Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowanie instalki Mavericks na pendrive/dysku USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#51 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 01 listopada 2013 - 14:58

Po tym jak odpalam dysk z Mavericksem i przechodzę do instalacji systemu, to pojawia mi się logo Liona. Po zalogowaniu do App Store wyświetla się informacja "Pobieram dodatkowe składniki". Czy to własnie na tym etapie dopiero pobiera się instalka Mavericksa? Niestety trwa to dość długo, gdyż pasek postępu nie ma żadnego progresu od przeszło 30 minut, dołączam zdjęcie ekranu... Czy to jest normalne?

[ATTACH=CONFIG]17974[/ATTACH]



Spróbuj tą metodą - How to Make a Bootable OS X Mavericks USB Install Drive zrobiłem tak i bez problemu instalował system z pendrive zamiast pobierać z internetu.

#52 stormrag3

stormrag3
  • 22 postów

Napisano 02 listopada 2013 - 08:38

Mam problem z przygotowaniem Pendrive'a z instalką. Ściągnąłem Mavericks'a. Sformatowałem pendrive'a tak jak opisaliście powyżej. W terminalu wklejam komendę:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction

Wyskakuje "Erasing Disk", a następnie "Copying installer files to disk..." i na tym koniec. Było napisane, że powinno to trwać około 20 minut. Ja czekałem 40 i nic się nie zmieniło. Czy coś porzeoczyłem? Macie jakieś sugestie?

#53 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 02 listopada 2013 - 12:30

Poczekaj do końca, bo 20minut 20minutom nierówne ;)

#54 stormrag3

stormrag3
  • 22 postów

Napisano 02 listopada 2013 - 13:57

Już miałem pisać, że czekam blisko dwie godziny i dalej nic, ale właśnie się skończyło z sukcesem. Niemniej jednak te 20 minut, to nie wiem gdzie...

#55 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 02 listopada 2013 - 14:04

Możliwe, że te 20 minut jest obliczone na instalację przez internet przy szybkim łączu, lub na aktualizację bezpośrednio z dysku. Przy instalacji przez USB mogłeś mieć np. powolnego pendrive. Wiele czynników mogło w to wchodzić łącznie z tym, że np. Apple nie potrafi obliczyć czasu ;)

#56 stormrag3

stormrag3
  • 22 postów

Napisano 02 listopada 2013 - 15:00

@lfemzwan Rzecz w tym, że ja systemu jeszcze nie instalowałem z USB, tylko na razie kopiowałem pliki instalacyjne :). Szybkość internetu tutaj nie ma znaczenia, bo instalkę mam już na dysku. Te 20 minut było podane we wcześniejszych linkach, jak stworzyć sobie bootowalny USB.

#57 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 02 listopada 2013 - 16:05

Fakt - zapędziłem się myślami - tutaj znaczenie mogła mieć tylko prędkość USB jak i prędkości pendrive - mi się robiło od 40min do godziny (już sam nie pamiętam).

#58 nortonec

nortonec
  • 26 postów
  • SkądStalowa Wola/Kraków

Napisano 02 listopada 2013 - 17:44

Hej, czy jakiś mieszkaniec Krakowa miałby może pożyczyć gotowego pena z installerem? Mój MBA po instalacji mavericksa najpier mocno zwolnił po czym przestał działać akurat, gdy przygotowywałem pena koleżanki pod instalkę. Teraz jedyne co widzę to logo apple i kręcące kółeczko, zaś w single-user wyskakuje mi "disk0s2 i/o error". Nie muszę wspominać, że recovery menu również nie bangla? Jeśli ktoś byłby tak miły by pozyczyc pena jutro wieczorem lub w poniedzialek - daj znać na mail/imsg: nortonec@gmail.com

#59 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 02 listopada 2013 - 22:53

Kurcze ludzie ja bootowalnego pena zrobilem w 20min jedna komenda skopiowana z internetu i wpisana w terminalu...

Wszystko i na temat:

How to Create an OS X Mavericks USB Installation Drive

Formatujemy pena normalnie jako untitled, system ma byc w katalogu programy tam gdzie sie sciagnie automatycznie i nic z nim nie robimy, po sciagnieciu i sformatowaniu pena z nazda Untitled otwieramy terminal i wklejamy:

terminal: sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction

MacRumors Forums - View Single Post - How to make a bootable install of Mavericks on Flash USB Drive?

Smacznego...

#60 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 02 listopada 2013 - 23:22

Ale jak ma to @nortonec zrobić jak nie może uruchomić laptopa?

#61 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 03 listopada 2013 - 00:06

chyba nie jest w miescie jednym czlowiek ze sprzetem apple a prosciej by sie udac do sklepu gdzie maja sprzet apple i zrobic to tam nawet bo bez problemu to zrobi wiec nie wiem po co robic sobie problemy samemu Peace V

#62 stormrag3

stormrag3
  • 22 postów

Napisano 03 listopada 2013 - 00:13

Kurcze ludzie ja bootowalnego pena zrobilem w 20min jedna komenda skopiowana z internetu i wpisana w terminalu...

Uwierz mi, nic nie kombinowałem i dokładnie robiłem tak jak w poradnikach wklejonych przez Ciebie i kilka osób wcześniej. Nie wiem czemu, ale trwało to blisko dwie godziny u mnie, co uważam za chore...

#63 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2013 - 02:00

Kup lepszy pendrive ;-) Ja pchałem na SSD w kieszeni zewnętrznej, to zajęło moment, ale mam też taki pendrive, na którego durne 700 MB driverów bootcampa wgrywa się 45 minut.

#64 atol

atol
  • 79 postów

Napisano 03 listopada 2013 - 10:56

Pen instalacyjny - nie można wysunąć/odmontować dysku Podczas tworzenia pena instalacynego wystąpił błąd kopiowania plików instalacyjnych. Teraz nie można go wymazać. Narzędzie dyskowe mówi: nie można odmontować dysku.. troszkę lewy jestem w konsolach i terminalach ale.. z życzliwą pomocą dam radę..:)

#65 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 03 listopada 2013 - 15:13

chyba nie jest w miescie jednym czlowiek ze sprzetem apple a prosciej by sie udac do sklepu gdzie maja sprzet apple i zrobic to tam nawet bo bez problemu to zrobi wiec nie wiem po co robic sobie problemy samemu


Nie wiem jak tam się prezentują sklepy w Stalowej Woli, ale co jeśli sklepu nie ma, a nie zna nikogo innego ze sprzętem Apple'a?
Ma chodzić od domu do domu i pytać?
To chyba nic złego, że pyta na forum, gdzie być może jest ktoś z okolic kto będzie chciał mu pomóc?

#66 bebeto97

bebeto97
  • 41 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 listopada 2013 - 19:25

WARNING: Improper use of the sudo command could lead to data loss or the deletion of important system files. Please double-check your typing when using sudo. Type "man sudo" for more information. To proceed, enter your password, or type Ctrl-C to abort. Password: u mnie kończy się tym;/ i kursor zaraz za Password stoi i ani drgnie po wpisywaniu obojętnie czego a kiedy wduszę Enter krzyczy "Sorry, try again." jak to ugryść;/

#67 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 06 listopada 2013 - 19:34

wpisać hasło i kliknąć enter?

#68 bebeto97

bebeto97
  • 41 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 listopada 2013 - 19:48

jak już pewnie przeczytałeś po wpisaniu hasła nic się nie wyświetla a po dodatkowym naciśnięciu klawisza ENTER pisze "Sorry, try again"

#69 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 06 listopada 2013 - 20:38

Jesteś na koncie użytkownika, czy administratora?

#70 bebeto97

bebeto97
  • 41 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 listopada 2013 - 21:02

Admina

#71 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 07 listopada 2013 - 06:55

WARNING: Improper use of the sudo command could lead to data loss
or the deletion of important system files. Please double-check your
typing when using sudo. Type "man sudo" for more information.

To proceed, enter your password, or type Ctrl-C to abort.

Password:

u mnie kończy się tym;/ i kursor zaraz za Password stoi i ani drgnie po wpisywaniu obojętnie czego a kiedy wduszę Enter krzyczy "Sorry, try again." jak to ugryść;/


Z tego zdania ma wynikać, że hasło także próbowałeś wpisać?

Kursor się nie porusza przy wpisywaniu hasła, więc spróbuj dokładnie wpisać hasło administratora i musi pójść,
inaczej albo nie masz uprawnień admina, albo wpisujesz złe hasło.

#72 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 07 listopada 2013 - 07:16

Uwierz mi, nic nie kombinowałem i dokładnie robiłem tak jak w poradnikach wklejonych przez Ciebie i kilka osób wcześniej. Nie wiem czemu, ale trwało to blisko dwie godziny u mnie, co uważam za chore...


Tak jak pisze ftpd sprawdz sobie chociazby na stronie producenta jakie trasfery masz an tym penie jesli jest to jakis zwykly to liczylbym sie z tym,ze bedzie to moglo trwac wiecznosc ja robilem na pendrive na usb 2.0 dual channel od patriota i trwalo to 20-25min calosc jakos tak, myslalem na poczatku ze sie cos zawiesilo ale niestety tak sie to kopiuje i nic na to sie nie poradzi.

Napewno szybciej bedzie przez usb 3.0...

- - - Połączono posty - - -

Uwierz mi, nic nie kombinowałem i dokładnie robiłem tak jak w poradnikach wklejonych przez Ciebie i kilka osób wcześniej. Nie wiem czemu, ale trwało to blisko dwie godziny u mnie, co uważam za chore...


Nie wiem jak tam się prezentują sklepy w Stalowej Woli, ale co jeśli sklepu nie ma, a nie zna nikogo innego ze sprzętem Apple'a?
Ma chodzić od domu do domu i pytać?
To chyba nic złego, że pyta na forum, gdzie być może jest ktoś z okolic kto będzie chciał mu pomóc?


Jak widac narazie chyba nikt sie nie znalazl a jak sie to mawia tonacy brzytwy sie chwyta i warto rozwazac wiele mozliwosci a nie czekac na odp forum ;)

Peace V

#73 bebeto97

bebeto97
  • 41 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 listopada 2013 - 15:52

Może żeczywiście źle się wyraziłem, chodzi o to, że kiedy wstukuję pierwszy symbol hasła kursor się nie porusza ani nie wskazuje na wprowadzanie hasła, przy próbie "niewidomego" wprowadzania hasła (całego, mimo że nie widać poruszenia kursora) wstukuje enter i prosi o ponowną próbę

#74 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 listopada 2013 - 15:58

Tam nigdy nie widać 'poruszenia kursora'. Po prostu wpisujesz na ślepo hasło i enter. Tak to działa. Skoro 'prosi o ponowną próbę', to albo wpisujesz złe hasło, albo nie masz uprawnień do sudo (czyli: nie jesteś administratorem).

#75 bebeto97

bebeto97
  • 41 postów
  • SkądWawa

Napisano 07 listopada 2013 - 18:53

no dobra powiedzmy, że miałem laga, ale po wpisaniu już prawidłowo i bez przerw wyskakuje mi "sudo: /Applications/Install OS X Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia: command not found" wiem, że to może oznaczać brak instalki w tym miejscu. Pytanie gdzie jej teraz mogę szukać bo chyba muszę go ściągnąć ponownie… cóż spróbujemy ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych