Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konkurencja dla nowych apple'owskich notebooków?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#26 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 stycznia 2006 - 21:34

słuchajcie, DELLE trzeszczą !!! NAwet mój niedorobiony i odstający iBook nie trzeszczy !!!

#27 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 stycznia 2006 - 22:41

Lack, chodzi o hardware... o jakóść wykonania i wrażenia z pracy z laptopem, moim zdaniem produkty Apple są bardzo dobrej jakości, i trudno według mnie znależć odpowiednie maszyny w świecie komputerów z systemem windows, aby wrażenie z pracy (mówimy o trwalości i jakości wykonania, a nie o systemie).

Mialem kontakt z kilkunastoma lapami z Windowsem, ostatni był w styczniu zeszłego roku - Acer. Naprawdę po czasie większość laptopów pecetycznych po pierwszych zachwytach nad wyglądem i funkcjami po prostu zaczeła sprawiać problemy, z klawaturą itp.

Nie mówię, że nie ma w świecie windowsowych maszyn takich aby wykonane były super, bo nie znam nowych modeli Sony itp, z tym, że już kilka razy się naciołem, kupując lśniący produkt, który po czasie zaczoł "świecić" niedoróbkami. Dlatego jak patrze na te foty, które czasem podajecie, nie mogę się pozbyć pytań z mojej głowie, co pierwsze nawali, czy to zamykanie nie trzeszczy, a jak jest klawiatura. itp. Podejrzewam, że moje nastwienie się nie zmieni, do czasu jak ktoś mi pokaże laptopa po jakimś czasie od zakupu i stwierdze, wow, nic nie odpada. Wiem, wszytsko się psuje, PB i iBooki, ideałami nie są, ale są to jakościowo bardzo dobre.
POzatym jestem skarzony designem Apple, trudno mi teraz znaleźć produkt, który by mi się tak podobał. Niestety Apple uzależnia, bo tu kupujesz, ciekawy system, bajecznie wyglądający hardware, a na koniec stwierdzasz, że ta kombinajca jest niesamowita, może nie idealna, ale niesamowita, i dochodzisz do wniosku, że komputer też może być ładny... Mnie to zaskakuje każdego dnia, jak przechodzę, koło nowych biur, bankow, widzę te tanie lub droższe LCD, a obok tego "bezduszne" pudełka. Chwilę potem wracam do biura patrzę na iMac'a i inne mac'i w pokoju i się uśmiecham myśląc "cześć chlopaki i dziewczęta, no to popracujmy dzisiaj, a one odpowiadają spokojny dźwiękiem ledwo słyszalnych wentylatorów. Po prostyu włączasz i pracujesz..."

#28 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2006 - 23:28

Powiedziałem już sporo, więc nie będę się powtarzał i tylko do bezprzewodowości dodam. Rządzi :D Mam w domu sieć bezprzewodową, bo swego czasu miałem same laptopy, Teraz mam 1 laptopa i mojego iMaka, który łączy się z netem... właśnie bezprzewodowo! Mimo, że router znajduje się dokładnie pod nim, przykręcony do stołu a kabel po starym PC wisi zwinięty. To jeden plus. Kiedy miałem powerbooka, przychodziłem do domu, wyjmowałem go z plecaka, kładłem na stole i podłączałem prąd. Tyle. Mysz bluetooth, sieć WiFi, telefon bluetooth, drukarka i stereo przez sieć (także dzięki Apple i AP Express).

#29 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2006 - 01:20


Czyli mamy rozumiec, ze Apple nie podskoczy do Windows?


Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź.


Czytalem. I wyprowadzilem z niej slusznyh wniosek. Bo rozwiazania firmy Apple sa rozwiazaniami calkowitymi czyli software i hardware, wszystko do siebie podpasowane. Dell czy inny Vobis dobiera hardware, czasem go nawet projektuje ale to zawsze bedzie rozwiazanie oparte na software firm trzecich. W tym ten najwazniejszy software - system operacyjny. Mowiac ergonomia w przypadku Dell myslisz o sprzecie, mowiac ergonomia w przypadku Apple myslisz calosciowo. Dlatego by porownywac sprawiedlwie zaopatrz Della w jego system czyli Windows. I robi sie zonk.

To przypadlosc starych modeli Titanium. Od trzech lat nieaktualna.


Racja, teraz aktualne są problemy z przegrzewającymi bateriami.


Do ktorych firma Apple sie przyznala i ktore elegancko wymienila.

#30 ciemnosci

ciemnosci
  • 18 postów

Napisano 30 stycznia 2006 - 01:52

Tyle narzekania na PB ale nikt jeszcze nie podal konkretnych przypadkow. Moze faktycznie tak jest ale podjacie dowody! Gdzie przyklady lepszych?

#31 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2006 - 09:39

Tyle narzekania na PB ale nikt jeszcze nie podal konkretnych przypadkow. Moze faktycznie tak jest ale podjacie dowody! Gdzie przyklady lepszych?


heh tak to już jest w takich dyskusjach :) Jeśli zebrać innych i moje przykłady, będzie jakieś 6:0 na kożyść Apple :D

#32 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 stycznia 2006 - 11:30

Powiedziałem już sporo, więc nie będę się powtarzał i tylko do bezprzewodowości dodam. Rządzi


Mam router, komp stacjonarny, dwa (+ 1 chwilowo niedziałający) laptopy, palmtopa. Nie używam wifi. Bezprzewodową mam tylko myszkę (klawiaturę miałem, zmieniłem na przewodową) i słuchawkę BT. Podziękowałem bezprzewodowości jak miałem baterie co chwila ładować.

Dlatego by porownywac sprawiedlwie zaopatrz Della w jego system czyli Windows. I robi sie zonk.


Dlaczego? Ja na swojego windowsa złego słowa nie powiem. Jedyne co mi w nim pada software'owo to programy Apple (ostatnio ipod updater, zwyczajowo to QT7 na HD).

Do ktorych firma Apple sie przyznala i ktore elegancko wymienila.


Jak każdy normalny producent. Apple oczywiście trzyma wysoką jakość, ale tak samo jak czołowi producenci PC i tak samo jak im zdażają się wpadki (w końcu produkują w tych samych fabrykach zazwyczaj).

Tyle narzekania na PB ale nikt jeszcze nie podal konkretnych przypadkow. Moze faktycznie tak jest ale podjacie dowody! Gdzie przyklady lepszych?


Może byś zaczął czytać? Odciski klawiatury na matrycy, przegrzewające baterie, padające zawiasy (z tego co czytałem, poprawcie mnie jeśli coś). 100% skuteczność. Przykład lepszych? Dla mnie Dell D600 (i następcy).

#33 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2006 - 12:40


Dlaczego? Ja na swojego windowsa złego słowa nie powiem.


No coz, Lack. To chyba wiele wyjasnia...
My tutaj jestesmy jednak dlatego, ze mamy studia nagraniowe, filmowe, telewizyjne i reklamowe. O DTP nie wspominajac. I w zadnym z tych zastosowan Windows sie nie sprawdza. Jestesmy tez tutaj bo jestesmy uzytkownikami, ktorym nie chce sie odwirusowywacc, odspyware'owac, instalowac sterowniki, odinstalowywac. Defragmentowac dysk, myslec, czemu system puchnie, czemu wstaje po kazdym updacie dluzej niz wstawal wczesniej, czemu zamyka sie dluzej niz startuje. Czemu urzadzen firewire nie mozna wlaczac i wylaczac w czasie pracy systemu bez pewnosci czy system je zobaczy, czemu mamy szukac przez internet lub na plycie sterownikow do zwyklego dysku usb, czemu po wpieciu urzadzenia do innego gniazdka usb niz zazwyczaj od nowa trzeba wgrywac sterownik, czemu sterownik zostaje skoro wyrzucilo sie go z systemu, czemu raz na rok trzeba robic reinstall i czemu outluk ssa z netu wirusy automatycznie je otwierajac. Czemu w ogole trzeba formatowac czysty dysk kiedy sie go podpina? Czemu widoczne domyslnie sa tylko trzy formaty plikow?Czemu przegladarka IE umozliwia podgladanie hasel? Czemu zaden program profi nie dziala dluzej poprawnie niz dwie godziny i czemu co chwile trzeba cos restartowac... Czemu cokolwiek wyjdzie w Mac OS X , zaraz jest przenoszone do Xp czy innej Visty. Itd, itp I niestety, mielibysmy tak dalej b. duzo do powiedzenia nt Windows. Zlych rzeczy. Czemu po wlaczeniu komputera do sieci z domyslnym systemem po 5 minutach robi sie automatyczny restart? ( wirus blaster) I jak w takich warunkach zassac SP2 ( godzina ssania)?. Ile trzeba dolozyc pieniedzy do komputera z systemem Windows by naprawde byl out-of-the-box? Czemu firma Adobe odsyla rozpaczliwie do supportu Windows nie umiejac odpowiedziec na pytanie dlaczego w montowanych za pomoca programu Premiere filmach, rozjezdza sie projekt po okolo 3 godzinach pracy i jedyny sposob to restart windows?
Dlaczego kolejne miasta , panstwa, firmy ( IBM, Novell) porzucaja Windows i odchodza do Linuksa by na nim budowac rozwiazania korporacyjne zapewniajace bezpieczenstwo danych i pieniedzy? Ech...
Szkoda gadac.

#34 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 stycznia 2006 - 14:18

Tak jak mówiłem, jedyny problem z moim Windowsem sprawia oprogramowanie Apple. Dla pikanteri dodam, że nie mam nawet programu antywirusowego. Jak chcesz robić wyliczany to może mi powiesz, czemu moge sobie kupić byle jakiego sprzętu do Maca (kamerka internetowa, słuchawki USB/BT) i nie martwić się o sterowniki? Szkoda gadać, nie lubie jak ktoś (iSteve) uszczęśliwa mnie na siłę swoim jedynym właściwym rozwiązaniem sprzętowym.

#35 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 stycznia 2006 - 14:23

po 5 minutach robi sie automatyczny restart?

Nie po 5 tylko po 1 minucie ;)

I jak w takich warunkach zassac SP2 ( godzina ssania)?

Wystarczy cofnąć zegar :) (co za metody)

#36 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 stycznia 2006 - 14:31

Lack, chyba zbaczasz z tematu.... tak kupując sprzęt firm trzecich musisz zerknąć wcześniej na interet i zobaczyć czy działa z mackiem... i co z tego wynika, że może po prostu te firmy wytwarzające ignorują platformę OSX, pozatym jest dużo alternetyw i w tym momencie po prostu przesadzasz, sam używam kamerki Logitecha, bo stwierdziłem, że iSight jest za drogi. Skanery i drukarki też mam nie od Apple, monitory też, i co ? i da się... Sorki, ale zaraz zaczniesz pisać, że iMac'i są do d... bo są białe i nie widać na nich kurzu...

Co do twojego windowsa, cieszę się, że masz takie ustawienia i tak ci działa, ale ja osobiście nie widziałem komputera na Windzie bez antywirusa u moich znajomych... ale może oni się nie znają, dodatkowo sam po instalacji windy nawet na VirtualPC mialem wirusa w systemie po zaledwie kiku minutach w sieci (wlączylem na chwiłę sieć aby zobaczyć nowe GG), więc wybacz, ale po prostu nie uwierzę, że winda nie potrzebuje antywira. To dlaczego w Viście antyświr będzie dołączony do systemu ?!?

Co do Della D600, nawet ie napisałeś dlaczego niby ma być lepszy...

Nie twierdze, że sprzęt Apple jest najlepszy na świecie, bo tak nie jest, ma swoje wady, ale jeśli już chcesz porównywać to konkrety. Np. D600 ma lepszą klawiaturę, wygodniej się na niej pisze itp... bo rozmawialiśmy o ergonomiczności i wwykonaniu podobno ...

#37 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2006 - 14:39

Tak jak mówiłem, jedyny problem z moim Windowsem sprawia oprogramowanie Apple. Dla pikanteri dodam, że nie mam nawet programu antywirusowego.

Jak chcesz robić wyliczany to może mi powiesz, czemu moge sobie kupić byle jakiego sprzętu do Maca (kamerka internetowa, słuchawki USB/BT) i nie martwić się o sterowniki? Szkoda gadać, nie lubie jak ktoś (iSteve) uszczęśliwa mnie na siłę swoim jedynym właściwym rozwiązaniem sprzętowym.


No tak, ale tematem jest jakość, a jak nie masz antywira to się lepiej nie przyznawaj, bo Cię jeszcze ktoś obudzi z tej Idylli wysyłając mail.
A odpowiadając na Twoje pytanie: bo do maka nie kupuje się "bylejakiego" sprzętu. W większości przypadków dlatego, że nie potrzeba. Kamery są już wbudowywane. Klucze USB? Po co? Do bluetooth? Jest. Do Wifi? Też jest.
A do windowsa podłączasz wszystko, i "nie martiwsz się o strerowniki"?
W pełni popieram insidera i pamiętaj Lack, że to forum Makowe, więc nie znajdziesz tutaj zwolenników swoich poglądów :D

#38 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 stycznia 2006 - 15:14

Mi się iMaci nie podobają z innego powodu, ale sprawy wyglądu nie wywlekam jako argumentu, bo obudowę w każdym komputerze można zmienić, kwestia chęci, zaparcia i umiejętności manualnych lub grubościportfela.

Co do Della D600, nawet ie napisałeś dlaczego niby ma być lepszy...


Porównanie do PB 12": Przy podobnej wadze ma większy wyświetlacz (14", także w SXGA), slot pcmcia, modułową wnękę pozwalającą bez problemu wymienić napęd optyczny na dodatkowy dysk lub dodatkową baterię, kieszkonke na dysk twardy oraz opcjonalny prehistoryczny dock, w którym zmieści się karta PCI, dodatkowy moduł w dodatku i nie muszę wszystkich kabelków (sieć gigabit, S/PDIF, DVI, 3x USB) podłączać jak wracam z komputerem do domu.
Edit: A podstawowa wersja kosztuje 1/3 mniej niż podstawowy PB...

A odpowiadając na Twoje pytanie: bo do maka nie kupuje się "bylejakiego" sprzętu. W większości przypadków dlatego, że nie potrzeba. Kamery są już wbudowywane. Klucze USB? Po co? Do bluetooth? Jest. Do Wifi? Też jest.
A do windowsa podłączasz wszystko, i "nie martiwsz się o strerowniki"?


Bylejakiego? Bez przesady, nie dorabiaj idelogii to zlepka krzemu.
Kamerki są wbudowane od 2-3 miesięcy i to w zasadzie w jednym modelu. Reszta to prehistoria niewarta zainteresowania jak rozumiem?
Oczywiście, wszystko jest w nowych makach, nawet kapcie do łóżka przynoszą. Tylko jakoś nikt nie wspomni o starszych użytkownikach, którzy tych wszystkich wynalazków nie potrzebują.

W pełni popieram insidera i pamiętaj Lack, że to forum Makowe, więc nie znajdziesz tutaj zwolenników swoich poglądów


Nie mam takiej intecji :-). Jestem szczęśliwy ze sprzętem jaki posiadam. Niedługo być może będę szczęśliwym posiadaczem mini - i to tylko dlatego, że nie ma podobnej propozycji od pecetowej konkurencji.

#39 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 stycznia 2006 - 15:29

Lack, to żeśmy se pogadali, mialo być o ergonomiczności i trwałości wykonania... a ty mi z parametrami i tym nieszczęsnym dockiem....

#40 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 stycznia 2006 - 15:40

Dla mnie te "parametry" (a raczej "możliwości") stanowią bardziej o ergonomiczności niż aluminiowa obudowa. Na trwałość wykonania też nie mogę narzekać, a był używany w dość surowych warunkach. Dock być może dla Ciebie jest nieszczęsny, ja jestem całkiem szczęśliwy, że go mam. Ba, było to jedno z krytycznych wymagań co do sprzętu. Jest mi z nim wygodnie, koniec kropka.

#41 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2006 - 15:50

Nie mam takiej intecji Smile. Jestem szczęśliwy ze sprzętem jaki posiadam.


i możemy na tym zakończyć kolejną wojnę światów ?

#42 ciemnosci

ciemnosci
  • 18 postów

Napisano 30 stycznia 2006 - 17:37

Może byś zaczął czytać? Odciski klawiatury na matrycy, przegrzewające baterie, padające zawiasy (z tego co czytałem, poprawcie mnie jeśli coś). 100% skuteczność. Przykład lepszych? Dla mnie Dell D600 (i następcy).


Z tego co wiem to problemy o ktorych napisales byly charakterystyczne pare lat temu, nie ma sensu zatem teraz o nich pisac.

A co do windowsa to mnie naprawde zadziwiles. Jeszcze nie spotkalem sie z taka linia obrony swiata PC. Faktycznie PCty maja pare plusow ale windows jest chyba ich najslabszym ogniwem.
Plusem PCta jest z pewnoscia jego konfigurowalnosc. Apple robi kilka rodzajow laptopow a rynek PC ma kilkaset zapewne. Mozliwe wiec ze znajdziesz taka konfiguracje laptopa PC ktora bardziej ci odpowiada od PB jednak NIE OZNACZA TO ZE TAKI KOMP JEST LEPSZY. Gdy policzysz wszystkie BT, WIFI i inne ktorych nie potrzebujesz oraz dodasz to tego fenomenalna jakosc wykonania (ktorej rowniez byc moze nie potrzebujesz) i oprogramowanie dodane (ktore byc moze moglbys zastapic Open Source na PC) to maki nie sa az tak drogie. Oznacza to zapewne tylko tyle ze PB nie jest dla ciebie jesli nie chcesz tych dodatkow. Inna sprawa ze dyskusja zaczela sie o ergonomii i jakosci wykonania a o tym to za wiele nie napisales.

Zas obrona Windows... ten argument chyba lepiej pominac milczeniem. Widac ze nie miales do czynienia z makami za duzo. Napisales ze bedziesz mial maka mini (i OS X), zatem juz niedlugo zmienisz zdanie ;D

#43 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2006 - 18:27

Mam iBooka, model z 2003 roku. Jakosc matrycy powalila pececiarza na kolana, na klawiaturze nie widac sladow starcia, wszystko eleganckie, trudno uwierzyc, ze komputer ma juz swoje lata :) Mam airport, firewire, gniazda usb, wbudowany mikrofon... Wszystko bylo w zestawie. Mikrofon jest wspanialej jakosci. Chodze po pokoju i rozmawiam przez Skype, jestem komfortowo slyszany przez znajomych... Kiedys mialem laptopa PC. Kiedy dokupilem do niego za ciezkie pieniadze mikrofon zewnetrzny nie moglem w ogole inaczej rozmawiac niz z mikrofonem prawie w jamie ustnej.
Dzisiaj bylem w MediaMarkt. Spokojnie mozesz dokupic wiele kamerek i mikrofonow innych niz applowskie i beda dzialac. Maja nawet znaczek Maka na pudelku. Poszukaj dobrze bo siejesz dezinformacje...

p.s. jesli nie masz programu antywirusowego to zdecydowanie niedobrze. I raczej swiadczy to o tym, ze korzystasz tylko z kilku zaufanych stron w internecie. A i tak przejechalbym skanerem po dyskach na Twoim miejscu. No i chyba centrum bezpieczenstwa Windows informuje Cie, ze to wielce niewskazane, brak antywira? :twisted: ?

Kupilem swego czasu drukarke laserowa Samsunga. Wpialem wtyczke, maczek drukowal od razu. Wpialem wtyczke w kanciastego z Linuksem, pingwin drukowal od razu. Wpialem wtyczke w gniazdko usb w windzianym laptopie. Meczyl sie minute, mielil dyskiem, nieznane urzadzenie , napisal i proponowal, ze poszuka w necie sterownikow. Mialem plyte od producenta, dalem mu zjesc. Zjadl, kazal zrobic restart. Zrobilem restart. Chcialem wydrukowac, zrobil blad. Znowu restart, wlaczenie i wylaczeni drukarki. Jest , uff... Po polgodzinie. Nastepnym razem pomylilem porty i nie wlozylem do tego usb co zawsze tylko do sasiedniego. Nieznane urzadzenie. Ech.... No comments. Niech sobie kazdy uzywa co lubi. Mnie juz nikt do tego badziewia ( Windows) nie przekona...

[ Dodano: 2006-01-30, 18:43 ]

Tak jak mówiłem, jedyny problem z moim Windowsem sprawia oprogramowanie Apple.


Troche to naciagane. Oprogramowanie Apple bylo jednym z nielicznych, ktore na moim blaszaku , gdy go mialem, nie sprawialo zadnych problemow. Inne to Firefox i PSi.

Rozwiazania Apple? Tylko dlatego na Windows pojawily sie aplikacje profi do np. filmow bo swiat blaszakow przejal jedyne rozwiazanie od iSteve'a czyli Firewire. Tylko dlatego kiedys pojawily sie na kanciastych nagrywarki CD i lepsze skanery bo swiat PC skopiowal od Steve'a kontroler SCSI...Sam te czasy pamietam gdy koles podpial nagrywarke do maka podczas pracy systemu, wypalil mi plyte, wyjal wtyczke i oddal koledze sprzet. Zadnego restartu, sterownikow, nic. W tym czasie Bill reklamowal, ze nowy windows bedzie mial plug and prey (o, przepraszam, plug & play :twisted: )

Itd, itp, szkoda bic piane. Z mojej strony EOT.

#44 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 stycznia 2006 - 19:30

Plusem PCta jest z pewnoscia jego konfigurowalnosc. Apple robi kilka rodzajow laptopow a rynek PC ma kilkaset zapewne. Mozliwe wiec ze znajdziesz taka konfiguracje laptopa PC ktora bardziej ci odpowiada od PB jednak NIE OZNACZA TO ZE TAKI KOMP JEST LEPSZY. Gdy policzysz wszystkie BT, WIFI i inne ktorych nie potrzebujesz oraz dodasz to tego fenomenalna jakosc wykonania (ktorej rowniez byc moze nie potrzebujesz) i oprogramowanie dodane (ktore byc moze moglbys zastapic Open Source na PC) to maki nie sa az tak drogie. Oznacza to zapewne tylko tyle ze PB nie jest dla ciebie jesli nie chcesz tych dodatkow.


1) Właśnie to oznacza, że jest lepszy. W jaki sposób komputer który nie spełnia moich wymagan miałby być lepszy od tego który spełnia?
2) BT i WiFi w laptopach klasy "pro" to też standard. Fenomenalna jakość wykonania tajwańskimi łapkami to też standard. Oprogramowanie dodane (iLife) nie jest warte połowy ceny laptopa (Dell D610 vs PB 12").

Inna sprawa ze dyskusja zaczela sie o ergonomii i jakosci wykonania a o tym to za wiele nie napisales.


Napisałem, wystarczy czytać. Ergonomia sprzętu nie to materiał z którego wykonano obudowę ani system operacyjny (bo to software, nie hardware).

Zas obrona Windows... ten argument chyba lepiej pominac milczeniem. Widac ze nie miales do czynienia z makami za duzo. Napisales ze bedziesz mial maka mini (i OS X), zatem juz niedlugo zmienisz zdanie ;D


Być może, jednak nadal będę twierdził, że Apple się nie stara.

Poszukaj dobrze bo siejesz dezinformacje...


Poszukaj mi tunera TV do maca w media markt, w cenie nieprzekraczającej dwukrotności ceny tunera PC'owego.

p.s. jesli nie masz programu antywirusowego to zdecydowanie niedobrze. I raczej swiadczy to o tym, ze korzystasz tylko z kilku zaufanych stron w internecie. A i tak przejechalbym skanerem po dyskach na Twoim miejscu. No i chyba centrum bezpieczenstwa Windows informuje Cie, ze to wielce niewskazane, brak antywira? ?


Nie mam od 3 lat. Radzę sobie. Windows'owe CB siedzi cicho.

Troche to naciagane. Oprogramowanie Apple bylo jednym z nielicznych, ktore na moim blaszaku , gdy go mialem, nie sprawialo zadnych problemow. Inne to Firefox i PSi.


Nie naciągane, sprawdzone. Po padzie iPoda szufli wykrzaczał mi się systematycznie iPod updater. Sytuacja w której QT HD z www rozwala mi Explorera jest praktycznie standardem.

Rozwiazania Apple? Tylko dlatego na Windows pojawily sie aplikacje profi do np. filmow bo swiat blaszakow przejal jedyne rozwiazanie od iSteve'a czyli Firewire.


No, ciekawy przykład - niechciane dziecko Steve'a nawet z iPod wywalili. Nie miałem nigdy styczności, więc się nie wypowiem.
Z podłączaniem napędów/dysków itp przez USB nie miałem problemów.

#45 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2006 - 20:59

insider napisał:

My tutaj jestesmy jednak dlatego, ze mamy studia nagraniowe, filmowe, telewizyjne i reklamowe. O DTP nie wspominajac. I w zadnym z tych zastosowan Windows sie nie sprawdza. Jestesmy tez tutaj bo jestesmy uzytkownikami, ktorym nie chce sie odwirusowywacc, odspyware'owac, instalowac sterowniki, odinstalowywac. Defragmentowac dysk, myslec, czemu system puchnie, czemu wstaje po kazdym updacie dluzej niz wstawal wczesniej, czemu zamyka sie dluzej niz startuje. Czemu urzadzen firewire nie mozna wlaczac i wylaczac w czasie pracy systemu bez pewnosci czy system je zobaczy, czemu mamy szukac przez internet lub na plycie sterownikow do zwyklego dysku usb, czemu po wpieciu urzadzenia do innego gniazdka usb niz zazwyczaj od nowa trzeba wgrywac sterownik, czemu sterownik zostaje skoro wyrzucilo sie go z systemu, czemu raz na rok trzeba robic reinstall i czemu outluk ssa z netu wirusy automatycznie je otwierajac. ....


To CREDO powinno wisieć w nagłówku myapple.pl !!! Dokładnie tak.

Lack próbowałeś kiedyś pracować po presją czasu i klienta za plecami na uindozie z podłączonym hardware od 5-6ciu różnych producentów ? Ja mam za słabe nerwy na takie eksperymenty. Ty możesz sobie w domku wydłubać na Swoim peciu co chcesz w wygodnym dla Ciebie tempie. Ja nie mam takiego luksusu - jak coś się popapra to mam może 15-25 minut na akcję ( W tym czasie mogę zainstalować MacOS 9 od nowa z GWARANCJĄ SUKCESU).

A propos nołtbuków... wiesz ile muszę wydać na nołtbuka do nagrań w plenerze na 002R, tak aby mieć gwarancję niezawodności ? 6-10 ptysi, czyli tyle ile za iBooka lub PB.
A ile kosztuje genlock'owalny video serwer z Decklinkiem Blackmagic na uindozie ? 10-12 ptyś, czyli tyle co G5. Chciałem przyoszczędzić i zmówić na peciu. Dobre.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHQAHAHAHAHAHAHAHA

#46 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2006 - 21:47

Mialem juz co prawda sie nie odzywac ale:


No, ciekawy przykład - niechciane dziecko Steve'a nawet z iPod wywalili. Nie miałem nigdy styczności, więc się nie wypowiem.
Z podłączaniem napędów/dysków itp przez USB nie miałem problemów.


To jest dla mnie dowod, ze nie stosujesz pieca do pracy profesjonalnej. Wiedzialbys, ze firewire to standard w swiecie telewizji, fotografii, ze szybkie dyski moga byc tylko na firewire, ze w telewizji materialy reporterskie zrzuca sie z kamer porecznych czesto przez firewire. Jest ukladka wiadomosci, podlacza sie kamere w locie i dorzuca swiezy, wlasnie skonczony przez reportera material. I to firewire MUSI dzialac, rozpoznac kamere, wrzucic do projektu, kamera jest szybko wypinana i jedzie na nastepne zdjecia. Tu nie ma czasu , zeby restartowac, zeby sie zastanawiac czemu nie dziala, zeby ladowac projekt od nowa... Znam komputery ( g5) w telewizji, ktore nie sa wylaczane od kilkunastu miesiecy. Caly czas sa otwarte i sluza do montazu...
Firewire jest tez w lustrzankach cyfrowych, ktorych uzywaja reportezy prasowi. Poprzez to lacze nastepuje zrzut danych...
Nowe MacBooki Pro ( a i chyba PB tez to mialy) beda mialy wejscie i wyjscie dzwieku optyczne. Nieocenione dla dzwiekowcow , ktorzy nagrywaja na minidisc ( znowu standard w swiecie filmu i tv) i chca bezstratnie w terenie wrzucic do komputera.
Z iPod Firewire zostal wywalony ze wzgledu na rozmiary. Dla iPoda nano firewire bylo po prostu za duze. "Niechciane dziecko Steve'a"? Nie rozumiem tego sformulowania. Z powodzeniem Apple wybudowalo wokol tego standardu filozofie sprzetu i kawal oprogramowania, z amatorskim iLife na czele.

p.s. Jesli Polska znormalnieje i w Media Markt beda Maki to i karty telewizyjne sie pojawia. Poki co w kazdym europejskim kraju na zachod od nas mozesz kupic zewnetrzne urzadzenie za cene porownywalna do ceny podobnej jakosci urzadzenia do pieca.

Nie obraz sie, teoretyzujesz z poziomu uzytkownika domowego. to jest perspektywa wygodna ale niestety, nie do konca dobra jesli chcesz dokonac oceny profesjonalnych narzedzi. A takimi sa rozwiazania Apple. Trzeba po prostu w temacie posiedziec...

Wiesz czemu pozbylem sie laptopa PC? Robilem plan produkcji filmowej i musialem szybko wypalic go na plyte by czlowiek zawiozl te plyte do ekipy odcietej od sieci. I nagle windows nie chcial tej plyty wypalic. Jak palil ilesset plyt wczesniej tak teraz sie zacial. Uzywalem sprawdzonych plyt, programu za $, wszystko jak zawsze. Spocilem sie jak mysz , cudowalem, na szczescie obok byl inny komputer, udalo sie wszystko przerzucic... Wtedy na mojego pieca zapadl ostateczny wyrok. I dobrze. Skonczyly sie takie glupawe problemy. Dla Ciebie ciekawostka, dla innych grozba utraty sporych pieniedzy. Oto dlaczego firma Apple zarabia i zyczy sobie za sprzet tak drogo. Bo Bill i swiat PC zyczy sobie tanio. A sam wiesz jaka jest roznica miedzy drogim a tanim. Na przyklad w samochodach... ;)

#47 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 stycznia 2006 - 23:35

Kokos, tylko brakuje żebyś zmienną wielkością czcionki pisał...
Komponenty komputerowe nie odczuwają presji czasu i obecności klienta, wątpie żeby na takich czynnikach opierała się ich niezawodność.

insider, wiem do czego służy firewire. Wiem również, że iSteve zrezygnował z FW800 (czyli najszybszego wariantu) w profesjonalnym MacBooku Pro. W ipodzie firewire było na kablu podłączanym do złączą "dokującego", więc argument miejsca odpada. Krążyły też plotki o zrezygnowaniu z FW w nowych iBookach, jak będzie zobaczymy.
Firewire nie jest standardem w cyfrowej fotografii, zdaje się, że tylko Canon to ma.
Minidisk działa też po USB.
O niezawodności Apple PowerMaców w zastosowaniach telewizyjnych proponuje poczytać na pcsm - na hasło tvn.

p.s. Jesli Polska znormalnieje i w Media Markt beda Maki to i karty telewizyjne sie pojawia. Poki co w kazdym europejskim kraju na zachod od nas mozesz kupic zewnetrzne urzadzenie za cene porownywalna do ceny podobnej jakosci urzadzenia do pieca.


A bez media markt? Może być gdzieś za granicą, jakiś tuner TV do mac mini konkretnie by mnie interesował.

Nie obraz sie, teoretyzujesz z poziomu uzytkownika domowego. to jest perspektywa wygodna ale niestety, nie do konca dobra jesli chcesz dokonac oceny profesjonalnych narzedzi. A takimi sa rozwiazania Apple. Trzeba po prostu w temacie posiedziec...


Nie obrażam się. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami tak jak wy.

Wiesz czemu pozbylem sie laptopa PC? Robilem plan produkcji filmowej i musialem szybko wypalic go na plyte by czlowiek zawiozl te plyte do ekipy odcietej od sieci. I nagle windows nie chcial tej plyty wypalic. Jak palil ilesset plyt wczesniej tak teraz sie zacial. Uzywalem sprawdzonych plyt, programu za $, wszystko jak zawsze. Spocilem sie jak mysz , cudowalem, na szczescie obok byl inny komputer, udalo sie wszystko przerzucic... Wtedy na mojego pieca zapadl ostateczny wyrok. I dobrze. Skonczyly sie takie glupawe problemy. Dla Ciebie ciekawostka, dla innych grozba utraty sporych pieniedzy. Oto dlaczego firma Apple zarabia i zyczy sobie za sprzet tak drogo. Bo Bill i swiat PC zyczy sobie tanio. A sam wiesz jaka jest roznica miedzy drogim a tanim. Na przyklad w samochodach...


Przypadek być może. Dla równowagi wspomne tylko, że nie widziałem nigdy pytania typu jaka nagrywarka będzie działać z moim pecetem - w macu tu norma.

Oto dlaczego firma Apple zarabia i zyczy sobie za sprzet tak drogo. Bo Bill i swiat PC zyczy sobie tanio. A sam wiesz jaka jest roznica miedzy drogim a tanim. Na przyklad w samochodach...


Nie generealizuj. Jest cała masa profesjonalnego sprzętu PC (choćby dla architektów) która kosztuje sporo więcej niż jabłuszko na obudowie.
Przykład samochodów błędny, jeśli weźmie się pod uwagę awaryjność drogiego, ładnego i popularnego w kręgach nazwijmy to twórczych Mini do zwykłej Toyoty, nie mówiąc już o Lexusie.

Btw: za Twoją radą od 4h skaner mi buszuje po dyskach. Rano dam znać jakie efekty. Narazie jakieś 450k plików przeskanowanych (głównie cache przeglądarki) i zero wrażeń.

#48 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2006 - 00:02

O niezawodności Apple PowerMaców w zastosowaniach telewizyjnych proponuje poczytać na pcsm - na hasło tvn.


Zarzuc linkiem bo nie udalo mi sie niczego konkretnego znalezc... Natomiast... Hehe. No nic, zobaczymy co podasz :D Moge tylko powiedziec, ze z doswiadczenia... juz milcze.

W kazdym razie ani im w glowie kupowac pecety.



A bez media markt? Może być gdzieś za granicą, jakiś tuner TV do mac mini konkretnie by mnie interesował.


Bez problemu wygooglasz.




Przypadek być może.


W swiecie windows takie przypadki sa nagminne.

Dla równowagi wspomne tylko, że nie widziałem nigdy pytania typu jaka nagrywarka będzie działać z moim pecetem - w macu tu norma.


Wystarczy zapytac w iSpocie zamiast zalewac fora. Udziela wyczerpujacych informacji.



Nie generealizuj. Jest cała masa profesjonalnego sprzętu PC (choćby dla architektów) która kosztuje sporo więcej niż jabłuszko na obudowie.


Kazdy pracuje na czym lubi. I tyle. Ja znam pracujacych na makach, Ty znasz pracujacych na Windows...

Przykład samochodów błędny, jeśli weźmie się pod uwagę awaryjność drogiego, ładnego i popularnego w kręgach nazwijmy to twórczych Mini do zwykłej Toyoty, nie mówiąc już o Lexusie.


wyjatek potwierdzajacy regule. a o awaryjnosci zwyklej toyoty niestety cos wiem, zamienilem ja w koncu na volvo i wreszcie mam spokoj.


:)

[ Dodano: 2006-01-31, 00:11 ]
p.s. Przejrzalem Twoje posty , Lack. Mam wrazenie, ze masz nieco prowokacyjne nastawienie... ;P

za Twoją radą od 4h skaner mi buszuje po dyskach. Rano dam znać jakie efekty. Narazie jakieś 450k plików przeskanowanych (głównie cache przeglądarki) i zero wrażeń.


Na Twoim miejscu zglosilbym sie z tym do Billa. Na 100% uzyje Cie w reklamie Windows. Z tego co podejrzewam zdecydowanie mu takich ludzi brakuje... ;D :twisted:

#49 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 31 stycznia 2006 - 00:17

Zarzuc linkiem bo nie udalo mi sie niczego konkretnego znalezc... Natomiast... Hehe. No nic, zobaczymy co podasz Moge tylko powiedziec, ze z doswiadczenia... juz milcze.


Link

W kazdym razie ani im w glowie kupowac pecety.


A mi w głowie kupno maka. Ze względu na cechy fizyczyne, z systemem sobie poradze! :-)

wyjatek potwierdzajacy regule. a o awaryjnosci zwyklej toyoty niestety cos wiem, zamienilem ja w koncu na volvo i wreszcie mam spokoj.


Moja padła tylko raz (gwarancyjnie naprawiona), przebieg 140kkm.
Masz forda z innym znaczkiem, otco ;)

p.s. Przejrzalem Twoje posty , Lack. Mam wrazenie, ze masz nieco prowokacyjne nastawienie... ;P


Ja tylko prosuje stereotypy o PC ;-)

Dobrejnocy!

#50 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2006 - 00:20

Lack napisał:

Komponenty komputerowe nie odczuwają presji czasu i obecności klienta, wątpie żeby na takich czynnikach opierała się ich niezawodność.

Niestety, mylisz się. Właśnie te czynniki odróżniają sprzęt pro od amatorki. Paradoks ? Owszem, ale trzeba lat kosztownych błędów aby to zrozumieć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych