Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Mac mini 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
598 odpowiedzi w tym temacie

#151 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 28 lutego 2013 - 17:24

http://myapple.pl/ko...1440-60-hz.html
Tu masz więcej informacji. Wystarczy poszukać.
Po hdmi max to 1920 ale po MDP/thunderbolt masz 2560 x 1440.

#152 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 14 marca 2013 - 06:19

Od siebie tylko dodam że problem z Throtlingiem w i7 (obniżenie taktowania przy 100 stopniach) są POWSZECHNE w tych procesorach- niezlaeżnie od konstrukcji. Kupiłem niedawno notebook HP ENVY na tej platformie i tam jest dokładnie ten sam problem. Najpierw komp się niemal gotuje a później razem z temperaturą spada wydajność

#153 pardnoj

pardnoj
  • 14 postów

Napisano 21 marca 2013 - 08:55

Czy ktoś też ma problem z kolorami i niewyrażną czcionką po podłączeniu Mac Mini Late 2012 do zewnętrznego monitora poprzez kabel HDMI ? Ktoś znalazł jakieś rozwiązanie ?

#154 radoslaus

radoslaus
  • 107 postów

Napisano 21 marca 2013 - 10:25

Czy ktoś też ma problem z kolorami i niewyrażną czcionką po podłączeniu Mac Mini Late 2012 do zewnętrznego monitora poprzez kabel HDMI ? Ktoś znalazł jakieś rozwiązanie ?


Tak, miałem ten problem, po prostu podłączyłem monitor przez przejściówkę hdmi-dvi... Podobno miało to być poprawione w najnowszej aktualizacji os...

#155 hergar

hergar
  • 38 postów

Napisano 21 marca 2013 - 10:56

Witam mam pytanie dotyczące wydajności najnowszego mac'a mini, który miałby być komputerowym centrum domowej rozrywki, a przede wszystkim jako pc audio (byłby podłączony do wzmacniacza hifi), poza tym oglądanie filmów na tv i normalne użytkowanie (zwłaszcza w takiej konfiguracji: na telewizorze oglądam film, a na monitorze normalna praca - safari, poczta, komunikator, office itp.) Procesor i5 wystarczy, czy lepiej zaopatrzyć się w i7, aby przy w/w zastosowaniach wiatraki były jak najcichsze?

#156 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 marca 2013 - 11:05

Do wyżej podanych wymagań, to wystarczy mini na C2D i wiatraki się nie włączą...

#157 hergar

hergar
  • 38 postów

Napisano 21 marca 2013 - 11:12

Ja obecnie mam macbook pro model late 2008, C2D 2.93 z 8Gb ram. Kiedy używam integry to przy kilku kartach safari, adium, itunes mam ok 3 tyś obrotów i temp. ok 62 C, przy włączonej dedykowanej 9600M grzeje się bardziej, stąd moje pytanie. System to 10.7.5.

#158 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 marca 2013 - 16:46

Czy ktoś też ma problem z kolorami i niewyrażną czcionką po podłączeniu Mac Mini Late 2012 do zewnętrznego monitora poprzez kabel HDMI ? Ktoś znalazł jakieś rozwiązanie ?

Czasem monitor się rozjeżdża z kompem - jaki masz monitor?
Ważna jest częstotliwość.

Rozdzielczość ustaw na Best for display a częstotliwość 60Hz (NTSC) (underscan wyłącz) i daj znać.

#159 pardnoj

pardnoj
  • 14 postów

Napisano 21 marca 2013 - 18:18

Czasem monitor się rozjeżdża z kompem - jaki masz monitor?
Ważna jest częstotliwość.

Rozdzielczość ustaw na Best for display a częstotliwość 60Hz (NTSC) (underscan wyłącz) i daj znać.


Posiadam LG IPS234V-PN. Mam ustawione tak jak mówisz i nadal jest żle. Czcionki są pikselowate, kolory całkowicie inne (żółty to złoty, różowy to ostry czerwony,biały to szary, ogólnie straszny kontrast i niesamowicie niewyrażny obraz). Szperałem na forach angielskich i wiele osób ma ten problem na wielu różnych monitorach poprzez połączenie przez kabel HDMI. Czasami nawet inne połączenia Mac Mini -> monitor nie pomagają.

#160 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 marca 2013 - 12:14

Ja obecnie mam macbook pro model late 2008, C2D 2.93 z 8Gb ram. Kiedy używam integry to przy kilku kartach safari, adium, itunes mam ok 3 tyś obrotów i temp. ok 62 C, przy włączonej dedykowanej 9600M grzeje się bardziej, stąd moje pytanie. System to 10.7.5.


Do czyszczenia komputer. Mam ten sam i przy 20 kartach wiatraki nawet nie drgną.

#161 hergar

hergar
  • 38 postów

Napisano 27 marca 2013 - 20:05

Też tak sobie pomyślałem, że to może kwestia wyczyszczenia środka, posmarowania nową pastą, a może nawet wymiany jakiś zużytych elementów chłodzenia, więc na święta mój mac jedzie na "sprzątanie". W zeszłym roku był wymieniany top case, napęd i coś z wiatrakami robili bo korzystałem z dobrodziejstwa acpp, to powinni zrobić serwis chłodzenia. HDD też pewnie swoje dorzuca, ale z wymianą na SSD zaczekam jeszcze.

#162 Ziem

Ziem
  • 25 postów

Napisano 06 kwietnia 2013 - 19:52

Cześć, przymierzam się do zakupu Maca Mini w podstawowej wersji i miałbym do Was parę pytań. Głównym przeznaczeniem Mini będzie programowanie. Podstawowymi narzędziami z których korzystam to: eclipse (Android), Intellij (też Android), dodatkowo Visual Studio, a czasami jakiś Photoshop. W niedalekiej przyszłości planuję naukę iOSa. Jak Wam, programistą (choć nie znalazłem żadnych wypowiedzi to myślę, że jest tutaj na pewno kilku osób zajmujących się programowaniem) pracuje się na Mini? Głównie zależy mi na wypowiedziach osób korzystających z podstawowej wersji. Niby wszystko na papierze wygląda ok, ale martwi mnie ten wolny dysk - jak on się sprawuje? Dodatkowo czy jest sens pakowanie się w i7 i FD? Czy lepiej zaryzykować i zamontować samemu SSD, albo zostać przy standardowym dysku? Czy ktoś z Was miał w takim przypadku jakieś problemy z gwarancją? Czy łatwo coś uszkodzić podczas instalacji dysku? Mam zamiar kupić AppleCare, więc głupio by było wydać pieniądze na marne. Byłbym wdzięczny za każdą informację.

#163 Krecik1

Krecik1
  • 209 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 22:35

Spokojnie Ci podstawa wystarczy, sam sobie wpakujesz RAM i pisz programy. A i7 Ci po co? FD też Ci niepotrzebne. Sam dysk zamontujesz. Dopytaj się, czy zrobią Ci to w autoryzowanym serwisie za darmo. Pozdrawiam, Mole

#164 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 kwietnia 2013 - 08:34

W serwisie nie zrobią tego wcale. Moim zdaniem (sam używam mini do pisania na iOS) wystarczy najsłabszy mini z SSD. Jak chcesz i7, to raczej z poprzedniej generacji, żeby kasę zaoszczędzić. Nowy kosztuje, tyle co podstawowy mini 2012 i ma mocną grafikę.

#165 Ziem

Ziem
  • 25 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 09:58

Dzięki serdeczne za informacje. Co do i7 to go nie potrzebuję, po prostu nie widzę możliwości skonfigurowania najsłabszego Mini (z i5) z SSD. Jeśli chodzi o dysk to po prostu boje się, ze ten standardowy 5400 RPM będzie za wąskim gardłem, dlatego tak kombinuje:-). To będzie mój pierwszy Mac i chce żeby wszystko działało jak trzeba.

#166 Krecik1

Krecik1
  • 209 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 10:39

Wszyscy Ci tu będą mówić, że potrzebujesz ssd, a da się przeżyć i pracować. Nie na wszystkich swoich komputerach mam ssd i żyję. Virgin- mój błąd zatem, przepraszam. Pozdrawiam

#167 Ziem

Ziem
  • 25 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 11:14

Doskonale rozumiem, głównie chodzi mi o gwarancję. Gdyby pozwalała dodać dysk to nie byłoby żadnego problemu. Chcę mieć sprzęt na lata dlatego tak drążę temat tego SSD. Zapewne bez niego tez będzie ok, ale w zamiarze mam kupić AppleCare i co, przez 3 lata nie mogę dołożyć dysku żeby nie stracić gwarancji? Trochę bez sensu...

#168 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 kwietnia 2013 - 11:18

Odradzam AC i doradzam kupić dysk SSD. Jest użyteczny. Natomiast mini to jeden z najmniej psujących się maków. Odradzam AC raz jeszcze. Szkoda kasy.

#169 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 11:26

Odradzam AC i doradzam kupić dysk SSD. Jest użyteczny. Natomiast mini to jeden z najmniej psujących się maków. Odradzam AC raz jeszcze. Szkoda kasy.


SSD na pewno jest dobrym wyborem nie neguje tego, a wręcz polecam.

Co do AC nie będę się wypowiadał bo fakt kosztuje sporo, z tym że na pewno wykupił bym podstawową gwarancje na 3 lata np z Cortlandu - lepiej zapłacić te 200zł i spać spokojnie niż później mieć problem.

#170 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 kwietnia 2013 - 13:24

O tak, gwarancję - ubezpieczenie z Cortland lepiej.

#171 Ziem

Ziem
  • 25 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 17:59

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, choć jeśli ktoś miałby jeszcze coś do dodatnia to z chęcią przeczytam. Teraz pozostaje to wszystko przemyśleć i dokonać wyboru/zakupu ;).

Czy macie jakieś dokładniejsze info o gwarancji od Cortlandu? Odnośniki na ich stronie niestety nie działają: Informacje :: Przedłużone gwarancje :: 3-letnia gwarancja Cortland - Apple Cortland Authorised Reseller Premium Reseller iPad iPod iPhone MacBook iMac . Czy można w taki sposób przedłużyć gwarancję na sprzęt ściągnięty z USA/Kanady?

#172 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 kwietnia 2013 - 08:24

Chyba nie. To jest na nowy sprzęt,ale raczej z polski (ten sprowadzany, najczęściej nie jest nowy, bo widnieje jako rozpoczęta gwarancja). Opłaca Ci się mini sprowadzać?

#173 Ziem

Ziem
  • 25 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 13:04

Na to wychodzi ze tak. U Johnnyvodka na allegro różnica, jeśli chodzi o Mini w podstawowej wersji + Magic Mouse + Wireless Keyboard + AplleCare, w porównaniu do tego samego w Polsce to aż (dla mnie sporo) 500 zł różnicy. Nie potrzebuję sprzętu na gwałt wiec długi czas oczekiwania mi nie straszny.

#174 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 10 kwietnia 2013 - 15:46

Mac Mini 2013 bedzie miec pewnie procesor i7 4750QM taktowany na 2.2 GHz wraz z karta Intel HD 5200. Warto poczekac chocby na ten model, bo przyrost wydajnosci w porownaniu do Intel HD 4000 bedzie bardzo duzy. Nawet 2.5 raza szybsza bedzie to karta.

#175 Ziem

Ziem
  • 25 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 16:12

Podstawowe pytanie kiedy? Nie widzę sensu czekania ponad pół roku, czy ile to będzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych