Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6 z USA (tak, zapoznałem się z przypiętym wątkiem)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikepall

mikepall
  • 23 postów

Napisano 13 września 2014 - 13:46

Witam,

Na wstępie chciałem powiedzieć, że zapoznałem się z przypiętym wątkiem lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (lub przeoczyłem).

Jestem na kupnie iPhone'a 6 w Amerykańskim apple store. Interesuje mnie opcja contract-free w t-mobile za 649 dolarów. Tutaj nasuwa się pytanie - czy nie będzie problemu, jeżeli aktywuję telefon na POLSKIEJ karcie t-mobile? Wiem, że w zestawie zostanie dołączona karta t-mobile ale nie wiem czy nie będzie to sprawiało problemów jeżeli aktywuję urządzenie na swojej.
Kolejne pytanie - pewnie dosyć powszechne, przeczytałem kilka publikacji i nie do końca rozumiem który model telefonu będzie działać w Europie (głównie w Polsce, jeżeli to jest jakaś różnica). Do wyboru mam modele:

* Model A1549 (GSM): UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

*Model A1522 (GSM): GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)

*Model A1586: CDMA EV-DO Rev. A and Rev. B (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)

*Model A1524: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz)
TD-SCDMA 1900 (F), 2000 (A)
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
FDD-LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)
TD-LTE (Bands 38, 39, 40, 41)

(modelu CDMA nie wklejałem - z tego co wyczytałem, nie działa on w Europie)

Sugerując się wpisem z bloga Czy iPhone 6 i 6 Plus kupiony w USA lub Kanadzie będzie działał w Polsce? | Makowe ABC - mam rozumieć, że każdy z wymienionych modeli będzie działać w Polsce? Pytam dlatego, że w tym wpisie jest napisane: "iPhone 6 będzie dostępny jako A1549 i A1586. Ten pierwszy jest przeznaczony dla USA i Kanady. Drugi dla Europy i Azji". Gdzie model A1586 z tego co widzę, na stronie Apple jest modelem CDMA (który de facto nie działa w Polsce - poprawcie mnie, jeśli się mylę). A1549 z tego co widzę na stronie producenta jest modelem GSM, ale na blogu jest napisane, że jest przeznaczony dla USA i Kanady - dlatego też pytam, czy będzie on działać w Polsce. Byłbym wdzięczny za wskazanie modelu który będzie bez problemów działać w Polsce (nie korzystam z LTE).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

#2 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 13:50

Nie sadzę że uda ci się go aktywować kartą z T-Mobile PL. Z tego co się dowiedziałem iPhone 6 ma SIMlock na US T-Mobile.

#3 mikepall

mikepall
  • 23 postów

Napisano 13 września 2014 - 14:03

Rozumiem, właśnie rozważam kupno nowego telefonu i myślę nad 5S (wersja bez kontraktu i simlocka) i właśnie nad 6 w tej ofercie. A nie orientujesz się, jak wyglądałaby sytuacja gdybym aktywował telefon kartą t-mobile którą otrzymam w zestawie a następnie zmienił na swoją? Czy sim-lock dalej obowiązuje na kartę T-Mobile PL i mogę używać telefonu tylko na karcie z US?

#4 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 14:11

Ktoś tu pisał wczoraj nt. temat:

Zarowno apple jak i tmobile reprezentanci (2x3) potwierdzaja. Telefon jest zablokowany na TMobile USA, mozna go odblokowac po spelnieniu kilku warunkow. Telefon musi byc uzyty. Doladowany na minimum 100 dollarow, jego imei nie moze byc zablokowany i co do konca nie jest dla mnie jasne...Nie wazny jest okres. Wychodzi wiec min. 100 dollarow wiecej. Lepiej poczekac.. Chyba ze ktos kupil i w piatek przetestuje na 2 roznych kartach, np att usa i orange polska.



#5 mikepall

mikepall
  • 23 postów

Napisano 13 września 2014 - 14:15

Ja także znalazłem wątek na ten temat, ale niestety ktoś napisał:

Bzdura, siostra przebywająca w USA dzwoniła na infolinię i powiedzieli, że jest odblokowany i tak samo jak w przypadku 5s'a jest to poprostu reklama dla T-mobile.

Mam pytanie: Czy kupując w amerykańskim AOS mogę płacić Polską kartą kredytową Visa? Czy honorowane są jedynie amerykańskie?


No nic, zbyt duże ryzyko zakupu, chyba zostanę przy zakupie 5S.
Rozumiem, że Model A1533 (GSM)*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz);
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25) będzie działać bez problemu na karcie Orange PL?

#6 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 14:25

Jeśli kupisz tel SIM Free to nie będzie problemu.

#7 mikepall

mikepall
  • 23 postów

Napisano 13 września 2014 - 15:06

Rozumiem. No nic, dzięki za pomoc - pozostaje mi zakup 5S.

#8 juventinio

juventinio
  • 21 postów

Napisano 13 września 2014 - 20:47

Pojawia sie coraz wiecej sprzecznych informacji. Jak to w koncu jest? Przeczytalem caly watek przypiety i dalej nie rozumiem. Przeciez wyraznie mowa, ze Iphone 5s z T-mobile (oczywiscie contract free) rozni sie tylko tym, ze ma wlozona karte sim t-mobile. Taka sama infrmacje znalazlem tez na forum t-mobile USA. Kupisz w t-mobile store = simlock Kupisz w apple store = unlocked z karta t-mobile w srodku. Czy dobrze rozumiem?

#9 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 20:57

Odnośnie iP 5S jest tak jak mówisz. Ale jeśli chodzi o iPhone 6 w wersji Contract Free z T-Mobile, jest to niestety tel z założonym SIMlokiem na tą sieć.

#10 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2014 - 20:58

Podasz źródło?

#11 juventinio

juventinio
  • 21 postów

Napisano 13 września 2014 - 21:07

na community apple sa skany rozmow z apple chat gdzie wyraznie odpowiedz brzmi, "telefon jest bez simlocka tylko ma karte t-mobile". Przezciez to bylby absurd placic pelna cene za telefon i miec go locked.

#12 alextok1

alextok1
  • 27 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 września 2014 - 21:13

wydaje mi sie ze telefon jest odblokowany

#13 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 21:19

Podasz źródło?


US Apple Store. By nie być gołosłownym-nr tel pod który dzwoniłem: 1(800)06927753.
Skoro masz wątpliwości, to możesz sam zadzwonić i się zapytać. Zakładam że j.ang znasz, to sobie poradzisz.

#14 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 13 września 2014 - 21:31

Myślę, że Contract-free, a sim-free to są 2 różne sprawy. I raczej może być simlock na t-mobile. Sim-free to wiadomo bez simlocka. Natomiast Contract-free to moim zdaniem znaczy, że nie trzeba się wiązać 2 letnią umową tak jak jest to z Att, verizon lub sprint - ale nadal jest simlock na t-mobile. Ale to już pewnie trzeba w praktyce sprawdzić.

P.S.
Jeszcze coś takiego znalazłem- ale na ile te odpowiedzi są zgodne z prawdą to nie wiem:
http://store.apple.c...CYHTY9U249UPPY9

#15 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 21:34

..Przezciez to bylby absurd placic pelna cene za telefon i miec go locked.


Widać po twoim sposobie myślenia że jesteś nowy w temacie Apple iPhone. Mnie to absolutnie nie dziwi, gdyż tak już było w przeszłości: kupowałeś tel za pełną cenę z...SIMlockiem. Ja dobrze pamietam czasy DevTeamu, tobie to pewnie nic nie mówi. Zapamiętaj jedno: chcesz zrozumieć Apple to zapomnij o logice. W końcu ich motto to "Think different".

#16 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 13 września 2014 - 21:48

Myślę, że Contract-free, a sim-free to są 2 różne sprawy. I raczej może być simlock na t-mobile. Sim-free to wiadomo bez simlocka. Natomiast Contract-free to moim zdaniem znaczy, że nie trzeba się wiązać 2 letnią umową tak jak jest to z Att, verizon lub sprint - ale nadal jest simlock na t-mobile. Ale to już pewnie trzeba w praktyce sprawdzić.


Czyli możesz wziąść umowę np w att z simlockiem na t-mobile ? Coś tu nie gra :P

#17 juventinio

juventinio
  • 21 postów

Napisano 13 września 2014 - 21:50

Dołączył Dec 2008 Pierwszego iphone'a przywiozl mi z USA kuzyn w 2008 roku. No ale co ja tam moge wiedziec. Wracajac do tematu. Dopiero co pisales, ze "ktos gdzies napisal", teraz mamy "dzwonilem do apple store", jutro okaze sie, ze masz tate w centrali? Troche to wyglada na bajkopisarstwo.

#18 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 21:54

...Wracajac do tematu. Dopiero co pisales, ze "ktos gdzies napisal", teraz mamy "dzwonilem do apple store", jutro okaze sie, ze masz tate w centrali? Troche to wyglada na bajkopisarstwo.


By nie być gołosłownym-nr tel pod który dzwoniłem: 1(800)06927753.
Skoro masz wątpliwości, to możesz sam zadzwonić i się zapytać. Zakładam że j.ang znasz, to sobie poradzisz.

#19 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 13 września 2014 - 21:58

Czyli możesz wziąść umowę np w att z simlockiem na t-mobile ? Coś tu nie gra :P


A gdzie ja coś takiego napisałem???? Chyba nie zrozumiałeś, albo źle się wyraziłem. Wybierając telefon z simlockiem na Att, verizon lub sprint - telefon masz dużo taniej ale jesteś uwiązany umową na 2 lata. Wybierając tmobile płacisz drożej, ale nie musisz się wiązać długą umową - tylko płacisz co miesiąc. A jeśli jest prawdą co ludzi piszą, że po 45 dniach możesz poprosić o zdjęcie simlocka t-mobile to chyba ma sens.

#20 juventinio

juventinio
  • 21 postów

Napisano 13 września 2014 - 22:02

na forum t-mobile odpowiedz jest prosta: to dotyczy telefonow kupionych w t-mobile store a nie apple store. no i mowa jest o 40 dniach

#21 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 22:12

na forum t-mobile odpowiedz jest prosta:

to dotyczy telefonow kupionych w t-mobile store a nie apple store.
no i mowa jest o 40 dniach


Jak dla mnie to bardziej wiarygodnym źródłem w/w temacie jest pracownik Apple Store z którym rozmawiałem niż user T-Mobile forum.

#22 juventinio

juventinio
  • 21 postów

Napisano 13 września 2014 - 22:27

na community apple sa wrzucone screeny z chatu apple i to jest dla mnie bardziej wiarygodne zrodlo niz Ty, szczegolnie, ze codziennie zmieniasz zdanie.

#23 pavi7600

pavi7600

  • 1 199 postów

Napisano 13 września 2014 - 22:31

Myślę, że i tak trzeba poczekać do 19 września i wtedy się wszystko wyjaśni. Bo na ten moment to tylko gdybać można, a 100% pewności nikt nie ma i nikt nikogo do swojej racji nie przekona.

#24 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 13 września 2014 - 22:42

na community apple sa wrzucone screeny z chatu apple i to jest dla mnie bardziej wiarygodne zrodlo niz Ty, szczegolnie, ze codziennie zmieniasz zdanie.


Ja codziennie zmieniam zdanie? Nonsens! Od samego początku twierdzilem ze iPhone 6 z T-Mobile ma SIMlocka.
To jedno. Drugie: dlaczego zamiast tracić czas na zbędną dyskusje, sam nie zadzwonisz i nie zapytasz? W czym problem? Podalem nr tel na który dzwonilem.

#25 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2014 - 23:03

Ja codziennie zmieniam zdanie? Nonsens! Od samego początku twierdzilem ze iPhone 6 z T-Mobile ma SIMlocka.
To jedno. Drugie: dlaczego zamiast tracić czas na zbędną dyskusje, sam nie zadzwonisz i nie zapytasz? W czym problem? Podalem nr tel na który dzwonilem.


To źle twierdzisz, wcześniej cytowałeś tekst teraz mówisz, że dzwoniłeś, wymyślasz i jak zwykle bzdury piszesz. Nic się nie zmieniło, nadal w AppleStore telefon contractfree z T-Mobile jest bez simlocka, i tak, nie wierzę Tobie, bo często piszesz bzdury. Bardziej wiarygodny jest dla mnie pracownik T-Mobile, niż twoje wyimaginowane rozmowy a Apple, gdzie swoją drogą też często sami nie wiedzą co mówią.

Contract Free T-mobile iPhone. Abroad usable? | T-Mobile Support


Amex rozumiem, że to jest to Twoje dzwonienie? Myślałem, że po przymusowych wakacjach zmądrzałeś, ale ostatnio znów się rozkręcasz z tego co widzę...

Ktoś tu pisał wczoraj nt. temat:

Zarowno apple jak i tmobile reprezentanci (2x3) potwierdzaja. Telefon jest zablokowany na TMobile USA, mozna go odblokowac po spelnieniu kilku warunkow. Telefon musi byc uzyty. Doladowany na minimum 100 dollarow, jego imei nie moze byc zablokowany i co do konca nie jest dla mnie jasne...Nie wazny jest okres. Wychodzi wiec min. 100 dollarow wiecej. Lepiej poczekac.. Chyba ze ktos kupil i w piatek przetestuje na 2 roznych kartach, np att usa i orange polska.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych