Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Mini z wyświetlaczem retina- pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#26 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 23 października 2013 - 14:33

Wiem, ale chodzi też o stosunek wydajności A7 z iPhone'a do iPada. To raczej niemożliwe, żeby iPhone, iPad mini i iPad Air mieli te same podzespoły, tankowanie zapewne będzie w jednym obniżone, w drugim podwyższone - byleby to nie podgrzewało iPada.

#27 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2013 - 15:01

Jak do komputera podłączę monitor fHD zamiast HD, czy niżej, to wydajność w grach na pewno spadnie, gdy grafika jest " na styk ". Może mi powiesz, że jak mam monitor 4k i grę w 4k to będzie miała tyle samo FPS co gra w HD i takie samo zużycie podzespołów. Chodzi mi tu o iPhone'a, przez pomyłkę napisałem iPada


Napisałeś iPada, więc Ci odpowiedziałem. Twoje dywagacje nic tu nie wnoszą, bo rozdzielczość jest ta sama, tylko wielkość matrycy inna. Więc nie obracaj kota ogonem. Nie rozmawiamy o rozdzielczości tylko o wielkości ekranu.

(choć iPad mini też rozdzielczość bez sensu, bo mniejsza też by dała Retinę, a nie obciążała by tak A7 ).


I developerzy mieli by może robić teraz kolejną wersję programów na kolejną nową rozdzielczość? Byłby to przerost formy nad treścią.

#28 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 16:57

IMO nie ma sensu kupowania Mini, bo dokładając 400zł mamy większego i ładniejszego (prawdziwego) iPada Air :)

#29 JaN008

JaN008
  • 284 postów

Napisano 23 października 2013 - 17:18

IMO skoro mini ma retinę i A7 to jest również pełnowartościowym iPadem. Więc ta dopłaca jest praktycznie tylko za większy ekran.

#30 ziarnoch

ziarnoch
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 17:21

Mini i tak pozostaje bardziej poręczny. Pisani na ekranowej klawie w dużym iPadzie nadal będzie mało komfortowe nawet w pozycji pionowej.

#31 asu

asu
  • 55 postów
  • SkądUSA - Illinois

Napisano 23 października 2013 - 17:34

Po to są dwa rozmiary, żeby każdemu dogodzić.

#32 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2013 - 18:08

Mini i tak pozostaje bardziej poręczny. Pisani na ekranowej klawie w dużym iPadzie nadal będzie mało komfortowe nawet w pozycji pionowej.


Z mniejszymi ramkami będzie wygodniej niż przez ostatnie 3 lata.

#33 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 23 października 2013 - 18:25

Po to są dwa rozmiary, żeby każdemu dogodzić.


Ale ja nie wiem jak sobie dogodzić, bo nie wiem czy ekran mini nie będzie za mały, skoro do tej pory cały czas miałem 9,7. Jest tu ktoś, kto się przesiadł z dużego na mini ? Jakie odczucia z przejścia na mniejszy ekran ?

#34 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 18:32

Na początku czujesz się z nim kijowo, bździna taka. Następnie zaczynasz doceniać lekkość ustrojstwa. Teraz, gdy biorę w łapę ipada 3 żony, wydaje się on ciężką krową. Nie widzę absolutnie potrzeby powrotu do "iPada Classic". Przyzwyczajenie robi swoje, jak i lekkość. A teraz, gdy bebechy będą takie same, to już w ogóle...

#35 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 23 października 2013 - 18:48

Na początku czujesz się z nim kijowo, bździna taka. Następnie zaczynasz doceniać lekkość ustrojstwa. Teraz, gdy biorę w łapę ipada 3 żony, wydaje się on ciężką krową. Nie widzę absolutnie potrzeby powrotu do "iPada Classic".
Przyzwyczajenie robi swoje, jak i lekkość. A teraz, gdy bebechy będą takie same, to już w ogóle...

Zgadza się, iPad mini jest fajny. Tyle, że Air będzie już niewiele cięższy od mini (ok. 120g). W dużym tez mi przeszkadzała waga, czasem mam u siebie iPad'a mini i planowałem zakup mini z retiną. Ale po tym jak odchudzili dużego, mini stracił najważniejszą zaletę jak dla mnie, dodatkowo jest niewiele tańszy od Air'a. A jednak ekran robi swoje choć oczywiście jeśli ktoś często bierze iPad'a poza cztery ściany to mini będzie wygodniejszy.

#36 asu

asu
  • 55 postów
  • SkądUSA - Illinois

Napisano 23 października 2013 - 18:53

Ale ja nie wiem jak sobie dogodzić, bo nie wiem czy ekran mini nie będzie za mały, skoro do tej pory cały czas miałem 9,7. Jest tu ktoś, kto się przesiadł z dużego na mini ? Jakie odczucia z przejścia na mniejszy ekran ?


No ale Apple postanowiło dogodzić nie tylko tobie...

#37 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 23 października 2013 - 19:01

No ale Apple postanowiło dogodzić nie tylko tobie...


Zdaję sobie z tego sprawę :) ale widzę, że wiele osób teraz boryka się z takim dylematem, dlatego pytam po prostu.

#38 ziarnoch

ziarnoch
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 19:19

Jeśli ktoś używa iPada jako urządzenie "kanapowe" to lepszy będzie Air ze względu na większy ekran. Jednak na wynos chyba nadal poręczniejszy jest mini.

#39 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 października 2013 - 23:48

Mini nie miesci sie w zadna czesc garderoby. Trzeba brac torbe, plecak lub jakis pokrowiec. Rownie dobrze mozna wziac Air'a. Jednak najporeczniejszym tabletem pozostaje Nexus 7. Jego przynajmniej mozna wlozyc do marynarki lub wewnetrzej kieszeni kurtki.

#40 asu

asu
  • 55 postów
  • SkądUSA - Illinois

Napisano 24 października 2013 - 01:19

Jeśli ktoś używa iPada jako urządzenie "kanapowe" to lepszy będzie Air ze względu na większy ekran. Jednak na wynos chyba nadal poręczniejszy jest mini.


Różnie to bywa. Mój iPad będzie zdecydowanie "urządzeniem kanapowym" a jednak stawiam na mini.

#41 ziarnoch

ziarnoch
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2013 - 05:37

Mini nie miesci sie w zadna czesc garderoby. Trzeba brac torbe, plecak lub jakis pokrowiec. Rownie dobrze mozna wziac Air'a. Jednak najporeczniejszym tabletem pozostaje Nexus 7. Jego przynajmniej mozna wlozyc do marynarki lub wewnetrzej kieszeni kurtki.

I to jest właśnie jedyna kwestia, z powodu której nadal się waham między Mini Retina a nowym Nexusem 7.

#42 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 24 października 2013 - 07:45

Mam miniaka i muszę powiedzieć, że mieści mi się w wewnętrznej kieszeni kurtki jesiennej i w marynarce również. Na styk(marynarka) co prawda ale się mieści. Mówię tu o golasie bez żadnych pokrowców etui itp. Więc warto samemu spróbować...

#43 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 października 2013 - 11:01

No to nie wiem co masz za marynarke, bo do mojej N7 wszedl na styk. iPad Mini by sie tam nie zmiescil bo jest za szeroki.

#44 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 24 października 2013 - 20:49

Nic specjalnego. Sunset suits. Ale tak jak pisałem lepiej samemu spróbować. Marynarki i kurtki nie mają przecież jednego rozmiaru kieszeni...

#45 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 24 października 2013 - 21:04

Przecież marynarkę można zamówić z większą kieszonką. I tak najlepiej pasujące marynarki są szyte na miarę, więc czy to aż taki problem? ;) Apple zrobiło duży błąd, bo wprowadziło zamieszanie i upłynniło granicę zwolenników iPadów. Mogli dać np. gorszy układ A7 itp. i nie byłoby aż takiego problemu.

#46 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 października 2013 - 21:19

O nie, wlasnie bardzo dobrze, ze sa takie same. W koncu maly iPad jest tylko mniejszy a nie jednoczesnie gorszy.

#47 asu

asu
  • 55 postów
  • SkądUSA - Illinois

Napisano 24 października 2013 - 21:38

O nie, wlasnie bardzo dobrze, ze sa takie same. W koncu maly iPad jest tylko mniejszy a nie jednoczesnie gorszy.


Dokładnie.

#48 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 24 października 2013 - 21:40

O nie, wlasnie bardzo dobrze, ze sa takie same. W koncu maly iPad jest tylko mniejszy a nie jednoczesnie gorszy.


Zgadzam się w 100% . Choć faktem jest, że wybór jednego z nich stał się nie lada dylematem ^^

#49 asu

asu
  • 55 postów
  • SkądUSA - Illinois

Napisano 24 października 2013 - 21:44

Zgadzam się w 100% . Choć faktem jest, że wybór jednego z nich stał się nie lada dylematem ^^


A nie powinien. Właśnie dlatego, że bebechy mają teakie same. Przecież każdy powinien wiedzieć, czy urządzenie przenośne chce mieć większe, czy mniejsze. Ja chcę mieć mniejsze. Jest retina, jest a7 - biorę mini. Dla mnie pytanie stanowi - z jaką pamięcią...

#50 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 24 października 2013 - 22:03

A nie powinien. Właśnie dlatego, że bebechy mają teakie same. Przecież każdy powinien wiedzieć, czy urządzenie przenośne chce mieć większe, czy mniejsze. Ja chcę mieć mniejsze. Jest retina, jest a7 - biorę mini. Dla mnie pytanie stanowi - z jaką pamięcią...


Ale dla mnie, człowieka, który miał tylko iPada 3 z 9,7, dylemat taki istnieje. Nie mam pojęcia jak będzie z mniejszym ekranem, bo mini nigdy nie miałem w rękach. Stąd nie wiem jak leży w rękach mini i jak się na nim pracuje (czy ekran nie będzie odczuwalnie mały) a do tego teraz iPad Air jest bardzo odchudzony, więc mała waga i rozmiary, czyli największe atuty mini, się zatarły.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych