Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5S - Pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2007 odpowiedzi w tym temacie

#51 pendolino

pendolino
  • 373 postów

Napisano 22 września 2013 - 13:48

ile zapłaciliście za swoje 5s? zastanawiam się nad wyjazdem, bo na allegro ceny są kosmiczne...


Teraz to możesz się przejechać wyłącznie na kawę ;). W Niemczech wyprzedali wszystko, kolejna dostawa październik.

#52 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 września 2013 - 13:50

@pendolino: Kawę ze Starbucksa rozdawali gratis nad ranem ;) plus parasole dorzucali bo padało. Solida firma.

#53 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 września 2013 - 14:10

A to prawda, organizacja kolejki była wręcz perfekcyjna.

#54 Dalvikir

Dalvikir
  • 168 postów
  • SkądPL

Napisano 22 września 2013 - 14:19

Teraz to możesz się przejechać wyłącznie na kawę ;). W Niemczech wyprzedali wszystko, kolejna dostawa październik.


W UK również pustki w sklepach, dowiedziałem się że podobno koncem października i początkiem listopada jakieś dostawy będą w Apple Store

#55 wislak23

wislak23
  • 19 postów

Napisano 22 września 2013 - 14:46

Mam pytanko. Nie znam niemieckiego a chciałbym zamówić na niemieckim appstore. 5s 32 GB kosztuje 799euro ale piszę tam dodatkowo "Einschließlich Mehrwertsteuer i. H. v. ca. 128,00 €.*". Tutaj moje pytanie. Musze do 799 euro doliczyć to 128 euro i to jest cena końcowa? Sorry za głupie pytanie :)

#56 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 września 2013 - 14:51

Mam pytanko. Nie znam niemieckiego a chciałbym zamówić na niemieckim appstore.
5s 32 GB kosztuje 799euro ale piszę tam dodatkowo "Einschließlich Mehrwertsteuer i. H. v. ca. 128,00 €.*".
Tutaj moje pytanie. Musze do 799 euro doliczyć to 128 euro i to jest cena końcowa? Sorry za głupie pytanie :)


Tłumacz Google.

#57 wislak23

wislak23
  • 19 postów

Napisano 22 września 2013 - 14:54

Dzięki "królewiczu"

#58 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 22 września 2013 - 15:59

Touch ID działa w 99% dobrze, oczywiście musisz wybudzić urządzenie jak do tej pory to mialo miejsce, ale po wcisnieciu HB nie musisz puszczac i dotykac ponownie, wystarczy ze zostawic palec lekko przyłożony do HB i telefon sie odblokuje w ułamku sekundy.
Aparat bardzo dobry ale jakiejs ogromnej różnicy w porównaniu do iPhone 5 nie zauważyłem, nowy LED znacznie polepszył jakość zdjęc i widać to na zdjęciach, Burst Mode działa tak szybko jak karabin:) próbowałem zamulić go i trzymać spust migawki tak długo az zacznie sapać ale przy 400 zdjęciach poddałem się:) Stabilizacja ok, ale mi na niej bardzo nie zależy więc nie zwróciłem większej uwagi.


Dzięki za odpowiedz. A jak jest w przypadku jakiegoś nieodebranego powiadomienia? Jeśli użyjesz touch id to po prostu się tel odblokuje? Czy przechodzi do jakiejś aplikacji? (raczej nie bo co gdy jest kilka różnych powiadomień?) Bo w przypadku gdy przesuwasz np. wiadomość i pokazuje się klawiatura do wpisania hasła, wtedy także można użyć touch id, tak rozumuję (pomijam sytuację, w której nie trzeba podawać hasła przy odpowiedzi na wiadomość). A jak jest w rzeczywistości?

#59 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 22 września 2013 - 16:18

@pendolino: Kawę ze Starbucksa rozdawali gratis nad ranem ;) plus parasole dorzucali bo padało. Solida firma.


Apple czy Starbucks ?

#60 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 września 2013 - 16:26

Apple.

#61 Michal.Rz

Michal.Rz


  • 1 741 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 września 2013 - 16:29

Dzięki za odpowiedz. A jak jest w przypadku jakiegoś nieodebranego powiadomienia? Jeśli użyjesz touch id to po prostu się tel odblokuje? Czy przechodzi do jakiejś aplikacji? (raczej nie bo co gdy jest kilka różnych powiadomień?) Bo w przypadku gdy przesuwasz np. wiadomość i pokazuje się klawiatura do wpisania hasła, wtedy także można użyć touch id, tak rozumuję (pomijam sytuację, w której nie trzeba podawać hasła przy odpowiedzi na wiadomość). A jak jest w rzeczywistości?


Po wejściu w powiadomienie na LS wpisujesz kod blokady (tak jak to było do tej pory) lub po prostu używasz Touch ID i włączy Ci się dana aplikacja. Kod lub użycie Touch iD jest wymagane nawet przy odp na wiadomość.

#62 sewer

sewer
  • 19 postów

Napisano 22 września 2013 - 17:59

Zajrzalem dzisiaj do sklepu z elektronika i potestowalem na spokojnie wszystkie nowe iPhony. Gdybym mial wybierac z nowosci to majac w reku wszystkie wersje 5s i niebieskiego 5c musze stwierdzic ze nie warto wydawac pieniedzy na s-ke. W dzialaniu podstawowych aplikacji nie widac zadnej (!) roznicy a wersja C w rzeczywistosci wyglada bardzo solidnie. Ostatecznie jednak ponownie sobie odpuszcze - wczesniej bylem zawiedziony 5-tka a teraz niewiele sie zmienilo (plus fatalny wyglad iOS7).

#63 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 22 września 2013 - 18:41

Po wejściu w powiadomienie na LS wpisujesz kod blokady (tak jak to było do tej pory) lub po prostu używasz Touch ID i włączy Ci się dana aplikacja. Kod lub użycie Touch iD jest wymagane nawet przy odp na wiadomość.


Ok dzięki.
..W takim razie co to za opcja:
Ogólne>kod blokady: dawaj dostęp przy blokadzie ekranu: jest do odhaczenia Passbook i odpow. wiadomością

#64 Michal.Rz

Michal.Rz


  • 1 741 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 września 2013 - 19:01

Po wejściu w powiadomienie na LS wpisujesz kod blokady (tak jak to było do tej pory) lub po prostu używasz Touch ID i włączy Ci się dana aplikacja. Kod lub użycie Touch iD jest wymagane nawet przy odp na wiadomość.


Odhaczyłem i nadal chce kod lub Touch ID.

#65 saek1985

saek1985
  • 125 postów

Napisano 22 września 2013 - 19:09

Odhaczyłem i nadal chce kod lub Touch ID.


Być może chodzi o coś zupełnie innego niż myślałem..
W sumie ios 7 ma błędy (jakiś komunikat z icloud dostałem w języku angielskim, w pewnym momencie w centrum powiadomień informacja o pogodzie zawiera 2x symbol "stopni C", w ustawieniach niektóre przełączniki nadal są z "0" i "1") i takie tam nie dopracowania, więc kto wie, może to też jakiś błąd...

#66 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 22 września 2013 - 21:23

[...] Archaiczne już wręcz Pages uruchamia się szybciej na 5! Na 5S trzeba chwilkę poczekać, jest to zauważalne.
[...]

Ciekawe spostrzeżenie. Pages pewnie zbudowane tylko dla 32 bitów - może ma to jakiś związek.
Może jakiś portal w końcu weźmie się za dokładniejsze testy, jaki narzut powoduje zgodność z aplikacjami 32 bitowymi w 5S, bo to dość ciekawy temat.

#67 Michal.Rz

Michal.Rz


  • 1 741 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 września 2013 - 21:27

Zajrzalem dzisiaj do sklepu z elektronika i potestowalem na spokojnie wszystkie nowe iPhony. Gdybym mial wybierac z nowosci to majac w reku wszystkie wersje 5s i niebieskiego 5c musze stwierdzic ze nie warto wydawac pieniedzy na s-ke. W dzialaniu podstawowych aplikacji nie widac zadnej (!) roznicy a wersja C w rzeczywistosci wyglada bardzo solidnie.
Ostatecznie jednak ponownie sobie odpuszcze - wczesniej bylem zawiedziony 5-tka a teraz niewiele sie zmienilo (plus fatalny wyglad iOS7).


http://youtu.be/NTp_zzPcCEo



#68 leon_g5

leon_g5
  • 101 postów

Napisano 23 września 2013 - 00:24

Witam, mam takie pytanie, jeśli zamówię iPhone 5s ze strony apple: iPhone 5s - Buy iPhone 5s in 16GB, 32GB, or 64GB - Apple Store (U.S.) i wybiorę opcję za 649$ na T-mobile, czy będzie on działał normalnie, bez ściągania simlocka w Polsce (orange)? Bo z tego: "If you buy iPhone for T-Mobile, it will arrive with a nano-SIM card already installed that you can activate by visiting an Apple Retail Store or a T-Mobile store or by calling T-Mobile. When you travel internationally, you can use a nano-SIM card for iPhone 5s from a local GSM carrier." wyniaka, że tak, ale wolę się upewnić. Z góry dzięki za pomoc :)

Czy ktoś może wyjaśnić tę kwestię? Nie jest to jasne, a na portalu pclab znalazłem takie wyjaśnienie: iPhone 5S - ruszyła sprzedaż i już jest za mało dostaw :: PCLab.pl
Pytanie brzmi: czy zakupiony w USA iphone 5s za 649 usd będzie działał w każdej polskiej sieci?
Jak rozumiem, taka sprzedaż to jedynie zachęta to korzystania a T-Mobile, ale jeśli nie chcesz wstawiasz cokolwiek innego. Czy tak?

#69 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 23 września 2013 - 00:47

To zależy gdzie kupisz: -jeśli w salonie T-Mobile to tel będzie miał SIMlocka na tą sieć. -jeśli kupisz wersję Factory Unlocked w Apple Store-to będzie działać w każdej sieci GSM rownież w PL.

#70 leon_g5

leon_g5
  • 101 postów

Napisano 23 września 2013 - 07:31

To zależy gdzie kupisz:
-jeśli w salonie T-Mobile to tel będzie miał SIMlocka na tą sieć.
-jeśli kupisz wersję Factory Unlocked w Apple Store-to będzie działać w każdej sieci GSM rownież w PL.

Chcę kupić w przez strone apple.com: iPhone 5s - Buy iPhone 5s in 16GB, 32GB, or 64GB - Apple Store (U.S.) . Wtedy będzie dobrze? Bo co znaczy w tym wypadku "T-Mobile contract-free."?

#71 blazejchwiecko

blazejchwiecko
  • 45 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 23 września 2013 - 14:47

Tak, tylko zwróć uwagę, że wysyłka dopiero w październiku.

#72 leon_g5

leon_g5
  • 101 postów

Napisano 23 września 2013 - 14:53

Tak wiem, może to tylko chwyt markietingowy? :)

#73 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 23 września 2013 - 14:57

Nie łudz się. Wszystkie tel bez kontraktu i SIMlocka zostały wyprzedane. Zarówno w EU jak też w USA.

#74 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 23 września 2013 - 15:20

Nie łudz się. Wszystkie tel bez kontraktu i SIMlocka zostały wyprzedane. Zarówno w EU jak też w USA.


Nic podobnego. W wielu miejscach w Chicago, a podejrzewam że w całych stanach Stanach, można kupić telefony bez kontraktu. Tutaj to nie jest aż tak łakomy kąsek. Ludzie są zainteresowani niemal wyłącznie telefonami z kontraktem, za normalną cenę. Ja sam prawdopodobnie nigdy nie kupiłbym telefonu za $700 bo, moim zdaniem, nie jest aż tyle wart.

#75 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 23 września 2013 - 15:23

Byłeś ostatnio w Apple Store by się dowiedzieć? Czy jak myśle-są to tylko twoje domysły?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych