Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kontrowersje wokół punktów reputacji[BYŁO:]Filmy w telefonie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
118 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 10 października 2007 - 22:25

odemnie dostajesz ostrzeżenie za te "świnie"

a tak wogole myślałaś ze punkty bedziesz miała, za wylaczne udzielanie sie w dziale "Think different"? ile z tych punktów, było za udzieloną pomoc? prawdopodobnie tyle ile Ci zostało


ostrzezenie??? za co? nie dosc ze zabieracie mi pkt, a dostalam je nie tylko w dziale think different!!!
to jeszcze ostrzezenie za swinie, nie powiedzialam przeciez nic zlego!!!

a zreszta robcie co chcecie najlepiej mnie zbanujcie tak jak punka, za nic!!!

#27 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 22:35

ostrzezenie??? za co? nie dosc ze zabieracie mi pkt, a dostalam je nie tylko w dziale think different!!!
to jeszcze ostrzezenie za swinie, nie powiedzialam przeciez nic zlego!!!

a zreszta robcie co chcecie najlepiej mnie zbanujcie tak jak punka, za nic!!!


przeciez napisałem za co otrzymałas ostrzeżenie. przeczytaj jeszcze raz. zabraliśmy Ci punkty, których nie powinnaś dostać, z tego co widziałem jeszcze przed chwilą miałaś 2 pkt, na ktore pewnie zapracowałaś, ale po nazwaniu moderatorów "świniami", postanowiłem odjąć Ci jeszcze jeden. w sumie, na twoje własne życzenie

#28 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 10 października 2007 - 22:44

zabraliśmy Ci punkty, których nie powinnaś dostać,


a to niby dlaczego?? gdzie jest napisane w regulaminie kto o tym decyduje, zarobilam i sobie mialam, nawet nikt mi nie napisal co zrobilam ze mi je zabraliscie, nikt nie poinformowal, tylko od tak!!!

prosze o wyjasnienie!!! co zrobilam nie tak!! ze mialam prawie 150pkt reputacji a teraz nie mam zadnego!!!

#29 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 10 października 2007 - 22:50

przeciez napisałem za co otrzymałas ostrzeżenie. przeczytaj jeszcze raz. zabraliśmy Ci punkty, których nie powinnaś dostać, z tego co widziałem jeszcze przed chwilą miałaś 2 pkt, na ktore pewnie zapracowałaś, ale po nazwaniu moderatorów "świniami", postanowiłem odjąć Ci jeszcze jeden. w sumie, na twoje własne życzenie


Czyli wychodzi, że za jeden czyn dwie kary? Ostrzeżenie i zabranie punktów.

#30 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 10 października 2007 - 22:53

pozatym jak byscie mi nie zabrali bezpodstwanie punkcikow uczciwie zarobionych to nie bylo by powodu zdenerwowania w moim przypadku, czy panom moderatorom juz nic nie mozna powiedziec?? jestescie tu bogami czy co?? nie robicie bledow i zawsze jestescie fair???

---- Dodano 10-10-2007 o godzinie 23:54 ----

Czyli wychodzi, że za jeden czyn dwie kary? Ostrzeżenie i zabranie punktów.


ostrzezenie i zabranie 2 pkt bylo za "swinie" aha a mam pkt -10;/

a zabranie moich 150 to nie wiem za co bylo!! i nikt nadal nie chce mi odpowiedziec na to pytanie!!

#31 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 23:01

pozatym jak byscie mi nie zabrali bezpodstwanie punkcikow uczciwie zarobionych to nie bylo by powodu zdenerwowania w moim przypadku, czy panom moderatorom juz nic nie mozna powiedziec?? jestescie tu bogami czy co?? nie robicie bledow i zawsze jestescie fair???

---- Dodano 10-10-2007 o godzinie 23:54 ----


ostrzezenie i zabranie 2 pkt bylo za "swinie" aha a mam pkt -10;/

a zabranie moich 150 to nie wiem za co bylo!! i nikt nadal nie chce mi odpowiedziec na to pytanie!!


kazde ostrzezenie, jest obarczone odjeciem pkt reputacji.

#32 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 10 października 2007 - 23:04

...zabraliśmy Ci punkty, których nie powinnaś dostać...


I jak to się ma do [URL="http://www.myapple.pl/showpost.php?p=193049&postcount=71"]tego postu[/URL]? Najpierw jest zachęta do oceniania postów, a następnie... szkoda słów. Wiem jak to nazwać, ale nie złamie regulamin, nie warto.
Daria, daj już Sobie spokój i tak wiemy, że masz SZEŚĆ punktów reputacji, które należy dodać do istniejących.

---- Dodano 11-10-2007 o godzinie 00:07 ----
Proponuję zamknąć wątek, bo temat już wyczerpany.
Koleżanka Lempciap (6 pkt. rep.) może już oglądać teledyski na swojej komórce.

#33 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 10 października 2007 - 23:11

kazde ostrzezenie, jest obarczone odjeciem pkt reputacji.


czlowieku, ostrzezenie dales mi po tym jak zabralicie mi pkt!!!!




nie mam juz checi sie z Toba klucic drogi panie i wladco!!!


@MacGyver dzieki:D
teledyski sa sliczne i zaraz ogladne wszystkie poraz 1000 tylko ze na telefonku:D

#34 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 23:29

czlowieku, ostrzezenie dales mi po tym jak zabralicie mi pkt!!!!




nie mam juz checi sie z Toba klucic drogi panie i wladco!!!


@MacGyver dzieki:D
teledyski sa sliczne i zaraz ogladne wszystkie poraz 1000 tylko ze na telefonku:D


Moderator zabral Ci punkty, zostawił stan chyba "2". pozniej ty napisalas o nas "świenie" wiec dostałaś ostrzeżenie + dodatkowo Ci odjąlem punkty bo uznałem, że nazywanie ludzi "świniami" ma wpływ na Twoją reputacje.


Post Krzyfara, zachęca do dodawania pkt, gdy post jest przydatny do rozwiazania problemu, zdanego w wątku. nie wiem czego nie rozumiecie?

#35 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 11 października 2007 - 01:01

Tak dla wyjasnienia - wiele osob daje lub otrzymuje punkty reputacji ,,za friko,, a nie o to chodzi. Kilka przykladow ??? Prosze bardzo, oto kilka wybranych uzasadnien za co niektorzy otrzymuja lub daja pkt.: ,,... też masz ładny avatar ... , ... masz i nie jęcz ... , ... Za niespotykaną oszczędnośc srajtaśmy ... , ... za to ze byles o 05.16 na forum, kiedy wszyscy spali. Gratuluje. Tez tam bylem. Kliknij i w mojego ludzika. Wdzieczny bylbym ... , ... fajnie ze ci sie podoba avatar ... , ... Nagroda pocieszenia
...,, . Takich przykladow moznaby przytoczyc jeszcze co najmniej ze 200 tylko szkoda czasu, podalem kilka. Czas skonczyc z ,,kolkami wzajemnej adoracji,, na forum i dawaniem pkt. reputacji za nic. Stopniowo wszystkie punkty beda analizowane w odniesieniu do postu ktorego dotycza i jesli podstawa do ich przyznania bedzie bardzo watpliwa ... punkty takie beda anulowane.

---- Dodano 11-10-2007 o godzinie 00:38 ----
Aha, zapomnialem dodac, ze prawdopodobnie (tak na 99,9%) Uzytkownicy ktorzy beda przyznawac punkty ,,za nic,, w ostatecznosci beda pozbawieni takiej mozliwosci oraz sami nie beda mogli takowych dostawac a ich dotychczasowa reputacja zostanie karnie obnizona ... wnioseki - najwyzsza pora przypomniec sobie zalozenia jakie przyswiecaja idei nagradzania w postaci pkt. autorytetu: http://www.myapple.p...t.php?f=144&a=5

#36 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 października 2007 - 03:29

o
a zreszta robcie co chcecie najlepiej mnie zbanujcie tak jak punka, za nic!!!


Zagalapowalas sie i to bardzo. Pank zlamal wielokrotnie kilka punktow regulaminu. Wiele rzeczy, ktore zrobil, nie byly publicznie naglasniane.Byc moze pank przyzna sie do nich,kiedy wroci. Proponuje, bez takiego ferowania wyrokow.

Przypominam tez wszystkim, ze dawanie innym punktow reputacji za "ladny avatar" lub "za to ze byl wtedy kiedy ja bylem na forum" bedzie BARDZO surowo karane. W TDM trwaja dyskusje, co dalej z takimi osobami. To jest wciaz forum myapple i reputacje dajemy tu za pomoc, a nie za ladny avatar. Kto tego nie rozumie, zapraszam na priva, Bardzo chetnie wytlumacze.

Osoby z duza liczba punktow reputacji sa postrzegane na forum jako wzor do nasladowania i zrodlo ogromnej wiedzy, zwiazanej z produktami, softwarem itd firmy Apple. Oczywiscie,ze mozna komus podziekowac za cos innego, np za pomoc w wyborze nowej komorki, samochodu itd. ale wciaz jest to POMOC, a nie wzajemne wymienianie uprzejmosci. Mysle,ze wszyscy to rozumieja.

#37 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 11 października 2007 - 04:13

...Stopniowo wszystkie punkty beda analizowane w odniesieniu do postu ktorego dotycza i jesli podstawa do ich przyznania bedzie bardzo watpliwa ... punkty takie beda anulowane...


Zgłaszam się na ochotnika do lustracji mojego konta.
Mogłem dostać punkty "za friko".
Na usprawiedliwienie dodam, że działałem w [URL="http://www.myapple.pl/showpost.php?p=193049&postcount=71"]dobrej wierze[/URL].

---- Dodano 11-10-2007 o godzinie 05:14 ----

Na przyszłość - zwracaj uwagę na nazwę tematu, ok ;)


Ale i tak wyszło TD;)

#38 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 października 2007 - 04:27

Zgłaszam się na ochotnika do lustracji mojego konta.
Mogłem dostać punkty "za friko".


Tak, masz kilka punktow za friko. Konsekwencje beda wyciaganie w stosunku do osob, ktore Ci je przyznaly, a nie w stosunku do Ciebie.

#39 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 11 października 2007 - 04:28

Tak, masz kilka punktow za friko. Konsekwencje beda wyciaganie w stosunku do osob, ktore Ci je przyznaly, a nie w stosunku do Ciebie.


Ja też przyznałem kilka punktów "za friko".
W nowym świetle wyjaśnień, oczywiście.

#40 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 października 2007 - 04:34

I co uwazasz,ze to w porzadku w stosunku do osob, ktore ciezko na nie pracuja? Idea punktow reputacji byla naiwna wiara,ze userzy beda korzystac z niej w sposob wlasciwy i dzieki nim promowane beda osoby, ktore na forum myapple, rozwiazuja, czesto powazne problemy, pozwalajace zaoszczedzic czas, a czasem takze duze pieniadze. Niektorzy userzy, a najwiecej ich wlasnie w watku o "Kolczykach", maja to jednak widocznie za nic. To jest smutne, i nie mowie tu konkretnie o Tobie. Sa osoby ktore przyznaja tu bezsensowne punkty naprawde w ogromnych ilosciach..

#41 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 11 października 2007 - 04:56

I co uwazasz,ze to w porzadku w stosunku do osob, ktore ciezko na nie pracuja?

Idea punktow reputacji byla naiwna wiara,ze userzy beda korzystac z niej w sposob wlasciwy i dzieki nim promowane beda osoby, ktore na forum myapple, rozwiazuja, czesto powazne problemy, pozwalajace zaoszczedzic czas, a czasem takze duze pieniadze. Niektorzy userzy, a najwiecej ich wlasnie w watku o "Kolczykach", maja to jednak widocznie za nic. To jest smutne, i nie mowie tu konkretnie o Tobie. Sa osoby ktore przyznaja tu bezsensowne punkty naprawde w ogromnych ilosciach..


Nie, nie jest to w porządku. I nie tylko wobec tych, którzy ciężko na nie pracują.

Idea punktów reputacji sprawdza się. Wyjątki (w tym i ja, kilka razy) tylko potwierdzają regułę.
Może to zabrzmi trywialnie, ale nie kieruje mną chęć posiadania niewiadomo jakiego SR. Poprostu sporo się na tym forum nauczyłem, no i w miarę możliwości próbuje to oddać.

#42 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 października 2007 - 05:10

Idea punktów reputacji sprawdza się.


Idea reputacji sprawdzala sie, az do momentu powstania watku o kolczykach. Smutne,ale prawdziwe. Teraz musimy zastanowic sie, co z tym fantem zrobic... Dyskusja nie jest zamknieta. Jesli ma ktos z Was propozycje co dalej, zgloscie je, jest na to odpowiedni dzial.

BTW, duzo nowych osob kierujac swe pierwsze pytania na forum, szuka osob wlasnie z wysoka reputacja.. Reszte dopowiedzcie sobie sami.

Niech ta reputacja bedzie prawdziwa, a nie sztucznie nakrecana i bedzie OK.

#43 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 11 października 2007 - 05:16

A ja się zastanawiam nad jedną rzeczą. Co z "return points"? Sam takich kilka zdarzyło mi się przyznać zachęcony okienkiem które wyskakuje przy przyznawaniu:
http://tinyurl.com/2uwya6

Albo ja coś źle rozumiem albo chodzi o to że jak przyznam punkt komuś to mogę przy odrobinie szczęscia się spodziewać że dostanę od niego "punkt zwrotny".

#44 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 11 października 2007 - 05:19

Niech ta reputacja bedzie prawdziwa, a nie sztucznie nakrecana i bedzie OK.


Dlatego zgłosiłem swoje konto do lustracji.
Po ostatnich wydarzeniach wszystko wróci do normy.
Nowe, lepsze zasady przyznawania punktów są już znane i każdy się dostosuje.
W moim przypadku wiele razy "Dziękuję" nie przekładało się na punkty i nawet tego nie żałuję, tak, jak nie będę żałować utraty niezasłużonych punktów.

#45 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 października 2007 - 05:21

Dlatego zgłosiłem swoje konto do lustracji.
W moim przypadku wiele razy "Dziękuję" nie przekładało się na punkty i nawet tego nie żałuję, tak, jak nie będę żałować utraty niezasłużonych punktów.


Gdyby wszyscy userzy mysleli jak Ty..

Nowe, lepsze zasady przyznawania punktów są już znane i każdy się dostosuje.


Nie mysl, ze jestem pesymista, ale mysle, ze nie kazdy..

#46 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 11 października 2007 - 05:22

A sam wątek o kolczykach nie jest nic winien. A nawet okazał się pomocny w znajdowaniu różnych ułomności.

#47 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 października 2007 - 05:31

Parada falszywych punktow reputacji rozpoczela sie wraz z otwarciem tego watku. Co do ulomnosci, to nie rozumiem o co chodzi.

---- Dodano 11-10-2007 o godzinie 06:32 ----

A ja się zastanawiam nad jedną rzeczą. Co z "return points"?


Gdzie tam jest uzyte sformulowanie "return points"?

#48 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 11 października 2007 - 05:32

Idea reputacji sprawdzala sie, az do momentu powstania watku o kolczykach. Smutne,ale prawdziwe. Teraz musimy zastanowic sie, co z tym fantem zrobic... Dyskusja nie jest zamknieta. Jesli ma ktos z Was propozycje co dalej, zgloscie je, jest na to odpowiedni dzial.

BTW, duzo nowych osob kierujac swe pierwsze pytania na forum, szuka osob wlasnie z wysoka reputacja.. Reszte dopowiedzcie sobie sami.

Niech ta reputacja bedzie prawdziwa, a nie sztucznie nakrecana i bedzie OK.


Kurcze, no jeśli problemem jest tylko ten wątek no to jest przy tej ilości moderatorów kilka chwil żeby przeanalizować wszystkie osoby udzielające się w "kolczykach" i za co dostały. Aż tak dużo ich wbrew pozorom nie było.

#49 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 11 października 2007 - 05:36

Parada falszywych punktow reputacji rozpoczela sie wraz z otwarciem tego watku. Co do ulomnosci, to nie rozumiem o co chodzi.


Nie wiem czy, parada, zaczeła się z otwarciem tego wątku, czy ten wątek tylko ją odsłonił.

#50 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 października 2007 - 05:38

Kurcze, no jeśli problemem jest tylko ten wątek no to jest przy tej ilości moderatorów kilka chwil żeby przeanalizować wszystkie osoby udzielające się w "kolczykach" i za co dostały.

No pewnie ze jest to mozliwe. Ale nie jestem tu dzis od karania, tylko,skoro za sprawa Lempciap, temat wyplynal, staram sie uswiadomic,ze taki proceder to zwykle oszustwo. I watek o kolczykach jest tu tego przykrym przykladem..

---- Dodano 11-10-2007 o godzinie 06:39 ----

Nie wiem czy, parada, zaczeła się z otwarciem tego wątku, czy ten wątek tylko ją odsłonił.


Nie bede wnikal juz, czy sie zaczal czy nie.. Ale tu padly rekordy..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych