Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple Pay - działa w Polsce! :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
993 odpowiedzi w tym temacie

#576 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 14 czerwca 2018 - 17:25

@303, a czy można płacić samym Watchem, jeśli jest odblokowany, ale nie ma połączenia z iPhonem (bo np. został w domu)?


Można. Chyba 5 tokenów jest. Później musi się połączyć i pobrać kolejne.
  • soczekpl lubi to

#577 robertpatrykk

robertpatrykk
  • 141 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 14 czerwca 2018 - 17:37

@303, a czy można płacić samym Watchem, jeśli jest odblokowany, ale nie ma połączenia z iPhonem (bo np. został w domu)?


Tak, zdaje się, że 5 takich transakcji można wykonać. Potem zegarek musi się połączyć z siecią
  • soczekpl lubi to

#578 Ament

Ament
  • 504 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 czerwca 2018 - 19:41

Mam konto w mbank i bzwbk takze gdyby jeszcze nie trzeba bylo wozic prawa jazdy i dowodu rej. (mialo wejsc 04.06.18 ale jak zwykle wyszlo wielkie g.) to od przyszlego wtorku moglbym portfel zostawic juz w domu.

Ciekawe jak to bedzie wygladac od strony technicznej tzn. czy Wallet nagle sam da znac, ze mozna podpinac karty czy jak?


 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#579 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 14 czerwca 2018 - 20:04

Mam konto w mbank i bzwbk takze gdyby jeszcze nie trzeba bylo wozic prawa jazdy i dowodu rej. (mialo wejsc 04.06.18 ale jak zwykle wyszlo wielkie g.) to od przyszlego wtorku moglbym portfel zostawic juz w domu.

Ciekawe jak to bedzie wygladac od strony technicznej tzn. czy Wallet nagle sam da znac, ze mozna podpinac karty czy jak?

Pojawi się w ustawieniach Wallet&Apple Pay



#580 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 05:45

Da się wypożyczyć rower (Veturilo) samym AppleWatchem bez LTE? Wypożyczenie roweru to najbardziej prawdopodobna sytuacja, kiedy nie mam przy sobie ani telefonu ani portfela, tylko zegarek.

 

Gdyby się jeszcze dało w AppleWatch zainstalować w pełni funkcjonalną kartę miejską to można by mówić o wychodzeniu czasem z domu tylko ze zegarkiem na ręku.



#581 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 15 czerwca 2018 - 06:22

Da się wypożyczyć rower (Veturilo) samym AppleWatchem bez LTE? Wypożyczenie roweru to najbardziej prawdopodobna sytuacja, kiedy nie mam przy sobie ani telefonu ani portfela, tylko zegarek.

Gdyby się jeszcze dało w AppleWatch zainstalować w pełni funkcjonalną kartę miejską to można by mówić o wychodzeniu czasem z domu tylko ze zegarkiem na ręku.


Da się zrobić 5 translacji bez Iphone

#582 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 795 postów
  • Płeć:

Napisano 15 czerwca 2018 - 06:44

Veturilo bez telefonu to jazda bez trzymanki. Wielokrotnie zdarzało mi się, ze miałem rożnego rodzaju problemy, najczęściej ze zwrotem, kiedy zmuszony byłem dzwonić do obsługi.

#583 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 07:36

Da się zrobić 5 translacji bez Iphone

 

Da się wypożyczyć 5 razy rower? Jak?



#584 memphis21

memphis21
  • 142 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 czerwca 2018 - 07:58

Ja mam pytanie co do apple Pay? Co musze zrobić aby od przyszłego tygodnia móc korzystac z AP ( oczywiście o ile usluga wejdzie w życie). Musze jakoś karte dodać jak w przypadku Google Pay?


iPhone 13 Pro Max 256gb Sierra Blue ; GARMIN Fenix 6Pro Sapphire , MacBook Air


#585 alladyn21

alladyn21
  • 1 204 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 08:00

Tak w aplikacji wallet będziesz musiał dodać kartę :) a w zasadzie pierwszą masz dodaną (tą podpiętą pod sklep) tylko kod cvc trzeba przepisać :)



#586 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 15 czerwca 2018 - 08:17

Da się wypożyczyć 5 razy rower? Jak?

Apple Watch, Iphone pobiera za każdym razem 5 tokenów. Po 5 razach urządzenia muszą się połączyć z internetem, aby je uzuepłenić. 


Ja mam pytanie co do apple Pay? Co musze zrobić aby od przyszłego tygodnia móc korzystac z AP ( oczywiście o ile usluga wejdzie w życie). Musze jakoś karte dodać jak w przypadku Google Pay?

Robi się to praktycznie automatycznie. Zaproponuje Ci kartę, którą masz dodaną do płatności za aplikacje. Pod spodem będzie odnośnik jeśli chcesz dodać inną kartą, skanujesz, wpisujesz kod CVC, weryfikujesz i tyle :)

 

P.s Nest Bank już się szykuje :D

 

https://www.nestbank...i/applepay.html


  • MasterM lubi to

#587 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 08:26

Ale ja się pytam jak się wypożycza rower Veturilo tylko Apple Watchem, nie pytam jak się płaci 5 razy w Żabce za sok z 5 tokenami do pięciu płatności offline w terminalu przy kasie.



#588 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 15 czerwca 2018 - 08:32

Ale ja się pytam jak się wypożycza rower Veturilo tylko Apple Watchem, nie pytam jak się płaci 5 razy w Żabce za sok z 5 tokenami do pięciu płatności offline w terminalu przy kasie.

A skąd mam wiedzieć jak się wypożycza tak rower? Myślałem, że jest jakiś terminal itp... Jak nie to co ma Apple Pay z tym wspólnego?


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 15 czerwca 2018 - 08:34


#589 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 09:02

Jest terminal, jest aplikacja

 

Z Apple Pay & Watch ma tyle wspólnego, że jest to jedna z tych czynności które można spokojnie obsłużyć online bez dokumentów, portfela, fizycznych kart płatniczych



#590 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 15 czerwca 2018 - 09:24

To się nie zrozumieliśmy. Niech się wypowie ktoś to takie rzeczy robił. 



#591 darekpoznan

darekpoznan
  • 201 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań, PL

Napisano 15 czerwca 2018 - 10:36

mam 2 pytania:

1) czy Apple Pay będzie działać z kartami dla których wyłączono możliwość transakcji zbliżeniowych? Nie mam zaufania do takiego rozwiązania i dezaktywowałem możliwość takich transakcji…

2) czy Apple Pay będzie działać z kartami Mastercard w mBank, czy tylko z VISA lub może z oboma?



#592 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 795 postów
  • Płeć:

Napisano 15 czerwca 2018 - 10:39

czy Apple Pay będzie działać z kartami dla których wyłączono możliwość transakcji zbliżeniowych? Nie mam zaufania do takiego rozwiązania i dezaktywowałem możliwość takich transakcji…

Jeżeli nie masz zaufania do transakcji zbliżeniowych, to AP również nie powinien budzić Twojego zaufania. To przecież nic innego, jak właśnie transakcje zbliżeniowe.



#593 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 10:40

Ale jednak jest dużo bezpieczniejsza niż płatności zwykłą kartą. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#594 olo11

olo11
  • 165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2018 - 10:46

Ktoś wie może czy ikona pojawi się po prostu o północy z 18 na 19 czerwca? Jak to było w przypadku Ukrainy?


MBP M1; iPhone 13 Pro; AirPods Pro


#595 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 15 czerwca 2018 - 10:50

Ktoś wie może czy ikona pojawi się po prostu o północy z 18 na 19 czerwca? Jak to było w przypadku Ukrainy?

A Apple Pay nie startuje ok 6- 6:30 rano?


mam 2 pytania:

1) czy Apple Pay będzie działać z kartami dla których wyłączono możliwość transakcji zbliżeniowych? Nie mam zaufania do takiego rozwiązania i dezaktywowałem możliwość takich transakcji…

2) czy Apple Pay będzie działać z kartami Mastercard w mBank, czy tylko z VISA lub może z oboma?

Nie zadziała. Wyłączyłeś. Tak też jest w przypadku Google Pay.  Tego nie wiadomo. Patrząc na banki już obłupujące Apple Pay jest różnie. W przypadku Google Pay mBank na początku obsługiwał tylko karty MC


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 15 czerwca 2018 - 10:53


#596 memphis21

memphis21
  • 142 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 czerwca 2018 - 11:30

Ja mam kartę MC. Czyli lipa bedzie jak zaczna od Visa


iPhone 13 Pro Max 256gb Sierra Blue ; GARMIN Fenix 6Pro Sapphire , MacBook Air


#597 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 11:40

Zamów Vise i po problemie. Ja mam Vise i Mc

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#598 Duke123

Duke123
  • 489 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 12:00

Nie zadziała. Wyłączyłeś. Tak też jest w przypadku Google Pay. 

 

Yyyyy..., serio? W jakim banku?

 

W mBanku z poziomu aplikacji, w dowolnym momencie, mogę włączyć/wyłączyć transakcje zbliżeniowe dla fizycznej karty. I nie ma to żadnego wpływu na działanie Google Pay.



#599 nosferatu

nosferatu
  • 120 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 12:01

Ja też na zapas zamówiłem w BZWBK kartę Visy, bo normalnie wolę Master Carda - tyle że aktualnie Master Card nie przechodzi do akceptacji regulaminu.



#600 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 15 czerwca 2018 - 12:31

Yyyyy..., serio? W jakim banku?

 

W mBanku z poziomu aplikacji, w dowolnym momencie, mogę włączyć/wyłączyć transakcje zbliżeniowe dla fizycznej karty. I nie ma to żadnego wpływu na działanie Google Pay.

Głowy sobie nie dam uciąć :D Tutaj masz info, że karty zbliżeniowe są nieobsługiwane:

 

https://support.goog.../answer/7352136


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 15 czerwca 2018 - 12:39





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych