Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Mac mini 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
598 odpowiedzi w tym temacie

#201 Wesoł

Wesoł
  • 988 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 kwietnia 2013 - 13:32

Tam jest prawie tyle samo zielonej składowej, co niebieskiej... nie mówię, że klasyczny seledyn w czystej postaci (bo racja to jest przegięcie), ale też i nie klasyczny niebieski. Jakby nie było wygląda to u mnie tak samo na wszystkich urządzeniach i tych od Dell'a i tych od Apple, a to w sumie jest istota sprawy.

#202 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 kwietnia 2013 - 20:12

U mnie wygląda jak fartuch lekarza. Może nawet ciemniejszy ;)

#203 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwietnia 2013 - 07:36

Zmieńcie rozdzielczość ekranu na niższą, zmieńcie kolor na jakiś istniejący profil, przywróćcie nominalną wartość rozdziałki i kalibrujcie. Też się z tym pałowałem, ale zakończyło się pozytywnie:)

#204 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 kwietnia 2013 - 08:39

Mówisz serio? To brzmi jak wyłącz i włącz komputer jeszcze raz :P Ale na wszelki wypadek zrobiłem i nic. Nie mógłbyś po prostu wyeksportować ustawień? :-D

#205 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 kwietnia 2013 - 08:58

Mówisz serio? To brzmi jak wyłącz i włącz komputer jeszcze raz :P
Ale na wszelki wypadek zrobiłem i nic. Nie mógłbyś po prostu wyeksportować ustawień? :-D


Hehe, wiem, że to tak brzmi - sam byłem w szoku, jak w drugim komputerze z rzędu to zadziałało. Ustawienia trzeba robić pod konkretny monitor.

#206 Krzy-Cho

Krzy-Cho
  • 5 postów

Napisano 16 kwietnia 2013 - 13:12

Wlasnie Dell jest taki kaszaniasty i kupa dziadostwa ,co niektorzy pieja tu na forum z zachwytu ze super maja matryce ze czern i kolorki super ze apple monitory i matryce sie nie umywaja do nich,a u mnie tak samo jak u Ciebie po kalibracji U2711 zamiast niebieskiego seledynowo-zielony!!!


Może taki jest prawdziwy kolor ;) U mnie też jest raczej seledynowy. Tylko ja mam, przepraszam, matowego Samsunga 24". Zaciągnąłem awatar kolegi, odpaliłem w Preview i wyszło coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]14747[/ATTACH]


Ja tam nie pójdę o zakład, ale Apple używało/używa tych samych matryc co Dell w serii 2711/3011. Może resztę elektroniki mają dupowatą ;-) Jakim kablem masz toto podłączone i jakie ustawienia kolorów zrobione w ustawieniach monitora? Chodzi mi o ustawienia sprzętu, nie w ColorSync.

Jak ktoś chce zobaczyć 'biurowy' monitor to fajnie postawić obok siebie dwa Dell - U2711 i 2713...

#207 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 16 kwietnia 2013 - 19:14

Czy ktoś orientuje się jak się ma wydajność nowego mini 2012 do wersji 2011 konkretnie chodzi mi o i5 2.5GHz w obu wersjach czyli porównanie modeli MD387 (2012) vs MC816 (2011), będę wdzięczny za ewentualne linki.

#208 tales

tales
  • 53 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 kwietnia 2013 - 19:25

ja się opierałem na tym kupując miniacza Differences Between Late 2012 & Mid-2011 Mac mini Models @ EveryMac.com

#209 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 16 kwietnia 2013 - 20:05

Dzięki tales, też to udało mi się wygooglać. Znalazłem jeszcze coś takiego Mac mini i5 2.5GHz - test | fabryka pikseli to bardziej traktuje o modelu i5 2.5GHz 2011 z grafiką Radeon HD 6630M i co mnie zachęciło to opinia autora testu, którą opisał na tle porównania do modelu serwerowego z grafiką HD 3000

"Główną różnicą obu ww. komputerów jest jednak nie procesor, a karta graficzna i to właśnie na nią w mini server narzekałem najbardziej. Byłem więc ogromnie ciekaw jak zastąpienie Intela HD3000 przez Radeona HD6630M wpłynie na wydajność pracy. Poprawa na tym polu jest oszałamiająca, a widoczna głównie podczas pracy w Photoshopie. Mimo że obrabiałem głównie 21-megapikselowe pliki (w dużej większości tiffy), pracowało się tak komfortowo, że aż po skończonej pracy, kopiowałem na mini sporo prywatnych fotografii, by „dopieścić” je właśnie za jego pomocą. "

Zastanawiam się teraz jak ma się HD6630M do HD4000, ja używam komputera niemal wyłącznie do obróbki zdjęć, myślałem że karta grafiki nic tu nie da a bardziej liczy się moc procesora i ilość RAMu a jednak chyba do końca tak nie jest.

Czy Mini MC816 (2011) obsługuje tylko RAM max. 1333MHz czy 1600MHz też? Generalnie z tego co widzę w nowym Mini (2012) na plus jest USB 3.0 więc ma to znaczenie bo archiwum będę trzymał na dyskach zewnętrznych a do środka miniacza chcę wrzucić dysk SSD na system, używane programy i plik wymiany.

Szukam i czytam dalej, ktoś coś jeszcze doradzi? :)

#210 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 kwietnia 2013 - 20:39

Przecież masz blog na myapple, który i o tym napisał i w tym wątku też masz sporo opinii.

#211 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 16 kwietnia 2013 - 21:33

Przejrzałem to i owo, przeczytałem to i tamto i wszystko wskazuje na to, że będę celował w wersję miniacza 2012 na i7, w moim przypadku (patrząc z pozycji komputera jako narzędzia do obróbki zdjęć) decyzję pomógł mi podjąć kolega Miłosz i jego recenzja
Mac mini 2012 vs. 2011 – podejście drugie | fabryka pikseli <- polecam!

#212 mpta

mpta
  • 146 postów
  • Skądwroclaw/monachium

Napisano 17 kwietnia 2013 - 09:07

Jesli nie grasz w gry 3D, nie robisz grafiki 3D czy VIDEO to mini jest super. Mozesz wymienic dysk, ramy lub monitor :)

#213 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 kwietnia 2013 - 09:46

Przejrzałem to i owo, przeczytałem to i tamto i wszystko wskazuje na to, że będę celował w wersję miniacza 2012 na i7, w moim przypadku (patrząc z pozycji komputera jako narzędzia do obróbki zdjęć) decyzję pomógł mi podjąć kolega Miłosz i jego recenzja
Mac mini 2012 vs. 2011 – podejście drugie | fabryka pikseli <- polecam!


Jedyne co mnie przeraża w Mini z i&, to hałas.

Wentylator w Maku mini 2012 z procesorem i7 aktywuje się i brzmi (hałasuje) niemal dokładnie tak samo jak ten z modelu 2011. Przy pełnym obciążeniu wszystkich rdzeni w trakcie pierwszych 60-90 sekund obraca się z prędkością 1800 obrotów na minutę (czyli taką samą, jak bez obciążenia), przez kolejne 3 minuty stopniowo wzrasta do ok. 5000 obrotów, będąc słyszalny od ok. 2700 i głośnym powyżej 3500 obrotów.


Przyzwyczaiłem się do mojego cichego PeCeta, gdzie wiatraki nigdy nie wchodzą powyżej 1300, a cisza jest taka sama, czy pracuje czy nie.
Rozważałem MINIaka, bo to obecnie ostatni maczek, w którym można coś podmienić.

#214 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 17 kwietnia 2013 - 12:14

Nie używam komputera do gier ani grafiki 3D. Za grzyba serdecznie dziękuję, chcę coś małego i zgrabnego na biurku. Hackintosh takim nie będzie, można kupić cichą zasiłkę i wentyle ale i tak nie będzie tak cichy jak miniacz nawet na i7, poza tym nie sądzę żeby przy moim wykorzystaniu kompa włączała się "suszarka" i7 a jeśli już to okresowo... to ostatnia rzecz której obawiam się w mini. A za pisi serdeczne dzięki raz jeszcze.

#215 hergar

hergar
  • 38 postów

Napisano 03 maja 2013 - 17:01

Da radę zrobić nawet cichszego;), sam się nad tym zastanawiałem. Pasywna obudowa np. Akasa Euler Fanless PC Case Is Small and Good-Looking - Softpedia albo taka Chillblast - The UK's most awarded Custom PC builder - Cheap PCs - Gaming PCs - Workstations i można zbudować całkowicie bezgłośny komputer, pomijam kwestię systemu. Obudowę można zrobić też samemu Mahogany art deco 'heater' houses Intel Ivy Bridge fanless home theater PC to najładniejsza obudowa jaką widziałem:)

Powtórzę moje pytanie, może ktoś coś wie ;) Czy jest możliwość ustawienia 2 pulpitów roboczych na 2 osobnych ekranach, tak aby można było osobno sterować myszką, klawiaturą (wtedy trzeba mieć 2 myszki i klawiatury). Chodzi mi o to, czy jest możliwość podłączenia tv i monitora tak, by na każdym z nich robić coś innego, czy używając oprogramowania np. Parallels lub innego?

#216 shexbeer

shexbeer
  • 151 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 04 maja 2013 - 12:49

@hergar wszystko się da i można tylko ja nie chcę się bawić w rzeźbienie w... ;) tylko kupić gotowe rozwiązanie, leniwy jestem. Poza tym nie interesuje mnie hackintosh. Co do obudowy to pierwsze dwie takie sobie ale ten Heater robi :) Bardzo oryginalna i niepowtarzalna buda, można wielu ludzi zaskoczyć jak się ładnie kable pochowa :) Mam pytanie z innej beczki. Mac mini 2012 jakie są plusy i minusy wersji Server? Chcę włożyć dysk SSD do mini czy posiadając wersję serwerową nie będzie prościej, odpinam jeden z dwóch dysków talerzowych 1TB i podpinam w jego miejsce dysk SSD, jest kabelek nie trzeba kombinować... dobrze rozumuję? Sam system różni się czymś specjalnie w wersji serwerowej od tego standardowego?

#217 \0/

\0/
  • 4 postów

Napisano 16 maja 2013 - 21:10

(...)

Mam pytanie z innej beczki. Mac mini 2012 jakie są plusy i minusy wersji Server?
Chcę włożyć dysk SSD do mini czy posiadając wersję serwerową nie będzie prościej, odpinam jeden z dwóch dysków talerzowych 1TB i podpinam w jego miejsce dysk SSD, jest kabelek nie trzeba kombinować... dobrze rozumuję?

Sam system różni się czymś specjalnie w wersji serwerowej od tego standardowego?


Podbijam temat.Tez jestem zainteresowany odpowiedzia.

#218 edwarpan

edwarpan
  • 51 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2013 - 22:18

nie różni się niczym, kiedyś te systemy się różniły, teraz są takie same, nie wiadomo, czy lepiej dopłacać do serwer, skoro tasiemka kosztuje 150zł.

#219 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 17 maja 2013 - 05:22

nie różni się niczym, kiedyś te systemy się różniły, teraz są takie same, nie wiadomo, czy lepiej dopłacać do serwer, skoro tasiemka kosztuje 150zł.


Czyli miejsce na dysk w wersji normalnej tez jest zeby go tam wrzucic?

Bo Miniacz z 2 dyskami SSD puszczony w Raid to rakieta! I chyba sobie go kupie pod koniec roku

#220 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2013 - 08:25

Można włożyć dwa dyski do najtańszego mini -> NJ mini na dwa : MacMall Apple Reseller Wrocław

- - - Połączono posty - - -

Sam tego używam Dołączona grafika

#221 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 17 maja 2013 - 08:39

A jak wyglada kwestia pamieci wlutowana na plyte czy mozna dokupic taniej o 2/3 te 16gb?

#222 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2013 - 08:43

A jak wyglada kwestia pamieci wlutowana na plyte czy mozna dokupic taniej o 2/3 te 16gb?


Jakiej pamięci wlutowanej?

#223 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2013 - 08:44

tak trudno wejść na stronę apple? nie wspomnę już o wyszukiwarkach...
http://images.apple....acmini_open.jpg

#224 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 17 maja 2013 - 08:50

Jakiej pamięci wlutowanej?


To jeszcze z Mini nie poszli w slady retiny ze jak kupimy dana konfiguracje z iloscia ramu i chcemy wiecej to trzeba kupowac nowego laptopa. To spoko Ciekawe czy nie zrobia tego jak aktualizuja Miniacza

#225 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maja 2013 - 10:04

Oby nie:) Na razie RAM można kupić jeszcze w miarę tanio.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych