Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Biblioteka zdjęć iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#126 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 01 marca 2016 - 12:57

Ja już mam dość tej biblioteki zdjęć i optymalizacji. Cały czas nie mam miejsca na telefonie. Albo mi nie optymalizuje wcale albo zwalnia mi jakieś żałosne 35 mb!!! To jest żart jakiś. Przechodzę na aplikację od google. I tu mam pytanie. Co zaznaczyć w aplikacji na macbooku podczas opcji synchronizacji. Z Biblioteki Zdjęć w Obrazkachczy i z Zdjęcia w w zakładce Nośnik?

Ja od siebie mogę jeszcze polecić dropbox. Aplikacja automatycznie kopiuje zdjęcia z iP do folderu dropbox (filmy może kopiować tylko i wyłącznie po WiFi). Bibliotekę można mieć wyłączoną, a zdjęcia z iP wywalać zaraz po ich wykonaniu (wypada przed wywaleniem sprawdzić czy aplikacja dropbox już je przerzuciła na serwer, jednak zajmuje to tylko chwilę ;) )

Pozdrawiam



#127 MalyBXL

MalyBXL
  • 74 postów
  • SkądGenval-Belgia

Napisano 02 marca 2016 - 08:07

Też używam dropbox od dawna. Na android działał mi lepiej bo wysłał zdjęcia przy każdym połączeniu z wifi. W iPhone muszę włączyć lokalizację żeby wysłał, wifi mu nie wystarcza :/ trochę to dziwne, może da się to ominąć?
I na android mogłem odznaczyć filmyza tu się nie da i wysyła i filmy i zdjęcia, też dziwne.
Ale kiedyś dzięki dropbox odzyskałem telefon za 650€ który marokan ukradł dla teścia. Nie zrobił formatu i go używał,a dropbox wysłał zdjęcia które on robił, kiedy zrobił zdjęcie bilety do Maroka, miałem wszystko. Policja go z samolotu wprowadziła, piękna akcja ;) Sentyment do dropbox pozostał.

#128 hmersky

hmersky
  • 59 postów

Napisano 03 marca 2016 - 19:02

A czy ktoś wie czy można jakoś pominąć importowanie video do iCloud ? Mam taka sytuacje ze żona ma iPhona i iPada.
Iphon tylko 16 a iPad 64 GB. Dlatego filmy ręcznie przerzucam sobie na iPada przez AirDrop by tam je składować. A na iPhonie chce trzymać tylko fotki.
Ale co z tego jak i tak mi potem wracają te filmy icloudem i zapychają i chmurę i telefon.
Dodam ze chce mieć nadal synchronizację fotek świeżo zrobionych telefonem z iPadem.

#129 hmersky

hmersky
  • 59 postów

Napisano 03 marca 2016 - 21:48

aha no i jeszcze taka krzywa sprawa, pokazuje mi że mam 1,1gb wolnego na dysku iCloud a już nie chcą się fotki zgrywać/synchronizować i wyskakuje co chwila komunikat że iPad nie może byc archiwizowany z powodu braku miejsca....

coś się tu nie trzyma kupy :( 



#130 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 04 marca 2016 - 07:38

Mówiąc krótko: nie da się. 

W tej chwili iCloud działa w ten sposób, że albo masz wszystko na wszystkich urządzeniach, albo nie masz nigdzie nic. Nie da się zrobić synchronizacji wybiórczej.



#131 idolw

idolw
  • 56 postów

Napisano 28 marca 2016 - 18:44

Mówiąc krótko: nie da się. 

W tej chwili iCloud działa w ten sposób, że albo masz wszystko na wszystkich urządzeniach, albo nie masz nigdzie nic. Nie da się zrobić synchronizacji wybiórczej.

Chyba, że masz z niewyjaśnionych przyczyn część w chmurze, a część tylko na Macu i żadnego info, jak się do tego zabrać.


  • Omega55 lubi to

#132 d3mbol

d3mbol
  • 2 postów

Napisano 24 maja 2016 - 20:14

Mówiąc krótko: nie da się. 

W tej chwili iCloud działa w ten sposób, że albo masz wszystko na wszystkich urządzeniach, albo nie masz nigdzie nic. Nie da się zrobić synchronizacji wybiórczej.

 

Obecnie korzystam z OneDrive w wersji rodzinnej - 42,99 zł za 5 urządzeń, każdy po 1TB w chmurze. Z uwagi na fakt, że każdy z użytkowników ww. usługi ma iPhone'a, a część również tandem iPhone+Mac, myślałem nad przesiadką na iCloud. Po tym co przeczytałem odeszła mi ochota.

 

Czy jest w takim razie sposób, żeby trzymać wszystkie zdjęcia w bibliotece i przy okazji nie zapychać iPhone'a? Mam bibliotekę zdjęć i filmów około 200GB.

 

Jaki jest dobry sposób na zarządzanie zdjęciami dla laika (chodzi głównie o moich rodziców)? Najlepiej w opcji gdzie wszystko automatycznie leci do chmury.



#133 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 25 maja 2016 - 06:31

Jedynym rozsądnym narzędziem do zarządzaniem zdjęciami na dzień dzisiejszy to Google Photo. 



#134 ariell

ariell
  • 108 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 31 lipca 2016 - 16:51

Mam nietypowy problem.

Przed urlopem włączyłem Bibliotekę icloud ale że jakoś nie miałem czasu jej ogarnąć, a jednocześnie nie chciałem aby na wyjeździe pojawiły się dziwne problemy związane ze zdjęciami to ją po jednym dniu wyłączyłem. Przed wyłączeniem dodałem jakiś folder ze zdjęciami na próbę. Po powrocie na spokojnie chciałem zapoznać się z całą tą synchronizacją i ponownie włączyłem Bibliotekę na Iphonie oraz na macu. Zarówno w IP jak i macu pojawił mi się ten folder z ubiegłego tygodnia. Niby wszystko fajnie ale nie mogę go teraz usunąć. Jeżeli usunę go w aplikacji zdjęcia na macu to i tak zdjęcia cały czas dostępne są na stronie iclouda (usunięcie z kosza też nic nie daje). Natomiast na stronie widać ikonę kosza ale jest ona nieaktywna.

Dodatkowo cały czas na górze ekranu widnieje napis: "biblioteka zdjęć icloud została wyłączona masz jeszcze X dni aby upewnić się że posiadasz pełną kopię zdjęć".

Nie muszę dodawać, że biblioteka jest włączona.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak usunąć teraz te zdjęcia?



#135 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 01 sierpnia 2016 - 13:31

Mam nietypowy problem. 

Przed urlopem włączyłem Bibliotekę icloud ale że jakoś nie miałem czasu jej ogarnąć, a jednocześnie nie chciałem aby na wyjeździe pojawiły się dziwne problemy związane ze zdjęciami to ją po jednym dniu wyłączyłem. Przed wyłączeniem dodałem jakiś folder ze zdjęciami na próbę. Po powrocie na spokojnie chciałem zapoznać się z całą tą synchronizacją i ponownie włączyłem Bibliotekę na Iphonie oraz na macu. Zarówno w IP jak i macu pojawił mi się ten folder z ubiegłego tygodnia. Niby wszystko fajnie ale nie mogę go teraz usunąć. Jeżeli usunę go w aplikacji zdjęcia na macu to i tak zdjęcia cały czas dostępne są na stronie iclouda (usunięcie z kosza też nic nie daje). Natomiast na stronie widać ikonę kosza ale jest ona nieaktywna.

Dodatkowo cały czas na górze ekranu widnieje napis: "biblioteka zdjęć icloud została wyłączona masz jeszcze X dni aby upewnić się że posiadasz pełną kopię zdjęć".

Nie muszę dodawać, że biblioteka jest włączona.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak usunąć teraz te zdjęcia?

 

Aby to działało musisz mieć włączoną lub wyłączoną bibliotekę zdjęć na WSZYSTKICH urządzeniach,



#136 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 03 sierpnia 2016 - 10:17

Witam, próbowałem używać tej biblioteki zdjęć ale to faktycznie porażka, zero kontroli nad czymkolwiek. Czy na iPhonie można wyłączyć synchronizację zdjęć na jakiś czas tak jak na Macu? Szukałem i nie widzę takiej opcji bo wysyłanie zdjęć od razu po zrobieniu jest bez sensu. Robię zdjęcie a ono zaraz zaczyna się wysyłać. Słabe zdjęcia usuwam ale one i tak są wysyłane bo usunięte lądują w folderze Usunięte, trzeba ten folder czyścić. Wczoraj zrobiłem zdjęcie, wchodzę w Zdjęcia a tam informacja - Wysyłam 5 zdjęć 0B z 15MB i rośnie, wysłało ok 4MB, robię drugie zdjęcie a tam informacja: Wysyłam 6 zdjęć 0B z 18MB. Z każdym zrobionym zdjęciem transfer się urywa i zaczyna od nowa.



#137 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 03 sierpnia 2016 - 12:42

Wysyła tylko kiedy korzystasz z wi-fi (i nie wiem czy nie musisz mieć odpalonej aplikacji zdjęcia). Folderu kosz nie musisz kasować. Zdjęcia same kasują się z niego po miesiącu.

Da się wyłączyć Bibliotekę Zdjęć w ustawieniach, ale wtedy nie zobaczysz żadnych zdjęć ani z komputera, ani z iphona.

Polecam usługę Google Zdjęcia - jest zdecydowanie lepsza.



#138 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 03 sierpnia 2016 - 13:07

Korzystam ze Google Photos bo jest dużo lepsze. Chciałem tylko poznać zasadę działania zdjęć applowych.

Nie chodzi mi o całkowite wyłączenie biblioteki zdjęć tylko jej zapauzowanie. Na Macu jest taka opcja. Tak żeby wysłało już posegregowane zdjęcia ale później a nie wysyłało na bieżąco.

Kosz mogę usunąć później ale po co on się wysyła? Kręcę np film 100MB, zaraz go usuwam a on i tak się wrzuca do iCloud, masakra.



#139 alenik

alenik
  • 2 postów

Napisano 09 sierpnia 2016 - 09:00

Działa wam biblioteka zdjęć na witrynie www iCloud? Zawsze mi działało, ale ostatnio nie wchodziłem przez jakiś czas, dziś patrzę i jedyne to co niekończący się komunikat 'Przygotowuję bibliotekę zdjęć...'.

 

Przy okazji chciałem się upewnić - jeśli mam włączoną bibliotekę zdjęć iCloud to automatycznie stary 'Mój strumień zdjęć' nie działa? Bo praktycznie to on mi nie działa, ale teoretycznie cały czas mogę go sobie włączyć w panelu iCloud i wszystko to ciągle z tymi zdjęciami jest pogmatwane..

 

 

Cześć !

 

Mam podobny problem.

Zdjęcia iCloud od ponad dwóch miesięcy uraczają komunikatem 'Przygotowuję bibliotekę zdjęć... Może to potrwać kilka min.'

Problem zgłosiłem na infolinii ale nie ma póki co pozytywnego zakończenia.

Moje konto jest od tego czasu w jak to nazywają ... trybie serwisowym.

 

Problem pojawił się w momencie gdy "hurtem" zaimportowałem sporą (ok 10 GB) ilość zdjęć i filmów do usługi icloud.

Zawiesiło się z tego co pamiętam w 1/5 przesyłania.

Mam wykupiony pakiet 50GB.

 

Przetrwał ktoś podobny problem?

 

Pozdrawiam

Adam



#140 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2016 - 16:41

Piszecie o Google Photos. Chętnie zacząłbym z tego korzystać, bo iCloud zaczyna doprowadzać mnie do szału. Tylko powiedzcie mi, Panowie, jak "bezboleśnie" przenieść zdjęcia z iCloud Library do Google Photos, zachowując daty, lokalizacje, kolejność... Dzięki z góry za pomoc.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#141 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 18:13

Z tym że GooglePhotos kompresuje zdjęcia.... :(



#142 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 18:25

Z tym że GooglePhotos kompresuje zdjęcia.... :(

 

Możesz wybrać w preferencjach na stronie, czy ma przesyłać w pełnej jakości, wtedy korzysta z twojego dysku Google (czyli zabiera ci miejsce normalnie). Zmniejsza lekko foty tylko jak chcesz korzystać z nielimitowanego miejsca.

  

Przynajmniej tak to chyba należy rozumieć. Bo jak normalnie przesyłam pliki, w tym jakieś fotki, na Dysk Google to przecież nic nie zmniejsza ani nie kompresuje. 

 

No ale na 100% to trzeba by sprawdzić, mi sie nie chce.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 18 sierpnia 2016 - 18:28

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#143 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 18 sierpnia 2016 - 18:45

Z tym że GooglePhotos kompresuje zdjęcia.... :(

Kompresuje, ale jakość po kompresji jest i tak genialna. Nie jest to jpeg! Nie da się odróżnić zdjęcia sprzed i po kompresji. Poszukajcie testów w Internecie.

Co do bezbolesnego przeniesienia zdjęć - jeśli wszystkie zdjęcia masz w iPhonie - po prostu uruchom Google Photos z telefonu. iPhone wyśle wszystkie z zachowaniem lokalizacji, dat itd. Przed tą czynnością koniecznie ustaw sobie czy mają być przechowywane w pełnej rozdzielczości czy "wysoka jakość". Ja osobiście mam ustawione "wysoka jakość". Serio nie widać różnicy pomiędzy w utracie jakości zdjęć. 

Jeśli masz je w iCloud to musisz wyeksoprtować całą bibliotekę, zalogować się na http://photos.google.com i tam je wgrać.



#144 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 18:50

automatyczną synchronizację zdjęć masz też zrobioną z iPhone do Google Photos? (zamiast na iCloud)



#145 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 18 sierpnia 2016 - 18:56

automatyczną synchronizację zdjęć masz też zrobioną z iPhone do Google Photos? (zamiast na iCloud)

Automatycznej nie mam. Nie chciałem, żeby apka chodziła w tle, więc ustawiłem na ręczną. Uruchamia się automatycznie, jak włączę Google Zdjęcia i synchronizuje tylko najnowsze zdjęcia i zmienione. Jedna BARDZO WAŻNA rzecz - jeśli używać chcesz Zdjęć google z iPhona i masz włączoną Bibliotekę Zdjęć z iCloud to musisz w ustawieniach iPhona wybrać, by zdjęcia przechowywane w telefonie były jako oryginały - w przeciwnym razie po pewnym czasie zaczną Ci się wysyłać zdublowane zdjęcia miniaturek z iCloud (miałem tak, kiedy miałem włączone "optymalizuj dysk w iPhonie"). Aby to działało poprawienie możesz wykorzystywać jedno i drugie, ale przechowując w iPhonie oryginały zdjęć z iCloud, albo wysyłać zdjęcia do Google ręcznie z iCloud na komputerze, albo wyłączyć Bibliotekę Zdjęć na iPhonie, albo - ostatnia opcja - kasować zdjęcia z telefonu, które zsynchronizowane są z Google (apka posiada taką opcję).


Użytkownik Mariusz Piaścik edytował ten post 18 sierpnia 2016 - 18:57


#146 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2016 - 13:22

Kompresja zdjęć przez Google to zaleta a nie wada. Różnicy w jakości nie da się zauważyć a rozmiar plików przy ewentualnym późniejszym pobieraniu znacznie mniejsza.



#147 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 05 września 2016 - 16:12

Wrzucilem caly folder na PC do biblioteki zdjec. Wiekszosc zdjec mi sie pokazuje na iPad'ie i na iPhone'ie. jednak kilkj zdjec, z niewiadomych powodow, nie pokazuje. Nie polecam tego syfu. Osobiscie tez bede zmieniac na Goofle Photos.
Telefon: iPhone 6 Plus 64GB Spacegray , iPhone 6 64GB Gold, Tablet: iPad Pro 9,7" 128GB
Komputer: MacBook Pro 15" z wyswietlaczem Retina, 2,3GHz, Intel Core i7, 16GB RAM

#148 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2016 - 20:43

iCloud Library też kompresuje zdjęcia. Ba, zaznaczasz, żeby trzymał oryginały, a ten dalej kompresuje... to dopiero świństwo.


Użytkownik dliwski edytował ten post 05 września 2016 - 20:43

MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#149 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 września 2016 - 08:12

A można usuwać zdjęcia w aplikacji "Zdjęcia Google" tak aby nie były usuwane z iPhona? 


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#150 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 06 września 2016 - 08:31

iCloud Library też kompresuje zdjęcia. Ba, zaznaczasz, żeby trzymał oryginały, a ten dalej kompresuje... to dopiero świństwo.

Skąd wiesz że kompresuje?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)