Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konkurencja dla nowych apple'owskich notebooków?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Scorpio

Scorpio
  • 14 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 25 stycznia 2006 - 11:57

Poczytajcie sobie to:
[url]http://www.theregister.co.uk/2006/01/20/acer_3g_notebooks/[/url]
Jestem ciekawy czy wkrótce ujrzymy Mac'i z takim dodatkiem... Jak na razie jest to według mnie (niestety) lepsza alternatywa hardware'owa od MacBook Pro :|

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 stycznia 2006 - 12:03

Jeśli ktoś potrzebuje 3G (W Polsce póki co wątpliwa sprawa) to owszem jakaś tam alternatywa jest, alternatywa plastikowa ;)

#3 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2006 - 12:12

Nie jest możliwa instalacja w sposób legalny i wspierany systemu Mac OS X na sprzęcie innym niż Apple. Żadna konkurencja moim zdaniem ;) No i kwestia inna: ile osob naprawdę potrzebuje takiego dongla?

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 25 stycznia 2006 - 13:19

Nie jest możliwa instalacja w sposób legalny i wspierany systemu Mac OS X na sprzęcie innym niż Apple. Żadna konkurencja moim zdaniem ;)

No i kwestia inna: ile osob naprawdę potrzebuje takiego dongla?


Zgadzam sie z Insiderem - jeśli nie można legalnie instalować OSX - TO NIE JEST KONKURENCJA! :twisted: :twisted: :twisted:

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 stycznia 2006 - 13:29

To chyba jedyny powód dla którego Apple nie będzie sprzedawać Mac OS X z licencją na inne komputery niż produkcji własnej - komputery innych producentów w niektórych przypadkach sprzętowo są bardziej powerful (nie licząc obudowy :P ) Dlatego kolejnym komputerem w moim przypadku będzie z pewnością komputer Apple.

#6 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2006 - 13:38

Dołączona grafika

Alternatywa? Wątpie, aby komuś, kto poznał design Apple, to się spodobało.
A prawda jest taka, że nie wykożystujemy możliwości komputerów nawet w 3/4, więc wygląda zaczyna być bardzo ważny (spokojnie, to moje zdanie).

#7 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2006 - 13:41

Obrzydliwy ten Acer. Ostatnio widziałem słabszego parametrami w sklepie "nie dla idiotów" i wyglądał całkiem, całkiem. Ten jest wyjątkowo ohydny.

#8 lamP.Art

lamP.Art
  • 95 postów

Napisano 25 stycznia 2006 - 18:52

Acer może i wygląda, ale poczytajcie fora o laptopach - acer jest jedną z firm o najgorszych opiniach więc nie wazne co tam wsadzą, skoro ludzie mają z tym tylko kłopoty....

#9 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 25 stycznia 2006 - 20:44

ja jednak wierze, ze Steve uwolni OSx, znam wiele notebookow lepiej jakosciowo zrobionych niz x-booki

#10 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2006 - 21:35

ja jednak wierze, ze Steve uwolni OSx, znam wiele notebookow lepiej jakosciowo zrobionych niz x-booki


Steve nie jest raczej znany z odcinania kurze złotych jaj (za przeproszeniem) tylko z trafnych decyzji a decyzja o uwolnieniu OSX nie jest wcale dobrym rozwiązaniem ani dla firmy ani dla użytkowników jej produktów

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 stycznia 2006 - 22:27

Acer może i wygląda, ale poczytajcie fora o laptopach - acer jest jedną z firm o najgorszych opiniach więc nie wazne co tam wsadzą, skoro ludzie mają z tym tylko kłopoty....


Nieprawda. Miałem ACER'a i był solidnie wykonany i niezawodny. Spotkałem się też z opiniami zadowolonych użytkowników, że warto było kupić właśnie tę markę. Może kiedyś były kłopoty ale firma jest z ambicjami i na jakość jej produktów nie ma co narzekać...

#12 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 25 stycznia 2006 - 23:34

A ja i tak kupię lapka Apple. Zakochałem się i już ... :mrgreen:

#13 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2006 - 09:54

znam wiele notebookow lepiej jakosciowo zrobionych niz x-booki



np.? Zróby małą selekcje: z wszystkich laptopów PC wybieramy aluminiowe, zostaje kilka sztuk. Teraz z tych które zostały wybieramy panoramiczne werjse 15". Teraz badamy ich grubość, wagę, wykończenie. Zostaje jeden. Sony vaio (na pewno jest jakiś aluminowy). Teraz sprawdzamy jego cenę - jest identyczna jak MacBooka/PowerBooka. Teraz przypominamy sobie, że mając do wyboru za te same pieniądze między MacOS a Windows, wybieramy MacOS. I gotowe :)

A na serio, to jakie latopy są wykonane _lepiej_? Nie tak samo dobrze (vaio), lepiej.

#14 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 26 stycznia 2006 - 13:41

Z milą chęcią zobaczę co według was jest dobrą alternatywą, czekam na propozycje. Tylko weźcie też pod uwagę design i przedewszytskim trwałość konstrukcji.

#15 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2006 - 14:01

znam wiele notebookow lepiej jakosciowo zrobionych niz x-booki

oprócz vaio ?

#16 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 27 stycznia 2006 - 22:45

Mnie się osobiście podobają te malutkie Delle X11, bodajże, uważam że to niezły sprzęt, ale tani nie jest, poza tym MacOSX-a na nich nie odpalę.

#17 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 28 stycznia 2006 - 00:00

Tyle krzyku i konkurencji jakoś nie widać...

#18 pener

pener
  • 84 postów
  • SkądZielonka/Poznań

Napisano 28 stycznia 2006 - 16:58

bo w tym pecetowym swiecie same takie krzykacze sa, konkurencji dla powerbooka nie bedzie i nie ma tu roznicy czy intel czy nie intel. musi byc osx na pc, wtedy mozemy pogadac :wink: poza tym powerbook wyglada i działa poprostu profesionalnie, czego nie mozna powiedziec o lapkach z winxp czy przegrzewajacymi sie prockami. Apple oferuje perfekcyjnie dobrane maszyny. tyle od penera :smile:

#19 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 28 stycznia 2006 - 17:58

znam wiele notebookow lepiej jakosciowo zrobionych niz x-booki



np.? Zróby małą selekcje: z wszystkich laptopów PC wybieramy aluminiowe, zostaje kilka sztuk. Teraz z tych które zostały wybieramy panoramiczne werjse 15". Teraz badamy ich grubość, wagę, wykończenie. Zostaje jeden. Sony vaio (na pewno jest jakiś aluminowy). Teraz sprawdzamy jego cenę - jest identyczna jak MacBooka/PowerBooka. Teraz przypominamy sobie, że mając do wyboru za te same pieniądze między MacOS a Windows, wybieramy MacOS. I gotowe :)

A na serio, to jakie latopy są wykonane _lepiej_? Nie tak samo dobrze (vaio), lepiej.


a dlaczego ja mam chciec aluminiowego notebooka? Pomijajac efekt wizualny, to nie widze zadnych zalet. Teraz kwestia matrycy - znow narzucasz - ja w swoim centrino mam 12" matryce panoramiczna np. i jestem bardzo zadowolony :) jest wiele notebookow, z roznymi matrycami, niech kazdy wybierze cos dla siebie. Poza tym porownujesz tylko do pb, a jest jeszcze iBook. Na koniec zauwaz, ze niestety iBooki to przestarzaly sprzet o nienajwiekszej wydajnosci. Porownajmy klase cenowa do 5 tys zl - od apple otrzymamy ibooka, ktory jest jaki jest i na ogol brak alternatywy decyduje o zakupie. Z klasy PC mozesz kupic spokojnie jakiegos Fujitsu-Siemens na Pentium M z serii V8010, jakas Toshibe, rowniez na tym procesorze, jak rowniez HP czy IBM... poza tym zwroc uwage na jedno - w/w notebooki albo od razu maja gwarancje 2 lata, albo za 100-200zl mozna ja rozszerzyc do 2 lat. Przedluzenie do 3 lat rowniez nie jest duzym wydatkiem, na ogol jest to ok. 10% ceny notebooka. Sprzet apple jak wiadomo jest na rocznej gwarancji, rozszerzenie do 3 lat to 20% wartosci sprzetu, a do takiego ibooka za zadne pieniadze nie rozszerzysz gwarancji.
Niestety jedyna, aczkolwiek najwieksza wada w/w notebookow jest system, i dlatego na dzien dzisiejszy chcesz czy nie - kupujesz hardware apple. Dla mnie flagowym sprzetem tej firmy jest iMac - bez konkurencji, nieporownywalny, oryginalny.

Pzdr

#20 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 stycznia 2006 - 21:19

Hmmm... Narzekasz na iBooka a chcesz go kupic? ;P Moim zdaniem iBook za swoja cene daje calkiem sporo... Nie jest tez taki ostatni jesli chodzi o wydajnosc, moim zdaniem mozna go spokojnie postawic obok laptopow pecetowych za te sama cene...

#21 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 stycznia 2006 - 23:53

a dlaczego ja mam chciec aluminiowego notebooka? Pomijajac efekt wizualny, to nie widze zadnych zalet. Teraz kwestia matrycy - znow narzucasz - ja w swoim centrino mam 12" matryce panoramiczna np. i jestem bardzo zadowolony :) jest wiele notebookow, z roznymi matrycami, niech kazdy wybierze cos dla siebie. Poza tym porownujesz tylko do pb, a jest jeszcze iBook. Na koniec zauwaz, ze niestety iBooki to przestarzaly sprzet o nienajwiekszej wydajnosci. Porownajmy klase cenowa do 5 tys zl - od apple otrzymamy ibooka, ktory jest jaki jest i na ogol brak alternatywy decyduje o zakupie. Z klasy PC mozesz kupic spokojnie jakiegos Fujitsu-Siemens na Pentium M z serii V8010, jakas Toshibe, rowniez na tym procesorze, jak rowniez HP czy IBM... poza tym zwroc uwage na jedno - w/w notebooki albo od razu maja gwarancje 2 lata, albo za 100-200zl mozna ja rozszerzyc do 2 lat. Przedluzenie do 3 lat rowniez nie jest duzym wydatkiem, na ogol jest to ok. 10% ceny notebooka. Sprzet apple jak wiadomo jest na rocznej gwarancji, rozszerzenie do 3 lat to 20% wartosci sprzetu, a do takiego ibooka za zadne pieniadze nie rozszerzysz gwarancji.
Niestety jedyna, aczkolwiek najwieksza wada w/w notebookow jest system, i dlatego na dzien dzisiejszy chcesz czy nie - kupujesz hardware apple. Dla mnie flagowym sprzetem tej firmy jest iMac - bez konkurencji, nieporownywalny, oryginalny.

Pzdr



nie mówię, że masz chcieć alumioniowego, ale jeśli rozmwiamy o jakości to tak jak z samochodami - wolę drewno, niż plastik wyglądający jak drewno. Jeśli mam LG w pokoju obok, który z 2m wygląda jak aluminiowy, ale kiedy się dotknie krawędzi wyraźnie czuć, gdzie była dysza wtryskiwarki, to dziękuje. Powerbook jest wykonany _idealnie_ w pełnym tego słowa znaczeniu. Po prostu (wykonanie) nie ma wad. Wszystko jest tam gdzie być powinno, nic nie chaczy, nic nie wystaje, co byś mógł urwać i co szpeci.
A cemu aluminium? Bo jest nieporównywalnie przyjemniejsze w dotyku niż plastik, bo się mniej rysuje (no tu zależy od używania), bo jest wytrzymalsze.

Jeśli zaś wspominasz rozdzielczości - nie pamiętasz, że PB są w trzech? Owszem, 12" mogło by być panoramiczne, ale nie jest. Z drugiej strony jeśli masz 12" i na tym rozdziałkę rzędu 1280x860 to piksel jest mikroskopijny. Miniaturyzacja ma też wady. Dlatego pisałem o 15", bo jest dla mnie super - jeszcze przenośny i kompaktowy, a już można oglądać filmy i normalnie pracować.

Wspominając o "niestety iBooki to przestarzaly sprzet o nienajwiekszej wydajnosci", jeśli szukasz wydajności kupujesz stacjonarny komputer. Jeśli chcesz wydajności i przenośności, kupujesz PowerBooka. I na miłoś, co Ty chcesz robić z tymi biednymi komputerami przenośnymi? W cafejce filmy montować? Na ławce w parku pracować z oprogrmowaniem do filmów? Nie wykożystujemy nawet 30% możliwości naszych maszyn, więc po co płacić za mega-2-gh-pc?

Ale nie zapominajmy, że moim pytaniem było, czy znasz LEPIEJ WYKONANE komputery, a nie czy Ci się podoba PowerBook i czy jest wolny i przestarzały. Mam teraz iMaka, ale sprzedałem 15" PowerBooka, aby go kupić. Kiedy tylko będę miał odpowiednie pieniądze, kupuje iBooka, lub PowerBooka 12", bo są to dla mnie doskonałe przenośnie komputery. I PowerBook jest dla mnie doskonale wykonany. A dla mnie jakość jest bardzo ważna.

Pozdrawiam :)

ps ponieważ w takich dyskusjach bardzo ważne są konkrety, dlatego powiem na czym się opieram. Wspominany LG, to model z zeszłego roku kupiny za niemal 6.5tys. Przy krawędziach wyświetlacza, na łączeniu przedniej i tylnej części obudowy monitora, jest kilka miejsc, gdzie plastik wysaje ponad obrys. Po roku używania, zawiasy matrycy mają niemalm 3cm luzy (patrząc na najbardziej oddalony punkt).
Półroczny Futshitsu-Siemens (oj, to się nie tak pisze). Od nowości odstająca klawiatrura w prawym górnym rogu w ten sposób, że naciskanie ESC jest na dwa razy. Najpierw sam klawisz, a potem cały narożnik do komputera. Reklamacja odrzucona, ponieważ "tak może się dziać w tych modelach" 5.5tys złotych.
Nowy Asus, oddany do sklepu po 2 dniach. Czemu? Postawiłem obok PowerBooka, przyjaciel powiedział "nie ma mowy", kiedy zobaczyczliśmy fatalny gradient na jego wyświetlaczu (fatalne konty). Dodatkowo zacinający się prawy przycisk touchpada - znów niespasowane plastiki, po wciśnięciu klawisz haczył o obudowę i zostawał na chwilkę "na dole".
I tak dalej. PowerBook tutaj: http://chwilami.pl/powerbook/1.JPG numerki od 1 do 24 w adresie.

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 stycznia 2006 - 21:05

A dla mnie od jakości ważniejsza jest ergonomiczność pracy i wszechstronność. I tutaj Apple nie podskoczy do Della (Latitude/Precision) czy IBMa (seria T czy X). "One size fits all" sprawdza się conajwyżej przy czapkach z daszkiem.

Jeśli zaś wspominasz rozdzielczości - nie pamiętasz, że PB są w trzech? Owszem, 12" mogło by być panoramiczne, ale nie jest. Z drugiej strony jeśli masz 12" i na tym rozdziałkę rzędu 1280x860 to piksel jest mikroskopijny.


Zawsze myślałem, że więcej pikseli to lepiej niż mniej pikseli.

A co do jakości Powerbooków - to pierwsze na myśl podchodzi mi odciskanie się klawiatury na ekranie i odpadanie stopek.

#23 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 stycznia 2006 - 21:22

Lack,ale jeśli chodzi o ergonomiczność pracy i wszechstronność to raczej odwrotnie!!!
Dell nie podskoczy Apple... sorki Widywalem Delle, pracowałem na nich, zawsze mi się podobały, razem z IBM, do czasu jak poznalem kilka laptopów Apple. Stare PB, nowe PB oraz iBook. Czego im może brakować to może wydajności, jeśli już lubicie się czepiać, ale na pewno nie ergonomiczności pracy i wszechstronności!

I nie mowię tu o rozwiązaniach z "docking station" co uważam za chory pomysł dla laptopa, dzisiaj bezprzewodowaość rządzi i to jest fakt.
Lapy Apple mają USB 2.0, FW, BT, AP, DVD, lub DVD-RW, dobry czas na bateriach, to czego chcieć więcej od LAPTOPA !? ... i wygłądają odlotowo.

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2006 - 21:22

A dla mnie od jakości ważniejsza jest ergonomiczność pracy i wszechstronność. I tutaj Apple nie podskoczy do Della (Latitude/Precision) czy IBMa (seria T czy X).



Czyli mamy rozumiec, ze Apple nie podskoczy do Windows?


A co do jakości Powerbooków - to pierwsze na myśl podchodzi mi odciskanie się klawiatury na ekranie i odpadanie stopek.


To przypadlosc starych modeli Titanium. Od trzech lat nieaktualna.

#25 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 stycznia 2006 - 21:33

Lack,ale jeśli chodzi o ergonomiczność pracy i wszechstronność to raczej odwrotnie!!!


Mówimy o hardware czy software?

nie mowię tu o rozwiązaniach z "docking station" co uważam za chory pomysł dla laptopa, dzisiaj bezprzewodowaość rządzi i to jest fakt. Lapy Apple mają USB 2.0, FW, BT, AP, DVD, lub DVD-RW, dobry czas na bateriach, to czego chcieć więcej od LAPTOPA !? ... i wygłądają odlotowo.


A co Ci przeszkadza w docku? Nie chcesz, nie używasz.
Bezprzewodowość nie rządzi.
Wszystko to co podałeś mają również laptopy pecetowej konkurencji. I więcej.

Czyli mamy rozumiec, ze Apple nie podskoczy do Windows?


Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź.

To przypadlosc starych modeli Titanium. Od trzech lat nieaktualna.


Racja, teraz aktualne są problemy z przegrzewającymi bateriami.

Przy okazji:

Nowy Asus, oddany do sklepu po 2 dniach. Czemu? Postawiłem obok PowerBooka, przyjaciel powiedział "nie ma mowy", kiedy zobaczyczliśmy fatalny gradient na jego wyświetlaczu (fatalne konty).


Proponuje zobaczyć na kąty iMaca 17"...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych