Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic pro 9 i Mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 22 marca 2013 - 14:03

Witam ja mam takie pytanie ,jaki powinien byc mac zeby logic pro 9 dobrze na nim chodził?tzn ile powinien miec co najmniej ramu,jaki procesor.Czy np mac dual core z 2 gb ramu wystarczy by logic ladnie chodzil czy jest to zasłaba konfiguracja?Pozdrawiam

#2 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2013 - 15:29

Sam Logic daje radę juz na Core2Duo ale jak pracujesz z wymagającymi pluginami i video, to najlepiej i5, i7 lub stacjonarny Xenon. Ja mam i7 quad (MBP early 2011) i chodzi akceptowane dobrze przy sporym obciążeniu. Koniecznie minimum 8GB RAMu i najlepiej dysk 7200 lub SSD. Ja mam 7200. Jest spory przyrost mocy względem dysku 5400.

#3 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 22 marca 2013 - 15:57

Jak napisał kolega wyżej zależy od potrzeb / zastosowania. Ja osobiście mam md101 z fabryczną konfiguracją tj. i5 / 4GB ram / 500 HDD 5400 obr./min. i korzystając z np. 6 wirtualnych instrumentów z kolekcji Logica, 4 śladów stereo z loopami, plus jakieś efekty typu bramki, eq, kompresja (też fabryczne) pracuję komfortowo i bez "zająknięć". Na C2D też się da pracować, jak najbardziej, ale musiałem w bardziej rozbudowanych sesjach korzystać z pluginów z rozwagą, lub eksportować wszystko do plików audio i potem dopiero "bawić" się dalej.

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2013 - 16:56

Najlepieji5/i7, min 8GB RAM, dysk min. 7200rpm Na C2D z 2GB RAM szybko dopadnie Cię frustracja. Będziesz musiał posługiwać się funkcją Freeze.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 22 marca 2013 - 17:03

Dodam jeszcze, że im nowszy system, tym Logic chodzi gorzej. Jak na razie najbardziej optymalny jest 10.6.8.

#6 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 22 marca 2013 - 17:30

A np setup i5 2,3 ghz plus 8 gb ram i dysk 500 gb 5400 obr bedzie dobry?Jest duza roznica pomiedzy 5400 obr a 7200?

#7 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2013 - 17:43

Jak "dłubiesz" tak dla siebie, jakieś proste rzeczy, to 5400 daje radę ale jak coś zawodowo, dużo i szybko, to minimum 7200. Dysk 7200 jest mniej wiecej o 1/3 szybszy od 5400. Jest tez głośniejszy i bardziej zjada baterie ale jak produkujesz, nie ma to aż takiego znaczenia.

#8 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 22 marca 2013 - 19:44

Witam. Szkoda, ze nie napisałeś co już posiadasz lub co zamierzasz robić na tym kompie, jaką muzę chcesz grać, chciałbym jednak dołożyć kilka słów do swoich Przedmówców, otóż jak juz wcześniej napisali: im więcej RAMu i lepszy/szybszy procesor i dysk tym lepiej, system najlepiej 10.6.8 tak jak napisał Iro, ale wszystko tak naprawdę zależy od tego jakich pluginów będziesz używał. jeśli będą to tzw ROMplery to obsługa ich pochłonie ogromne moce procesora, do tego szybkość dysku twardego jest tu chyba najważniejsza. Jeśli synty będą subtraktywne to dysk nie ma tu znaczenia, ale procek znaczną. Tak jak napisał Kokos, zawsze można posiłkować się funkcją "freeze", ale to trochę komplikuje dokonywanie zmian na zamrożonej ścieżce. Do tego , im bardziej skomplikowany jest Twój cały projekt, im wiecej w nim "napchałeś" ścieżek, efektów, instrumentów, automatyzacji tym Twój komputer znosi to gorzej. Na marginesie dodam również, że są już instrumenty, które całkowicie "odciążają" procesor komputera i działają podobnie jak zwykłe pluginy. Poczytaj o tzw. "total integration" firmy Accees, która w tym tamacie zrobiła prawdziwą rewolucję. (czasem warto przemyśleć swoje zamierzenia na przyszłość i zainwestować w najwyższej jakości sprzęt, po to by uniknąć braków sprzętowych, a tym samym ograniczeń przez małą moc procesora czy małą szybkośc dysku). Jeśli chodzi o efekty jakie bedziesz pewnie też chciał używać poza zbiorem z samego logic to im bardziej zaawansowane jak np. sonalksis czy wave tym bardziej pochłaniają moc Twojego procesora. To tyle w tel skrócie. ps. Kiedys czytałem post (prawdopodobnie) Kokosa na temat użycia zewnętrznego dysku twardego do produkcji muzycznej i powiem , że miał rację bo to sprawdziłem, dlatego warto też zainwestować w zewnętrzny dysk z Usb 3.0 /7200 i używać go wyłącznie do swoich projektów muz. Pozdr.

#9 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 22 marca 2013 - 20:03

Ogolnie to w niedlugim czasie chciałem sie przesiąśc z lfl studio na Logica,bo fl mnie coraz bardziej wkurza;)Robie muzyke electro/house w przyszłości chciałbym ja wydawać także nie długo kupuje konsole dj i mam nadzieje ze po wakacjach naucze sie wystarczająco grac na konsoli ;)Na pewno bym używał -Sylenth1 -Truepianos -massive i oczywiscie jakies sample vengeance ;) Raczej nie będe używał nexusa bo jest troche drogi i podobne dzwieki dzwieki mozna wykrecic w sylenthie i massivie Efekty jakie bym nakładał to z pewnościa -eq ten od logica(no chyba że nie jest za dobry ,nie wiem nie używałem go) -Kompresor(pewnie tez logica) -delay,reverb i czasem sausage fattener Więc raczej podstawowe pluginy,Jak myslicie do tego wystarczyłoby 8 gb ramu /i5 2,3 ghz i dysk 5400?

#10 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 22 marca 2013 - 21:18

moim skromnym zdaniem w zupełności wystarczy. co do nexusa to uważam, ze jest zbyt drogi na swoje możliwości, ale jednocześnie dobry "zbiór gotowców" do EDM. nexus jest samlowany na virusie i potrzebuje dobrego procesora i pojemnego dysku. lepiej zbierać kasę na virusa:) ps. dobra muza na soundcolud. pozdr.

#11 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 22 marca 2013 - 22:03

A Logic ma w sobie jakies dobre sampple ,syntezatory,efekty?czy jak w fl studio lepiej wszystko kupic osobno ?Najbardziej mi zalezy na dobrym Eq . Ps.Dzięki ;)

#12 mario_bong13

mario_bong13
  • 20 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 22:45

W Logic'u na dzień dobry dostajesz bardzo dużo - i samplery i syntezatory i efekty - wszystko to, co do startu potrzebujesz. Czy to jest dobre? Sprawa subiektywna. Im więcej i dłuzej bedziesz w tym bedziesz siedział, tym szybciej stwierdzisz, że to nic szczególnego i warto zainwestować w inne wtyczki szczególnie do wstępnego masteringu, choć także i syntezatory. Wszystko przyjdzie z czasem :-)

#13 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 18 maja 2013 - 01:39

Chodzi o to że ten Logic kosztuje praktycznuie tyle samo co fl studio,roznica jest taka ze trzeba doplacic do maca bo przyzwoity pc mozna miec za 2500.Niedługo prawdopodobnie pierwszy raz wydam utwór w wytwórni,wiec raczej biore to wszystko na powaznie ;).Mam takie pytanie czy Logic 9 ma dużo sampli/loopow?I czy sa jakosciowo podobne do tych od Vengeance(kicky,loppy perkusyjne) Co do Masteringu moj znajomy mowi ze izotope Ozone 5 do tego wystarcza,i ja tez sie powoli przekonuje ze to dobry Plugin do masteringu ;)

#14 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 maja 2013 - 02:37

Niewiele jest zbiorów sampli, które brzmią podobnie do Vengeance, a na pewno nie są to te sprzedawane standardowo z Logikiem czy innym DAW w zestawie. Rynek sampli jest tak rozbudowany, że można łatwo znaleźć mnóstwo ciekawych pozycji, najlepiej wejść na Loopmasters czy Sample Magic, poszukać artystę, którego kawałki się lubi i kupić jego zbiór, praktycznie każdy znany producent teraz ma już taki w swoim dorobku.

#15 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 18 maja 2013 - 07:00

Ja zaczynalem 5 lat temu z logickiem przygode na MBP 17 c2s 2.4 ghz 4gb ramu dysk 320gb 7200. Potem byl ha mac i7 16gb ramu dyski 7200 teraz jest retina MBP 15 z i7 16gb ramu 256 SSD. I jak porownalem do c2s retine to byl szok a raczej przepasc o 2 miliony lat swietlnych. C2d nie wyrabia z pluginami w wiekszej ilosci retina nie robi najmniejszych problemow. Co do samego DAW czyli logica czy FL to i tak musisz sie zaopatrzyc w swoje sample ja swoj zbior zbieralem kilk lat a vengeancedla mnie to srednie brzmienia jedynie tyle ze na wysokim poziomie jakosci. Sampli jest tysiace na sklepach jak wyguglujesz to znajdziesz. Oczywiscie da sie zrobic numer na samplachz logica ale ja ich nigdy nie instaluje niepotrzebnie zajmuja miejsce. Co prawda kawalek Rihanny - Umbrella byl robiony z sampli z logica oraz inni korzystali np z trabek w logicu...

#16 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 maja 2013 - 07:55

Chodzi o to że ten Logic kosztuje praktycznuie tyle samo co fl studio,roznica jest taka ze trzeba doplacic do maca bo przyzwoity pc mozna miec za 2500.Niedługo prawdopodobnie pierwszy raz wydam utwór w wytwórni,wiec raczej biore to wszystko na powaznie ;).Mam takie pytanie czy Logic 9 ma dużo sampli/loopow?I czy sa jakosciowo podobne do tych od Vengeance(kicky,loppy perkusyjne)...


Loopy Vengeancesą płatne, więc tak czy inaczej musisz sam wybrać program do ich odtwarzania.
Wybranie programu sekwencerowego, to właściwie decyzja na całe życie. Logic wymaga OSX, FL zaś działa tylko pod windows.
O wyborze często decyduje to z jakimi ludźmi masz do czynienia. Zawsze warto być kompatybilnym ze środowiskiem z którym współpracujesz. Po za tym w grupie szybciej się człowiek uczy, wymienia doświadczenia.
Na makowym forum będą cię namawiać do Logicka. Ludzie z dużych studiów do ProToolsa. Jeszcze inni do Cubase.
Ty musisz wybrać własną drogę.

#17 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 18 maja 2013 - 09:08

Loopy Vengeancesą płatne, więc tak czy inaczej nie musisz sam wybrać program do ich odtwarzania.
Wybranie programu sekwencerowego, to właściwie decyzja na całe życie. Logic wymaga OSX, FL zaś działa tylko pod windows.
O wyborze często decyduje to z jakimi ludźmi masz do czynienia. Zawsze warto być kompatybilnym ze środowiskiem z którym współpracujesz. Po za tym w grupie szybciej się człowiek uczy, wymienia doświadczenia.
Na makowym forum będą cię namawiać do Logicka. Ludzie z dużych studiów do ProToolsa. Jeszcze inni do Cubase.
Ty musisz wybrać własną drogę.


Na Maca jest praktycznie wszystko oprocz FL. FL wystepuje jedynie narazie jako wersja mobila na iOS ale mozliwe, ze wypuszcza pod OS X bo to dla nich kasa. Masz Nuendo, Cubase, Logic, Cubase, Ableton i te inne wynalazki firm takze wybor jest olbszymi.

Znam przypadki, ze ludzie nie przesiadaja sie pod naciskiem innych na to na czym robia inni zeby byc kompatybilni ale to kazdego wybor to tak samo jak z zona :)

Vengency sa platne ale i tak wiekszosc sie wymienia samplami i ciekoz juz ogarnac jakie sample sa skad. Prawde mowiac z vengeance warto kupic sobie syntha refx Nexus 2 cena jest dobra i ma dobrej jakosci dzwieki.

#18 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 maja 2013 - 10:46

Na Maca jest praktycznie wszystko oprocz FL. FL wystepuje jedynie narazie jako wersja mobila na iOS ale mozliwe, ze wypuszcza pod OS X bo to dla nich kasa. Masz Nuendo, Cubase, Logic, Cubase, Ableton i te inne wynalazki firm takze wybor jest olbszymi.
...


Przejście na Logicka, to droga w jedną stronę i uzależnienie pracy od fanaberii Apple.
Znam wiele poważnych studiów, które pracują pod windows i nie zamierzają przechodzić na OSX.
Każdy ma wolną wolę i wybiera co mu bardziej odpowiada.
Ja zaczynałem na Atari z Cubasem, potem był PC. Nawet na makach wybieram Cubase z przyzwyczajenia, ale też dlatego, że jest wieloplatformowy. Ta sama licencja na Win i OSX.

#19 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 18 maja 2013 - 11:03

Przejście na Logicka, to droga w jedną stronę i uzależnienie pracy od fanaberii Apple.
Znam wiele poważnych studiów, które pracują pod windows i nie zamierzają przechodzić na OSX.
Każdy ma wolną wolę i wybiera co mu bardziej odpowiada.


Wiem ale to kazdego wybor. Jedni wola interfejs OS x inni Win OS. Na Win i Mac jest praktycznie taka sama liczba softu jak i wtyczek. Wiadomo, ze tu i tu sa przygody z ich dzialaniem bo ludzie nawet na Win 7 maja problemy z dzialaniem i zawiezsaniem sie.

Jak wiadomo nie ma rozy bez kolcow.

Co do przejscia to tak samo jest z reszta softu. FL tez robi swoje grymasy z midi i audio bo nie rozumiem np po co zapisywac po exporcie z automatu pliki wav do 32bitow… i tak uzywa sie 24bit i 44 100. Z midi tez robi cudy bo wszystko w nich niepotrzebnie zapisuje i potem trzeba trzyscic wszystko w nich zeby cokolwiek zrobic bo jest odgornie narzucone. Ableton do swietych tez nie nalezal jakosc dzwieku i to co robil z samplami zmieniajac ich brzmienia to juz smiech na sali. Przykladow jest pelno kazdy wybierze to co mu bedzie pasowac. Ja zaczynalem od Win i Fl i Cubase 3. Potem Logic i tak juz zostalo i duzo znajomych ze swiata muzyki klubowej dalej siedzi ib edzie siedziec na OS x i logic bo znaja program w jednym palcu i latwo sie na nim pracuje jak na kazdym co sie zna :)

Takze good luck dla tych co wybieraja swoj pierwszy DAW bo mozliwe ze to juz bedzie ostatni i na nim bedziecie jechac do konca

#20 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2013 - 11:36

nie rozumiem np po co zapisywac po exporcie z automatu pliki wav do 32bitow…

Ponieważ przestrzeń realizacji strumieni audio wewnątrz aplikacji jest 32/64 bitowa, to eksport do pliku 24 bity wymaga kwantyzacji i ditheru z noise shaping. Jeżeli zamierzamy dalej pracować z eksportowanymi trackami w innym DAW, lepiej mieć te tracki w próbkach 32 bit.

Takze good luck dla tych co wybieraja swoj pierwszy DAW bo mozliwe ze to juz bedzie ostatni i na nim bedziecie jechac do konca

Uważam, że podobnie jak języki, trzeba znać przynajmniej 2 DAWy, jeżeli nie więcej. Pro Tools, Logic, Ableton, Cubase/Nuendo są obowiązkowe.

#21 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 18 maja 2013 - 16:23

Czyli mowicie ze na logicu tez nie ma dobrych sampli czyli wychodzi na to ze tez tez trzeba by bylo kupywac osobno?A powiedzcie czy Logic ma dobry PLuginy do mixowania?chodzi o np eq,kompres,dobry reverb i delay.

#22 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 maja 2013 - 17:43

Tak, natywny zbiór narzędzi w Logicu jest bardzo dobry.

#23 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2013 - 18:24

Space Designer moim zdaniem jest na poziomie Altiverba firmy AudioEase Linear Phase EQ jest doskonałym filtrem w klasie LinEQ Broadband firmy Waves Bardzo Lubię Echo - jest jak fajny preset z Delay Farm Line6 Często też chciałbym mieć SubBass Logica w Pro Tools No i EVOC 20 jako filtr nie ma zmiennika w innych wtyczkach. A kompresorów jest jak psów, za wiele.

#24 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 18 maja 2013 - 21:01

Ja uzywam od Waveow wtyki jesli chodzi o Verby, Eq. Co do kompresorow to Glue, Fab Filter C no i Xfer Lfo ktory robi super saidchain bez wsylki na bus bo juz ma to w sobie

#25 AndreVegas

AndreVegas
  • 32 postów

Napisano 18 maja 2013 - 23:09

Ja własnie też używam Glue ;)DObry Kompresor.Gdyby Mac nie były taki drogi to bym sie nie zastanawiał ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych