Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5S vs Sony Xperia Z1 - starcie gigantów ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#1 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 19 października 2013 - 13:40

Miałem okazje przyjrzec sie nieco obu smartfonom przez krotki okres czasu dlatego wszelkie konkretne komentarze w tym watku beda bardzo mile widziane. Nie chce tutaj prowadzic watku wyzszosci dla samej idei ale konkretnie wywazonych odpowiedzi na pytanie ktore nurtuje mnie do dzis: czy przedluzajac umowe kupic iPhona 5S czy Sony Xperie Z1. Oba smartfony to giganty, majace niedawno swoja premiere, posiadajace na swoim pokladzie wiele "ficzerow", majace ugruntowana pozycje na rynku zdobywszy zaufanie wielu uzytkownikow i posiadajacych wielu sympatykow na calym swiecie. Od kiedy "konkurencja" (bo tak nazwe wszystkich innych producentow poza Apple) zaprezentowala calkiem ciekawe modele dorownujace lub przewyzszejace parametrami iPhona 5S zaczalem sie powaznie zastanawiac nad zasadnoscia zakupu odgrzewanego kotleta. Oczywiscie jestem wiernym fanem marki Apple (posiadam wiele innych urzadzen tej firmy) ale iPhone 5S jakos mnie nie przekonal. Nie spodziewalem sie oczywiscie zadnych fajerwerkow (jak to w przypadku wersji z literka "s" bywa) ale myslalem o czyms wiecej. To spowodowalo, ze postanowilem pogrzebac troche w necie, przesc sie po sklepach konkurencji, az trafilem do Sony Center oraz mojego znajomego. U nich to wlasnie znalazlem smartfon na ktorego w innych warunkach (zaslepiony chwałą Apple) nie zwrocilbym uwagi. A jednak bylo warto. Nawet najwiekszy fan Apple powinien czasem oderwac wzrok od iPhona i popatrzec na to co przygotowala konkurencja. Popatrzec na postep technologiczny. Ja nie chciałem zamykac swoich horyzontow, chcialem popatrzec nieco dalej, chcialem zmian. I tak oto narodzil sie pomysl porownania dwoch bardzo dobrych smartfonow. Moze przytocze kilka zasadniczych cech i wlasciwosci ktore spowodowaly, ze jestem zainteresowany marka Sony i jej flagowym smartfonem Xperia Z1: - Bateria. Dwa razy wieksza pojemnosci niz w Iphone 5S. Oczywiscie nie oznacza to ze ten smartfon potrafi lepiej gospodarowac energia. Opinie sa rozne. Dodatkowo zostala wydana aktualizacja majaca poprawic czas pracy na baterii. - Optyka aparatu. W iPhonie tak naprawde nie wiadomo kto zrobil szkla. W Sony wiadomo, ze jest to renomowany produkt. Czy przeklada sie to na zdjecia? A moze jest to bardziej aspekt psychologiczny. - Ilosc klatek na sekunde w trybie tzw burst. Sony potrafi zrobic 30 klatek a iPhona 10. Roznica spora. Mozna zarejestrowac wiecej ujec i uchwycic wiecej niepowtarzalnych chwil. - Obsluga standardu DLNA ktorej nie potrafi iPhone. Z Sony mozesz bezproblemowo przeslac dane do urzadzenia obslugujacego ta technologie (wiekszosc nowoczesnych telewizorow) bez potrzeby posiadania dodatkowego urzadzenia, chocby Apple TV. - USB-OTG, MHL - umozliwiajace podlaczanie innych urzadzen (np. mysz, klawiatura, pendrive) oraz przesylanie obrazu i dzwieku do HDMI za pomoca jednego przewodu z jednego gniazda urzadzenia mobilnego, dodatkowo umozliwiajac ladowanie smartfona. W iPhone nie ma zadnych z tym mozliwosci oprocz podlaczenia do TV przez specjalna przejsciowke. - Zlacze kart pamieci. Temat rzeka. Jednak dla kogos kto tanim kosztem chce rozbudowac pamiec swojego smartfona moze byc bardzo wazne. Dodam, ze dla mnie jest to zaleta gdyz za ponad 200 zlotych mozesz kupic najszybsza na rynku karte pamieci 64GB i rozbudowac istniejace 16GB pamieci smartfona do prawie 80GB. W iPhonie maksymalna dostepna pojemnosc to 64GB, i to za jaka cene. - Aparat z przodu smartfona - Sony zamontowalo 2 megapixelowa matryce w stosunku do 1,2 w iPhonie - Wiecej megapixeli w aparacie glownym - sony postawilo na matryce o pojemnosci 20,7 megapixeli. Oczywiscie nawet w porzadnych lustrzankach tyle nie znajdziesz i nie wydaje mi sie aby tyle bylo potrzebne. Jednak wartosc przyslony Sony = 2 a iPhona 2.2. To moze miec istotne znaczenie dla jakosci wykonanych zdjec. - NFC. Oczywiscie o przydatnosci tego gadzetu nie bede sie wypowiadal. Nie posiadam konta obslugujacego platnosci zblizeniowe za pomoca telefonu. Jednak zapisze to na plus Sony gdyz taka funkcjonalnosc jest i nie mam jej w iPhonie. - Radio FM. iPhone nigdy go nie posiadal i pewnie posiadac nie bedzie. Uwazam to za wade. Nawet w smartfonach z dolnej-sredniej polki innych producentow znajduje sie odbiornik FM. Dlaczego mam marnowac swoj transfer kiedy zwyczajnie moge zlapac darmowa fale radiowa. - pamiec RAM. Dosc kluczowa rzecz jesli chodzi o sprawnosc dzialania smartfona. Oczywiscie iPhone i jego iOS sa skrojone tak, ze zawsze (no, prawie zawsze) dzialaja perfekcyjnie. Jednak brak postepu w stosunku do modelu 5 uznaje za minus. Biorac pod uwage dodanie procka 64-bitowego, nie ma sensu okraszac go pamiecia 1GB. Sony umiescilo 2GB w swoim sprzecie. - Rozdzielczosc, wielkosc oraz piksele na wyswietlaczu. Sony daje nam o cal wiecej, wyzsza rozdzielczosc (full hd) oraz zdecydowanie wieksze upakowanie pikseli. Oczywiscie ktos moze sie klocic ze katy widzenia w Sony sa gorsze. Zgadza sie, sa gorsze. Ale kto oglada i uzywa smartfona pod katem? Bo ja nie. I przez krotki okres, przez ktory moglem przetestowac Xperie nawet nie zauwazylem tej "wady". Smartfon staram sie trzymac prosto w kierunku wzroku wiec nie odnioslem wrazenia, ze jest to wada. To samo jesli chodzi o latwosc obslugi jedna reka. - Glosniki stereo. Niestety w iPhonie uslyszymy tylko mono na trybie glosnym. Sony przy odtwarzaniu np Youtube daje lepsze wrazenia w postaci dzwieku stereo (tak jak np. w HTC One) - Szybkosc taktowania procka. Sony zaoferowalo procek 2.2GHz - 4 rdzenie. Apple tylko 1.3GHz 2 rdzenie. Oczywiscie jest to kolejny temat rzeka. Nie taktowanie procka jest najwazniejsze ale ogolna plynnosc dzialania systemu i aplikacji. A ta w przypadku jednego i drugiego urzadnia jest nienaganna. - Dwupasmowe WiFi. Sony oferuje przesyl w dwoch czestotliwosciach Wifi 802.11ac 5GHz i 2.4GHz co ma niebagatelny wplyw na jakosc i predkosc polaczenia WiFi ktore w iPhonie nie grzeszy swoja niezawodnoscia. Oczywiscie mozna by tu takze wymieniac zalety iPhona nad Sony Xperia Z1 ale nie ma ich zbyt wiele i zbyt znaczacych (przynajmniej dla mnie) np: - gabaryty - 64 bitowy procek, - czytnik linii papilarnych - dobry bajer - pdwojna lampa blyskowa. W sony mozna dostosowac wiele parametrow fotografii recznie w przeciwienstwie do iPhona wiec taka lampa wydaje sie zbyteczna - 3 mikrofony w iPhonie maja dawac o wiele lepsza jakosc dzwieku. Jakos nie zauwazylem roznicy. Zapraszam do komentowania roznic obu smartfonow.

#2 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 października 2013 - 15:57

- Obsluga standardu DLNA ktorej nie potrafi iPhone.


Oczywiscie, ze potrafi tylko nie ma w iOS aplikacji. Darmowy iMediaShare Personal i problem z bani.

#3 tomson93

tomson93
  • 341 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2013 - 22:10

Zadaj sobie podstawowe pytanie . "Czy pasuje mi android ? " Ja już 3 razy uciekałem od Iphonów najpierw z 4 na Galaxy S2 potem z 4S na HTC One X i W Końcu z 5 na Galaxy S4 . I powiem ci że w każdym wypadku wracałem po 2-3 tygodnia do Iphona bo jaki to by nie był telefon z androidem to i tak muli , jest niestabilny , przycina , i dzieją sie rózne cuda ( Galaxy S4 wciągał mi przez noc cała baterie , a oficjalnie w procesach nie miał nic uruchomione ) wiec najlepiej było by jakbyś pożył kilka dni z androidem na codzień i zobaczył czy sie nie sparzysz systemem .

#4 artme

artme
  • 82 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 20 października 2013 - 06:48

Iphone, jak zauwazyl Kolega wyzej, to przede wszystkim system. Mozna porownywac spcecyfikacje, bajery, ficzery i "megapixele" ale glowna zaleta uzytkowania jest system, ktory... dziala i nie ma co w nim za wiele zmieniac. Dlatego ja na np. Androida NIGDY sie nie przesiade, chocby mi dawali wiecej wszystkiego :cool:

#5 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2013 - 07:50

Ja bym poczekał na Nexus 5, Android z nakładką miewa wszystkie dziwne przypadłości ale czysty... W innym wypadku to iPhone.

#6 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 20 października 2013 - 10:21

Oczywiscie, ze potrafi tylko nie ma w iOS aplikacji. Darmowy iMediaShare Personal i problem z bani.


Oczywiscie Homer masz racje. Troche sie rozpedzilem piszac o DLNA. Sam niejednokrotnie streamowalem cos do telewizora za pomoca jakies prostej apki, az w koncu kupilem dobra porzadna apke, niestety nie pamietam jak sia nazywala, musialbym przetrzepac moje konto. Oczywiscie mialem na mysli mirroring. Co innego pomyslalem a co innego napisalem ;)
Z mirroringiem juz nie jest tak prosto. O ile mojego ipada 3 moge wrzucic na ekran za pomoca kabla hdmi z przejsciowka to iphone 5 juz mi z ta przejsciowka (i oczywiscie z redukcja na lightning) nie dzialal. Dodam ze uzywalem porzadnego kabla hdmi a przejsciowki byly oryginalne od apple.
I tutaj male nawiazanie do cen akcesoriow. Apple ma drozyzne jak cholera. Nawet za glupi kabelek trzeba slono zaplacic. Ale Sony pod tym wzgledem nie jest wcale lepsze. Za malutka stacje dokujaca do ladowania xperii w pozycji horyzontalnej wykorzystujac styki na jej boku, trzeba w Sony Center zaplacic 150 zeta. To bardzo duzo, biorac pod uwage fakt iz z modelu na model ta stacyjka robi sie coraz mniejsza, obecnie chyba tylko odrobine wieksza od pudelka zapalek.

#7 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 października 2013 - 10:27

Ja do Mirroringu uzywam AppleTV. Zero problemow z iPhone czy iPad. Nexus'a czy nawet laptopa tez moge po Miracast/WiDi do Netgear PTV3000. Nie lubie ciagnac kabli po dywanie ;)

#8 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 20 października 2013 - 10:32

Iphone, jak zauwazyl Kolega wyzej, to przede wszystkim system. Mozna porownywac spcecyfikacje, bajery, ficzery i "megapixele" ale glowna zaleta uzytkowania jest system, ktory... dziala i nie ma co w nim za wiele zmieniac. Dlatego ja na np. Androida NIGDY sie nie przesiade, chocby mi dawali wiecej wszystkiego :cool:


Zgadzam sie z przedmocami, iPhone to przede wszystkim dobrze skrojony na miare system operacyjny. Ale zobaczcie jak ten nieszczesny ;) android wyglada w nowej xperii. Jest po prostu ladny, szybko dzialajacy i nie zacinajacy sie. Czyzby ktos tutaj odrobil zadanie domowe i cos ulepszyl? Albo moze to kwestia poteznej specyfikacji sprzetowej bez ktorej android mulilby strasznie. Nie chce myslec co by bylo gdyby apple wrzucil taki procesor do iPhona. Jedni beda uwazac, ze to niepotrzebne bo iPhone na slabszym procku potrafi dzialac lepiej niz inne smartfony na mocniejszym, dlatego bez sensu byloby podnosic koszt wyprodukowania takiego iPhona. A ja uwazam, ze to nie jest argument, gdyz za ta cene ile kosztuje iPhone, daloby sie do niego upchnac niejeden procek. No ale taka jest polityka cenowa Apple.

- - - Połączono posty - - -

Ja do Mirroringu uzywam AppleTV. Zero problemow z iPhone czy iPad. Nexus'a czy nawet laptopa tez moge po Miracast/WiDi do Netgear PTV3000. Nie lubie ciagnac kabli po dywanie ;)


No wlasnie Homer, oto mi chodzilo. Chac miec mirroring na iPhonie musisz miec Apple TV za 4 stowki. W przypadku Sony nie musisz miec niczego.

#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 20 października 2013 - 11:21

Kilkanaście minut dzisiaj spędziłem bawiąc się Z1 w Mediamarkt. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu wszystko chodziło płynnie - nieporównywalnie lepiej niż w leżącym obok SGS IV. Byłbym nawet skłonny kupić tego Z1, ale obawiam się powtórki z rozrywki - lagi po kilku tygodniach i problemy z aktualizacjami (oficjalnymi, OTA, bo nie mam czasu na zabawę godzinami w zmienianie romów).

#10 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 20 października 2013 - 11:37

Ciekawe porównanie :-) choćby ze względu na system, xperia z1 jest dla wielu właśnie bardzo dobrze skrojona pod wzgledem designu jak i samej nakladki systemowej bez zbędnych wodotrysków działającej bardzo płynnie. Jeżeli ktoś miał samsunga i się zraził to wcale się nie dziwie. Przeładowany touchwiz masa funkcji i telefon laguje. Sam się odepchnąłem on androida dzięki właśnie samsungowi. Bawiąc się ostatnio xperia z1 strasznie pociągnęło mnie do tego telefonu, bardzo płynnie elegancko ! Niestety najpoważniejszym problemem dla którego się cały czas zastanawiam nad przesiadką jest rozmiar telefonu oraz wyświetlacz...

#11 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 20 października 2013 - 11:56

Wlasnie o tym pisalem co dwoch Panow nade mna zaznaczylo. I to jest bardzo wazne. Chodzi tutaj o szybkosc i plynnosc dzialania. Tak jak nadmienia MC, Samsung S4 nie ma co nawet podchodzic do nowej xperii jesli chodzi o plynnosc i szybkosc. Jesli chodzi o upgrade'y to faktycznie u Apple sa czestsze, latwiejsze do przeprowadzenia itp. Jednak xperia z1 kilka dni temu otrzymala jakas poprawke a juz szykuje sie przeskok na nowego androida. Zaloze sie, ze dla tak topowego modelu nie bedzie brakowac aktualizacji, przynajmniej przez jakis czas.

#12 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 20 października 2013 - 12:19

Radzion wnioskując po stopce też się zastanawiasz nad z1, dla mnie aktualnie jest to chyba jedyny telefon który może zastąpić iphona, płynność działania płynnością...ale design i wykonanie tego telefonu, to jest właśnie to !

#13 Arturo90

Arturo90
  • 252 postów
  • SkądSpain

Napisano 20 października 2013 - 13:21

mam od ponad roku note 2 i nie narzekam na andorida a wczesniej uzywalem iphona 3 i pozniej 4. Sama xperia z1 jest super telefonem, nowa bateria 3000mah, sama obudowa ktora mi sie bardzo podoba a na dodatek wodoszczelna, nie jestem pewien co do gorilla glass 2 w tym telefonie, a i sam aparat jest swietny, Rozwazam zakup Z1,note 3 albo lg g2

#14 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 20 października 2013 - 13:34

Kolego gorilla glass jest na pewno z tyłu, z przodu natomiast dragontrail. Z tym ze posiadaja dwie fabryczne folie ktore maja pomagać przy upadku, ale niestety są podatliwe na zarysowania z tego powodu zaleca się dokupienie akcesoryjnej folii. Wspomniałeś również o ważnym aspekcie jakim jest bateria, podobno chwalona :-) Lg g2 też fajny wybór pod względem fajnie upchanego wyświetlacza, lecz już sam plastik i ala touchwiz mnie zdecydowanie odrzuca...

#15 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 20 października 2013 - 13:54

Kolego gorilla glass jest na pewno z tyłu, z przodu natomiast dragontrail. Z tym ze posiadaja dwie fabryczne folie ktore maja pomagać przy upadku, ale niestety są podatliwe na zarysowania z tego powodu zaleca się dokupienie akcesoryjnej folii.
Wspomniałeś również o ważnym aspekcie jakim jest bateria, podobno chwalona :-)

Lg g2 też fajny wybór pod względem fajnie upchanego wyświetlacza, lecz już sam plastik i ala touchwiz mnie zdecydowanie odrzuca...


Podatna na zarysowania, firmowa folia w Z miała jeszcze inny feature- jak ktoś chcial wymienić- zdzierała się w komplecie z logo Sony. Czy Z1 też ma ten wynalazek ?

#16 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 20 października 2013 - 14:06

Tak, ma.

#17 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 20 października 2013 - 14:16

Tak, ma.


To straszna lipa. Miałem przez chwilę XP Z, kilka dni, zanim nie sprzedałem. Mój leżał na biurku i już miał dwie rysy na tej delikatnej, frontowej folii. Nie był noszony etc. Od samego jeżdżenia palcem po ekranie i przecierania mikrofibrą. Tragedia.

#18 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 października 2013 - 16:11

No wlasnie Homer, oto mi chodzilo. Chac miec mirroring na iPhonie musisz miec Apple TV za 4 stowki. W przypadku Sony nie musisz miec niczego.


Jak to niczego? Musisz miec odbiornik Miracast, zewnetrzny lub wbudowany w telewizor ;)

#19 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 21 października 2013 - 18:03

No w zasadzie niczego bo wiele dobrych modeli to ma. Oczywiscie mowimy tutaj o polaczeniu bezprzewodowym. Jesli nie ma wystarczy kabelek. Pamietam jak polaczylem w mirroringu motorole razr z jednym z moich tv - funai'a hd ready. Dalo rade bezproblemowo. Tylko w Wheres my water kiepsko sie gralo bo gra obsluguje tylko tryb wertykalny ;)

- - - Połączono posty - - -

To straszna lipa. Miałem przez chwilę XP Z, kilka dni, zanim nie sprzedałem. Mój leżał na biurku i już miał dwie rysy na tej delikatnej, frontowej folii. Nie był noszony etc. Od samego jeżdżenia palcem po ekranie i przecierania mikrofibrą. Tragedia.


Ale mowimy tutaj o akcesoriach czy samym smartfonie? Jesli rzeczywiscie folia dolaczona do zestawu jest chu.... to ja po prostu wywale. Znam kilku sprawdzonych sprzedawcow na allegro ktorzy wysla mi folie jaka zechce. I to niezlej jakosci. Nie masz sie co dziwic. Wszystkie folie rysuja sie dosc szybko. Nie ma sie co stresowac. Ostatnio potrzebowalem drugiego zegarka do biegania, squasha itp rozpieprzania. Kupilem Timexa Ironmana za ok 3 stowy. Zaakceptowalem fakt iz szklo bylo hesalitowe. Okazalo sie tak gowniane ze po przetarciu t-shirtem pojawiało sie coraz wiecej rys. Oddalem go czym predzej. Nie ma wiec sie czym denerwowac, ze folia za 12 zlotych sie rysuje, jak szklo zegarka za ponad 3 stowy jeszcze bardziej ;)

#20 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 21 października 2013 - 19:27

No w zasadzie niczego bo wiele dobrych modeli to ma. Oczywiscie mowimy tutaj o polaczeniu bezprzewodowym. Jesli nie ma wystarczy kabelek. Pamietam jak polaczylem w mirroringu motorole razr z jednym z moich tv - funai'a hd ready. Dalo rade bezproblemowo. Tylko w Wheres my water kiepsko sie gralo bo gra obsluguje tylko tryb wertykalny ;)

- - - Połączono posty - - -



Ale mowimy tutaj o akcesoriach czy samym smartfonie? Jesli rzeczywiscie folia dolaczona do zestawu jest chu.... to ja po prostu wywale. Znam kilku sprawdzonych sprzedawcow na allegro ktorzy wysla mi folie jaka zechce. I to niezlej jakosci. Nie masz sie co dziwic. Wszystkie folie rysuja sie dosc szybko. Nie ma sie co stresowac. Ostatnio potrzebowalem drugiego zegarka do biegania, squasha itp rozpieprzania. Kupilem Timexa Ironmana za ok 3 stowy. Zaakceptowalem fakt iz szklo bylo hesalitowe. Okazalo sie tak gowniane ze po przetarciu t-shirtem pojawiało sie coraz wiecej rys. Oddalem go czym predzej. Nie ma wiec sie czym denerwowac, ze folia za 12 zlotych sie rysuje, jak szklo zegarka za ponad 3 stowy jeszcze bardziej ;)


Folia zamontowana/klejona jest w fabryce. Jest to tzw anti-shatter film. Widać ją po dokładniutkim przyjrzeniu się z 10 cm w okolicach brzegów wyświetlacza. Rysuje się łatwo, zdejmuje się ciężko, schodzi razem z logo Sony. Producent chyba nie przewiduje że ktoś zechce się jej pozbyć. Jest masa filmików na YT w tym temacie.

#21 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 21 października 2013 - 21:17

Panowie dlatego zaleca się dokupienie folii akcesoryjnej aby ochraniała oryginalną folię, z tego co mi wiadomo nie pogarsza się czułość na dotyk, a zbicie ekranu przy ewentualnym upadku jest mniej prawdopodobne

#22 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 października 2013 - 21:40

No w zasadzie niczego bo wiele dobrych modeli to ma. Oczywiscie mowimy tutaj o polaczeniu bezprzewodowym. Jesli nie ma wystarczy kabelek. Pamietam jak polaczylem w mirroringu motorole razr z jednym z moich tv - funai'a hd ready. Dalo rade bezproblemowo. Tylko w Wheres my water kiepsko sie gralo bo gra obsluguje tylko tryb wertykalny ;)


Nie wiem w jaki sposob, skoro Miracast wszedl dopiero w Android 4.2 a same telewizory z Miracast zaczely byc certyfikowane dopiero w 2012. DLNA nie oferuje mozliwosci mirroringu.

#23 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 21 października 2013 - 21:41

Chronić folię- folią. Takie rzeczy tylko u Sony.

#24 newuser

newuser
  • 27 postów

Napisano 22 października 2013 - 07:26

Marsh wydaje się to śmieszne lecz! Spójrz na drop test sony dostało obrażen wewnątrz telefonu po upadkach, natomiast szkło z tyłu jak i z przodu jest całe, więc wolę sobie ochronić folie folią i wrazie jakiegoś upadku mieć cały ekran bądź tył telefonu :)

#25 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 22 października 2013 - 07:58

Marsh wydaje się to śmieszne lecz! Spójrz na drop test sony dostało obrażen wewnątrz telefonu po upadkach, natomiast szkło z tyłu jak i z przodu jest całe, więc wolę sobie ochronić folie folią i wrazie jakiegoś upadku mieć cały ekran bądź tył telefonu :)

Przypadek.
Ta folia nie ma chronić szkła przed robiciem, bo temu nic (żadna folia) nie jest w stanie zapobiec. Ta folia to jak pisałem - anti-shatter film, a funkcjonować ma tak samo jak w szybach samochodowych. Przy rozbiciu ma się nie rozlecieć na 500 kawałków i cię nie pokaleczyć. Nic więcej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych