Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

6 powodów, dla których Mac OS X jest lepszy/gorszy niż Windows XP i Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#26 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 13 października 2007 - 13:18

-"A jak sie uzywa 1przyciskowej myszy :D:D:D ?"
- "eee? a poco ? logitecha mam zwyklego"
-"ale jakto ? do maca? to tak mozna?"

No tak, niektórzy zatrzymali się na tym etapie. I jeszcze to ironizowanie, że "Apple odkryło skrola w myszce". Durnie.

Tak w ogóle to ciekawym, dlaczego pod Win nie ma myszek z kulką w miejscu skrola tylko rozmaite cudaki z 5-7 dodatkowymi przyciskami po bokach albo 3 przyciskami w skrolu?

#27 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 13 października 2007 - 13:22

Tak w ogóle to ciekawym, dlaczego pod Win nie ma myszek z kulką w miejscu skrola


Kwestia patentu? Nie doszukiwałbym się jakichś głębszych spisków. Poza tym "scrolle" wielu producentów już od lat się przechylają na boki...

#28 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 13 października 2007 - 14:55

Kwestia patentu? Nie doszukiwałbym się jakichś głębszych spisków. Poza tym "scrolle" wielu producentów już od lat się przechylają na boki...

Ahh... nie pomyślałem. A te wychylane skrole do pasji mnie doprowadzają. ;)

#29 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 14 października 2007 - 13:03

A te wychylane skrole do pasji mnie doprowadzają. ;)


No czy ja wiem? Spojrz http://www.logitech....l/produkt/29717

Posiadam ta myszke. Skrole sie wychylaja na lewo i prawo. Na lewo mam Expose - wszystkie okna, na prawo Expose - okna aplikacji, wciskam skrol i mam caly pulpit. Owszem, w myszce Apple jest to troche inaczej rozwiazane.

---- Dodano 14-10-2007 o godzinie 14:07 ----
A wlasnie, przypomniaj mi sie kolejny ciekawy skrot klawiszowy z uzyciem myszki lub taczpada: ctr+skrol :)

#30 Siuta

Siuta
  • 56 postów

Napisano 14 października 2007 - 13:57

a w jaki sposob przypisales Expose do przechylania scrolla ??

#31 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 14 października 2007 - 14:56

No czy ja wiem?


Mhm... więc może trafił mi się taki egzemplarz. Mam w pracy taką właśnie, przycisk w skrolu chodzi ze sporym oporem, na tyle dużym, że wciskając skrola w 3/5 przypadkach palec przesuwa zarazem skrola w prawo lub lewo uruchamiają odpowiedni przycisk.
U Ciebie działa to sprawniej?

#32 raad

raad
  • 29 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 października 2007 - 15:07

Heh o czym tu mowic :)
Ci co chca niech sie mecza.


Niestety są branże, dla których softu na Maka po prostu nie ma, na przykład tłumaczenia/lokalizacja (nie-Makowa)....

#33 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 14 października 2007 - 15:12

Niestety są branże, dla których softu na Maka po prostu nie ma, na przykład tłumaczenia/lokalizacja (nie-Makowa)....


Otóż to. Moja dziewczyna korzysta ze słowników, min. Oxfordzkiego - jest zabezpieczony tą pieprzoną cdillą - to chodzi tylko pod Windows, na żadnych emulatorach nie da rady. Co najwyżej - win w vmware (nei sprawdzalem, ale chyba pójdzie). No masakra.

#34 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 14 października 2007 - 15:24

Jeszcze trochę, może kilka lat, i większość produktów, mam nadzieję, będzie międzyplatformowa. To się powoli staje standardem, jak jakaś nie jest to jakby nieprofesjonalna była.

#35 raad

raad
  • 29 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 października 2007 - 16:04

Otóż to. Moja dziewczyna korzysta ze słowników, min. Oxfordzkiego - jest zabezpieczony tą pieprzoną cdillą - to chodzi tylko pod Windows, na żadnych emulatorach nie da rady. Co najwyżej - win w vmware (nei sprawdzalem, ale chyba pójdzie). No masakra.


Słowniki to jedno, a TMy jak Trados, SDLX i inne to drugie. Ale Witos ma rację, kto wie, może już niedługo? Deja Vu ma już Universal Binary, ale to i Wordfast to ciągle za mało.

#36 Longinus

Longinus
  • 69 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 15:56

Kiedy zabierałem się za czytanie tekstu miałem nadzieję, że autor odkryje przedemną jakieś niezbadane tajemnice czy coś a tu co? W głównej mierze skupianie się na, przepraszam za określenie, pierdołach, które są rzeczą subiektywną- brak prawego alta nie dla każdego jest wadą. To tak samo, jak bym ja stwierdził, że mój laptop jest gorszy od innych, bo przycisk [Fn] jest pierwszy od lewej a [Ctrl] drugi, gdzie (chyba) najczęściej jest na odwrót... kwestia przyzwyczajenia. To samo z przyciskami end itp. Autor porusza kwestię kilku aplikacji, ale to chyba miał być pojedynek systemów a nie aplikacji, no chyba, że ja się za bardzo czepiam :P Mógł ew się przyczepić do tego, że przyciski do minimalizacji/maksymalizacji i zamknięcia programu znajdują się w innym miejscu niż on się przyzwyczaił. Kolejną rzeczą jest wsparcie dla sprzętu. To, że system go nie wykrywa poprawnie nie jest winą OSX'a, ani żadnego innego Uniksoida, ani również Windowsa. W takim razie czyją? Oczywiście- producenta sprzętu, który nie dość, że nie wypuścił sterowników dla systemów nie-windowsowych, to nawet nie raczył udostępnić materiałów potrzebnych do napisania owego sterownika dla ludzi, żeby to oni go napisali i dopracowali(przecież to nic złego), bo to chyba nie wyszło by mu na gorsze(nie wiem, nie znam się na tym dokładnie). Ponarzekałem, ponarzekałem, ale to nie jest zlepek bzdur. Co mi się podoba to to, że autor poruszył kwestię Windowsa na Mac'u. Jasne, kupuję Maczka to i on raczej nie potrzebny do życia, jednak zdarzają się wyjątki, więc miło, że coś o tym napisał :) Została zwrócona uwaga na pewne 'braki' w sprzęcie typu PCMCIA, czy nie opisany czytnik kart pamięci. Wydawać by się mogło, że tego typu rzeczy to standard, ale jak widać nie bardzo. Znając politykę Apple to owe 'udogodnienia' wrzuci w kolejnym MB/P, nazwie to geniuszem i każe sobie dodatkowo zapłacić x$ więcej... A najgosze jest to, że istnieją fanatycy, którzy się na to godzą. Ogólnie nie można autorowi zarzucić fanbojostwa windy, bo jak sam w kilku miejscach zaznaczał, korzysta z BSD itp

#37 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 20 listopada 2007 - 15:52

http://news.cnet.co....49292967,00.htm

downgrade xp dla userow vist buhahaha :D

niezle jaja :D

#38 gr2esiek

gr2esiek
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 listopada 2007 - 21:12

To taki typowy artykuł sponsorowany, o zabarwieniu "ludzie nie wierzcie reklamom Apple bo wasze ulubione gry na tym nie pojda" bez sprawdzenia jakie to sa ulubione i wogole no i potem dolozenie to dego finka - no super sprawa, tylko idee troche im sie zaburzyly. Fink sluzy do instalacji softu opensource rodem z linuxa a nie z wingrozy - chcialem moj ulubiony z linuxa edytor - mam - zainstalowalem Quante+ i jest czad, zeby napic sie piwa nie potrzeba kupowac browaru, a o kupnie browaru przekonywal caly ten artykul. I tyle, szkoda marnotrawic czas na czytanie takich durnot, gorsze jest tylko to, ze publikuje to prasa ktorą czyta managerski swiatek. BTW. W tym poscie nie ma polskich znakow bynajmniej nie dlatego, ze alt jest z lewej strony, czy sypie sie cos tam, ale tak po prostu zwyczajnie - szybciej mi sie pisze ;)

#39 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 21 listopada 2007 - 23:24

gorsze jest tylko to, ze publikuje to prasa ktorą czyta managerski swiatek.

Których stać na kupno browaru, i interes się kręci. :)

#40 gr2esiek

gr2esiek
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2007 - 06:19

nie bardzo o to chodzi - w rękach tego światka leży decyzyjność, zatem po lekturze takiego artykułu będą wnioskować - Mac? przecież to się do niczego nie nadaje!

#41 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 22 listopada 2007 - 08:43

i po co te emocje. Ja już sobie darowałem przekonywanie kogokolwiek do przesiadki. Mnie jest lepiej na MAC OS i to mi wystarczy. a inni jak się tak upierają to niech się męczą - nie ma co na siłę uszczęśliwiać :)

#42 gr2esiek

gr2esiek
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2007 - 13:28

@focus: mnie tez jest lepiej z makiem niz z winda i tez nie zamierzam nikogo na sile uszczesliwiac, chodzi raczej o to, ze zostala wygloszona niemal autorytatywnie (a dla sporej ilosci czytelnikow na pewno autorytatywnie) opinia skreslajaca maca jako sprzet korporacyjny. Wartosc tej opinii jest mniej wiecej taka jak tej, ze nalepszym serwerem pocztowym jes M$ Exange, a najlepszym repozytorium uzytkownikow jest Active Directory firmy z Redmond. Po latach praktyki w rożnych systemach i pocztowych i LDAP-ach stwierdzam: są lepsze i bardziej stabilne rozwiązania. Ale ja nie jestem autorytetem i mnie nikt nie musi wierzyć. Tamto pismo zaś czytają managerowie, którzy zajmują się czymś takim jak np zakup sprzętu, a po takim artykule zuepłnie niesłusznie skreślą maca jako sprzęt zupełnie nie dla korporacji. I w ten oto sposób kreowany jest rynek.

#43 Longinus

Longinus
  • 69 postów

Napisano 22 listopada 2007 - 15:20

Czy ja wiem... artykuł ukazuje w głównej mierze 'wady'(wg autora) i różnice w aplikacjach między makiem a windą, ale ktoś bardziej 'rozgarnięty'(nie obrażając nikogo) podejdzie do tego, że to kwestia przyzwyczajeń, bo przecież to, że coś jest inaczej nie musi od razu oznaczać gorzej... Zresztą tak bardzo kogoś boli to, że jakiś manager nie kupi MACa? Apple wam płaci za takie 'uszczęśliwianie' ludzi i wciskanie im na siłę tych kompów? Rozwalające są dla mnie przykłady, kiedy ktoś w sklepie widzi MACa, powie coś nie tak, jakiś appleboy to usłyszy i od razu leci prawić kazania(w tym temacie była opisana taka sytuacja). Przecież to jak świadkowie Jehowy(tak to się pisze?) na których MASA ludzi wiesz psy. Masz Maca to się ciesz, ale nie zmuszaj kogoś, żeby też go używał jeżeli nie chce. Nawet kota można zagłaskać na śmierć...

#44 gr2esiek

gr2esiek
  • 144 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2007 - 06:28

@Longinus: myślę, że pojechałeś za daleko i co niektórzy na tym forum mogą poczuć się urażeni - w tym ja. Nikogo nie boli, że jakiś manager nie kupi Maca - problem polega w tym, ze opiniotwórcze pismo nie powinno zamieszczać stronniczych artykułów - to wszystko. Nikt nikogo nie zmusza do używania Maca, ani nie "krzewi macowej wiary". A nawet jeśli, to czego spodzewasz się po tym forum?

#45 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 26 listopada 2007 - 13:50

problem polega w tym, ze opiniotwórcze pismo nie powinno zamieszczać stronniczych artykułów

Nie rozumiem do czego zmierzasz. Uwazasz menedzerow za idiotow, ktorym kazde "opiniotworcze" pismo jest w stanie wcisnac kazda ciemnote? :)

#46 vlodeck

vlodeck
  • 91 postów

Napisano 26 listopada 2007 - 19:41

Artykul wymiot. Doslownie i w przenosni.

#47 Longinus

Longinus
  • 69 postów

Napisano 27 listopada 2007 - 23:49

gr2esiek przecież tak się zachowują fanatycy... Co innego w gronie przyjaciół przedstawić zalety I WADY(to ważne, bo często się o tym zapomina) jakiegoś produktu, a co innego "zabawa" w "inkwizycje".

Nikogo nie boli, że jakiś manager nie kupi Maca - problem polega w tym, ze opiniotwórcze pismo nie powinno zamieszczać stronniczych artykułów - to wszystko.

Momentami przeglądając to forum odnoszę inne wrażenie, ale mniejsza z tym.
Przecież chyba każdy artykuł jest stronniczy. Nawet w najmniejszym stopniu autor doda swoje przemyślenia, wnioski, coś od siebie na dany temat, a przecież jeszcze nie narodziła się osoba, która wszystkich by uszczęśliwiła. Ten tekst jest tego przykładem. Inna sprawa, że dla mnie jest on takim rozmienianiem się na drobne- autor powinien się skupić na bardziej istotnych sprawach niż na tym, że mamy na dzień dobry do wyboru dwa tematy kolorystyczne. Mnie, w tym przypadku, interesują konkrety.

A nawet jeśli, to czego spodzewasz się po tym forum?

Możliwości poczytania opini na dany temat, bez wstawek typu "ludzie Mighty Mouse jest genialna. Nie kupujcie nic innego poza produktami Apple. Ja jeszcze muszę kupić iPoda, bo on taki modny ostatnio" Nie jest to dosłowny cytat, ale tekst pokazał o co mi chodzi. Widziałem coś takiego w temacie bodajże "nabici w myszkę" albo jakoś tak (całe szczęście, że ktoś wtedy sprowadził autora na ziemię)

#48 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 28 listopada 2007 - 00:03

Jako czasopismo opiniotwórcze (dla mnie już pseudo), muszą nadążać za trendami, nowościami, itd.. A że Apple staje się bardzo popularny (nie tylko za sprawą sprzętu komputerowego), wypadało coś o tym "zjawisku" napisać. Nie sądzę by autor, czy tam tester, naprawdę użytkował testowego MB przez pół roku! Ja używając od 1kl szkoły średniej windy (a mam 30 lat), potrafiłem się wyzbyć wszystkich windowsowych nawyków w 3 mieś!! Jednak zgodzę się, że początki nie były łatwe.. Podsumowując- Wszystkie te sprzeczności w owym artykule wynikają z stronniczności, lub (co bardziej prawdopodobne) z niedoinformowania, niewiedzy autora..

#49 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 28 listopada 2007 - 00:28

Wszystkie te sprzeczności w owym artykule wynikają z stronniczności, lub (co bardziej prawdopodobne) z niedoinformowania, niewiedzy autora..

No tak, bo niemoźliwym jest docenienie róźnic w środowiskach graficznych OS X-a, KDE czy Gnome bez co najmniej kilkutygodniowej solidnej pracy na nich. W przypadku winowsiarza, to mam na myśli.

Zauwaźamy róźnice i niedogodności ale nie wiemy co z tym począć. Pamiętam z wykładów z prakseologii - aby nauczyć się jakiegokolwiek nawyku (nowego lub zmienić stary) potrzeba co najmniej dwóch tygodni regularnego powtarzania tegoż nawyku. Mniej więcej, niektórym przyjdzie to wolniej, niektórym szybciej.

A jak można docenić zalety jakichś opcji jeżeli nie nauczyliśmy się z nich korzystać? Bo cały "test" trwał "bite 7 dni", śmiechu warte.

#50 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 28 listopada 2007 - 03:00

Najlepszy jest Mac z OSX, Windows Vista i Linuksem jednocześnie na pokładzie + VMWare Fusion, żeby się dla byle pierdoły nie przełączać na okienka. Nie ma lepszego na świecie ! Wg mnie tak powinien opisać ten komputer. All-in-one ! Opisane problemy Maca nie dotyczą, ponieważ co nie działa na OSX zawsze można znaleźć na Linuksie, bądź Windows a wszystkie trzy systemy na nim działają, więc w czym problem ??. Jeżeli pisze o różnicach między komputerami to Mac nie ma sobie równych z powodu elastyczności, jaką oferuje a jak pisze o różnicach między systemami to zupełnie co innego ale najpierw trzeba je poznać, żeby o nich pisać. Poza tym autor artykułu ma sporo racji w niektórych kwestiach, choć chyba ktoś mu powinien utrzeć nosa za zarozumialstwo. Powinien dokładniej sprawdzić zanim się weźmie za pisanie artykułu. Widać gołym okiem, że mało czasu "siedział na Macu" Ja mam pierwszego w życiu Maca od 10 miesięcy i nie odważyłbym się po tak krótkim czasie napisać artykułu o różnicach między systemami, mimo że jestem grzebacz i lubię coś poznać "do szpiku kości". Nadal uważam się za lamę, choć staram się dzielić tym, co się "naumiałem".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych