Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Znane problemy po aktualizacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
512 odpowiedzi w tym temacie

#51 kryl4

kryl4
  • 39 postów

Napisano 23 października 2013 - 12:32

Ccleaner przestał działać - wywala błąd o nieobsługiwanej wersji systemu. Z Wordem masakra, ciekawe ile każą nam czekać...

#52 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 12:32

@pepan To jako deweloper powinieneś sobie poradzić.

#53 pitek17

pitek17
  • 4 postów

Napisano 23 października 2013 - 12:34

Kurcze mam nadzieje, ze szybko to się wyjaśni. Z wielką chęcią przesiadlbym się na pakiet Apple ale jestem studentem i jestem również zmuszony na Office

#54 gorges

gorges
  • 18 postów
  • SkądAndrychów

Napisano 23 października 2013 - 12:36

U mnie instalacja Mavericka poszła bezproblemowo choć LittleSnitch 3 trochę przeszkadzał w trakcie aktualizacji systemu. iLife także się zaktualizowała ale dziwna sprawa pozostał stary iMovie, tzn. gdy kliknę ikonę uruchamia się 10 ale z poziomu Alfreda nadal mogę równolegle uruchomić 9kę. Ma ktoś pomysł jak pozbyć się "rupiecia" aby nie zabierał cennego miejsca na dysku?

#55 hebel

hebel
  • 40 postów

Napisano 23 października 2013 - 12:45

Czy ktoś odnotował problem z zawieszającym się safari przy używaniu "wstecz" na gładziku na niektórych stronach?

#56 Jack182

Jack182
  • 70 postów
  • SkądNadarzyn, PL

Napisano 23 października 2013 - 12:47

Wiesz co, mnie to jest obojętne w czym będę pisał, czy w iWork, MS Office, OpenOffice... ale większość ludków ma Windę z ich Officem i niestety nie zawsze działa to kompatybilne. Otwierać plik się otwiera, ale style, spisy treści, przenoszenie wyrazów, poprzesuwane strony...... No nie działa to tak jak powinno, dlatego zmuszony byłem/jestem na Worda. Excell i PowerPoint mi wiszą.


To fakt że czasami coś się rozjeżdża:-( Może w nowym iWork będzie lepiej:-)

#57 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 23 października 2013 - 12:53

- na starym Macbook Pro przestał działać przycisk wyłączenia komputera - jedynie wyciemnia ekran (nawet nie usypia) + nie pojawia się okienko z wyborem "Wyłącz, uśpij, wyloguj"


Wystarczy przytrzymać przycisk power.

#58 Sinv

Sinv
  • 32 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 października 2013 - 12:54

U mnie dzieją się jakieś dziwne rzeczy. Po pierwszej instalacji zniknęła mi większość ikon w LaunchPadzie (samych ikon, podpisy były). Po reinstalce chwile było ok, ale z kolei zniknęły ikony w Finderze (np. mam biurko bez tej małej grafiki po lewej). Możliwe, żeby problemem było użycie CleanMyMaca? Może nie jest jeszcze dostosowany do Mavericksa i usuwa coś, czego nie powinien? Miał ktoś podobne problemy? PS. Ok, ciekawiej. Zniknęło sporo grafik sysetmowych. Np po włączeniu Ten Mac brakuje grafik itp.

#59 berger91

berger91
  • 277 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 października 2013 - 12:56

Na MacBook'u Air jest podobnie, należy przytrzymać dłużej. Przestawiłem się na wyłączanie przez kliknięcie w ikonkę Apple w lewym górnym rogu i ''wyłącz'' bądź ''uśpij'' :)

#60 wolfik41

wolfik41
  • 214 postów

Napisano 23 października 2013 - 13:01

Czy ktoś odnotował problem z zawieszającym się safari przy używaniu "wstecz" na gładziku na niektórych stronach?


Ja tak też mam ale na GM

#61 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 23 października 2013 - 13:10

już sobie poradziłem panie kolego symptayczny @McTom :D

#62 cyanide_pl

cyanide_pl
  • 59 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 października 2013 - 13:14

U mnie dzieją się cuda z myszą (Logitech VX Revolution) i klawiaturą (Apple, przewodowa alu) podłączonymi do MBP za pośrednictwem huba w ACD. Co jakiś czas (dość regularnie, choć nie jak w zegarku) na kilka/kilkanaście sekund oba akcesoria przestają działać, w tym czasie touchpad i klawiatura w notebooku normalnie działają. Zauważyłem, że ma to najprawdopodobnie zwiazek z przechodzeniem kursorem na drugi ekran (monitor jest głównym, MBP pomocniczym). Jakieś pomysły? Wcześniej, na 10.8 było ok. EDIT: winny okazał się Logitech Control Centre, po wywaleniu jest ok.

#63 stuartconcept

stuartconcept
  • 3 postów

Napisano 23 października 2013 - 13:17

Też tak miałem po użyciu CMM, ale mi restart systemu pomógł. MBP13 late 2009

#64 clemastinium

clemastinium
  • 1 postów

Napisano 23 października 2013 - 13:35

Zawieszka po wygaszeniu ekranu lub uśpieniu. Airbook 13-inch, Mid 2012. Zawieszka po wygaszeniu ekranu lub uśpieniu system 'niby' wstaje słychać dźwięk klawiatury itd ale ekran czarny. Ratuje tylko wyłączenie na ostro. Wyrzuciłem wszystkie aplikacje uruchomione, ale problem jest nadal. Występuje losowo nie za każdym razem. Do tej pory nie było problemów.

#65 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 23 października 2013 - 13:53

UWAGA Do użytkowników poczty na nazwa.pl opartych na protokole IMAP

Aby poczta działała należy w ustawieniach maila (cmd+,) w zakładce konta, zaawansowane odznaczyć "Używaj SSL"

Narazie nie mam zielonego pojęcia dlaczego nie działa na porcie 993.

Dajcie znać czy działa!

#66 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 23 października 2013 - 13:55

Fix na wywalające się Safari po aktualizacji systemu:
U mnie Safari działało ładnie, ale nagle wywalało się zaraz po kliku w ikonkę i chciało raportować.
Usunąłem całą zawartość katalogu:
/Library/Internet Plug-Ins i ruszyło.
Dodatkowo po uruchomieniu przeglądarki, klik w Safari>Wyzeruj Safari.

#67 sim0n69

sim0n69
  • 61 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 23 października 2013 - 13:59

Potwierdzam problem z przyciskiem off/on..

#68 Hoobert

Hoobert
  • 16 postów

Napisano 23 października 2013 - 14:11

Niestety potwierdzam problem z Word 2011. Próbowałem wszystkich dostępnych w sieci rozwiązań podobnych problemów, ale okazały się nieskuteczne. Na forach zagranicznych problem pojawia się wyłącznie u użytkowników polskiej wersji językowej pakietu Office. I - pewnie podobnie jak wielu z Was - jestem w kropce :-/

#69 berger91

berger91
  • 277 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 października 2013 - 14:16

Hoobert dzwoniłeś może na infolinię Microsoftu? Ja niestety nie mogę się dodzwonić a próbowałem już kilka razy... Word jest mi bardzo potrzebny, więc to kłopotliwe... Dziwne, że inne programy z pakietu chodzą jak należy...

#70 hebel

hebel
  • 40 postów

Napisano 23 października 2013 - 14:16

na Hotline z Microsoftu powiedzieli że wiedzą o problemie i mamy czekać na update. Tylko angielska wersja działa poprawie. Bardzo mnie irytuje jednak to wieszające się safari kiedy używam "wstecz"

#71 berger91

berger91
  • 277 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 października 2013 - 14:23

Właśnie się dodzwoniłem! Tak jak wspomniał hebel Microsoft wie o problemie i ''inżynierowie'' już nad tym pracują :) Nawet nie musiałem kończyć o co mi chodzi bo doskonale wiedział :) Co do Safari.. tutaj ręce mi opadają... Sam piszę właśnie z Opery, Safari sypie mi się przy jakichkolwiek gestach (góra, dół, wstecz...)

#72 Hoobert

Hoobert
  • 16 postów

Napisano 23 października 2013 - 14:25

Tak tak, problem jest im znany. Trudniej było z odpowiedzią na pytanie kiedy ów update może się pojawić. Dziś o świcie, kiedy zauważyłem problem, stwierdziłem, że taką drobnostkę załatwią do południa, ale widać zbyt zaspany byłem na zdroworozsądkowe myślenie. A usunięcie tego problemu jest dla mnie o tyle istotne, że nie mogę zastąpić Worda OpenOffice'm, czy Pages.

#73 b.bobrowski

b.bobrowski
  • 44 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 23 października 2013 - 14:27

Word 2011 na wszystkich kompach word pada natychmiast po starcie. Reinstalacja nic nie daje:(

#74 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 14:33

Lotus Notes 8.5.3 Nie działa sposób instalacji podany dla 10.8.x, przez co na czysty system nie da się postawić tej wersji Lotusa. Natomiast sama aplikacja działa (jeżeli była wcześniej na 10.6.x -> 10.8.x i aktualizowaliśmy system) ale nie działa górna belka (nie można nic kliknąć).

#75 pawelnrg

pawelnrg
  • 525 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 października 2013 - 14:35

Witam,mam wielki problem,więc tak po próbie wgrania na czysto systemu 10.9 i zrobieniu czystej instalacji na pendrivie,która jednak sie nie udała(zle cos zgrałem na pendriva).A wcześniej wykasowałem już system z dysku i tak mam teraz kręcącą sie kule ziemską i łaczy mi sie z internetem lecz nic to nie daje.Mam płyte oryginalną z systemem snow leopard,po włożeniu jej komputer myśli kręci w kółko nie chce zabotować z płyty nic.Może to superdrive nawalił,nie wiem.Proszę o pomoc.Jak go postawić. mam logo apple z krecącym sie kułeczkiem i nic się nie dzieje, superdrive cały czas tak dziwnie pyka jak stare dyskietki,i nic sie nie dzieje. Proszę o pomoc kogoś kto się na tym zna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych