Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 z USA (tak, zapoznałem się z przypiętym wątkiem)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#51 theresaipod

theresaipod
  • 62 postów

Napisano 15 września 2014 - 02:57

ten temat jest bardzo sliski, mysle, ze nawet gdyby celnik przeswietlil bagaz i prosil o wytlumaczenie - nie ma problemu w tlumaczeniu "dla mnie".. warto go wczesniej wyjac a pudlo wyslac oddzielnie. Juventino, gdzie w NJ mozemy sie umowic w poniedzialek na zakup i nagranie jakiegos filmu:)

#52 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 września 2014 - 07:07

A to bardzo ciekawe, możesz rozwinąć skąd tę bzdurę wytrzasnąłeś?

Porównajmy:

Model GSM: LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)
Model CDMA: LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)

Patrzę, patrzę i nie widzę żeby któryś miał jakieś dodatkowe Amerykańskie LTE... tudzież brakowało europejskich częstotliwości...


Apple - iPhone 6 - View countries with supported LTE networks.

Najwyrazniej zmienili nazewnictwo, ale ten na Europe (A1524/86) ma swoje czestotliwosci a nie to co wypisales. Do tej pory ten europejski byl nazwany CDMA a amerykanski GSM. Wystarczylo chociazby pobrac raz w zyciu paczke IPSW i w nazwie bylo GSM (amerykanski model) lub CDMA (europejski).

#53 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2014 - 08:20

Ma dodatkowe pbandy TDD ale poza Rosją nie są nigdzie wykorzystywane, chyba Aero2 u nas ma jakieś tez TDD, ale jak aero2 działa to wiemy. Więc tutaj za bardzo nie ma się co przejmowac LTE

#54 wojcix29

wojcix29
  • 5 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 września 2014 - 22:22

Witam. Na allego zauważyłem aukcje, na iphone 6 z USA (sprzedawca przywozi sprzęt osobiście do polski). Na aukcji napisane jest, że iPhone'y zamówione w sklepie w NY i, że są bez blokady sim-lock. Cena o 400zł niższa niż aukcje z modelami EU więc atrakcyjnie. Chciałem kupić ale nie wiem jak to w końcu z tym simlockiem jest bo sprzedawca twierdzi, że nie ma a tutaj i innych forach podzielone zdania :(

#55 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 15 września 2014 - 22:34

Słaba okazja, bo w USA on kosztuje 800zł mniej. No nawet doliczając tax to powinno być 700zł :D

#56 wojcix29

wojcix29
  • 5 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 września 2014 - 22:40

Słaba okazja, bo w USA on kosztuje 800zł mniej. No nawet doliczając tax to powinno być 700zł :D


Rozumiem tylko nie mam nikogo, żeby przywiózł mi sprzęt z usa a taka cena na allegro to tyle samo ile funtów chce apple store uk w przeilczeniu na złotówki. Taniej na chwię obecną chyba ciężko coś znaleźć (mowa o rynku eu). Pozostaje właśnie kwestia simlocka bo LTE powinno śmigać :)

#57 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 15 września 2014 - 22:47

Jeśli ktoś kupi Ci w USA normalnie w AS bez kontraktu to locka nie będzie. Oczywiście najlepiej taki sprzęt odebrać osobiście i na miejscu sprawdzając swoją kartą. Niektórzy kombinują z umowami i wtedy lipa;)

#58 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 15 września 2014 - 23:01

I wtedy pojawia się temat : "kupiłem Iphone w USA bez SIM-locka i nie da się go aktywować". W każdym Apple Store w którym byłem pozwalają rozpakować telefon i sprawdzić swoją kartą SIM. Tylko w Polsce u "Reselerów" "towar dotknięty uważa się za sprzedany", ktoś nawet pisał, że nie pozwolili mu obejrzeć Apple Case przed zakupem "bo nie wolno otwierać pudełek". IV świat normalnie.

#59 wojcix29

wojcix29
  • 5 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 września 2014 - 23:29

Czyli rozumiem, że lepiej dopłacić i zamówić telefon z dystrybucji uk lub de bo taki z usa przez allegro to niepewny jest?

#60 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 15 września 2014 - 23:31

Z USA pewny jest jak masz pewnego dostawcę. Jeśli nie to tylko odbiór osobisty i test na miejscu.

#61 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 15 września 2014 - 23:37

Najlepiej, moim skromnym zdaniem, to kupić w Apple Store, było już trochę przekrętów z IPhone z UK, bilet z Wrocławia do Drezna można kupić już za 50 PLN i wtedy wiesz co kupujesz.

#62 theresaipod

theresaipod
  • 62 postów

Napisano 16 września 2014 - 01:37

mozna poprosic o rozpakowanie iphonea w apple store w usa i wlozenie europejskiej karty?!

#63 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 16 września 2014 - 02:44

Nie. Musisz najpierw kupić. Z tym że masz 14 dni na zwrot towaru.

#64 theresaipod

theresaipod
  • 62 postów

Napisano 16 września 2014 - 02:48

Cholera, zaskakujecie mnie. Jestem tu i zajmuje sie wlasnie takimi prawnymi aspektami pomiedzy konsumentami a sprzedawcami i pierwsze slysze o sprawdzeniu telefonu, oraz 14 dniowym zwrocie. Skad ta data? zgodze sie, ze zwrot jest mozliwy - ale nie jestem przekonany czy start z polska karta to nie jest za duza ingerencja...

#65 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 16 września 2014 - 03:08

Nie. Musisz najpierw kupić. Z tym że masz 14 dni na zwrot towaru.


...pierwsze slysze o sprawdzeniu telefonu, oraz 14 dniowym zwrocie. Skad ta data?
zgodze sie, ze zwrot jest mozliwy - ale nie jestem przekonany czy start z polska karta to nie jest za duza ingerencja...


Info pochodzi ze strony US Apple Store:
Apple Help - Returns and Refund - Apple Store (U.S.)
A ze zwrotem nie będzie żadnych problemów-robisz Restore softu i tel powraca do stanu fabrycznego.

#66 theresaipod

theresaipod
  • 62 postów

Napisano 16 września 2014 - 05:09

apple online store

#67 Wujek

Wujek
  • 56 postów

Napisano 16 września 2014 - 05:29

Dzisiaj przechodziłem obok apple store w US i wpadłem się zapytać o aspekty typu gwarancja, kiedy najlepiej się ustawić w kolejce. Pani z apple store powiedziała mi że na samym początku nie będzie wersji unlocked.

#68 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 16 września 2014 - 07:09

Ja kupowałem IP5 w Apple Store w Baton Rouge (LA). Zapłaciłem, otworzyłem pudełko wsadziłem kartę sieci "onesimcard", zadziałał i o.k. Z tym, że sprzedawca poinformował mnie, że jeśli nie zadziała to przyniesie innego.

#69 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 16 września 2014 - 07:16

Dzisiaj przechodziłem obok apple store w US i wpadłem się zapytać o aspekty typu gwarancja, kiedy najlepiej się ustawić w kolejce.
Pani z apple store powiedziała mi że na samym początku nie będzie wersji unlocked.


unlocked może nie ale Tmobile sim free a to jest to samo...
rok temu tez bylo pelno spekulacji na ten temat.
Sam kupilem tmobile sim free i jest bez simlocka oczywiscie.
Różnica polega na włożonej w środek karty tmobile na start...

#70 eblis

eblis
  • 23 postów

Napisano 16 września 2014 - 20:36

Hej, jestem obecnie w USA i dzwoniłam do Apple'a. Dwie osoby powiedziały mi, że telefon jest ODBLOKOWANY, ale należy się dowiedzieć, czy będzie działał w tej samej sieci u rodzimego operatora. Z informacji podanych na stronie w pierwszym poście wynika (makoweabc), że oba rodzaje, A1522 i A1524, będą działać w Polsce. EDIT: Właśnie rozmawiam z miłą panią z chatu Apple i oto nasza rozmowa: hi! Good Afternoon! Welcome to the Apple Online store! My name is Derinda. How are you today? hi, i'm good Great to hear! I wanted to ask you some questions about the new iPhone 6 Sure! Happy to help with that new iPhone today! I'm not from the US, but I'm currently visiting your country and I would be interested in purchasing the new iPhone 6. I'm confused by the contract-free t-mobile option. Will it be really unlocked so that I would be able to use it with the sim card provided by my carrier? I'm from Europe Yes! Those T-Mobile iPhones are actually non contracted, so they're not technically locked. You can then opt to use those on any GSM carrier that'll support your iPhone usage, here and both internationally! Oh that's really good news because I've found contradictory information online. So do I have to somehow activate the phone and put the t-moble simcard in it? Or how does it exactly work? Well the iPhone comes wiht the T-Mobile sim. You would only contact them if you're wanting to use their service. If not, then you'll insert the sim of the carrier you wish to use for activating. Ok. I've found information as well that the iphone comes in two variants - A1522 and A1524, but I don't seem to be able to find it on the apple website where I'm trying to buy the iphone. Does it make a difference which variant I choose? Well here in the US there's no option to choose the model you get. When you choose the non contracted that's the GSM model we offer. So then that'll require sim to activate, and works only on GSM carriers here and internationally. Wygląda na to, że będzie działać bez problemu. Pozdrawiam wszystkich!

#71 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 16 września 2014 - 20:51

W sumie to nic nie ryzykujesz. Kup, przetestuj, a jesli się okaże ze jednak jest SIMlock na US T-Mobile-to masz 14 dni na zwrot towaru do AS.

#72 eblis

eblis
  • 23 postów

Napisano 16 września 2014 - 21:30

Ze stanów wyjeżdżam na początku października i wracam dopiero po 3-4 miesiącach, więc może być ciężko oddać :) A czy ktoś orientuje się może jak wygląda sprzedaż iPhone'ów w sklepach stacjonarnych parę dni po premierze? Czy np. tydzień czy dwa później dalej będzie kociokwik albo brak telefonów w sprzedaży? Wiem, że to gdybanie, ale może ktoś wie, jak to wyglądało w poprzednich latach? Zatrzymałam się na iPhonie 4, więc nie za bardzo jestem w temacie. Nie zależy mi być jedną z pierwszych, którzy kupią go w dniu premiery. Chcę go dostać w ogóle do początku października, ale jak nie wyjdzie, to najwyżej poprzestanę na kupnie 5s.

#73 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 16 września 2014 - 23:34

Hej,

jestem obecnie w USA i dzwoniłam do Apple'a. Dwie osoby powiedziały mi, że telefon jest ODBLOKOWANY, ale należy się dowiedzieć, czy będzie działał w tej samej sieci u rodzimego operatora. Z informacji podanych na stronie w pierwszym poście wynika (makoweabc), że oba rodzaje, A1522 i A1524, będą działać w Polsce.

EDIT: Właśnie rozmawiam z miłą panią z chatu Apple i oto nasza rozmowa:

hi!

Good Afternoon! Welcome to the Apple Online store! My name is Derinda. How are you today?

hi, i'm good

Great to hear!

I wanted to ask you some questions about the new iPhone 6

Sure! Happy to help with that new iPhone today!

I'm not from the US, but I'm currently visiting your country and I would be interested in purchasing the new iPhone 6. I'm confused by the contract-free t-mobile option. Will it be really unlocked so that I would be able to use it with the sim card provided by my carrier?

I'm from Europe

Yes! Those T-Mobile iPhones are actually non contracted, so they're not technically locked. You can then opt to use those on any GSM carrier that'll support your iPhone usage, here and both internationally!

Oh that's really good news because I've found contradictory information online. So do I have to somehow activate the phone and put the t-moble simcard in it?

Or how does it exactly work?

Well the iPhone comes wiht the T-Mobile sim. You would only contact them if you're wanting to use their service. If not, then you'll insert the sim of the carrier you wish to use for activating.

Ok. I've found information as well that the iphone comes in two variants - A1522 and A1524, but I don't seem to be able to find it on the apple website where I'm trying to buy the iphone. Does it make a difference which variant I choose?

Well here in the US there's no option to choose the model you get. When you choose the non contracted that's the GSM model we offer. So then that'll require sim to activate, and works only on GSM carriers here and internationally.

Wygląda na to, że będzie działać bez problemu. Pozdrawiam wszystkich!



-A teraz dla rownowagi screen pic z mojej konwersacji z "Geniuszami" z Apple Store:
http://imgur.com/cgFK6aU
Tym razem zostawie to bez komentarza. Niech sobie kazdy sam wyciagnie odpowiednie wnioski.

#74 eblis

eblis
  • 23 postów

Napisano 17 września 2014 - 00:06

Robi się coraz śmieszniej. Moja druga rozmowa (przepraszam, jeśli moje posty są za długie, ale mam windowsa na macbooku i szczerze mówiąc, nie wiem jak się w nim robi screenshoty): Hi there, my name is Sandy How are you doing today? Hi! I'm fine, how are you? Doing great, thanks for asking. I have some questions about the new iphone 6 Okay! could you please explain the difference between an unlocked iphone and a contract-free iphone? I must admit I am confused and I can't find a clear answer to this question The iPhone 6 is not available unlocked at this time. Unlocked means it will come contract and sim free. The Contract free phone means just that, you don't have to sign a contract but it still comes with a sim card. ok I see, so can I opt not to use this card and instead, use my own sim card provided by a carrier different than T-Mobile? We can not guarantee that it will work, you would need to check with your carrier. so is it locked to t-mobile or not? It comes with a T-Mobile sim card but it is unlocked for international use. and how can I check if it would work with my carrier? Who is your carrier? it's a Polish carrier, because I move from the US and Poland and I would want to use the phone with a sim card of an American carrier in the USA and with a sim card of a Polish carrier in Poland You could use the sim card from Poland on a T-Mobile iPhone. That would be considered international. ooh I see so really any sim card of any carrier would work? it does not limit it in anyway? provided that the carrier works in the same GSM network Right, internationally it is not limited. Panie premierze, jak żyć?

#75 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 17 września 2014 - 00:29

To by sie zgadzalo z tym co pisalem nt temat 12.9.2014 w watku:
http://myapple.pl/wi...krajach-13.html


W przypadku iPhone 6 sprawa wygląda inaczej z tego co ustaliłem: tel ma SIMlocka na US T-Mobile i musi być aktywowany na terenie USA i dopiero wtedy może być używany w każdej sieci GSM ale tylko poza granicami USA:

-“The T-Mobile iPhone is contract-free and can be used with the GSM carrier of your choice internationally, but comes preconfigured for use with T-Mobile and needs to be activated with T-Mobile in the United States,” an Apple retail support representative wrote. “To use the iPhone with another carrier in the United States, you will want to contact T-Mobile for your available options or wait for the unlocked version of the iPhone to be released.”






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych