Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5S vs Sony Xperia Z1 - starcie gigantów ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#26 robart76

robart76
  • 177 postów

Napisano 22 października 2013 - 08:27

Ta folia to jakaś pomyłka. Zastanawiałem się nad tym telefonem, ale z powodu tego wynalazku, niestety odpada.

#27 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 22 października 2013 - 09:35

Folie mimo że ciężko schodzi da się zdjąc tylko że razem z logo sony

#28 nastikorc88

nastikorc88
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2013 - 09:47

Cóż, moim zdaniem XperiaZ1 wypada o niebo lepiej niż iPhone. Miałam okazję pobawić się zarówno jednym jak i drugim telefonem i smartphone od Sony zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie.

#29 robart76

robart76
  • 177 postów

Napisano 22 października 2013 - 09:48

Tylko po co robić telefon z temperowanego szkła i zakleić to wszystko bardzo podatną na zarysowania folią. Usunięcie folii powoduje też utratę gwarancji. To jakiś absurd!

#30 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 22 października 2013 - 09:58

Cóż, moim zdaniem XperiaZ1 wypada o niebo lepiej niż iPhone. Miałam okazję pobawić się zarówno jednym jak i drugim telefonem i smartphone od Sony zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie.


Jak komuś pasuje Android ... i ta folia...

#31 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2013 - 11:00

Nikomu normalnemu folia nie będzie przeszkadzała, 99% użytkowników ma w dupie czy jest folia czy nie.

#32 Arturo90

Arturo90
  • 252 postów
  • SkądSpain

Napisano 22 października 2013 - 11:08

Nikomu normalnemu folia nie będzie przeszkadzała, 99% użytkowników ma w dupie czy jest folia czy nie.


racja, problem jest taki ze ta folia sie latwo rysuje i wyglada to nieestetycznie.

#33 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 października 2013 - 11:42

Starcie gigantów to raczej Nokia Lumia 1020 vs Sony Xperia Z1 ;-) (jeżeli chodzi o aparat)

#34 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 października 2013 - 12:01

Raczej Z1 vs G2, ewentualnie Note 3. Ta Nokia ma tylko imponujacy aparat ;)

#35 Arturo90

Arturo90
  • 252 postów
  • SkądSpain

Napisano 22 października 2013 - 12:30

od tygodnia jestem na systemie mac os i strasznie kusi mnie ten 5s , aktualnie mam note2 , to co najbardziej do mnie przemawia to system i design, ale nie wiem czy gra jest warta swieczki, w sumie to jestem zadowolony z note 2.

#36 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2013 - 12:31

Z wielkością Z1 brałbym prędzej Lumia 1520. :)

#37 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 października 2013 - 16:29

Lumia 1520 to półka Xperia Z Ultra.

#38 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 22 października 2013 - 17:39

A Z Ultra to jakby nie patrzył to już jest kolos... Widzę że tu niektórych naprawdę ta folia jest nie do przeżycia, ja i tak zawsze naklejam folię na każdy telefon, więc problemem nie będzie dla mnie nakleić folii i na folię w z1... Niestety póki co z testów wynika że ten aparat w z1 też jest bez jakiejś większej rewelacji ...

#39 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 22 października 2013 - 20:03

W grudniu kończy mi się umowa z PLAY i też zastanawiam się nad zmianą telefonu (obecnie iPhone 5). Nigdy nie miałem problemu z iPhonem i jestem bardzo zadowolony z użytkowania, ale zaczyna mi przeszkadzać wielkość ekranu. Pod lupę wziąłem trzy modele HTC ONE, LG G2 i Z1 i gdybym tylko miał możliwość pobawić się każdym przez tydzień to decyzja byłaby łatwiejsza, a tak to jak z dziewicą "chciałabym, ale się boję" :D

#40 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 23 października 2013 - 00:22

Ta folia to jakaś pomyłka. Zastanawiałem się nad tym telefonem, ale z powodu tego wynalazku, niestety odpada.

Z powodu folii??? To ma byc powod dla ktorego mialbym odrzucic ten telefon z mojego prywatnego "rankingu" topowych smartfonow? Chyba lekko przesadzasz, jesli to dla Ciebie jest zmartwieniem.

Folie mimo że ciężko schodzi da się zdjąc tylko że razem z logo sony

Poczytalem troche na ten temat i filmow widzialem tez kilka. Tutaj chodzi o to, ze folia zawiera logo Sony a nie jak niektorzy robia tragedie i przedstawiaja to w taki sposob jakoby telefon posiadal naniesione logo a folia zdzierala to logo przy jej zdejmowaniu. Dla mnie tego loga mogloby nawet nie byc. Zreszta czy w iPhonie macie jakies logo na przednim panelu? Nie. Wiec nie ma tematu.

Tylko po co robić telefon z temperowanego szkła i zakleić to wszystko bardzo podatną na zarysowania folią. Usunięcie folii powoduje też utratę gwarancji. To jakiś absurd!

Zaciekawila mnie sprawa z utrata gwarancji. Czy moglbyc odniesc sie do jakiegos konkretnego zrodla, gdzie uzyskales ta informacje? Nie chodzi o to, ze Ci nie wierze albo kpie tylko nigdzie o tym nie slyszalem a chcialbym sie przekonac, ze tak jest naprawde z jakiegos pewnego zrodla.

#41 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 24 października 2013 - 22:50

Radzion źle sformułowałem moją wypowiedź na temat folii i logo sony, oczywiście logo jest na folii. Ja sprzedaję moją 5-tkę żeby zakupić z1 chcę spróbować, jeśli się nie przekonam trudno, wizualnie mi odpowiada, zobaczymy czy chwalona nakładka od sony spełni moje oczekiwania

#42 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 24 października 2013 - 22:53

Ja wlasnie dzis otrzymalem moj egzemplarz. Jakosc wykonania jest naprawde wysoka. Soft poki co smiga az milo. Nie spotkalem sie z zacieciami. Teraz musze porzadnie ja pokatowac, zeby sie przekonac jak jest na dluzsza mete. Poki co polecam. Przesiadlem sie z iPhona 5.

#43 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 października 2013 - 23:20

4.2 nie ma TRIM'a. Z czasem moze zwolnic.

#44 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 25 października 2013 - 11:19

Radzion a jak rozmiary ?Nie przeszkadzają Ci ? Na allegro zakupiłeś nówkę ? Jaki wyświetlacz masz bo podobno można trafić na różne. Czy po przesiadce z iphone'a odczułeś jakieś negatywne wrażenia co do wyświetlacza?

#45 robart76

robart76
  • 177 postów

Napisano 25 października 2013 - 12:22

[QUOTE=radzion;2199490]Z powodu folii??? To ma byc powod dla ktorego mialbym odrzucic ten telefon z mojego prywatnego "rankingu" topowych smartfonow? Chyba lekko przesadzasz, jesli to dla Ciebie jest zmartwieniem.

Szybciutko ci wytłumaczę dlaczego: folia szybko się rysuje i to jest dla mnie czynnik decydujący. Zdjęcie folii powoduje utratę gwarancji (źródło: czat z sony support), dodatkowo ekran pod folią nie jest pokryty oleophobem, czuli bardzo szybko się brudzi, a ślady paluchów są trudne do usunięcia.

#46 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 25 października 2013 - 14:44

Ale zdjęcie folii powoduje utratę gwarancji na co? Na ekran? Bo jak na całość telefonu to jest absurd i w sumie można śmiało wykłócać się o swoje w razie czego.

#47 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 25 października 2013 - 14:45

Szybciutko ci wytłumaczę dlaczego: folia szybko się rysuje i to jest dla mnie czynnik decydujący. Zdjęcie folii powoduje utratę gwarancji (źródło: czat z sony support), dodatkowo ekran pod folią nie jest pokryty oleophobem, czuli bardzo szybko się brudzi, a ślady paluchów są trudne do usunięcia.


Zapomniales dodac, ze pewnie na tym samym forum jest takze informacja (post) od faceta ktory zdjal folie z przodu i tylu i nic mu sie juz nie rysuje. Uzywa bez pokrowca i kompletnie nie ma sladow rys. A paluchy odbijaja sie na kazdym smartfonie. Oleofob byl juz na 3GS i co? Palcowal sie tak, ze chwilami nic nie bylo widac. Trzeba myc łapki czesciej ;)
Dzis romawialem z Sony Xperia Care. Nie wiem dlaczego w internecie mozna znalezc sprzeczne ze soba opinie ale mnie poinformowano, ze zerwanie folii nie ma nic wspolnego z utrata gwarancji. Bo niby dlaczego? Jak zdejme folie i rozpieprze ekran to i tak mi tego w gwarancji nie uwzglednia bo jest to uszkodzenie mechaniczne.

#48 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 października 2013 - 15:25

Ale zdjęcie folii powoduje utratę gwarancji na co? Na ekran?
Bo jak na całość telefonu to jest absurd i w sumie można śmiało wykłócać się o swoje w razie czego.


Telefon wystepuje w umowie kupna sprzedazy jako 1 przedmiot. Nie dostajesz gwarancji na poszczegolne podzespoly, tylko na calosc.

#49 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 25 października 2013 - 16:13

OK, ale jak odkleję folię, a uszkodzi mi się płyta głowna to co ma piernik do wiatraka? :) Auto też występuje w umowie jako 1 przedmiot. I montując na własną rękę audio tracimy tylko gwarancję na dajmy na to elektrykę. A nie na tapicerkę czy cokolwiek innego. Dlatego conajmniej dziwne to jest.

#50 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 października 2013 - 17:30

No ale tak jest i nic nie poradzisz. Mozesz napisac maila do szefa Sony z propozycja zmian polityki gwarancyjnej lub po prostu nigdy nic nie kupic od tej firmy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych