Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic pro 9 i Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 19 maja 2013 - 09:08

Ja własnie też używam Glue ;)DObry Kompresor.Gdyby Mac nie były taki drogi to bym sie nie zastanawiał ;)


Mozna szukac uzywek jeszcze na gwarancji nawet sa uz w fajnych pieniadzach z Apple Care na 3 lata juz.

#27 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 19 maja 2013 - 11:56

Myslisz ze 2 rdzniowy i5 z 8 gb ramu by starczylo?Oogolnie wolalbym kupic Macbooka bo moge czesto sie przemieszzcac(np do kolegi lub do studia)I mam pytanie Mozna normalnie dokupic Ram do Macbooka pro?

#28 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 maja 2013 - 12:01

Myslisz ze 2 rdzniowy i5 z 8 gb ramu by starczylo?Oogolnie wolalbym kupic Macbooka bo moge czesto sie przemieszzcac(np do kolegi lub do studia)I mam pytanie Mozna normalnie dokupic Ram do Macbooka pro?


i5 i 8GB ramu zazwyczaj wystarcza.
MBP 2011 i 2012 można rozbudować do 16GB.
Wersja z retiną i AIR ma przylutowany ram na stałe i nic nie zmienisz.
Tak jak pisał Sancruz3 można znaleźć MacBooki z 3 letnią gwarancją i właściwie tylko takie się kupuje, bo ostatnio Apple podupadło z jakością (spadli na szóste miejsce w rankingu niezawodności). Na Allegro coraz więcej jest niepełnosprawnych komputerów Apple, których to nieuczciwi właściciele próbują się pozbyć nie informując, że były zalane, spadły, lub miały jeszcze inne przygody. Kilku moich znajomych ostatnio nabyło coś takiego i potem mieli sporo problemów co generowało niesamowite koszty.

#29 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 19 maja 2013 - 12:07

8GB ramu starczy jak nie bedziesz pracowal na duzej ilosci plikow wav czy aiff lub uzywal wtyczek typu Trilian, Spectrasonic ktore dziwkei maja z plikow wav i przy starcie laduje sie do pamieci ram jak uzywasz ich w projektach. Mozesz wrzucic 16gb to nie jakies tam kosmiczne koszty i kupic dysk SSD i powinno Ci wystarczyc do dzialania na Logicu czy czymkolwiek innym. Znam ludzi co robia na gorszych sprzetach i sie da

#30 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 19 maja 2013 - 12:19

Troche sie dziwie ,bo u mnie na Fl podczas korzystania z 30 trackow(20 wav,10 sylenth)strasznie trzeszczy ,procek dziala na 50-60 procent a nieraz nawet na 99 ;) choć mam dobry proc quad q6600(2,4 ghz)4 gb ramu ddr2.I tak sie zastanawiam skoro tu na quadzie na 30 trackow mam trzaski to W Macbooku 2 rdzeniowym + 8 gb ramu project powinien sie cały czas krztusić ;)Jak to jest od 30 tracków wzwyż?Od razu mowie ze nie korzystam z Omnisphere,Kontakt.Przeważnie sample,Sylenth,Massive i czasem Nexus ale to rzadko.

#31 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 19 maja 2013 - 13:02

[QUOTE=AndreVegas;2119000]...mam dobry proc quad q6600(2,4 ghz)4 gb ramu ddr2... QUOTE]

No to jeszcze możesz sporo wyciągnąć z tego sprzętu. Dobre chłodzenie podkręcasz proca na przynajmniej 3GHz dokładasz ramu do 8GB i jeszcze troche pociągniesz. Odezwij sie na priv, to powiem ci jak i co. Na maku byś tak nie mógł zrobić.

#32 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 19 maja 2013 - 22:04

Troche sie dziwie ,bo u mnie na Fl podczas korzystania z 30 trackow(20 wav,10 sylenth)strasznie trzeszczy ,procek dziala na 50-60 procent a nieraz nawet na 99 ;) choć mam dobry proc quad q6600(2,4 ghz)4 gb ramu ddr2.I tak sie zastanawiam skoro tu na quadzie na 30 trackow mam trzaski to W Macbooku 2 rdzeniowym + 8 gb ramu project powinien sie cały czas krztusić ;)Jak to jest od 30 tracków wzwyż?Od razu mowie ze nie korzystam z Omnisphere,Kontakt.Przeważnie sample,Sylenth,Massive i czasem Nexus ale to rzadko.


Mialem na codzien dostepnego kompa z quadem i z i7 nowszym najslabszym 4 rdzeniowym. I i7 zmiatala wydajnoscia quada.

Ja na i7 mobilnej w retinie otwieram bez problemu 10 massivow, do tego sylenty, ana, synplant, i innych syntow ktorych nawet potrafi byc 20 do tego z 20 trackow wav plus vokale i wszystko dziala. Przeskok w technologi jest spory. Logic wykorzystuje 8 rdzeni z czego 4 wirtualne i naprawde robi to super nic nie zamula nic nie tnie wszystko dzial plynnie, czasami dysk na usb 2.0 jak mialem przycial bo ladowal wav teraz jest na usb 3.0 i polepszylo to prace.

Kontakt jak i cala rodzina Spectrasonica i nexus najbardziej zjadaja procka. Dla przykladu podalem gdzies ze na moim i nie tlko macbook pro 17 c2d 2.4ghz 4gb ram i dysk 320 7200 daje rade max zapiac 2 massivy i zaczyna sie sajgon a na retinie z i7 wogole procka nie zjada. Niedlugo moze zrobie testy na retinie 13 w podstawie z i5 z checia zobacze co wyciagnie ten sprzet.

Ale quad powinien dac rade do tego co napisales. Duza roznice mialbys jakbys przeskoczyl teraz na nowa platforme Intela i7 na sockecie 1155 do tego z 16gb ramu i dyski na sata 600 do tego jeden ssd na system. Testoalem sporo konfiguracji ostatnio jak Iro i roznice sa naprawde spore. Zdziwlio mnie jak kupilem retine,ze jest naprawde tak wydajna dlatego sprzedalem Ha maca na full z i7 32gb ramu i innymi bajerami bo retina w zupelnosci wystarcza. Aktualnie przymierzam sie do zakupu Mac Mini z i7 2.6 ghz + 16gb ramu i 2 dyski ssd samunga 250gb 840 pro i to bedzie juz az na wyrost. Cena zestawu to 5tys wiec jeszcze nie az tak wygorowana (to jest moje odczucie)

#33 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 20 maja 2013 - 12:15

W sumie to sie nie dziwie ,tego kompa kupywałem 6 lat temu,wtedy był bardzo dobry ;) i tak dobrze trzyma jak na 6 lat. Myslisz że taki mac dałby rade? Poradziłby sobie z 10 sylenthami i z paroma samplami vengeance?Zeby nie zamulal jakos przy 40 trackach.


MacBook Pro Quad-Core i7 2.0-2,9GHz/8GB/500GB (3262762760) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W ogóle to można by było do takiego zamontować dysk ssd?

#34 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 20 maja 2013 - 12:50

Troche sie dziwie ,bo u mnie na Fl podczas korzystania z 30 trackow(20 wav,10 sylenth)strasznie trzeszczy ,procek dziala na 50-60 procent a nieraz nawet na 99 ;) choć mam dobry proc quad q6600(2,4 ghz)4 gb ramu ddr2.I tak sie zastanawiam skoro tu na quadzie na 30 trackow mam trzaski to W Macbooku 2 rdzeniowym + 8 gb ramu project powinien sie cały czas krztusić ;)Jak to jest od 30 tracków wzwyż?Od razu mowie ze nie korzystam z Omnisphere,Kontakt.Przeważnie sample,Sylenth,Massive i czasem Nexus ale to rzadko.


Komputer to nie wszystko, ważny jest również interfejs audio. Im lepszy interfejs, tym bardziej będziesz mógł obciążyć DAW zanim zaczniesz odczuwać negatywne skutki tego.

#35 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 20 maja 2013 - 12:56

Ogolnie to teraz jade na interfejsie w glosnikach akai rpm 3 ;) Chcialbym w przyszlosci kupic cos w stylu rme babyface lub jakis dobry motu tak do 2 tys,no chyba ze sie jakies lepsze znajda ;)Czytalem tez opinie ze lexicon omega to dobry interfejs i przy tym tani.Ogólnie to mniej wiecej co daje dobry interfejs w stylu rme lub motu?odciaza troche Cpu?Bo chyba dzwieku jakos nie poprawia choc moge sie mylic.

#36 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 20 maja 2013 - 13:16

Warto zainwestować w coś takiego jak Babyface, szczególnie gdy korzysta się ze sprzętu typu Macbook, laptop, ma osiągi porównywalne z kartami na PCI, chodzi głównie o efektywne działanie przy niskiej latencji (monitoring). Żeby pozbyć się 'trzasków' czy 'dławienia' podczas pracy z obciążonym projektem trzeba zwiększyć latencję (rozmiar bufora), przez co odciążamy trochę sterownik audio, ale za to pojawia się pewne opóźnienie, pomiędzy sygnałem wejściowym (np. wprowadzany sygnał midi, 'nutki'), a wyjściowym (tym co słyszymy z monitorów). Dobry interfejs potrafi efektywnie pracować nawet przy dużym obciążeniu i niskiej latencji. Inną sprawą jest też to czy masz zamiar nagrywać cokolwiek, jakość interfejsu audio przekłada się na jakość naszego nagrania.

#37 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 20 maja 2013 - 13:27

No właśnie przede wszystkim dobry interfejs poprawia dźwięk. Chodzi o jakość przetworników. Ale też o stabilność-sterowniki(oprogramowanie, mikser wewnętrzny karty,dsp), jakość preampów, jeżeli posiadają, częstotliwość próbkowania, zegar wewnętrzny, dithering. Trochę rzeczy świadczy o tym, ktory interfejs jest lepszy. Ja wymienilem tylko niektóre aspekty brane pod uwagę. Jest ich więcej.

#38 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 20 maja 2013 - 14:20

W sumie to sie nie dziwie ,tego kompa kupywałem 6 lat temu,wtedy był bardzo dobry ;) i tak dobrze trzyma jak na 6 lat. Myslisz że taki mac dałby rade? Poradziłby sobie z 10 sylenthami i z paroma samplami vengeance?Zeby nie zamulal jakos przy 40 trackach.


MacBook Pro Quad-Core i7 2.0-2,9GHz/8GB/500GB (3262762760) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W ogóle to można by było do takiego zamontować dysk ssd?


Mala rozbieznosc na tej aukcji gosciu zaznaczyl, ze ma 2 rdzenia jak kazda i7 jest 4 rdzeniowa 8 watkowa ale mniejsza z tym. Tak wystarczy w zupelnosci do tego wrzucic sobie jakis SSD Samsung 840 Pro 240gb a dysk 500gb dac jako dysk z danymi gdzie mozesz miec sample.

Sylent malo co procka zjada. Napisalem Ci wyzej co zjada najbardziej a ja tego uzywam na codzien do tego pluginy zapiete na kazdy kanal, conprezsory, limitery, eq i wiele innych bajerow i wszystko smiga.

Zwroc uwage ze na raz nie leci zapietych 40 sylentow i 20 sladow audio. Zawsze to wszystkosie wymija tak naprawde w przeplocie.

- - - Połączono posty - - -

No właśnie przede wszystkim dobry interfejs poprawia dźwięk. Chodzi o jakość przetworników. Ale też o stabilność-sterowniki(oprogramowanie, mikser wewnętrzny karty,dsp), jakość preampów, jeżeli posiadają, częstotliwość próbkowania, zegar wewnętrzny, dithering. Trochę rzeczy świadczy o tym, ktory interfejs jest lepszy. Ja wymienilem tylko niektóre aspekty brane pod uwagę. Jest ich więcej.


Na twoim miejscu jeszcze bym wzial po uwage Apogee Duet co prawda troche wiecej niz 2tys ale warto, jeszcze mozesz wziasc motu ultralite mk3 hybrid gdzie mozesz podpiac go przez firewire co jest lepszym rozwiazaniem niz usb 2.0 a pisza odwrotnie. Prawda jest taka ze babyface od rme ma lepsza jakosc dzwieku niz Fireface 400 i 800 udowodnione testami niejednokrotnie.

Ja teraz zastanawiam sie nad motu ultralite mk3 bo wole miec mozliwosc uzywania karty bez odpalania jednostki czyli komputera a ona pozwala na to jak i rme fireface 400,800,uc , ucx i inne.

Rme wypada najlepiej tak samo cenowo bo dostajemy produkt na wysokim poziomie za co przychodzi nam zaplacic. Cena adekwantana do jakosci. Owszem sa lepsze karty ale to juz koszta dziesietek tysiecy PLN.


Takze potwiedzam slowa przedmowcy, ze warto zainwestowac ciut wiecej w dobry interfejs audio. To co masz wbudowane w glosniki to jest jak to mowie pascie ktore ma tylko grac. Za interfejsem pozniej warto sie zainteresowac jakimis monitorami odsluchowymi np KRK RP8 w zupelnosci wystarcza.

#39 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 20 maja 2013 - 23:12

Własnie mysle że combo rme babyface lub inny dobry interfejs + krk rp8 g2 by w zupełnosci starczylo jako interfejs i odsluch.Razem by to wynioslo ponad 4500 zl ;)Akurat skończe 18 niedługo to gdzieś dorobie w wakacje co by na jesień mieć już taki sprzet ;)No to w sumie taki macbook nawet z i5 i 8 gb ramu by dawał ladnie rade ;)Dzięki za wasze porady ;) Ps:Ogolnie to jest jakas duza roznica pomiedzy rme bebyface/motu mk3 i apogee duet 2 czy wszystkie podobne ?wszystkie 3 kosztuja cos kolo 2100 a taki wybor jest praktycznie na lata ;)

#40 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maja 2013 - 01:53

Różnica polega tylko na tym, że Apogee deklasuje/poniża (w moim mniemaniu :) ) brzmieniowo RME i MOTU. Ale za to RME i MOTU mają znacznie więcej wejść i wyjść niż Duet.

#41 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 21 maja 2013 - 02:12

Akurat to dobrze sie składa bo nie nagrywam wokali,gitar itp ,potrzebuje tylko by bylo wejscie na monitory ;)Milo by bylo jakby bylo wejscie midi choc nie musi bo mam klawiature na usb wiec raczej roznicy nie bedzie jesli podlacze keyboard do pc czy do interfejsu No to chyba mnie przekonaliscie co do tego apogee ,widze ze kosztuje 2100 w sklepie apple wiec nie tak drogo jak na taki sprzet.

#42 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 21 maja 2013 - 05:12

Masz jeszcze wersje gdzie masz kabel do ipad

Apogee Duet for iPad & Mac, djSHOP.pl - sklep dj - gramofony, miksery firm technics, akai, reloop i inne - dystrybutor - dj shop

Mozesz go podlaczyc do urzadzen mobilnych ale nie wiem czy komus to bedzie potrzebne.

#43 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 21 maja 2013 - 14:07

Jak dla mnie to sie nie opłaca dopłacać 500 zł za kabelek do ipada.

#44 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 21 maja 2013 - 18:48

Dla mnie tez ale sa ludzie co uzywaja tak kart. Ja osobiscie sklaniam sie ku Apogee quartet (szkoda, ze nie klepneli go na thunderbolta…)

#45 silverball

silverball
  • 218 postów
  • Skądhome is where the heart lies

Napisano 23 maja 2013 - 10:37

to nie jest 500 zł za kabelek. W wersji Mac nie ma możliwości dokupienia kabelka. W wersji iPad jest inna elektronika w środku. I gniazdko MIDI USB.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych