Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple Pay - działa w Polsce! :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
993 odpowiedzi w tym temacie

#876 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 czerwca 2018 - 16:13

Płatność telefonem jest mega wygodna. Płatność zegarkiem również, chociaż akurat dziś płaciłem w Rossmanie i musiałem dość dziwnie rękę wygiąć, żeby dotknąć terminala (czasem są w głupim miejscu - wówczas chyba lepszy telefon:). Jak dla mnie super ficzer i czekałem na niego już od jakiegoś czasu. Wreszcie mój portfel schudnie o dobre pół centymetra. A do tego wreszcie nie będę musiał pchać drobniaków do skarpetki, jak wychodzę pobiegać:)


Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#877 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 17:02

„3. Brak przekazywania danych karty do Apple i do Sklepu
I teraz najlepsze. Apple w ogóle nie zapisuje numeru Twojej karty. Nie może więc go więc odsprzedać firmom do celów “Big Data”. Wszystko dlatego, że Apple reprezentuje Twoją kartę przez unikatowy numer (inny niż numer karty), który jednoznacznie identyfikuje Twoją kartę po stronie banku. Z tego samego powodu także sklep, w którym skorzystasz z Apple Pay, nie pozna Twojego numeru karty i nie będzie w stanie niecnie go wykorzytać. To zwiększa Twoje bezpieczeństwo i prywatność”.

Cytat z https://niebezpieczn...bezpieczenstwo/

Czy to oznacza, że jeśli chcę zrobić zwrot jakiegoś produktu to nie zrobią zwrotu pieniędzy na kartę / konto bo nie będą wiedzieli gdzie? ;)

#878 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 17:11

Jest to wyjaśnione na stronie Apple, wkleiłbym cytat, ale wyświetla mi się znowu po angielsku, a nie po Polsku  :huh:


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#879 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 20 czerwca 2018 - 17:39

Jak zwrócić produkt kupiony za pomocą usługi Apple Pay w sklepie?

Kasjer może na podstawie numeru konta urządzenia (ang. Device Account Number, DAN) znaleźć zakup, a następnie przetworzyć zwrot tak samo, jak w przypadku zwykłej płatności kartą kredytową, debetową lub przedpłaconą. Aby wyświetlić cztery ostatnie cyfry numeru DAN:

  • iPhone lub iPad: wybierz kolejno opcje Ustawienia > Wallet i Apple Pay, a następnie stuknij kartę.
  • Apple Watch: otwórz aplikację Apple Watch na telefonie iPhone, otwórz kartę Mój zegarek, stuknij opcję Wallet i Apple Pay, a następnie stuknij swoją kartę.

Jeśli do przetworzenia zwrotu kasjer potrzebuje szczegółowych danych karty, możesz wykonać te same czynności co przy dokonywaniu płatności:

  1. Na urządzeniu użytym do dokonania oryginalnej płatności wybierz kartę, na którą ma trafić zwrot. Pamiętaj, aby użyć karty zarejestrowanej w usłudze Apple Pay, a nie fizycznej karty.
  2. W przypadku telefonu iPhone zbliż urządzenie do czytnika i przeprowadź autoryzację zwrotu za pomocą funkcji Face ID, Touch ID lub kodu. W przypadku zegarka Apple Watch naciśnij dwukrotnie przycisk boczny i przytrzymaj wyświetlacz zegarka Apple Watch w odległości kilku centymetrów od czytnika zbliżeniowego. 

W zależności od obowiązującej w sklepie polityki zwrotów i zwracania pieniędzy pojawienie się transakcji zwrotu na wyciągu z karty może zająć do kilku dni. Wyciągi z kart uwzględniają też aktywność Apple Pay.

W przypadku rzeczy kupionych przy użyciu karty Suica w usłudze Apple Pay wystarczy zwrócić rzecz w tym samym terminalu, w którym dokonano zakupu. Pamiętaj, że rzecz musi zostać zwrócona, zanim użyjesz karty Suica w usłudze Apple Pay do dokonania kolejnego zakupu.


  • Ganjuana i DarioMario lubią to

#880 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 18:11

Statystyczny użytkownik iPhone'a jest wprawdzie bardziej majętny

 

Statystyczny polski użytkownik iPhone w miejscu (1) gdzie chyba co drugi człowiek ma iPhone nie podjął jeszcze w życiu pierwsze pełnoetatowej pracy.

iPhone stał się modny w szkołach, to raz. O majętności niech coś powie słuchanie muzyki z YouTube (widać bo nie da się wyłączyć ekranu) zamiast opłacenia 10 albo 20 zł za AppleMusic czy Spotify.

 

Nigdzie w Polsce nie znajdziesz tylu ludzi od lat 10 do 70 z nosami w ekranach i słuchawkami na uszach niż w Warszawie w metrze.



#881 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 18:23

Statystyczny polski użytkownik iPhone w miejscu (1) gdzie chyba co drugi człowiek ma iPhone nie podjął jeszcze w życiu pierwsze pełnoetatowej pracy.

iPhone stał się modny w szkołach, to raz. O majętności niech coś powie słuchanie muzyki z YouTube (widać bo nie da się wyłączyć ekranu) zamiast opłacenia 10 albo 20 zł za AppleMusic czy Spotify.

 

Nigdzie w Polsce nie znajdziesz tylu ludzi od lat 10 do 70 z nosami w ekranach i słuchawkami na uszach niż w Warszawie w metrze.

Wow jakie odkrycie z tą Warszawą. Mam się bać czy co? Ja rozumiem że czasem przesadzamy z telefonami itp ale cóż taki jest ten świat. Kiedyś ludzie za dużo pili albo robili inne rzeczy które byłby dzisiaj krytykowane. Nie ma co rzucać na prawo i lewo nolife-ami czy gimbazami bo po prostu technologia idzie do przodu a my skoro z niej korzystamy to najwidoczniej chcemy. Serio nikt nas do tego nie zmusza. Niech chcesz nie korzystasz tyle. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#882 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 18:29

Żeby nie zakładać nowego tematu. Dla korzystających z bzwbk i aplikacji mobilnej. Działają Wam powiadomienia push np jak dostajecie przelew blikiem od kogoś? Mam włączone alerty 24, powiadomienia z poziomu telefonu i niestety nie dostaje info o wpływie blik. Nie wiem jak z resztą powiadomień, bo dopiero testuje apke mobilną tak dogłębniej.


Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#883 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 18:32

Od zawsze używam mBank i jestem zadowolony. Idkady jestem banku wbk jakie różnice zalety i aplikacja mobilna jaka jest w użyciu.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#884 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 18:38

Od zawsze używam mBank i jestem zadowolony. Idkady jestem banku wbk jakie różnice zalety i aplikacja mobilna jaka jest w użyciu.

 

 

Mam bzwbk i mbank i niestety przed chwilą zmieniłem na mbank otrzymywanie przelewów na telefon i też brak powiadomienia :( Wydawało mi się, że kiedyś przychodziło normalnie powiadomienie odnośnie wpływu blik na konto.


Użytkownik rafal886 edytował ten post 20 czerwca 2018 - 18:38

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#885 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 19:16

Wow jakie odkrycie z tą Warszawą. Mam się bać czy co? Ja rozumiem że czasem przesadzamy z telefonami itp ale cóż taki jest ten świat. Kiedyś ludzie za dużo pili albo robili inne rzeczy które byłby dzisiaj krytykowane. Nie ma co rzucać na prawo i lewo nolife-ami czy gimbazami bo po prostu technologia idzie do przodu a my skoro z niej korzystamy to najwidoczniej chcemy. Serio nikt nas do tego nie zmusza. Niech chcesz nie korzystasz tyle. 

 

Czego się bać? Jest normalnie i zwyczajnie jak w Stanach. Na iPhone (tam nowy, tu używany ale iPhone) stać większość nastolatków.

iPhone nie jest żadnym wyznacznikiem statusu ani zarobków. 



#886 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 19:18

I tak to się w tej Polsce żyje, 2018 rok, a ludzie dalej myślą, że na Apple stać tylko bogaczy.. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#887 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 czerwca 2018 - 20:36

I tak to się w tej Polsce żyje, 2018 rok, a ludzie dalej myślą, że na Apple stać tylko bogaczy..

450zl 5s kosztuje który będzie miał aktualizacje jeszcze przez okrągły rok. To dużo mniej w porównaniu do cen kiedyś ;)

Pozdrawiam


#888 albiik

albiik
  • 45 postów
  • SkądLca

Napisano 20 czerwca 2018 - 21:05

Panowie, mam problem z Apple Pay. Karta z mBanku dodaje się bez problemu. Jest gotowa do płatności, ale jak przychodzi do płacenia nie działa. To znaczy, że w ogóle nie reaguje na terminale, różne terminale w różnych miejscach sprawdzone. Czy ktoś z Was miał/ma podobny problem?

#889 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 21:07

Tylko ta jedna karta? Sprawdź na innej karcie jeśli masz możliwość. Jeśli inna karta zadziała to wykluczy moduł NFC.



#890 albiik

albiik
  • 45 postów
  • SkądLca

Napisano 20 czerwca 2018 - 21:12

Dodałem przed chwilą karte Dziewczyny z T-Mobile i sprawdzę jutro rano. Jeśli dalej będzie to samo to znaczy, że jednak moduł...

#891 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 czerwca 2018 - 21:18

Czy transakcje wykonane applewatchem będą gdzieś widoczne w historii?


Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#892 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 22:43

Ludzie czytajcie co piszą przed wami, co 5 postów jest to samo pytanie o historie z Watcha

#893 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 23:18

Nie ma. Ale chyba dodali to na beta WatchOS 5.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#894 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 czerwca 2018 - 23:19

Czego się bać? Jest normalnie i zwyczajnie jak w Stanach. Na iPhone (tam nowy, tu używany ale iPhone) stać większość nastolatków.

iPhone nie jest żadnym wyznacznikiem statusu ani zarobków. 

Co mają wnieść twoje wypowiedzi? Nijak mają się do naszych rozważań odnośnie ApplePay i tego ile osób może z niego korzystać. Ty cały czas historyjki o bogatych i biednych.

Poza tym rozumiem że dyskredytujesz tych którzy maja używanego iP i uważasz ich za gorszą rasę? Takie odnoszę wrażenie. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#895 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2018 - 06:24

Panowie, mam problem z Apple Pay. Karta z mBanku dodaje się bez problemu. Jest gotowa do płatności, ale jak przychodzi do płacenia nie działa. To znaczy, że w ogóle nie reaguje na terminale, różne terminale w różnych miejscach sprawdzone. Czy ktoś z Was miał/ma podobny problem?

Musisz mieć aktywne płatności zbliżeniowe

Pozdrawiam


#896 albiik

albiik
  • 45 postów
  • SkądLca

Napisano 21 czerwca 2018 - 07:04

Musisz mieć aktywne płatności zbliżeniowe


Karta dziewczyny też nie działa. O co chodzi z tymi aktywnymi płatnościami zbliżeniowymi? Jak to aktywować? Bo telefon przy płatności w ogóle nie reaguje na terminale.

Użytkownik albiik edytował ten post 21 czerwca 2018 - 07:05


#897 MC_

MC_
  • 6 889 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 07:06

Aktywujesz w serwisie internetowym albo w placówce/mLinii.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#898 Duke123

Duke123
  • 489 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 07:09

Musisz mieć aktywne płatności zbliżeniowe

 

W iPhonie nie ma możliwości dezaktywacji płatności zbliżeniowych, więc nie wiem o czym piszesz.


Karta dziewczyny też nie działa. O co chodzi z tymi aktywnymi płatnościami zbliżeniowymi? Jak to aktywować? Bo telefon przy płatności w ogóle nie reaguje na terminale.

 

Nic nie trzeba aktywować. Na 90% jest coś nie tak z modułem NFC w telefonie.



#899 MC_

MC_
  • 6 889 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 07:15

@Duke123 - nie rozumiesz, że jeśli w ustawieniach karty wyłączysz zgodę na płatności zbliżeniowe, to przez AP też nie zapłaci? Być może to jest przyczyną.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#900 albiik

albiik
  • 45 postów
  • SkądLca

Napisano 21 czerwca 2018 - 07:22

Właśnie zaktualizowałem aplikację mBanku i dodałem kartę na nowo. Akceptację zrobiłem przez aplikację, a nie sms. Musiałem potwierdzić pinem wszystko i w aplikacji mBanku dostałem info, że dodano. Aktualnie jestem w pracy, później sprawdzę, czy to pomogło. Oby to było to, a nie moduł NFC.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 11

0 użytkowników, 11 gości, 0 anonimowych