Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 15'' Late 2013 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
475 odpowiedzi w tym temacie

#51 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2013 - 15:05

Nie bezpośrednio, ale pośrednio jest to pewne. Głównym ficzerem Maca Pro jest obróbka wideo 4K na 3 ekranach, bez odpowiedniego ekranu nie ma to sensu. Skoro Mac Pro ma tylko jedno HDMI to musi powstać ekran pod TB2 ;) Ponadto mówiąc o tym pokazali swoje 3 ekrany co też implikuje że taki ekran wyjdzie razem z Mackiem Pro. rMBP został pod taką opcję przygotowany, ale na razie pewnie soft nie jest do tego jeszcze dostosowany. Wyjdzie wówczas update OSX, FCPX i Aperature dostosowane do takiego ekranu.

#52 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 listopada 2013 - 06:30

Jak składałem zamówienie (31/10) czas oczekiwania był bardzo długi (15-19 dni) to w praktyce TNT pokazuje dostawę 13/11, ale paczka jest już w Warszawie i może uda się ją dzisiaj odebrać :) Już bym po nią jechał, żeby mieć na weekend, ale jeszcze musi przejść odprawę celną :(

#53 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 listopada 2013 - 11:11

Odebrałem :)

Zaskoczył mnie wynik prędkości dysku:
Dołączona grafika

#54 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2013 - 13:02

kostek_ja jak u Ciebie wygląda matryca, zauważyłeś jakieś żółte przebarwienia. U mnie góra ekranu była ok natomiast od połowy w dół ekran przechodził w żółty odcień. Oddałem z powrotem rMBP i nie wiem czy zamawiać kolejną jednostkę czy poczekać na inną partię produkcji.

#55 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 listopada 2013 - 14:28

Jeszcze dokładnej inspekcji ekranu nie robiłem, ale na razie nie mam uwag. Tzn. faktycznie fiksowała 750M, ale po update EFI wszystko działa tak jak powinno. Mam też trochę uwag do OSX 10.9, ale to niezależnie od komputera. Do tego brakuje mi pełnowymiarowej klawiatury z większymi strzałkami, delete i polem numerycznym. PS. Sprawność baterii mam ponad 102%, dobry ekran i zadziwiająco szybki dysk. Obym nie zapeszył :)

#56 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 08 listopada 2013 - 18:21

PS.
Sprawność baterii mam ponad 102%, dobry ekran i zadziwiająco szybki dysk. Obym nie zapeszył :)


Bo to świetny komputer, ja już po kilku dniach nadal jestem bardzo zadowolony :)

#57 iMichu

iMichu
  • 6 postów

Napisano 09 listopada 2013 - 12:10

Witam Wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam bardzo serdecznie. Wczoraj otrzymałem rMBP 15' (ME294), a dokładnie odebrałem go z ispot. Jest to mój pierwszy komputer z jabłuszkiem, choć od samego początku używam iphona oraz ipada. Tak na szybko mogę napisać, iż pomimo 40 lat na karku i wielu rzeczy, które w życiu widziałem :), to sprzęt naprawdę, mówiąc kolokwialnie, powala na nogi. Niezdecydowanych zachęcam, choć pieniądze niestety nie są małe. Swoim Klientom zawsze powtarzam, iż jakość musi mieć swoją cenę, a w tym przypadku jest tak na pewno. To czym byłem zaskoczony na samym początku to klawiatur, wg mnie pracuje perfekcyjnie, choć nie wszyscy pewnie ją polubią. Wieczorem postaram się napisać coś więcej!

#58 ryssiek

ryssiek
  • 146 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 13 listopada 2013 - 08:47

Ja mam 15" z 750m. Przesiadka z Mid-2010 (8gb ram). Ekran LG (LP154WT1-SJE1) brak przebarwien i innych problemow Musze przyznac ze oplacalo sie, SSD robi ogromna roznice, ekran super. Mam nadzieje ze sprzet posluzy z 3-4latka.

#59 _Artek_

_Artek_
  • 1 010 postów

Napisano 13 listopada 2013 - 09:07

Witam Niedługo a dokładniej w poniedziałek stanę się posiadaczem nowego MacBooka pro (podstawowy model z dedykowaną kartą graficzną 750m) będzie to mój pierwszy komputer z Mac OS X i tak naprawdę nie wiem czy się cieszyć czy płakać:D ale to się okaże po 2-4 tygodniach użytkowania:D natomiast teraz mam parę pytań które zapewne są banalne dla większości osób korzystających już z OSX-a od dawna dlatego też zdecydowałem się nie zakładać nowego wątku tylko zapytać tutaj. Planuje podzielić dysk na 4 partycje 1 mac osx 2 pliki i dokumenty 3 windows 8. 1 64 bit 4 ( gry na windows) bo z powodu dość wysokiej ceny muszę niestety odłożyć zakup ps4 na później Gry jakie chciałbym odpalić pod windą to wiedźmin 3(o ile nie wyjdzie pod os x ) fifa 14 i gta 5 jeżeli w ogóle ruszą na tym macu :D i teraz pytanie jakiej wielkości partycje utworzyć na osx-a? i czy warto w ogóle dzielić dysk na partycje jeżeli chodzi o osx? (na windzie zawsze tak robiłem bo jak wymagał formatu to nie traciłem wszystkich danych a jedyne co musiałem zrobić to od zera zainstalować programy nie wiem jak to wygląda w osx bo to będzie mój pierwszy mac). Czytałem też że dyski ssd aby utrzymać swoją wydajność potrzebują od 10 do 20% wolnego miejsca nigdzie jednak nie znalazłem informacji czy w przypadku podziału na partycje owe 10 czy 20% wolnego miejsca odnosi się do całego dysku ssd, do partycji systemowych czy może do wszystkich (w moim przypadku 4) partycji? I ostatnie pytanko czy po podłączeniu do MacBooka zewnętrznego dysku (np usb 3.0) będę w stanie na nim zainstalować aplikacje z Mac AppStore? wiem że to trochę off top ale nie chciałem zakładać nowego tematu Z góry dzięki za odpowiedź

#60 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 listopada 2013 - 19:24

Artek, na twoje pytanie, odnośnie partycji, dosyć ciężko odpowiedzieć, gdyż wszystko zależy od osobistych preferencji. Ja osobiście wolę jedną partycję. Zastanowiłbym się jednak czy dopóki nie kupisz PS4 nie lepiej gry odpalać na PC niż na MBP? Pod tym kątem PC będzie prawdopodobnie wydajniejsze, a na pewno gra będzie bardziej komfortowa z dużą klawiaturą i myszką. Jeżeli programy na Windows są ci niezbędne, ale nie wymagają one dużej mocy obliczeniowej to ja bym na twoim miejscu odpalił Win na Maszynie Wirtualnej np. poprzez Parallels. Tak możesz ściągać Apki z Mac App store i przenosić je na dysk podpięty pod USB3. Domyślnie chyba nie da się ustawić aby programy z App Store były pobierane na inny dysk niż startowy. Jestem w trakcie pisania dłużej recenzji na temat rMBP, ale jakby ktoś się teraz wahał nad zakupem i chciałby abym coś przetestował to niech da znać. W skrócie jestem z komputera bardzo zadowolony, mój egzemplarz nie ma żadnych wad fabrycznych. Nie mniej jednak ma kilka niedociągnięć (głównie software'owych), ale przy moim użytku do ideału mu bardzo blisko i zostanę z nim na dłużej :)

#61 _Artek_

_Artek_
  • 1 010 postów

Napisano 14 listopada 2013 - 08:30

Ja wiem że MBP nie jest do grania ale o ile fifa 14 jeszcze u mnie chodzi o tyle już na wieśka 3 czy gta 5 na intel core 2 quad 4gb ramu i nvidii 550 TI nie mam co liczyć dlatego tymczasowo chciałem postawić winde na macu na pół roku a potem w ogóle z niej zrezygnować mam dosyć wirusów trojanów adware spyware i tego typu śmieci które czasem ściągają się już nawet z uczciwych stron czy plików które teoretycznie działają a w praktyce mają w sobie jakiś syf potrzebuje kompa do pracy a nie do zabawy w rejestrze i formatowania dysku co rok stąd mój wybór był jasny najlepszym antywirusem będzie OSX :D bo nawet jeżeli jakiś syf w exe się ściągnie to i tak się nie odpali :D Co do programów z app store nie chodziło mi o samo ściąganie a zainstalowanie i odpalenie apki bezpośrednio z dysku zewnętrznego

#62 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 listopada 2013 - 09:05

To w tym wypadku MBP faktycznie będzie lepszy niż PC. Chwilowo ma to sens. W OSX ogólnie nie ma czegoś takiego jak instalacja. Program to w sumie jeden plik ;)

#63 _Artek_

_Artek_
  • 1 010 postów

Napisano 14 listopada 2013 - 11:09

no ma sens z tym że niestety nie będę miał 1 TB ssd tylko 512 gb a tak naprawdę 499 i teraz nie wiem jak to podzielić no bo przyjmując po 40 gb na gierkę to wiesiek + gta to 80 GB następne 80 Gb sam windows 8.1 64 Bit zostawiając trochę miejsca żeby ssd nie zamulić to będzie jakieś 200GB nie? no i wtedy zostaje 280 gb z groszami na osx programy i dokumenty.....swoją drogą mam nadzieje ze wiedźmin wyjdzie pod osx natywnie tak jak 1 i 2 część pytanie tylko czy macbook pro late 2013 go pociągnie cóż pożyjemy zobaczymy.....

#64 ChudyEdd

ChudyEdd
  • 11 postów

Napisano 14 listopada 2013 - 20:25

Hej, właśnie odebrałem mojego MBPr i mam szczerze mówiąc mieszane uczucia. Głównie moje uwagi tyczą się ekranu, który od połowy w dół ma żółty zafarb, Daku3 czym testowałeś ekran? Przesłałeś do Apple po prostu fotki z opisem, że ekran ma żółty odcień i zaproponowali Ci wymianę, albo zwrot pieniędzy? Szczerze mówiąc jestem wkurzony bo 2 tygodnie czekałem, i jak przyszedł to jest żółty… Takie coś w sprzęcie, który kosztuje 12 tysięcy nie powinno mieć miejsca. Nie rozumiem, jak można tego nie zauważyć podczas kontroli jakości od razu widać, że z ekranem coś jest nie tak! Co proponujecie zrobić? Sprawdziłem jaki mam ekran, no i wyszło że LG, jutro podejdę do sklepu i zobaczymy co powiedzą w norweskim Apple.

#65 OhNo

OhNo
  • 33 postów

Napisano 14 listopada 2013 - 23:28

Widać że problem jest poważny. Sporo ludzi na forum macrumors narzeka na żółty ekran. Są przypadki że wymieniają po 3 razy zanim trafią dobry egzemplarz. W głowie mi się nie mieści jak takie rzeczy mogą się dziać w sprzęcie za taką cenę...

#66 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 listopada 2013 - 06:34

To się cieszę że miałem farta i od razu dostałem dobry ekran :) Ja bym wymieniał. Zgłoś, poproś o wymianę, ale żebyś cały czas miał sprzęt, aż ci nowy nie przyjdzie. Nie mają z tym problemu.

#67 ChudyEdd

ChudyEdd
  • 11 postów

Napisano 15 listopada 2013 - 10:44

Kostek, a Ty jaki masz ekran LG czy samsung?

#68 rotorek

rotorek
  • 3 postów

Napisano 15 listopada 2013 - 12:03

Ja niedawno nabyłem rMBP 15", 16GB, 512GB SSD, GF750 i narzekać nie mogę. Ekran Samsunga, obraz bez jakichkolwiek defektów. Wydajność jest doprawdy świetna; Dysk w porównaniu do SSD jakie miałem w moim late 2010 MBP (Corsair M5) działa zauważalnie szybciej Grafikę przetestowałem odpalając BF4 i mam ładne 40fps i działa płynnie w fullhd.

#69 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 listopada 2013 - 13:37

Mam LG

#70 skowrop

skowrop
  • 62 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 14:03

Mam pytanie o temperatury, szczególnie na rancie nad klawiszami F1 F2, czy mocno sie grzeje, tak jak w poprzedniej wersji? Przymierzam sie do wersji z GF750

#71 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 listopada 2013 - 14:32

skowrop, przy dużym obciążeniu mocno się grzeje. Nie pamiętam czy akurat przy F1 i F2, ale górna część klawiatury jest gorąca, nawet do 47 stopni. Trzeba jednak zauważyć, że o ile nie trzymamy palców na górnych klawiszach, to jest to niemalże niezauważalne, gdyż nie odczujemy ciepła przy krótkim kliknięciu klawisza. Reszta górnej części jest dużo chłodniejsza. Rogi na których trzymamy nadgarstki mają 29-31 stopni i w moim odczuciu są akurat. Podobnie sprawa wygląda na spodniej części komputera. Tutaj maksimum to 41 stopni, ale tylko w środkowej części bliżej ekranu. Zewnętrzne części mają w niektórych miejscach 30 stopni. W praktycy jak siedzimy to nie jest to odczuwalne, chyba że akurat mamy oparte o coś nogi i skrzyżowane w kostkach. Wówczas dotykamy do gorącej części i nie jest to do końca komfortowe.

#72 ChudyEdd

ChudyEdd
  • 11 postów

Napisano 16 listopada 2013 - 18:59

Byłem dzisiaj w norweskim Eplehuset ;) powiedzieli, że z wymianą nie będzie żadnego problemu, gościu z którym rozmawiałem powiedział, że za bardzo tego nie widzi, ale dodał że jest słaby w kolorach ;) nie oddałem im go dzisiaj bo jeszcze chcę z nim trochę pobyć, a przez weekend i tak go nie wyślą, niestety nie dostanę zamiennika bo mam dosyć nietypową wersję (inna klawiatura, i mocniejszy procesor) i muszą wymienić ekran w moim. Tak więc od poniedziałku tydzień bez Retiny, szczerze mówiąc nie myślałem, że tak szybko go polubię i się przyzwyczaję, otworzyłem na chwilę mojego Acera, którego używałem dotychczas i wszędzie widzę piksele :D Jedna rzecz mnie zmartwiła, że ich model wystawowy miał dokładnie takie same zażółcenia w tych samych miejscach. Żebym tylko nie musiał wymieniać kilka razy :/

#73 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2013 - 19:31

ChudyEdd
Przerobiłem już naprawdę kilka 6-7 egzemplarzy 13 i 15 calowych retin i niestety każdy według mnie miał zażółcenia, jeden większe drugi jeszcze większe;)
W tej chwili posiadam early 15 " 2013 od kolegi z forum:D i jak na razie jest to najlepszy ekran, choć nie do końca bez wad. Porównałem z
7-letnim HP i retina zwyciężyła tylko pod względem ostrości oczywiście, reszta jak równomierność podświetlenia, jednolitość tła itp była na korzyść HP:sad:
Mam nadzieję, że nie będziesz musiał wymieniać kilka razy, chociaż mam nieodparte wrażenie że ten model tak ma tyle że raz w mniejszym, a raz w większym stopniu.

#74 iMichu

iMichu
  • 6 postów

Napisano 17 listopada 2013 - 22:54

Koledzy, ja sprawdziłem swoją retinę i mam ekran LG. Wydaje mi się, iż nie jest zażółcona, czy stosujecie jakiś program, żeby to dobrze ocenić? Jeśli chodzi o grzanie nad klawiszami funkcyjnymi to faktycznie po dłuższej pracy ta cześć komputera jest gorąca.

#75 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2013 - 23:21

Jeżeli nic nie widzisz to nie szukaj na siłę. Masz czysty jednolity ekran to tylko się cieszyć. Nie mówimy tu o zażółceniach takich, że żeby je znaleźć to trzeba by wpatrywać się w matrycę jak przy szukaniu pixeli;) Po prostu pierwszy rzut oka i widać, że góra jest jaśniejsza a dół o zabarwieniu żółtawym. Otwórz np. dwa okna findera, jedno ustaw na górze drugie na dole, przyciemnij monitor i w półmroku spójrz. Jak nic ci nie będzie przeszkadzało to sobie daruj. [ATTACH=CONFIG]18412[/ATTACH]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych