Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple Pay - działa w Polsce! :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
993 odpowiedzi w tym temacie

#1 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2014 - 15:31

Hej,

Udało mi sie zapłacić za pomocą iPhone 6 i Apple Pay w naszym rodzimym kraju :-)

Miejsca gdzie maja odpowiednie terminale to póki co przetestowane McDonalds, iSpot, Empik i Carrefour

Zapraszam do filmu i zadawania pytań.

Apple Pay w Polsce - YouTube

#2 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 22 października 2014 - 15:39

A to ciekawe:)

#3 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2014 - 15:50

Więc tylko ograniczenie terminala + podpisanie przez Apple i bank umowy. To może szybciej wejść na rynek UE niż myślimy.
  • Marcin060992 lubi to

#4 reverpl

reverpl
  • 171 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2014 - 17:16

No to przetestujemy w przyszłym tyg jak przyjdzie telefon! :) Zwykły mastercard będzie obsługiwany? :)

#5 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 22 października 2014 - 17:17

Ale pewnie uzywales amerykanskiej karty kredytowej ?

#6 ptaku84

ptaku84
  • 43 postów

Napisano 22 października 2014 - 17:21

Visa z Bank of America tak wiec z kartami z Polskich bankow to raczej nie bedzie dzialac :/

#7 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2014 - 22:23

Nope. Żadna z moich Polskich kart nie dziala. Nawet Citi.

#8 reverpl

reverpl
  • 171 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2014 - 23:08

Ehh...zniszczona nadzieja. ;) Fajnie by było gdyby Apple podpisało umowę z jakimś polskim bankiem. Ale pewnie trochę na to poczekamy...najpierw cała zachodnia Europa musi to zrobić. Z chęcią bym płacił w szybki sposób, bez wyciągania portfela za jedzonko w restauracji czy gdziekolwiek, swoim ip. :)

#9 komono

komono
  • 198 postów
  • SkądW-ce

Napisano 22 października 2014 - 23:48

Szkoda ze nie ma aplikacji NFC np. z mBanku czy z innych banków i w tedy applepay nie był by tak potrzebny a mozna by było placic zbliżeniowa telefonem. Widziałem gdzieś juz karty sim z możliwością płacenia NFC :D

#10 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2014 - 09:56

Hej,

Udało mi sie zapłacić za pomocą iPhone 6 i Apple Pay w naszym rodzimym kraju :-)

Miejsca gdzie maja odpowiednie terminale to póki co przetestowane McDonalds, iSpot, Empik i Carrefour

Zapraszam do filmu i zadawania pytań.

Apple Pay w Polsce - YouTube


A co tu się rozwodzić, terminale zbliżeniowe u nas ma każdy warzywniczy i każda Żabka :) ApplePay zapłacisz wszędzie tam, gdzie możesz zapłacić PayPass i PayWave czyli wszędzie tam gdzie masz terminale RFID.

- - - Połączono posty - - -

Szkoda ze nie ma aplikacji NFC np. z mBanku czy z innych banków i w tedy applepay nie był by tak potrzebny a mozna by było placic zbliżeniowa telefonem.


I nie będzie na razie, bo apple nie udostępnił API do NFC developerom.

Widziałem gdzieś juz karty sim z możliwością płacenia NFC :D


Tak, Orange od dobrych kilku lat takie daje :)

#11 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 23 października 2014 - 10:12

Biorąc pod uwagę, że większość banków w Polsce to banki o zasięgu globalnym, podejrzewam, że ApplePay pojawi się u nas bardzo szybko. Pierwszy będzie pewnie CitiHandlowy.

#12 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 23 października 2014 - 10:43

Może was zainteresuje. Zapytałem na forum ING o Apple Pay, otrzymałem taką odpowiedź:

Witam,
Apple Pay to rozwiązanie zupełnie nowe i na razie ogranicza się jedynie do rynku amerykańskiego. Z informacji rynkowych wynika, że prawdopodobne rozpoczęcie współpracy w tym zakresie pomiędzy firmą Apple a organizacjami działającymi na rynku europejskim nastąpi najwcześniej w 2015 roku. Zależy to jednak w dużej mierze od planów firmy Apple oraz rozwoju odpowiedniej infrastruktury (również na rynku polskim). ING na bieżąco śledzi zmiany rynkowe w dziedzinie płatności mobilnych, jednak jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o udostępnieniu usługi Apple Pay naszym klientom.



#13 reverpl

reverpl
  • 171 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2014 - 13:02

Warto też zaznaczyć, że Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych rynków z płatnościami NFC, więc mam nadzieję, że w miarę szybko to ogarną. ;)
  • macowiec1999 lubi to

#14 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 23 października 2014 - 13:06

Ehh...zniszczona nadzieja. ;)
Fajnie by było gdyby Apple podpisało umowę z jakimś polskim bankiem. Ale pewnie trochę na to poczekamy...najpierw cała zachodnia Europa musi to zrobić. Z chęcią bym płacił w szybki sposób, bez wyciągania portfela za jedzonko w restauracji czy gdziekolwiek, swoim ip. :)


Tak,Polska będzie z pewnością jednym z pierwszych krajów....zejdź na ziemie...to Apple...
  • Sebosz lubi to

#15 NoMercy

NoMercy
  • 143 postów
  • Skąd3M

Napisano 23 października 2014 - 13:09

A Bank of America na start w około tysiącu przypadków podwójnie obciążył swoich klientów tą samą kwotą za płatność Apple Pay. Taki joke.

#16 reverpl

reverpl
  • 171 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2014 - 14:15

Tak,Polska będzie z pewnością jednym z pierwszych krajów....zejdź na ziemie...to Apple...

Gdzie ja napisałem, że będzie jednym z pierwszych? Wręcz przeciwnie, napisałem, że najpierw caly zachód zapewne to wprowadzi. Co nie zmienia faktu, że wlaśnie Polska jest w czołówce światowej w kwestii płatności zbliżeniowej. Więc myślę, że banki by się dogadały z Apple (miejmy nadzieję, że już w 2015 roku) ;)

#17 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2014 - 14:17

A co tu się rozwodzić, terminale zbliżeniowe u nas ma każdy warzywniczy i każda Żabka :) ApplePay zapłacisz wszędzie tam, gdzie możesz zapłacić PayPass i PayWave czyli wszędzie tam gdzie masz terminale RFID.


Dzięki za Twoja wypowiedz ale niestety jestes w błędzie. W tym momencie można zapłacić Apple Pay tylko w terminalach NFC firmy Ingenico. Kwestia tutaj nie jest samo NFC a soft Incagnito payment system w który wlasnie owe terminale sa wyposażone.

#18 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 23 października 2014 - 14:34

Gdzie ja napisałem, że będzie jednym z pierwszych? Wręcz przeciwnie, napisałem, że najpierw caly zachód zapewne to wprowadzi. Co nie zmienia faktu, że wlaśnie Polska jest w czołówce światowej w kwestii płatności zbliżeniowej. Więc myślę, że banki by się dogadały z Apple (miejmy nadzieję, że już w 2015 roku) ;)


Wraz z polską wersja siri się to pojawi.On idą tam gdzie najlepiej zarobią pa w Polsce wiadomo jak zarobia

#19 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 października 2014 - 15:33

Tylko ja nie bardzo skąd taka ekscytacja? Jedynym wytłumaczeniem jest, że to ApplePłać. Innego uzasadnienia nie ma. Rozumiem ekscytację w Ameryce. Dla nich to trochę jakby przenieść ich do alternatywnej rzeczywistości, w której nagle nikt nie używa CZEKÓW! :D No dla nich to kosmos ale dla nas? Jesteśmy jednym z liderów jeśli chodzi o system bankowy. Wiele sesji KIR'u w ciągu dnia, przelewy natychmiastowe no i zadomowione na dobre płatności zbliżeniowe. Możemy nawet roboczo przyjąć, że jako mało ważny rynek jesteśmy polem doświadczalnym dla nowych technologii sektora bankowego. Może i tak, ale dostajemy te technologie jako jedni z pierwszych. Większość z wyraźnie podekscytowanych ma swoje JabłkoPłać a like. W dodatku Apple nigdy nie osiągnie tej grubości 2mm o czasie bez ładowania wynoszącym kilku lat. Chwytasz to to w dowolnym miejscu (nie zgubi zasięgu), nie martwisz się gdzie przykładasz kciuk, wiesz, że prąd jest zawsze zbliżasz, odbierasz zakupy i wychodzisz. Nazywa się to karta.
  • Gregory lubi to

#20 DuAlEk

DuAlEk
  • 30 postów

Napisano 23 października 2014 - 17:48

Jak należy "podłączyć" kartę bankową pod iPhone'a?

#21 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 października 2014 - 09:27

Jak należy "podłączyć" kartę bankową pod iPhone'a?


Możesz przykleić, sznurkiem przywiązać, przybić gwoździem... czytałeś ten wątek w ogóle cały?
  • adi_23, iFan2000 i bolec71 lubią to

#22 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 26 października 2014 - 11:34

Citi Pl "Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego Banku. W nawiązaniu do przesłanego zgłoszenia uprzejmie wyjaśniamy, że zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie firmy Apple https://www.apple.com/apple-pay/ usługa Apple Pay jest dostępna jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki dla wymienionych Banków. Pragniemy również nadmienić, że Bank Citi Handlowy jest osobnym podmiotem należącym do grupy kapitałowej Citigroup, w związku z czym korzystanie z powyższej usługi dla Klientów naszego Banku nie jest możliwe. Prosimy o bezpośredni kontakt z Bankiem Citi USA, celem uzyskania dodatkowych szczegółów odnośnie wymienionej usługi dokonywania płatności." Wg mnie poczekamy przynajmniej do IIH 2015

#23 robertpatrykk

robertpatrykk
  • 141 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 05 grudnia 2014 - 08:58

A jak zdobyć kartę Bank of America?

#24 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudnia 2014 - 09:58

A jak zdobyć kartę Bank of America?

 

Idziesz do oddziału i zakłądasz sobie konto,m po czym dają Ci kartę...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#25 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 11:06

Jak należy "podłączyć" kartę bankową pod iPhone'a?

 

Trzeba po pierwsze zmienić swój region na US (ustawienia-ogólne-język i region-region) inaczej w ustawieniach nie będzie ikonki *Passbook i Apple Pay* oraz zakładki *Skonfiguruj Apple Pay* w menu Passbook

Potem zrestartować ustawienia lub włączyć PassBook i tam dodać kartę (wpisać Imię i nazwisko oraz numerki (można zrobić zdjęcie karty - numer i data ważności wpisze się sama).

 

Przy okazji inforumuję, że karta Visa kredytowa wydana w Szwecji również nie jest obsługiwana. Visa wydana w USA podobno działa.


Tylko spokój może nas uratować ;-)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych