Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Yosemite na starszych (obsługiwanych) komputerach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#126 mango

mango
  • 19 postów

Napisano 15 stycznia 2015 - 11:33

Dzięki za odpowiedź. istat mam zainstalowany. Temperatury są jak najbardziej w normie. Maksymalnie procesor 90 stopni. Zazwyczaj około 60. Dyski i reszta jest również ok. Zazwyczaj mam na kablu więc muszę przetestować na baterii. Czyżbyś coś sugerował z baterią czy napięciem w sieci. Sprawdzę również ten ram. Może coś się zepsuło. Dziwny jest ten zbieg okoliczności że wszystko zaczęło się w dniu uruchomienia yosemite. Naprawdę sądzę że te zwiechy do dnia dzisiejszego a wróciłem do mavericka są winą Yosemite . Przedtem przez wiele lat sie system nigdy nie restartował. Nigdy nawet jednego razu a dziś prawie codziennie. Mam nadzieję że dojde co jest przyczyną.



#127 pukko

pukko
  • 229 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 stycznia 2015 - 23:13

Gdzieś ktoś tu o tym wspominał, ale nie mogę odnaleźć konkretnego posta. Chodzi o to, że zainstalowałem Yosemite ma Mac Mini early 2009 i chodzi wolno jak na Mavericksie, ale pojawiły się dziwne ramki koło kursora, w aktywnym oknie lub wokół zaznaczenia tekstu. Domyślam się, że to coś z grafiką, jest jakiś sposób by to zniknęło? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

 

 

Tu znalazłem podobny problem, ale to nie o to chodzi, gdyż mam to nieodhaczone

 

http://support.apple...iewlocale=pl_PL

 

 

 

Edit: grzebałem tam przy tym zoomie, zresetowałem i tajemnicze ramki zniknęły, choć przypominam nie miałem ich odhaczonych. Pozostała tylko dziwna przypadłość safari i myszki ze scrollem, jak przesuwam stronę w dół, ona sama co jakiś czas "skacze" do góry.


Użytkownik pukko edytował ten post 19 stycznia 2015 - 00:04


#128 ManUfan

ManUfan
  • 149 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 23 stycznia 2015 - 20:32

Hej, od dłuższego czasu używam Yosemite na swoim MB White Unibody z 2009 i zauważyłem pewien problem.

 

1. Ponieważ mam problem z kartą dźwiękową, dźwięk odtwarzam przez wieżę za pomocą bluetooth.

W Lionie i Mavericks nie było problemu a teraz po kilku minutach robi mi się opóźnienie dźwięku o 4s. Czyli puszczam piosenkę obojętnie czy to iTunes czy youtube i dopiero po 4s słuchać dźwięk.

 

Czy jest możliwe, że to akurat przez nowe oprogramowanie występuję ten błąd skoro wcześniej normalnie hulało? 

 

2. Czy nowe oprogramowanie może pogorszyć mi jakość wi fi? Czsem bywa, że muszę się po kilka razy łączyć do swojej sieci domowej?!

 

z góry dzięki za odpowiedzi


iP7+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: thelifeofhubi //  ortodontachojnice.pl


#129 kubeonek

kubeonek
  • 305 postów
  • SkądWWA / RJS

Napisano 04 lutego 2015 - 23:08

Zainstalowałem na czysto Yosemite na moim MBP 13" z 2010r. i teraz jakoś to w miarę działa. Przynajmniej jest używalne. Wcześniej po aktualizacji z Mavericksa to była istna katorga. Safari muliło nawet przy pięciu zakładkach.


MacBook Pro 13 (Mid 2010)
iPhone 6 Space Gray 16GB


#130 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 04 lutego 2015 - 23:19

HDD masz? ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#131 kubeonek

kubeonek
  • 305 postów
  • SkądWWA / RJS

Napisano 04 lutego 2015 - 23:25

Dokładnie tak. Dużo syfu się nazbierało na nim, więc instalacja na czysto to był dobry pomysł :)


MacBook Pro 13 (Mid 2010)
iPhone 6 Space Gray 16GB


#132 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 19 lutego 2015 - 01:17

(...) Pozostała tylko dziwna przypadłość safari i myszki ze scrollem, jak przesuwam stronę w dół, ona sama co jakiś czas "skacze" do góry.

Czy dzieje się tak na każdej stronie czy tylko na jednej?

Jeśli na jednej to mają źle napisany js/włączone jakieś głupie odświeżanie do którego jest podpięte automatyczne scrollowanie.

Jeśli na każdej to odepnij myszkę i podepnij inną i sprawdź czy problem nadal występuje - jeśli nie występuje masz coś uszkodzonego w myszce.


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#133 mateuszmjm

mateuszmjm
  • 69 postów
  • SkądTychy

Napisano 06 marca 2015 - 08:11

Witam,

Czytając wszystkie opinie dotyczące Yosemite na MacBook White to mocno zastanawiam się nad instalacją czy warto. C2D 4GB 320GB. A czy będzie działała opcja odbierania rozmów, wysyłania odbierania SMS z iPhone?

Macbook White 2010 [C2D/4GB/320GB] / iPhone: 2G>3>3GS>4>4S>5>5s / Apple TV / Toshiba a300-15k / Technics SB-CH610


#134 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 06 marca 2015 - 09:38

U mnie działało - macbook white mid 2010.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#135 mateuszmjm

mateuszmjm
  • 69 postów
  • SkądTychy

Napisano 06 marca 2015 - 18:31

Właśnie czekam na mojego Macbook White 2010 biały ten ostatni i nie wiem czy spróbować z Yosemite kusi mnie kusi, komp wykorzystywany będzie do internetu, spotify, przeglądanie zdjeć no i połączenie z iPhonem :-)

Macbook White 2010 [C2D/4GB/320GB] / iPhone: 2G>3>3GS>4>4S>5>5s / Apple TV / Toshiba a300-15k / Technics SB-CH610


#136 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 06 marca 2015 - 18:32

Dokup ssd i będzie śmigał ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#137 pawelnrg

pawelnrg
  • 525 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 marca 2015 - 18:47

Mam Białasa z opisu i 10.10.2 działa całkiem dobrze,wiadomo komputer ma swoje lata.Napewno dysk SSD dodał by mu skrzydeł,czasami przy około 10 kartach w mozilli pojawi się myślące kułeczko.Wolnego ramu z 4GB zawsze te 1,5GB jest wolnego.

Pamiętajcie postawić system na czysto,jest duża róznica.



#138 mateuszmjm

mateuszmjm
  • 69 postów
  • SkądTychy

Napisano 06 marca 2015 - 20:13

Wiem, że Snow Leopard ma być postawiony na czysto, czy jeśli nie będę jeszcze instalował żadnych programów to można zrobić update czy lepiej ściągnąć i zainstalować z pendrive?

Przepraszam za moje pytania ale wracam do "lepszego" świata, czekam na przesyłkę z używanym białasem, miałem kiedyś takiego zupełnie nowego, ale niestety sprzedałem.


Macbook White 2010 [C2D/4GB/320GB] / iPhone: 2G>3>3GS>4>4S>5>5s / Apple TV / Toshiba a300-15k / Technics SB-CH610


#139 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 marca 2015 - 20:57

Przestań pytać o podstawy, wszystko było na forum po wielokroć.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#140 Marcin Kryzel

Marcin Kryzel
  • 6 postów

Napisano 11 marca 2015 - 16:02

Nie, żebym zaraz lubił ostrzeżenia, ale czy jak kupię dual 2 core 3.1 GHz i geforce 210 1gb, 3 GB ramy... ruszy mi mac.

Ps.przechodzę z okna na mac. Jestem zauroczony Mac-iem, ale jeśli mam kupić w/g was za 3 czy 4k pc typu mac i stwierdzić, że to nie dla mnie sorry....

#141 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 12 marca 2015 - 02:45

hacki to nie na tym forum...


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#142 Marcin Kryzel

Marcin Kryzel
  • 6 postów

Napisano 12 marca 2015 - 14:12

Kto mówi haki? ... chcę kupić oryginalna wersję i pc stary typu biuro ... Widzę ciężko...

Jeśli bym ci powiedział, że fajnie mieć w domu Bmw i Mercedes Klasy nowej z prosto z salonu czyli pewnie zaraz idziesz kupić kupić??

Ps. Może to moja metafora, albo wiem czym jechać przez miasto... ponieważ czuję wygodę....

#143 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 12 marca 2015 - 15:01

@Marcin Kryzel - Ty mówisz hacki, czyli hackintosh, czyli Mac OS X postawiony na PC

Na tym forum tego nie akceptują i nic na to nie poradzisz - poszukaj sobie w sieci inne fora (słowo-klucz "hackintosh") ;)


Użytkownik lfemzwan edytował ten post 12 marca 2015 - 15:01

Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#144 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 marca 2015 - 19:21

Mam Cię dość, mimo ostrzeżeń i informacji dalej to katujesz. Niniejszym żegnamy się bez żalu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#145 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 12 marca 2015 - 20:11

Kto mówi haki? ... chcę kupić oryginalna wersję i pc stary typu biuro ... Widzę ciężko...

Jeśli bym ci powiedział, że fajnie mieć w domu Bmw i Mercedes Klasy nowej z prosto z salonu czyli pewnie zaraz idziesz kupić kupić??

Ps. Może to moja metafora, albo wiem czym jechać przez miasto... ponieważ czuję wygodę....

Co za łoś... :D


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#146 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 14 marca 2015 - 13:19

Wiem, że Snow Leopard ma być postawiony na czysto, czy jeśli nie będę jeszcze instalował żadnych programów to można zrobić update czy lepiej ściągnąć i zainstalować z pendrive?

Przepraszam za moje pytania ale wracam do "lepszego" świata, czekam na przesyłkę z używanym białasem, miałem kiedyś takiego zupełnie nowego, ale niestety sprzedałem.

 

Przerabiałem niedawno ten tema i lepiej jest od razu instalkę Yosemite przygotować aniżeli zaśmiecać system plikami Snow Leoparda i jego późniejszą aktualizacją. Od razu ściągasz albo tworzysz dysk pendrive z instalkę pod 10.10.2. Tymczasem je używam A1342 - ostatni biały macbook, wraz z Yosemie 10.10.2 i nie mogę powiedzieć że nie jestem pod wrażeniem szybkości działania - bo jestem :-) Dysk SSD :-)


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#147 Kamilone

Kamilone
  • 3 postów

Napisano 19 marca 2015 - 22:30

Witam,

 

Chciałbym zapytać czy ktoś instalował aktualizacje Yosemite na MacBookPro6,2 przy SSD Samsunga. Mam pewne obawy jeśli chodzi oTrim, nie do końca jestem pewnien czy niezablokuje Maca, czy mogli byście poradzić jak to poprawnie przeprowwadzic. Dodam tylko, że w tym momencie mój system to Snow Leopard i mam aktywny Trim.



#148 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 20 marca 2015 - 08:47

Witam,

 

Chciałbym zapytać czy ktoś instalował aktualizacje Yosemite na MacBookPro6,2 przy SSD Samsunga. Mam pewne obawy jeśli chodzi oTrim, nie do końca jestem pewnien czy niezablokuje Maca, czy mogli byście poradzić jak to poprawnie przeprowwadzic. Dodam tylko, że w tym momencie mój system to Snow Leopard i mam aktywny Trim.

 

Tak, dokładnie na takim MBP i Samsungu 830, instalowałem na czysto, Trim olałem, nie przerzucam codziennie gigabajtów danych żebym jakoś odczuł tą różnicę a nie chcę ryzykować problemów w razie np. resetu PRAM. Szczegóły tutaj: https://www.cindori....r-and-yosemite/. Mam jeszcze plan aby za jakiś czas zainstalować Trim Enabler, niech sobie popracuje i zrobi swoje a później go odinstalować :)



#149 Kamilone

Kamilone
  • 3 postów

Napisano 20 marca 2015 - 20:22

Ja dysku nie mam czystego i Trim włączony przy Leopardzie. Mam zrobić instalke po przez update?



#150 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 20 marca 2015 - 21:22

Ja dysku nie mam czystego i Trim włączony przy Leopardzie. Mam zrobić instalke po przez update?

 

Ja też nie miałem ale wyczyściłem ;) Możesz i przez update, wg mnie wtedy po prostu Trim zostanie wyłączony, tak przynajmniej zawsze było przy "małych" aktualizacjach systemu. Albo wykorzystaj to, że i tak instalujesz cały system i zrób to na wyczyszczonym dysku - trochę więcej zachodu ale powinien później lepiej działać. A przy okazji pozbędziesz się softu, z którego już nie korzystasz a pewnie leży i zużywa jakieś zasoby.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych