Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 z USA (tak, zapoznałem się z przypiętym wątkiem)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#26 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 23:39

To źle twierdzisz, wcześniej cytowałeś tekst teraz mówisz, że dzwoniłeś, wymyślasz i jak zwykle bzdury piszesz. Nic się nie zmieniło,
Amex rozumiem, że to jest to Twoje dzwonienie? Myślałem, że po przymusowych wakacjach zmądrzałeś, ale ostatnio znów się rozkręcasz z tego co widzę...


Po raz kolejny pokazujesz swoj brak profesjonalizmu-nie ma dla mnie zadnego znaczenia czy mi wierzysz czy nie. To nie jest kwestia wiary, to zwykle fakty. To co ja twierdze ma swoje realne podstawy. To co ty twierdzisz-jest to tylko twoje "widzi mi sie"
Zamiast tracic czas na glupie dyskusje trzeba ci bylo zadzwonic na podany przeze mnie nr tel. Przekonalbys sie ze to ja mam racje, a nie ty.

#27 mikepall

mikepall
  • 23 postów

Napisano 14 września 2014 - 00:18

Widzę, że zdania są podzielone. No nic, pozostaje mi tam zadzwonić i dowiedzieć się samemu - lub napisać maila gdyż boję się, że mój angielski nie jest na tyle dobry żeby porozmawiać przez telefon. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś ciekawe informacje na temat tego simlocka w 6 w wersji contract-free - czekam na posty.

#28 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2014 - 00:21

Po raz kolejny pokazujesz swoj brak profesjonalizmu-nie ma dla mnie zadnego znaczenia czy mi wierzysz czy nie. To nie jest kwestia wiary, to zwykle fakty. To co ja twierdze ma swoje realne podstawy. To co ty twierdzisz-jest to tylko twoje "widzi mi sie"
Zamiast tracic czas na glupie dyskusje trzeba ci bylo zadzwonic na podany przeze mnie nr tel. Przekonalbys sie ze to ja mam racje, a nie ty.


Jasne Ty racje, bo faktycznie to Ty jesteś wyrocznią a nie T-Mobile, które firmuje te telefony swoją marką. Nie za wysokie mniemanie masz o sobie? Wydaje mi się, że przy premierze 5s podobne bzdury serwowałeś na forum...

W przeciwieństwie do Ciebie ja przedstawiłem oficjalne stanowisko amerykańskiego T-Mobile w postaci wypowiedzi pracownika T-Force na oficjalnym form wsparcia sieci T-Mobile, do tego udowodniłem Ci kłamstwo a Ty klapki na oczach i dalej brniesz... fakty przeczą Twojemu słowu.

#29 juventinio

juventinio
  • 21 postów

Napisano 14 września 2014 - 00:30

mikepall, w poniedzialek jestem w USA i pierwsze co zrobie to zadzwonie do centrali Apple badz odwiedze, ktorys z lokalnych apple store. Jezeli wszystko bedzie ok, zamawiam 6, oczywisice dam znac :) “The T-Mobile iPhone is contract-free and can be used with the GSM carrier of your choice internationally, but comes preconfigured for use with T-Mobile and needs to be activated with T-Mobile in the United States,” an Apple retail support representative wrote. “To use the iPhone with another carrier in the United States, you will want to contact T-Mobile for your available options or wait for the unlocked version of the iPhone to be released.” Mysle, ze to tez wiele wyjasnia. Tak jak myslalem, ograniczenie z t-mobile dotyczy USA. Po prostu t-mobile chce miec pierwszenstwo a za granica mozna wlozyc dowolna karte.

#30 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 14 września 2014 - 00:40

@Oleyek. Hahaha! Ty mi udowodniles klamstwo? A niby jak? Nie, wyraziles tylko swoje domysly. A to nie to samo. Gdybym chcial to ja moge latwo udowodnic ze rzeczywiscie dzwonilem. Moglbym zamiescic screen pic mojego iPhone z zapisu tej rozmowy: kiedy sie odbyla i ile trwala. Ale mi nie zalezy by ciebie przekonywac. Nie ma dla mnie zadnego znaczenia twoja opinia nt temat. A w/w materii bardziej miarodajna jest opinia pracownika Apple a nie stanowisko jakiegos pracownika amerykańskiego T-Mobile.

#31 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2014 - 00:49

@Oleyek.
Hahaha! Ty mi udowodniles klamstwo? A niby jak? Nie, wyraziles tylko swoje domysly.


Faktycznie, masz rację, zacytowałem Ciebie ale faktycznie, Ty wiesz lepiej, że konfabulowałeś. Cieszę się, że mamy w tym temacie jasność. Dziękuję za potwierdzenie.

A to nie to samo. Gdybym chcial to ja moge latwo udowodnic ze rzeczywiscie dzwonilem. Moglbym zamiescic screen pic mojego iPhone z zapisu tej rozmowy: kiedy sie odbyla i ile trwala. Ale mi nie zalezy by ciebie przekonywac. Nie ma dla mnie zadnego znaczenia twoja opinia nt temat.


Ale nie zrobiłeś tego w przeciwieństwie do mnie. To co mówisz w świetle tego co jest udowodnione nie ma najmniejszego znaczenia. Możesz twierdzić, ze masz nawet już w ręku iPhone 6 ale mówić to sobie możesz.

A w/w materii bardziej miarodajna jest opinia pracownika Apple a nie stanowisko jakiegos pracownika amerykańskiego T-Mobile.


No faktycznie, jeżeli uważasz, ze miarodajna jest opinia sprzedawcy a nie właściciela tych telefonów, bo to z wolumenu T-Mobile idzie, który jako jedyny decyduje czy będzie na nich simlock czy nie i tylko operator może zakładać i zdejmować simlocki to gratuluję znajomość rynku oraz jak to działa, ale brak wiedzy na wiele tematów już nie raz udowodniłeś, dlatego nieznajomość tego też mnie nie dziwi.

#32 theresaipod

theresaipod
  • 62 postów

Napisano 14 września 2014 - 02:05

Skąd tyle agresji wsrod userow forum? mam wrazenie, ze super moderator powinien sam na siebie nalozyc bana. Odpowiedz jest prosta. Obecnie jestem w USA, moj angielski pozwala mi sprawdzic wszystkie informacje, i zarowno APPLE jak i TMobile (infolinie i chat ((mam pscreen)) jednym glosem stwierdzaja SIM LOCK na TMobile USA. Glosow dlaczego jest wiele. Napewno mocna pozycje apple ugralo z operatorami, napedzajac sobie uzytkownikow, a operatorom - kontrakty. Mimo, że moglbym zamowic Ip6 i doladowac go za 100, nastepnie zgodnie z regulaminem zdjąc SimLock, wolę poczekać na wersję UNLOCKED, bez karty SIM. Chciałbym dodać, że jestem w posiadaniu wszystkich modeli IP, wszystkich z USA, do tej pory nie miałem żadnego problemu. Dużo może wyjaśnić się w piątek. Gdyby, któryś z userów przebywał w Nowym Jorku lub w New Jersey i chciałby przeprowadzić eksperyment (mam Polskie karty i Amerykańskie ze sobą) moglibyśmy nagrać film i zdobyć wielu fanów - zainteresowanych tym właśnie podmodelem telefonu:)

#33 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 14 września 2014 - 03:10

Skąd tyle agresji wsrod userow forum? mam wrazenie, ze super moderator powinien sam na siebie nalozyc bana.


Dobrze to ująłeś. Zgadzam się z Tobą w 100%.

#34 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 14 września 2014 - 07:50

Skąd tyle agresji wsrod userow forum? mam wrazenie, ze super moderator powinien sam na siebie nalozyc bana.


Bana za to że nie pozwala wprowadzać ludzi w błąd i ma swoje zdanie ? Dobry żart...
Zbanujmy każdego kto ma inne zdanie niż wy...

#35 juventinio

juventinio
  • 21 postów

Napisano 14 września 2014 - 08:39

Ban za to, ze nie pozwala Amexowi uprawiac bajkopisarstwa? Przeciez zacytowal nawet ten post o ktorym mowilem. @theresaipod Jestem od poniedzialku w New Jersey. Bede mial ze soba karte orange.

#36 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2014 - 09:06


Odpowiedz jest prosta. Obecnie jestem w USA, moj angielski pozwala mi sprawdzic wszystkie informacje, i zarowno APPLE jak i TMobile (infolinie i chat ((mam pscreen)) jednym glosem stwierdzaja SIM LOCK na TMobile USA.


Następny... Masz dowód, POKAŻ... Bo na razie jest to mój dowód w postaci oficjalnej wypowiedzi T-Mobile przeciwko Waszemy słowu. Zgadnij który dowód jest bardziej wiarygodny...

Glosow dlaczego jest wiele. Napewno mocna pozycje apple ugralo z operatorami, napedzajac sobie uzytkownikow, a operatorom - kontrakty.


świetnie, i według Ciebie w całych Stanach nie da się kupić telefonu bez simlocka... Juź to widzę... IPhone będą mogli kupić tylko ci, krorym się umowa skończyła... Absurd...

#37 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 14 września 2014 - 10:36

Dziewczyny nie kłóćcie się ;) A że się wtrącę w tą fascynującą kłótnię. Nawet jeśli pracownicy mówią, że jest lock na T-Mobile to wcale tak być nie musi. Nie od dziś wiadomo, że pracownicy AS'ów w dniu premiery i jakiś czas po niej, gdy dostępność telefonów jest mniejsza, wolą wciskać telefon z kontraktem, bo mają od tego prowizję. T-Mobile to co prawda nie kontakt, ale mimo wszystko może być z tego jakaś prowizja. Włożenie karty SIM T-Mobile to była po prostu forma reklamy, a nóż 1 na 10 osób zacznie sobie z niej korzystać na stałe. Nic więcej. Fakt jest jeden: do tej pory te iPhone'y ze starterem T-Mobile nigdy nie miały locka i wręcz bardziej opłacało się je kupować od sim-free, bo będąc w USA np 2-3tygodnie, kupując iPhone, dostawaliśmy za darmo kartę z jakimś tam stanem konta i można było sobie dzwonić bez kupowania startera ;) Po powrocie do Polski kartę wyrzucaliśmy i iPhone działał normalnie w każdej sieci.

#38 mikepall

mikepall
  • 23 postów

Napisano 14 września 2014 - 13:45

@juventinio @theresaipod - byłbym wdzięczny jakbyście byli w stanie sprawdzić, czy wersja contract-free t-mobile działa na Polskiej karcie Orange. Czekam na dalsze informacje, dzięki wielkie za pomoc :)

#39 mikepall

mikepall
  • 23 postów

Napisano 14 września 2014 - 16:03

Mam jeszcze jedno pytanko, nie orientujecie się może jak to jest z cłem? Planuję sprowadzić telefon przez znajomego, który mi właśnie przywiezie najprawdopodobniej iPhone 5S zakupionego w app storze - zastanawiam się, czy w takiej sytuacji zostanie narzucone jakieś cło na sprzęt - jeżeli tak, orientujecie się może ile procent?

#40 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 14 września 2014 - 16:42

W appstorze to może kupić Ci jakąś grę lub appkę na iOS.

#41 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2014 - 17:21

Mam jeszcze jedno pytanko, nie orientujecie się może jak to jest z cłem?


A orientujesz się, że na forum jest wyszukiwarka i nawet przyklejony wątek, gdzie do znudzenia o tym było?

#42 nash

nash
  • 2 postów

Napisano 14 września 2014 - 21:37

Tak na prawdę są rozbieżności w odpowiedziach pracowników obslugi klienta w apple USA. Jedni piszą, że simlock jest, inni, że simlocka nie ma.
Ja w każdym bądź razie będę się trzymał:
[url]http://forums.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=490296&d=1410496814[/url] i
[url=http://support.t-mobile.com/thread/77769]Contract Free T-mobile iPhone. Abroad usable? | T-Mobile Support[/url]

A tu jedna z moich rozmów na czacie apple:
[ATTACH=CONFIG]23153[/ATTACH]


Tutaj dodatkowo macie 15stronicowa debate naszych amerykanskich kolegow na temat contract-free iphone 6
[url]http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1773920&page=15[/url]
Na chwilę obecną zdania są podzielone

#43 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2014 - 21:46

Jak widać krowa która dużo krzyczy mało mleka daje, ale przecież jeden dzwonił a drugi, trudno powiedzieć co robił, ale na razie kolejne dowody potwierdzające moją tezę, ze wsparcia Apple, czyli wyroczni Amexa... który pewnie powie, że na czacie się pomylili i ważniejsza jest odpowiedź przez wyimaginowany telefon... Pracownicy Apple zawsze dziwne rzeczy mówią, w zeszłym roku przy 5S i 2 lata temu przy 5, były identyczne dyskusje. T-Mobile odpowiedź jest bardziej wiążąca, bo to operator zakłada i zdejmuje simlocki a nie Apple.

#44 nash

nash
  • 2 postów

Napisano 14 września 2014 - 22:02

Na chwilę obecną zdania są podzielone zarówno u pracowników apple jak i t-mobile. Jedyne co nam pozostaje w przypadku wystąpienia simlocka to prośba T-mobile o zdjęcie blokady z powodu wprowadzenia nas w błąd przez ich pracownika. Na 3 moje rozmowy z konsultantami apple dwóch twierdziło, że telefon będzie bez simlocka, natomiast jeden że iphone będzie locked z t-mobile.

#45 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 14 września 2014 - 22:15

Kuwa ludzie temat był na forum i dwa lata temu i rok temu, contract free w USA nie znaczy, że telefon nie ma SIM locka, z reguły ma. Poczekajcie na SIM-free. :)

#46 Johnay

Johnay
  • 99 postów

Napisano 14 września 2014 - 22:23

Co znaczy 'poczekajcie'? W przypadku poprzednich modeli wersja sim-free wychodziła po jakimś czasie?

#47 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2014 - 22:28

Kuwa ludzie temat był na forum i dwa lata temu i rok temu, contract free w USA nie znaczy, że telefon nie ma SIM locka, z reguły ma. Poczekajcie na SIM-free. :)


Nie znaczy też że ma simlocka, poczytaj jak sugerujesz wątki z zeszłego roku i sprzed dwóch lat, Przerabiamy tą dyskusję trzeci rok z rzędu...

#48 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 14 września 2014 - 22:32

Zgadza się, ale rok temu towarzystwo kupowało w USA IP5s "contract free" i byli strasznie zdziwieni, że nie działa z inną kartą SIM niż T-mobile USA (a przez polski Apple odblokować się nie da). Za dwa miesiące będzie SIM-free i ten na pewno będzie działał. Sorry moderatorze ale za długo mieszkałem w US. Tak krowie na rowie - kupujesz IP 6 w AppleStore w USA i mówią ci że jest contract free, to znaczy, że możesz używać karty T-mobile, Verizon itd. jako PayAsYoyGo ale jest SIM-lock na tą sieć i jak przywieziesz go do Polski Dreamlinerem to będzie działał na karcie T-mobile, Verizon USA ale nikt ci go w Polsce nie odblokuje. Czekać do oferty SIM-free, wtedu Apple zapewnia, że będzie działał z "any operator any country" Pozdrawiam

#49 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 września 2014 - 23:39

Pytam dlatego, że w tym wpisie jest napisane: "iPhone 6 będzie dostępny jako A1549 i A1586. Ten pierwszy jest przeznaczony dla USA i Kanady. Drugi dla Europy i Azji". Gdzie model A1586 z tego co widzę, na stronie Apple jest modelem CDMA (który de facto nie działa w Polsce - poprawcie mnie, jeśli się mylę). A1549 z tego co widzę na stronie producenta jest modelem GSM, ale na blogu jest napisane, że jest przeznaczony dla USA i Kanady - dlatego też pytam, czy będzie on działać w Polsce. Byłbym wdzięczny za wskazanie modelu który będzie bez problemów działać w Polsce (nie korzystam z LTE).


Jak zwykle zaden ekspert forumowy kupujacy cos co po prostu dziala i nie zaglebiajacy sie w cyferki zawiodl i przez 5 stron nie potrafil odpisac na tak proste pytanie.
Model GSM i CDMA roznia sie tym, ze GSM obsluguje LTE amerykanskie a CDMA reszte swiata. Model CDMA ma w sobie tez modem GSM, wiec to nie oznacza, ze bedzie dzialal tylko w sieci CDMA. Innymi slowy, kupuj model CDMA. Oczywiscie bez locka, co o dziwo zostalo juz wspomniane.

#50 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2014 - 00:14

Zgadza się, ale rok temu towarzystwo kupowało w USA IP5s "contract free" i byli strasznie zdziwieni, że nie działa z inną kartą SIM niż T-mobile USA (a przez polski Apple odblokować się nie da). Za dwa miesiące będzie SIM-free i ten na pewno będzie działał.

Sorry moderatorze ale za długo mieszkałem w US.

Tak krowie na rowie - kupujesz IP 6 w AppleStore w USA i mówią ci że jest contract free, to znaczy, że możesz używać karty T-mobile, Verizon itd. jako PayAsYoyGo ale jest SIM-lock na tą sieć i jak przywieziesz go do Polski Dreamlinerem to będzie działał na karcie T-mobile, Verizon USA ale nikt ci go w Polsce nie odblokuje.
Czekać do oferty SIM-free, wtedu Apple zapewnia, że będzie działał z "any operator any country"

Pozdrawiam


Mieszkanie, nie oznacza, ze się ma pojęcie, sim-free nie oznacza odblokowanego telefonu! Oznacza jedynie, że w zestawie nie znajduje się ŻADANA karta SIM! 5S contact-free od pierwszego dna były bez simlocka. Później dodano opcję sim-free, która różniła się brakiem karty sim. Jak mieszkałeś w stanach to chyba wiesz, że oni na to nie mówią simlock, bo dla nich simlock to kod pin do karty, używa się stwierdzeń locked/unlocked. Wybacz, ale nie mieszkając w USA miałem iPhone 5s pochodzącego z pierwszego dnia sprzedaży, kupionego jako contract-free i ciekawe, ale zaktywował się z kartą Orange 3 dni później bez problemu. Cuda i czary jakieś.

Chyba faktycznie za długo tam mieszkałeś, jeżeli twierdzisz, że wiesz lepiej niż przytoczone rozmowy z AppleStore i T-Mobile... Na prawdę odkop sobie wątki u nas i na zagranicznych forach jak nie wierzysz... A przypadki o których piszesz, to w większości ludzie, którzy dokonali zakupu w salonie T-Mobile a nie AppleStore. U nas w Orange jak pójdziesz kupić iPhone (czy jakikolwiek inny telefon) za pełną kwotę też będziesz miał simlocka, więc to akurat nic dziwnego...

- - - Połączono posty - - -

Model GSM i CDMA roznia sie tym, ze GSM obsluguje LTE amerykanskie a CDMA reszte swiata.


A to bardzo ciekawe, możesz rozwinąć skąd tę bzdurę wytrzasnąłeś?

Porównajmy:

Model GSM: LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)
Model CDMA: LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)

Patrzę, patrzę i nie widzę żeby któryś miał jakieś dodatkowe Amerykańskie LTE... tudzież brakowało europejskich częstotliwości...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych