 i Samsunga S5. Należę do osób, które korzystają głównie z telefonu do internetu i komunikacji oraz przeglądania www, ergo z aplikacjami raczej u mnie rozsądnie bo ich po prostu aż tylu nie potrzebuję. Galaxy S5 niestety, ale potrafił lagować. Nie dziwiło mnie też to, że nagle w kieszeni zaczynałem czuć niekomfortowe ciepło, bo jakiś proces w tle postanowił się uaktywnić, zjadając przy tym niepotrzebnie baterię... a propos baterii pomimo tego, że w S5 potrafiło coś zjeść parę procent to jak na mój heavy-usage to S5 starczał mi na jeden pełny dzień pracy. Wieczorem w domu miałem ok 10-15% baterii. Przy iP6 niestety, ale muszę go doładowywać przynajmniej raz. Czasem 2x jak jestem aktywny sportowo rano przed pracą (wówczas wstaję o 5:00 a kładę się spać o ok. 23:00)

 

Stąd z niecierpliwością czekam na 6s i/lub 6plus - tak rozważam nawet przesiadkę z 6 na plusa, aby tylko mieć zapas energii. Chodzenie z powerbankami to nie dla mnie :)

 

P.S. w odróżnieniu od iP6 bateria w Apple Watch, niezależnie od tego jak bardzo bym nie był aktywny to na koniec dnia mam min. 18% baterii (aktywność sportowa >2h) :)


Użytkownik l.gajewski edytował ten post 08 lipca 2015 - 19:31


#392 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 19:58

Mój N4, po aktualizacji Lollipop zauważalnie pogorszył sprawę z baterią. Aczkolwiek w dalszym ciągu dla mnie to obecnie najbardziej użyteczny telefon.

 

Przykładowo, oglądam sobie filmik na Youtubie, przy czym przeglądam forum. Banalnie proste, a w iPhoneach nigdy nie zastosowane.



#393 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 20:14

Jak dla mnie to akurat totalnie nieużyteczny scenariusz, ale fast charging i dobrej jakości bateria to coś czego nam chyba wszystkim trzeba.



#394 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 lipca 2015 - 20:15

U mnie na S5 po aktualizacji do 5.0 również bateria trzyma zauważalnie gorzej.

iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#395 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 21:08

Przymierzam się do Galaxy S6. Niestety straciłbym baardzo dużo.

 

- micro sd (moja biedna karta 128gb poszłaby się j*b**)

- wymienna bateria, bo moja padła niestety i bezproblemowo wymieniłem

- rysik, mi akurat bardzo często się przydaje...

- duuuże pole robocze, bo w końcu 5.7"



#396 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 21:17

Z ciekawości... do jakich zastosowań używasz rysika? Zbyt mocno osobiście jestem zakorzeniony w ekosystem Apple, ale nie ukrywam, że jest coś takiego w Note co od dawna mnie w nim kusi.

 

Co prawda staram się być bardzo aktywny sportowo i brakuje mi w Google nadal takiego kontenera zajefajnego jak w Apple. Health jest cool.



#397 Impossible

Impossible
  • 210 postów

Napisano 09 lipca 2015 - 11:27

notuję sobie wszystko co chcę, wystarczy, że wyciągne rysik i już piszę,

screeny, wyciągnę rysik, robię rzut ekranu, i podkreślam co i jak,

pracuję w branży okienniczej, mogę narysować stosunkowo jak okno będzie wyglądało, podać szybko wymiary już na rysunku i od razu wysyłam do klienta, powiecie, że można palcem, ale tutaj potrzeba bardzo dużej precyzji i rysik akurat mi to daje;)

przykładów jest mnóstwo, ale akurat kiedy robię ofertę, ważny jest dla mnie kontakt z klientem, kiedy klient prosi, abym podał mu wymiary, szczegóły, to nie czekam aż zrobię to w domu w programie graficznym tylko robię to w 5 minut i wysyłam mu jeszcze w drodze, to jest genialne

czyli pokrótce używam do pracy;)

 

mam teraz możliwość wziąć za darmo w abonamencie;

iPhone 6 (straciłbym ogrom na funkcjonalności)

Huawei P8 - niby fajny, ale też okrojony i nie do końca dopracowany

Galaxy S6 - telefon nad którym bardzo się zastanawiam, ale ekrany w obu telefonach są bardzo podobne, aparaty też, no może w S6 lepiej łapie światło, natomiast straciłbym micro sd na której przechowuję setki ofert ...



#398 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 09 lipca 2015 - 21:49

Btw. Robisz backup tej sd mam nadzieję? W iOS wszystko możesz mieć na iCloudzie. Dokupując upgrade do 20GB naprawdę można się sensownie pomieścić.

#399 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 09 lipca 2015 - 23:19

Z ciekawości... do jakich zastosowań używasz rysika? Zbyt mocno osobiście jestem zakorzeniony w ekosystem Apple, ale nie ukrywam, że jest coś takiego w Note co od dawna mnie w nim kusi.

 

Co prawda staram się być bardzo aktywny sportowo i brakuje mi w Google nadal takiego kontenera zajefajnego jak w Apple. Health jest cool.

Ja jako osoba prywatna nie korzystałam z rysika w ogóle. Tylko go przetestowałam. Dla mnie sprawa uciążliwa, ale w pracy ok, bo pracowałam też jako przedstawiciel i rysik to była wiadoma sprawa, no ale nie w telefonie. Nie dla mnie :) Także mi nie brakuje, ale są jakieś duperele, których brakuje mi w iP (dioda kolorowa z przodu), jednak w Samsungach brakowało mi dupereli ważniejszych, przez które musiałam np. korzystać z GO SMS, a wolałabym jednak z normalnej skrzynki SMS.

Coś za coś, kwestia przyzwyczajeń i upodobań. Dla mnie istotne jest to, dla Ciebie tamto, a forum jest po to, by wyrażać własne opinie, bo akurat słuszności nie ma nikt. Właśnie dlatego, że każdy ma inne potrzeby. Proste.


iPhone 14 PRO Max


#400 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2015 - 06:05

Btw. Robisz backup tej sd mam nadzieję? W iOS wszystko możesz mieć na iCloudzie. Dokupując upgrade do 20GB naprawdę można się sensownie pomieścić.


I płacić za najdroższą chmurę? :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych