Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac Late 2013 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
494 odpowiedzi w tym temacie

#26 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2013 - 16:27

Auć, kąśliwe to było.


Absolutnie być nie miało. Raczej wynikało z obserwacji Twoich dotychczasowych przygód z iMakiem.

#27 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 września 2013 - 17:10

Z tego co się orientuję to jest jedynka. Dwójka jest tu raczej niepotrzebna.


Wszystko wskazuje na to że jedynka, ale nie zgodzę się z tym że nie jest potrzebna dwójka. Gdyby ktoś chciał używać dużych kart PCIe to dopiero dwójka byłaby w stanie pociągnąć taki adapter PCIe x16.

To ja się pochwalę że właśnie zamówiłem nowy model iMaca w naprawdę topowej specyfikacji (lepiej się nie da :) ). Zastanawiam się tylko czy nie wrzucić drugi dysk pod wolne SATA3. Nawet jakbym się zdecydował rozbierać nowiutkiego iMaca to i tak nie wiem czy wrzucać porządne SSD 1TB czy może HDD 3 albo 4TB.

#28 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 26 września 2013 - 17:23

Coraz więcej nowych modeli - pozostaje czekać Panowie na Wasze opinie - mając nadzieję że druga "rewizja" tego komputera w tym wydaniu okaże się dla Was bardziej dopracowana :) Bo myślę że kolega Hubson wyjdzie z siebie i stanie obok jak "tfu tfu" zobaczy zacieki na matrycy :) Czego oczywiście nie życzę :)

#29 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 26 września 2013 - 19:21

Mam nadzieję że nowy iMac będzie pozbawiony wad. PS. Cortland ma świetną ofertę -12% dla sektora edukacji, nic tylko kupować :)

#30 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 26 września 2013 - 19:55

Dla chcących kupić w tej ofercie mozna dodatkowo połączyć to z ratami 0%. Niestety nie wystawiają wtedy FV na firme :)

#31 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 września 2013 - 19:57

Wszystko wskazuje na to że jedynka, ale nie zgodzę się z tym że nie jest potrzebna dwójka. Gdyby ktoś chciał używać dużych kart PCIe to dopiero dwójka byłaby w stanie pociągnąć taki adapter PCIe x16.

Nie mówię o prywatnych oczekiwaniach, bo te zawsze są inne. Chodziło mi bardziej o to że nie włożyli dwójki, ponieważ jest to komputer all in one w którym za wiele nie rozbudujesz. Do tego co jest w środku jedynka starczy w zupełności. Thunderbolt 2 będzie w Macu Pro aby obsłużyć chociażby monitory 4K, tam rzeczywiście zostanie to wykorzystane. Tak mi się wydaje biorąc pod uwagę to co oni mogli mieć na myśli robiąc update iMaków. Gdyby rzeczywiście było to potrzebne dla przeciętnego Kowalskiego, który wykorzystałby taką prędkość w iMaku, to pewnie włożyliby Thunderbolt 2. Moim zdaniem dwójka będzie tylko w Macu Pro, przynajmniej na razie.

#32 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 września 2013 - 22:27

Wiecie może czy do nowych iMaków będą pasować te same pamięci RAM co do modeli 2012? Wydałem trochę w zeszłym roku na 32GB Corsair Vengeance 1600MHz i nie chciałbym teraz sprzedawać :)

#33 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 28 września 2013 - 08:46

Beda.

#34 ke_be

ke_be
  • 6 postów

Napisano 30 września 2013 - 09:33

Witam, na forum jestem nową osobą i chciałem zapytać jak było z awaryjnością poprzedniej generacji iMaców? Pytam ponieważ chciałem sobie w końcu kupić coś do pracy na mac os i zastanawiam się pomiędzy nowym iMaciem 21,5 late 2013 (i5 z GF 750M + SSD 256GB) a Mac Mini (czekam na nową wersję ale będzie to coś podobnego do i7, 8GB ram, 256ssd, klawiatura+mysz z imaca) + Eizo 23". Nie ukrywam, że bardziej podoba mi się z wyglądu iMac (ma też tylko 1 kabel:) ale boję się trochę tego, że będzie jeździł do serwisów a potrzebuje go do pracy. Czy te wcześniejszej generacji faktycznie tak padały? Bo konstrukcją chyba wiele się nie różnią od nowych...

#35 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2013 - 10:13

Przypominam, że to wątek o iMac 2013.

#36 ke_be

ke_be
  • 6 postów

Napisano 30 września 2013 - 10:26

@renqien Moje pytanie własnie odnosi się do nowego iMaca... Czy sądzicie, że będą tak samo awaryjne jak poprzednie i opłaca się je kupować do pracy gdzie nie można sobie pozwolić na 1-3 tygodniowy brak sprzętu?

#37 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 września 2013 - 11:38

ke_be: Wybacz ale nie jesteśmy jasnowidzami, dopóki nie przyjadą pierwsze egzemplarze trudno cokolwiek wyrokować czy przewidywać. Może coś poprawili, może nie. Ja akurat nie będę najlepszym doradcą, bo miałem olbrzymie kłopoty z poprzednią/obecną generacją, ale są tu też tacy którzy nie mieli żadnych.

#38 hakaman12345

hakaman12345
  • 124 postów

Napisano 30 września 2013 - 14:10

Hubson kiedy masz termin dostawy?? Ja mam na 27/i7/8gb/256ssd/780 mam 10-14 pazdzierrnik

#39 DeanDesign

DeanDesign
  • 201 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 30 września 2013 - 14:42

Jestem nowy jeśli chodzi o iMac'a Jeśli decydujecie się na zakup ssd 256Gb to rozumiem, że nie ma możliwości dodac już żadnego dysku więcej? Nie lepiej wziąć fusion drive, który w sobie także ma 128Gb SSD? Powiedzcie jak to jest też z ramem? Będzie można sobie dokupić? Bo różnica między 16Gb a 32Gb to tysiąc złotych.

#40 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 września 2013 - 15:15

Hubson kiedy masz termin dostawy??
Ja mam na 27/i7/8gb/256ssd/780 mam 10-14 pazdzierrnik

U mnie 8-10 październik, mam 5-7 dni roboczych, dziś mija 3. Liczę, że najpóźniej w środę mi wyślą. Na forum MacRumors widzę, że tym co zamówili we wtorek już dziś wysyłają, więc jest przyśpieszenie względem podanych na początku dat.

- - - Połączono posty - - -

Jestem nowy jeśli chodzi o iMac'a
Jeśli decydujecie się na zakup ssd 256Gb to rozumiem, że nie ma możliwości dodac już żadnego dysku więcej? Nie lepiej wziąć fusion drive, który w sobie także ma 128Gb SSD? Powiedzcie jak to jest też z ramem? Będzie można sobie dokupić? Bo różnica między 16Gb a 32Gb to tysiąc złotych.

Jak kupujesz 27" to możesz sobie sam dołożyć pamięć, jak 21" to niestety nie i musisz kupić RAM od Apple w kosmicznych cenach (jeśli chcesz więcej niż w standardzie). Dysk to już sprawa indywidualna, jak Ci zależy na prędkości i masz fundusze bierz cały SSD, jak nie to Fusion Drive. Natomiast najpierw zastanów się ile teraz pamięci na dysku wykorzystujesz i czy aż 1128MB będzie Ci potrzebne. Te komputery da się otworzyć i w nich majstrować, ale jest to robota poza gwarancją i raczej nie poleca się tego typu praktyk. Lepiej się 3 razy zastanowić i od razu zamówić w takiej konfiguracji jak potrzebujesz.

#41 kostek_ja

kostek_ja
  • 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 października 2013 - 19:44

ke_be, a ja tak zapytam: Co rozumiesz przez komputer do pracy? Mimo iż osobiście używam iMaca i bardzo sobie chwalę sprzęty apple zarówno indywidualnie jak i cały ekosystem to nie wiem na ile ma sens kupowanie Maca aby przez większość czasu korzystać z Windows'a. Co do awaryjności: Zapewne jest duża grupa osób która nie ma problemów ze swoimi sprzętami i się tu nie udziela (sam do nie do niedawna należałem), ale chyba jest część osób która miała różne problemy z nowymi iMacami. Hubson83 jeżeli dobrze pamiętam miał z 7 iMaców i ze wszystkimi było coś nie tak. Ja używałem jednego przez ponad 6 miesięcy i nie było z nim żadnych problemów. Tuż przed sprzedażą wyczyściłem dysk bezpiecznie co najwyraźniej popsuło Fusion Drive (Apple dało ciała nie aktualizując narzędzia dyskowego pod FD) i nowy właściciel miał już problem. Nowy iMac miał prawdopodobnie problem z płytą główną (dużo, różnych dziwnych problemów) i ze względu na nietypową usterkę, fakt że komputer był nowy, oraz że problem zgłaszałem przed upływem 14 dni Apple przyjęło zwrot, teraz czekam na nowy komputer już po update. Ja na szczęście jestem w tej komfortowej sytuacji iż mam drugiego iMaca na który mogę się przenieść. Jest na tyle słaby iż FCPX praktycznie na nim nie działa, ale do całej reszty daje radę.

#42 ke_be

ke_be
  • 6 postów

Napisano 03 października 2013 - 09:54

Do pracy tzn. głownie PS do webdesignu, dużo też Flasha + Illustratora. No i notatnik do kodowania więc raczej z Windowsa nie będę miał potrzeby korzystać :) A jak z matrycą w iMacu? W słonecznym pomieszczeniu bardzo będzie się wszystko odbijać? Bo w sklepie raczej ciężko to sprawdzić...

#43 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 października 2013 - 10:11

W nowych mniej się odbija, zdecydowanie. Dziś przyjeżdża mój, jestem ciekaw jak to wszystko będzie wyglądać i się sprawować.

#44 imacuser

imacuser
  • 8 postów

Napisano 03 października 2013 - 10:55

Problemy z iMacami to kuriozum. Jaki problem może mieć firma z kompem który jest produkowany w setkach tysięcy takich samych egzemplarzy ?:confused: To powinno być dograne do perfekcji a nie żeby się zastanawiać czy wszystko będzie w w porządku. Jak coś pada to po prostu zmienia się dostawce dysku czy czegoś tam na najmniej awaryjne i po kłopocie. Problem jest jednak w czym innym a mianowicie sama konstrukcja iMaca z założenia jest awaryjna bo kto to widział pakować komputer do obudowy monitora ?

#45 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 03 października 2013 - 11:18

W nowych mniej się odbija, zdecydowanie. Dziś przyjeżdża mój, jestem ciekaw jak to wszystko będzie wyglądać i się sprawować.


Nie warto Ciebie słuchać, jak kupowałes ATD mówiłeś co innego. Teraz kupiłeś Imaca i nagle stare więcej światła odbijają.

#46 DeanDesign

DeanDesign
  • 201 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 03 października 2013 - 11:35

Problem jest jednak w czym innym a mianowicie sama konstrukcja iMaca z założenia
jest awaryjna bo kto to widział pakować komputer do obudowy monitora ?


Laptopy jakoś nie mają z tym problemu a pakowane są w przysłowiową "Klawiaturę"
Myślę, że cała wina leży w komponentach dostawców. Serio, powinni coś z tym zrobić bo kupno iMac'a bez dokupionego AppleCare to strzał we własne kolano.
Przymierzam się do kupna nowego iMac'a i serio, boję się że będę miał z nim problemy. Sprzęt za tyle kasy a tak bardzo awaryjny. Chyba, że czytam tylko te złe opinie?
Tak na marginesie, da się jakoś podkręcić ten procek i7 3,5 GHz? Wiem, że przyśpiesza do 3,9 ale to trochę mało.

#47 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 października 2013 - 11:46

Nie warto Ciebie słuchać, jak kupowałes ATD mówiłeś co innego. Teraz kupiłeś Imaca i nagle stare więcej światła odbijają.

Boli Cię coś? Mam przytoczyć jak pisałeś że zrobiłeś błąd kupując iMaka, a teraz sam kupiłeś nowego? Spójrz na własny język, a potem zwracaj uwagę innym. Poza tym nie przypominam sobie abym robił z tego względu jakieś większe problemy. Jak kupiłem ATD to rzeczywiście przekonałem się że odbija więcej światła, ale to też zależy jak się na niego spojrzy. Poza tym mówiłem o tym że nie widzę różnicy na podstawie tego co widziałem w sklepie, zanim kupiłem ten monitor. Więc z czym masz problem? Wyluzuj trochę.

#48 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 października 2013 - 12:06

No właśnie - jesteście przecież tacy sami :) co miesiąc foch, że apple jest usterkowe i już żadnego apple nigdy, i co miesiąc ekscytacja kupnem kolejnego maka w max konfigach... :) To nie jest po prostu potrzeba komputera do pracy, rozrywki - to styl życia ;)

#49 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 października 2013 - 12:15

To nie jest po prostu potrzeba komputera do pracy, rozrywki - to styl życia ;)

Nie nazwałbym tego stylem życia, ale bardziej pasją. Ja nie używam komputera do zabawy, tylko do zastosowań biznesowych + pracy w Logicu. Zapewniam Cię, że jak nowy iMac mnie nie zawiedzie, to długo tu o kupnie przeze mnie nowego komputera nie przeczytasz. Po prostu szukam najlepszego i najbardziej optymalnego rozwiązania dla moich potrzeb. Mac Mini pomimo szczerych chęci i polecenia tego komputera każdemu okazał się dla mnie zbyt słaby, po prostu. Przy kilkunastu wtyczkach w Logicu zaczynał się męczyć i to przeraźliwie głośno. Też nie przekonałbym się o tym, gdybym na nim nie popracował.

#50 imacuser

imacuser
  • 8 postów

Napisano 03 października 2013 - 17:19

Laptopy jakoś nie mają z tym problemu a pakowane są w przysłowiową "Klawiaturę"


Zauważ że laptop posiada odchylany ekran który nie jest w pobliżu płyty głównej laptopa...
W iMacu natomiast masz matryce która się nagrzewa a bezpośrednio pod nią płyte główną ...

Do tego masz pełny procesor Intela a nie wersje mobilną jak w laptopach - a te procesory nie są przystosowane
do pracy ze znikomą wentylacją. Całość więc nieźle się nagrzewa podczas intensywnej pracy.
Wysokie temperatury powodują zmniejszenie żywotności każdej elektroniki - jeśli nie jest do tego
przystosowana.
Po roku czy dwóch kiedy minie gwarancja może być problem bo prawdopodobnie iMac jest obliczony aby
wytrzymał te dwa lata ...Potem może być już naprawde cienko - zwłaszcza jak dzisiejsze iMaci pojawią się na rynku
wtórnym. Ale po dwóch latach użytkownik ma według założeń kupić nową maszynke i to już nie jest problem
Appla :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)