Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Mini z wyświetlaczem retina- pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#1 iPhone 4th

iPhone 4th
  • 540 postów

Napisano 22 października 2013 - 19:59

Rozpoczynam dyskusję na temat iPad mini z retiną i A7. Piszcie co o nim myślicie

#2 iFan2000

iFan2000
  • 331 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 22 października 2013 - 20:06

Jak dla mnie super .Wiadomo ekran retina .Gwiezdna szarośc-piękna . Dodatkowo zauważyłem , że jest wersja 128 gb . Aha i iPad Mini też jest teraz Space Grey .

#3 Porsche

Porsche
  • 63 postów

Napisano 22 października 2013 - 20:12

Nikt teraz nie wybierze iPada Air. Mini wychodzi w świetnej specyfikacji, z takim samym procesorem, (zapewne subiektywnie) lepszym ekranem i to taniej.

#4 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2013 - 20:14

ale mały ekran to w wielu przypadkach wada... ja rysuje na ipadzie i najchętniej kupiłbym 13" ipada 7,9 nie nadaje się do niczego, oprócz podróży lotniczych..

#5 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 22 października 2013 - 20:15

Ale ma mniejszy ekran i jest to odczuwalne. Choć ciekawe jak z wydajnością obydwóch. Bo skoro i iPhone i iPad Air, i iPad mini mają ten sam A7, to iPad mini powinien być bardziej wydajny w grach niż iPad Air, w co wątpię. A7 w iPhonie i iPadzie mini, to tak, ale w iPadzie Air?

#6 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 października 2013 - 20:17

Różnica to wielkość ekranu,waga ale już nie taka duża różnica w wadze Masa (Wi‑Fi) 469g mini z retina 331 i 400 zł różnicy

#7 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2013 - 20:27

Mini Retina to najlepsze mobilne urządzenie jakie wypuściło Apple.

#8 iPhone 4th

iPhone 4th
  • 540 postów

Napisano 22 października 2013 - 20:31

Racja. Zamawiam od razu gdy będzie w sprzedaży

#9 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2013 - 20:45

Ale ma mniejszy ekran i jest to odczuwalne. Choć ciekawe jak z wydajnością obydwóch. Bo skoro i iPhone i iPad Air, i iPad mini mają ten sam A7, to iPad mini powinien być bardziej wydajny w grach niż iPad Air, w co wątpię. A7 w iPhonie i iPadzie mini, to tak, ale w iPadzie Air?


One są identyczne, więc dlaczego mini miałby mieć większą wydajność? Jak do komputera podłączysz 19" monitor zamiast 24" to automatycznie komputer chodzi szybciej?

#10 Conradez

Conradez
  • 197 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 października 2013 - 20:46

Niech mi ktoś powie ile teraz jest % zniżki studenckiej na iPady w Apple Store?

#11 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 października 2013 - 20:57

Pierwsze wrażenia? Niesamowicie prezentuje sie na ekranie komputera, wydaje sie być taki lekki i poręczny. Do tego jak podejdziemy bliżej ekranu, czuć już zapach nowości. A tak serio. Nie spodziewałem sie, że Apple przerobi iPad Mini w równowartościowy produkt jakim jest 10 calowy iPad. Brawo, oficjalnie przyznaje, że w tym roku iPad Mini wygrywa z Nexusem 7.

#12 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 22 października 2013 - 20:57

A jak z datą premiery? Bo 1 listopad to chyba tylko Air? EDIT: Coming later in November Czyli może pod koniec listopada będzie.

#13 okmujm

okmujm
  • 154 postów

Napisano 22 października 2013 - 21:01

W listopadzie, czyli pewnie albo 15 albo 22 listopada.

#14 Kaaban

Kaaban
  • 4 postów

Napisano 22 października 2013 - 21:41

Witam, ja mam pytanie, czy warto jest się przesiąść ze starego Ipada mini na nowego z wyświetlaczem Retina?;d

#15 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 22 października 2013 - 21:43

Niech mi ktoś powie ile teraz jest % zniżki studenckiej na iPady w Apple Store?


W Apple Store to chyba nie ma wcale :/ też jestem ciekaw zresztą, przydałaby się ^^

#16 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2013 - 21:56

Na the verge są już filmy hands on Tym się apple nie chwaliło - mini z retiną jest cięższy i grubszy od poprzednika - jakby co :)

#17 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 października 2013 - 22:01

Who cares, ważne, że to już nie pół produkt tylko normaly iPad z normalnymi podzespołami jak na 2013 rok przystało.

#18 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2013 - 08:18

Liczyłem że dadzą ekran i nic więcej a tutaj proszę - mamy pomniejszonego iPada Air. Brawo Apple, w końcu skończy się biadolenie na ekran i że iPad Mini to złom. Ja tam ze starego jestem zadowolony ale nowego kupię głównie dlatego że 16gb to jednak dla mnie za mało i wezmę 32GB Wi-Fi.

#19 Conradez

Conradez
  • 197 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 października 2013 - 08:49

W Apple Store to chyba nie ma wcale :/ też jestem ciekaw zresztą, przydałaby się ^^


właśnie chyba jest :) Kupuj online w sklepie Apple Store tylko ceny wyświetlają się tam są bez zmian, informują, żeby zadzwonić pod jakiś numer o szczegóły rabatu. Pewnie jakoś w listopadzie będę dzwonił, bo jestem nastawiony na mini 16gb z 4g więc po rabacie z 2199 zapłacę niecałe 2k i na jakiś smart cover/case starczy :) ach te studenckie budżety

#20 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 23 października 2013 - 08:57

:) ach te studenckie budżety


Jak ja byłem na studiach to mogłem tylko pomarzyć o gadżecie za dwa tysiące.

#21 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 23 października 2013 - 09:04

właśnie chyba jest :) Kupuj online w sklepie Apple Store tylko ceny wyświetlają się tam są bez zmian, informują, żeby zadzwonić pod jakiś numer o szczegóły rabatu. Pewnie jakoś w listopadzie będę dzwonił, bo jestem nastawiony na mini 16gb z 4g więc po rabacie z 2199 zapłacę niecałe 2k i na jakiś smart cover/case starczy :) ach te studenckie budżety


Dzwoniłem właśnie do Apple Store, na iPhony i iPady nie mają zniżek studenckich.

"Z drugiej strony, wciąż raczej nie ma co liczyć na identyczny potencjał obu urządzeń. Już podczas konferencji pojawiła się informacja o "okrojonej" wersji układu A7 w mniejszym iPadzie - zapewne z konieczności utrzymana na sensownym poziomie zużycia energii. Czy różnica będzie duża, wyjaśnią dopiero pierwsze testy porównawcze."

Było coś o okrojonej wersji A7 w mini ? Czy mnie coś ominęło ? Bo jeśli tak to raczej jestem za Air niż mini.

#22 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 23 października 2013 - 13:27

One są identyczne, więc dlaczego mini miałby mieć większą wydajność? Jak do komputera podłączysz 19" monitor zamiast 24" to automatycznie komputer chodzi szybciej?


Jak do komputera podłączę monitor fHD zamiast HD, czy niżej, to wydajność w grach na pewno spadnie, gdy grafika jest " na styk ". Może mi powiesz, że jak mam monitor 4k i grę w 4k to będzie miała tyle samo FPS co gra w HD i takie samo zużycie podzespołów. Chodzi mi tu o iPhone'a, przez pomyłkę napisałem iPada ( choć iPad mini też rozdzielczość bez sensu, bo mniejsza też by dała Retinę, a nie obciążała by tak A7 ). Skoro gdy na iPhone'a mają rozdzielczość poniżej HD, to gdy włączymy grę ponad fHD na iPadzie to będzie zachowana taka sama płynność przy tym samym A7? Raczej nie, taka gra na iPhone'a będzie miała niższą rozdzielczość przy tej samej mocy, co da większą płynność.

#23 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 października 2013 - 13:40

Albo developrzy beda ucinac efekty i obnizac rozdzielczosc, albo Apple podwyzszylo taktowanie GPU w iPad'ach w stosunku do 5S. Innej opcji nie widze.

#24 fortuna

fortuna
  • 57 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2013 - 14:19

Świetny sprzęt czekam tylko aż trafi do sprzedaży.

#25 migal

migal
  • 351 postów
  • Skądmam wiedzieć ?

Napisano 23 października 2013 - 14:20

Jak do komputera podłączę monitor fHD zamiast HD, czy niżej, to wydajność w grach na pewno spadnie, gdy grafika jest " na styk ". Może mi powiesz, że jak mam monitor 4k i grę w 4k to będzie miała tyle samo FPS co gra w HD i takie samo zużycie podzespołów. Chodzi mi tu o iPhone'a, przez pomyłkę napisałem iPada ( choć iPad mini też rozdzielczość bez sensu, bo mniejsza też by dała Retinę, a nie obciążała by tak A7 ). Skoro gdy na iPhone'a mają rozdzielczość poniżej HD, to gdy włączymy grę ponad fHD na iPadzie to będzie zachowana taka sama płynność przy tym samym A7? Raczej nie, taka gra na iPhone'a będzie miała niższą rozdzielczość przy tej samej mocy, co da większą płynność.


Mylisz pojęcia, rozdzielczość pozostaje bez zmian. Chodzi tylko o cale, które przy zachowaniu takiej samej rozdzielczości nie wpływają w żaden sposób na wydajność. Jemu chodziło o mini Retina vs Air. Ta sama rozdzielczość tylko różnica w calach. A procek ten sam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych