Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

6 powodów, dla których Mac OS X jest lepszy/gorszy niż Windows XP i Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 12 października 2007 - 00:00

Dostalem maila z idg.pl

http://www.computerw...ews/126732.html

Milej lektury ;) Ogolnie mam mieszane uczucia do tego tekstu.
Jezeli juz bylo lub nie powiniene umieszczac w tym dziale przepraszam... I jezeli kogos wkurzyly moje przeprosiny to takze przepraszam ;)

#2 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 12 października 2007 - 05:21

Za tej samej klasy sprzęt Asusa, produkującego przecież notebooki dla Apple


WTF?

#3 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 12 października 2007 - 06:11

Nie wiedziałeś, że MacBook'i skręcają na liniach produkcyjnych Asusa ?;)
  • grzegor lubi to

#4 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 12 października 2007 - 06:12

Nie

#5 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 12 października 2007 - 06:24

To jest dobre:

Jednak w codziennej pracy trudno by było poradzić sobie bez kilku aplikacji, które ułatwiają przesiadkę z Windows na system Apple. Wśród najważniejszych wymienić należy:
...
Fink - program pozwalający instalować oprogramowanie jak w Linuxie, za pomocą jednego polecenia.
...
VMware Fusion - testowa wersja oprogramowania do wirtualizacji.


Tak instalacja pakietów "tak jak w Linuxie" jest bardzo pomocna w Windows.
Nie wiem co sobie zwirtualizowali ;)

A po premierze VMware Fusion 1.0 autor zdecydował się na całkowite wyrzucenie Visty Ultimate z osobnej partycji i pozostawienie jej wyłącznie w wirtualnej maszynie.

Z tego co wiem licencja Visty mówi, że nie wolno jej instalować na wirtualnych maszynach.

Kolejny artykuł pisany dla zapełnienia strony ;)

#6 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 12 października 2007 - 06:29

Tak instalacja pakietów "tak jak w Linuxie" jest bardzo pomocna w Windows.


A żebyś wiedział ile mnie czasu i nerwów kosztowało przekompilowanie apt-get'a do windowsa (nie wspominając już o pakietowaniu mozilli, thunderbirda, openoffice'a, antivira (tu to było dopiero), subiekta, flasha, javy i paru innych rzeczy) żebym teraz mógł bez problemu instalować i uaktualniać programy w firmie bez latania od kompa do kompa...

---- Dodano 12-10-2007 o godzinie 07:33 ----


Z tego co wiem licencja Visty mówi, że nie wolno jej instalować na wirtualnych maszynach.


Home Basic i Home Premium tylko

---- Dodano 12-10-2007 o godzinie 07:34 ----
Zresztą teżnie do końca: http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=157
  • Chilon lubi to

#7 doombek

doombek
  • 257 postów
  • SkądW-Wa

Napisano 12 października 2007 - 09:45

mnie bardziej rozwalilo to, ze aby uzywac Office trzeba zainstalowac Windowsa.

#8 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 12 października 2007 - 10:02

Bigo, nazwijmy go Bigos, jest albo podpłacony przez kogoś za wypisywanie takich bzdur albo nieudacznikiem.

#9 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2007 - 10:14

Przeczytałem. Ale stronniczość :/

#10 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 12 października 2007 - 10:23

a sprawdził ten pajacyk ile macbook lata na baterii a ile ten jego kochany asus?

#11 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 12 października 2007 - 10:55

Wiedzialem ze tekst super hehe ;) Cytat: "Pierwszy kontakt z komputerem Apple (MacBook) nie był najprzyjemniejszy. Umieszczony po lewej stronie klawiatury Alt odczuwalnie spowalniał pisanie wyrazów z tzw. polskimi literami. Umieszczone w innych miejscach klawisze i brak kluczowego bloku z Del, PageUp, PageDown i End czynił edycję większych tekstów (e-mali, wpisów blogowych itd.) drogą przez mękę. " A czy nie istnieja skroty klawiszowe command+strzalki? Cytat: "Opera i Mozilla Firefox - dwie przeglądarki, które doskonale zastępują dość pospolitej urody Safari." Pospolitej? No sadze ze jest w nim troche wiecej urody niz w IE RSE ;) Mozna by tak wymieniac co w tym tekscie jest nie tak. Zastanawia mnie fakt dlaczego ktos przedstawia Apple przed pelnym przetestowaniem jego mozliwosci. Chociazby skrotow klawiszowych ktorych jest pelno na macach. Np kto zna to: ctr+alt+command+8? Fajny efekt ;) Ogolnie powiem tak - ja bym sie dorwal do skory autorowi tego tekstu ;)
  • KrisP lubi to

#12 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 12 października 2007 - 10:57

Też bym go wybatożył pod pręgierzem ;)

#13 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 października 2007 - 12:35

Wiedzialem ze tekst super hehe ;)

Cytat:

"Pierwszy kontakt z komputerem Apple (MacBook) nie był najprzyjemniejszy. Umieszczony po lewej stronie klawiatury Alt odczuwalnie spowalniał pisanie wyrazów z tzw. polskimi literami. Umieszczone w innych miejscach klawisze i brak kluczowego bloku z Del, PageUp, PageDown i End czynił edycję większych tekstów (e-mali, wpisów blogowych itd.) drogą przez mękę. "

A czy nie istnieja skroty klawiszowe command+strzalki?


Wg mnie w ogóle po tym nie powinno się oceniać kompa/systemu - to jest jakaś bzdura
Gdyby koleś od samego początku używał maka a potem przesiadł się na PC to też by marudził na klawiaturę - to jest po prostu kwestia przyzwyczajenia.

#14 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 października 2007 - 14:04

Co to za system, ktory do dobrego chodzenia potrzebuj 2 GB ;) Pozdro

#15 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2007 - 14:34

Co to za system, ktory do dobrego chodzenia potrzebuj 2 GB ;)

Pozdro


@MarG:
XP wymaga 512 RAM , Vista 1GB (do wygodnej pracy)
Dla porownania OSX wymaga do dobrego "chodzenia" wlasnie 1GB (przy 512 OSX sie niestety muli)

G.

#16 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2007 - 16:36

@MarG:
XP wymaga 512 RAM , Vista 1GB (do wygodnej pracy)
Dla porownania OSX wymaga do dobrego "chodzenia" wlasnie 1GB (przy 512 OSX sie niestety muli)

G.


Na PPC 512 wystarcza do wygodnej pracy, na intelach niestety bez 1GB nie ma o czym gadac...

#17 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 12 października 2007 - 22:49

Widac po postach ślepy fanatyzm, link prowadzi do podsumowania, polecam przeczytanie poprzednich artykulow autora, a wiekszosc waszych postow osmieszy was samych ;)

#18 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 października 2007 - 23:15

Każdy tekst był szeroko dyskutowany na forum, pan Bigo nie jest nam znany od dziś.

Napisałem moje 6 powodów, dla których każdy powinien podejmować decyzje sam, zaprasazm.

#19 gajos

gajos
  • 427 postów

Napisano 13 października 2007 - 00:13

Ja poprosze o wersje MS Windows ktora ma (jak wynika z tekstu) wbudowanego Outlooka.

A to Ci... Pomine fakt ze zwykle wbudowany mailer nazywal sie Outlook Express, pomine nawet to ze w wersji Vista nie nazywa sie nawet Outlook (choc dawnom na oczy nie widzial i jest szansa 5% ze moge sie mylic) :-) BA! Pomine to ze zaden z nich nie wspolpracuje w pelni z MS Exchange! :->
Psia krew profesjonalisci.

Wiecie co mnie najbardziej przyslabia? Ze jeden z drugim tandeciarzem nie zna sie ani na jednym ani na drugim (przepraszam jesli sie myle jednak to wynika z tekstu) i bierze za to jakies pieniadze... Calkiem jak w tym kawale o szczurze i chomiku... Ech.

---- Dodano 13-10-2007 o godzinie 01:15 ----

@MarG:
XP wymaga 512 RAM , Vista 1GB (do wygodnej pracy)
Dla porownania OSX wymaga do dobrego "chodzenia" wlasnie 1GB (przy 512 OSX sie niestety muli)

G.


Nieprawda. XP do poprawnego dzialania wystarczy juz 256MB.

#20 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 13 października 2007 - 09:22


Nieprawda. XP do poprawnego dzialania wystarczy juz 256MB.


Do grania w sapera? Mam 384 i to dla XP SP2 jest stanowczo za mało, a 512 to jest minimum do KONFORTOWEGO dziłania przecietnego użytkownika komputera z internetem.

#21 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 13 października 2007 - 10:01

Do grania w sapera? Mam 384 i to dla XP SP2 jest stanowczo za mało, a 512 to jest minimum do KONFORTOWEGO dziłania przecietnego użytkownika komputera z internetem.


Mialem 128 - kiepska sprawa z wieloma aplikacjami pracująca na raz (juz nie mówiąc o pracujących w tle)

Mialem 192 - to samo (no prawie...)

Kolej na 256 - wszystko dzialalo juz plynniej, ciagle jednak niedosyt jezeli mialem kilka aplikacji wlaczonych na raz - winda miala problemy z wolnym przelaczaniem sie miedzy aplikacjami

Dopiero od 384 bylem zadowolony. Jednak sadze ze do pracy w np 3d Max Studio, Fruity Loops to min 512. Juz nie mowie o grach "pamieciorzernych".

Taki maly OT ;)

#22 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 13 października 2007 - 10:16

hehe niezly txt pisany przez jakiegos osiolka :D ja i tak bede za osx stal chodz bylem dlugo userem pc .. ehh w miare wzrostu popularnosci makow w pl beda wychodzic czesciej takie txt ze viśta lepsza od osx ze worda nie ma .. divx y nie chodza na maku bo to dla grafika komputer ... kilku moich znajomych wlasnie po zabawie moim kompem chce maka .. ale .. czasam zycie jest brutalne i cena ich odstrasza :D ale pewnie do czasu :D

#23 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 13 października 2007 - 11:47

i cena ich odstrasza :D ale pewnie do czasu :D

Bo liczyć nie umieją. Porównują cenę markowego komputera Apple ze składakiem z Allegro i cwaniakują. Gdy przyrównać produkt Della czy HP i doliczyć analogiczny soft różnica niemal znika.
Inna rzecz, że Mac OS jest wydajniejszy więc moim zdaniem Apple mogą być nawet tańsze, no ale nie we wszystkich zastosowaniach.

#24 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 13 października 2007 - 12:16

Podsumowujac: http://www.mymac.pl/?p=507

P.S. U mnie nawet nauczycielka z informatyki zaluje ze kupila toSzybe do okien Vista ;)

#25 G3d

G3d
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2007 - 13:05

Heh o czym tu mowic :) Ci co chca niech sie mecza. Jak narazie to kazdy kto siadl do mojego kompa jest zachwycony. Jedyne argumenty ktore maja moi znajomi i majace jakikolwiek sens sa w sumie oczywiste i trzeba je swiadomie przyjac: -malo gier -cena Gry mi nie przeszkadzaja, cene jestem w stanie przelknac, bo warto. ps. -"A jak sie uzywa 1przyciskowej myszy :D:D:D ?" - "eee? a poco ? logitecha mam zwyklego" -"ale jakto ? do maca? to tak mozna?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych