Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowanie instalki Mavericks na pendrive/dysku USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2013 - 09:53

Z pewnością miliony osób będą o to pytać, zatem przyklejam:

How to Create an OS X Mavericks USB Installation Drive

#2 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 09:59

How to Make a Bootable OS X Mavericks USB Install Drive

https://gist.github....cobyism/6839439

#3 tomit

tomit
  • 140 postów
  • SkądCzęstochowa / Kraków

Napisano 23 października 2013 - 12:55

Mi się niestety nie udało. Dostałem komunikat: "Failed to start erase of disk due to error (-9999, 0). A error occurred erasing the disk." Wszystko robiłem wg instrukcji na filmie/stronie. Jakieś podpowiedzi?

#4 pawelnrg

pawelnrg
  • 525 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 października 2013 - 15:24

Przydał by się jakiś polski turial co i jak,krok po kroku,ja niestety zepsułem maka dzisiaj z rana i do tej pory nie wiem co robić.Po próbie wgrania na czysto systemu 10.9 i zrobieniu czystej instalacji na pendrivie,która jednak sie nie udała(zle cos zgrałem na pendriva).A wcześniej wykasowałem już system z dysku i tak mam teraz kręcącą sie kule ziemską i łaczy mi sie z internetem lecz nic to nie daje.Mam płyte oryginalną z systemem snow leopard,po włożeniu jej komputer myśli kręci w kółko nie chce zabotować z płyty nic.Może to superdrive nawalił,nie wiem.Proszę o pomoc.Jak go postawić? Mam logo apple z krecącym sie kułeczkiem i nic się nie dzieje, superdrive cały czas tak dziwnie pyka jak stare dyskietki,i nic sie nie dzieje. Proszę o pomoc kogoś kto się na tym zna

#5 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 23 października 2013 - 15:59

Czy nie łatwiej tym programem? Lion Disk Maker Nie jestem pewien czy z najnowszą wersją OS Xa działa, ale z GM sobie poradził. Pewnie w niedługim czasie wyjdzie nowa wersja programu.

#6 NowyApple

NowyApple
  • 14 postów
  • SkądGliwice PL

Napisano 23 października 2013 - 16:20

[url=http://osxdaily.com/2013/06/12/make-boot-os-x-mavericks-usb-install-drive/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+osxdaily+%28OS+X+Daily%29]How to Make a Bootable OS X Mavericks USB Install Drive[/url]

[url]https://gist.github.com/cobyism/6839439[/url]


Mnie się udało bezproblemowo wg sposobu od github.com - trzeba tylko dać mu działać i … iść na kawę na 15 min :-)

- - - Połączono posty - - -

Zrób to wg drugiej propozycji Mc Tom-a. Nie trzeba się wiele natrudzić - samo leci :-)

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2013 - 16:38

Czy nie łatwiej tym programem? Lion Disk Maker Nie jestem pewien czy z najnowszą wersją OS Xa działa, ale z GM sobie poradził.


No właśnie podobno już nie działa.

#8 asu

asu
  • 55 postów
  • SkądUSA - Illinois

Napisano 23 października 2013 - 16:55

Ale przecież ta prosta instrukcja z MacRumors jest OK. Działa jak trzeba. Tak trudno zastosować copy-paste ? To też po angielsku. :D

#9 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 23 października 2013 - 18:37

Tak po polsku jakby ktoś nie mógł po...
Wystarczy pobrać instalator z Mac App Store, sformatować odpowiednio pendrive’a i wstukać jedną komendę do Terminala.
1.Uruchamiany Disk Utility / Narzędzie dyskowe.
2.Formatujemy pendrive (8 GB lub większy) jako Mac OS Extended (Journaled) / (Kronikowany).
3.Nazywamy pendrive „Mavericks”, bez cudzysłowu oczywiście.
4.Wpisujemy następującą komendę do Terminala w jednej linii i zatwierdzamy Enterem. Zakłada ona, że instalator OS X Mavericks znajduje się w /Applications (/Programy):
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Mavericks --applicationpath /Applications/"Install OS X Mavericks.app" [--force]
5.Voilá!
 


  • easymike lubi to

#10 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2013 - 18:46

Tak po polsku jakby ktoś nie mógł po...
Wystarczy pobrać instalator z Mac App Store, sformatować odpowiednio pendrive’a i wstukać jedną komendę do Terminala.
1.Uruchamiany Disk Utility / Narzędzie dyskowe.
2.Formatujemy pendrive (8 GB lub większy) jako Mac OS Extended (Journaled) / (Kronikowany).
3.Nazywamy pendrive „Mavericks”, bez cudzysłowu oczywiście.
4.Wpisujemy następującą komendę do Terminala w jednej linii i zatwierdzamy Enterem. Zakłada ona, że instalator OS X Mavericks znajduje się w /Applications (/Programy):
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Mavericks --applicationpath /Applications/"Install OS X Mavericks.app" [--force]
5.Voilá!


Jak już tak perfidnie zżynasz kopiuj - wklej - to wypada podać źródło, bo sam tego tekstu nie zpłodziłeś...

#11 asu

asu
  • 55 postów
  • SkądUSA - Illinois

Napisano 23 października 2013 - 18:50

Jak już tak perfidnie zżynasz kopiuj - wklej - to wypada podać źródło, bo sam tego tekstu nie zpłodziłeś...


No niezupełnie. Zmienił nazwę pendrive'a na Mavericks :D
A źródło podał w zawoalowanej formie ftpd na początku. Źródło jest zawsze to samo - MacRumors.

#12 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 23 października 2013 - 18:52

Jak już tak perfidnie zżynasz kopiuj - wklej - to wypada podać źródło, bo sam tego tekstu nie zpłodziłeś...


Wiem,wiem mój błąd.
 

#13 NowyApple

NowyApple
  • 14 postów
  • SkądGliwice PL

Napisano 23 października 2013 - 19:34

No i się zrobiła pyskówka , gratuluję. Odpowiedź padła w drugim poście , a towarzystwo nabiło już kilkanaście postów. Jestem tu nowy , ale … w ten sposób forum stanie się jak książka telefoniczna. Najkrócej , najłatwiej : [url]https://gist.github.com/cobyism/6839439[/url]
Uważam za temat rozwiązany na dzień dzisiejszy. Podziękowania dla : McTom

#14 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 23 października 2013 - 20:12

wpisuje wszystko oki i wyskakuje Failed to start erase of disk due to error (-9999, 0). A error occurred erasing the disk. Natomiast przez Lion DiskMaker tez wszyskto na poczatku gra i na koncu wyskauje error 10006 czy jest jakas inna mozliwosc by na czysto wgrac ten program?

#15 NowyApple

NowyApple
  • 14 postów
  • SkądGliwice PL

Napisano 23 października 2013 - 21:13

Dlaczego nie skorzystasz łatwego i sprawdzonego sposobu? Przecież prościej się nie da. Formatujesz pendrive nazwą :Untitled , uruchamiasz terminal i wklejasz : sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction podajesz swoje hasło i idziesz na … kawę aż otrzymasz magiczne słowo w terminalu Done. Działa i co chcieć więcej. Mnie się udało za 2 razem , za pierwszym myślałem , że laptop się powiesił ( byłem w błędzie , pracował - ja mu przerwałem )

#16 tomit

tomit
  • 140 postów
  • SkądCzęstochowa / Kraków

Napisano 23 października 2013 - 21:45

U mnie niestety nie daje rady. Próbowałem sposobem z pierwszego wpisu, potem sposobem 'przetłumaczonym' i wciąż ten sam błąd: "Failed to start erase of disk due to error (-9999, 0). A error occurred erasing the disk."

#17 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 23 października 2013 - 21:52

tomit mam to samo!!:(

#18 vic01

vic01
  • 68 postów
  • SkądLeszno/Zielona Góra, PL

Napisano 23 października 2013 - 22:36

USB 3.0 nie działa boot udało się dopiero na USB2.0 specyfikacja w stopce

#19 Sad3k

Sad3k
  • 41 postów

Napisano 24 października 2013 - 05:36

Witam, Jak mogę pobrać ponownie system osx Mavericks z app store ? Chciałbym nagrać system jeszcze raz tylko tym razem na czysto...jednak nie mogę ściągnąć pliku instalacyjnego :confused: Jak kliknę na download to wyskakuje kmunikat, że system jest już zainstalowany. Jeśli chce go zainstalować ponownie to muszę kilknąć Dalej...klikam Continue i niestety nic się nie dzieje... Chce zainstalować system na czysto bo niestety nie działa mi aplikacja Mapy - nie wczytuje się teren. Może taki myk coś pomoże. Z góry dzięki

#20 NowyApple

NowyApple
  • 14 postów
  • SkądGliwice PL

Napisano 24 października 2013 - 07:48

Jak przyjadę z Ikei z żoną to wrzucę Ci app ke na chomika. Pasuje?

#21 Sinv

Sinv
  • 32 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 października 2013 - 09:58

Kretyńskie pytanie… ale jak/o co chodzi z formatowaniem nazwy pendrive? :/

#22 Sinv

Sinv
  • 32 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 października 2013 - 13:14

Hm. Uczyniłem zgodnie z poradami. Mam pendrive (zrobiony poprzez poradę w makoweABC). Odpaliłem kompa z option, wybrałem, żeby odpaliło z tego pena i dałem zainstaluj system od nowa. Jednakowoż nie stała się instalacja na czysto, zachowało wszystkie programy, pliki itp. A pragnę uczynić tak, aby po reinstalce został sam, nagi system, żeby sprawdzić czy rozwiąże to moje problemy (a że mam bardzo mało danych to żaden to problem). Jak zainstalować to na czysto? Czy to ja czegoś nie rozumiem?

#23 Krysp1n

Krysp1n
  • 5 postów

Napisano 24 października 2013 - 13:32

Przed instalacją musisz sformatować partycję. Robisz to za pomocą narzędzia dyskowego.

#24 dominzak

dominzak
  • 474 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 24 października 2013 - 15:41

Mam dosyć nietypowy problem, mianowicie wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcjami i dostaję poniższy komunikat (zarówno w Terminalu jak i w najnowszym DiskMaker X) [ATTACH=CONFIG]17793[/ATTACH] Mam więc pytanie - co to oznacza? Sprawdziłem sumę kontrolną dla pliku InstallESD.dmg i wszystko się zgadza (za pomocą tego pliku w instalce bezproblemowo zaktualizowałem ML). Dziś przyszedł mi nowy SSD do Maca i muszę przeinstalować system, a że mam łącze 3G z limitem transferu poniżej 4GB, nie mogę sobie pozwolić na pobranie od nowa całej instalki. Z doświadczenia z ML zanim zaktualizowałem system, zarchiwizowałem tylko ten 1 duży plik, zamiast całego folderu instalatora OS X 10.9. Dziś potrzebując całego tego instalatora, pobrałem resztę plików z "innego źródła" i wkleiłem ten duży plik do odpowiedniego folderu, jednak mimo kompletnej instalki dostaję w/w błąd. Podejrzewam, że jest to uszkodzony któryś z tych pozostałych plików, więc prosiłbym kogoś, kto posiada jeszcze na komputerze instalator OS X 10.9 pobrany z AppStore, by wrzucił mi go na jakiś serwis/chmurę - wszystko oprócz tego pliku InstallESD.dmg (reszta waży zaledwie 23MB), bo podejrzewam, że w tym tkwi mój problem. :-| Będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję ;) EDIT: Już sobie poradziłem. Użyłem alternatywnej metody z użyciem samego InstallESD.dmg i za pierwszym razem nie chciał się uruchomić (widocznie gdzieś był jakiś błąd), ale za drugim razem wszystko zadziałało :)

#25 dyzio1

dyzio1
  • 95 postów

Napisano 24 października 2013 - 16:21

Ja przygotowałem instalkę przy pomocy Lion Disk Maker na USB 3.0. Poszło gładko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych