Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 - Pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1823 odpowiedzi w tym temacie

#26 aw2012

aw2012
  • 54 postów

Napisano 28 września 2012 - 23:43

"tyci" ale swoje robi

#27 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2012 - 23:43

Kabelek bardzo zgrabny.Chociaż do czarnych urządzeń mogli dać czarne kabelki..:cool:

#28 vandal

vandal
  • 89 postów

Napisano 28 września 2012 - 23:47

Kabelek bardzo zgrabny.Chociaż do czarnych urządzeń mogli dać czarne kabelki..:cool:


W sumie to masz racje, słuchawki też czarne.
Żałuje że nie ma radia, niby duperela ale fajnie sobie załaczyć i posłuchać w wolnej chwili. Mam takie w tel.za 50zł i działa świetnie.

#29 aw2012

aw2012
  • 54 postów

Napisano 28 września 2012 - 23:47

To racja! do czarnego ładniejszy był by czarny kabelek? może na zasadzie kontrastu?czerń i biel komponują się świetnie ale?dlaczego jest zawsze jakieś ale?

#30 vandal

vandal
  • 89 postów

Napisano 28 września 2012 - 23:52

A jak u Was z zasięgiem? Niby teraz mam full, ale dalej widzę że to nie jest to co w innych telefonach, tam gdzie w takiej starej Noki za 60zł z koszyka mam pełen zasięg to w każdym iPhonie ledwo 1-2 kreski. Mowa tu o miejscach gdzie ten zasięg jest słabszy.

#31 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2012 - 23:55

A jak u Was z zasięgiem? Niby teraz mam full, ale dalej widzę że to nie jest to co w innych telefonach, tam gdzie w takiej starej Noki za 60zł z koszyka mam pełen zasięg to w każdym iPhonie ledwo 1-2 kreski. Mowa tu o miejscach gdzie ten zasięg jest słabszy.


U mnie tak samo jak na czwórce.

#32 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 28 września 2012 - 23:55

Ja sie o zasiegu nie wypowiem - moja karta nie zostala aktywowana w Orange .. mam czekac do 3 pazdziernika.

#33 minimal-x

minimal-x
  • 149 postów

Napisano 28 września 2012 - 23:56

Myślę, że poniosła Cię fantazja. Mam w ręce iPhone 4s i 5 i jakoś nie czuję tej "magii".


Ja mam takie samo odczucie jak czacha....trzymam w ręku ip4 i ip5, różnica jest kolosalna....szybkość,wygląd...pierwsza klasa

#34 vandal

vandal
  • 89 postów

Napisano 29 września 2012 - 00:14

U mnie tak samo jak na czwórce.


Czyli jak? Bardzo dobrze, dobrze czy tak sobie?

---------- Wpis dodano o 01:14 ---------- Poprzedni wpis dodano o 01:13 ----------

Ja sie o zasiegu nie wypowiem - moja karta nie zostala aktywowana w Orange .. mam czekac do 3 pazdziernika.


Czemu tak długo??

#35 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 29 września 2012 - 00:15

Takie jeszcze jedno spostrzeżenie - Safari w iPhone 5 smiga szybciej niz Safari na MacBooku Pro i5 2.4GHz z 8GB RAMu i dyskiem SSD ;) @Vandal, nie wiem dlaczego tyle czasu. To efekt jakichs tam procedur. Po prostu sprzedali mi karte Nano-SIM ktorej nie maja w systemie i dodanie jej do systemu tyle zajmuje.

#36 vandal

vandal
  • 89 postów

Napisano 29 września 2012 - 00:31

To prawda, Safari teraz śmiga jak torpeda. Mam gamingowego laptopa i daleko mu do tego co osiąga iP5 na safari w porównaniu do jakiejkolwiek przeglądarki.

---------- Wpis dodano o 01:31 ---------- Poprzedni wpis dodano o 01:23 ----------

@Vandal, nie wiem dlaczego tyle czasu. To efekt jakichs tam procedur. Po prostu sprzedali mi karte Nano-SIM ktorej nie maja w systemie i dodanie jej do systemu tyle zajmuje.


To jest abo? Jeżeli tak to dziwne. Jeżeli nie to możesz kupic dowolną karte i przyciąc samemu, ja dziś dwie potraktowalem nożyczkami i zrobilem w 2min. nano karty które działają wyśmienicie.

#37 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 29 września 2012 - 02:06

Czyli jak? Bardzo dobrze, dobrze czy tak sobie?

---------- Wpis dodano o 01:14 ---------- Poprzedni wpis dodano o 01:13 ----------



Czemu tak długo??


Tzn normalnie.Ne zauważyłem żeby był słabszy czy lepszy.Moj iPhone 4 jak i narzeczonej 4s pokazują 1 kreskę w domu od zawsze i piątka tak samo.Dlatego pisze tak samo.

#38 qubuss

qubuss
  • 518 postów
  • SkądKońskie, PL

Napisano 29 września 2012 - 05:30

Nigdy nie będziesz miał takiego samego zasięg na nowym telefonie/smartphonie, jak na starych/starszych. U mnie w domu stary samsung z bodajże 2004/2005 ma pełny zasięg a iPhone ledwo wyciąga 3 kreski.

#39 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 29 września 2012 - 05:59

No ja mam cały czas 5 kresek.

#40 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 29 września 2012 - 06:00

A jak u Was z zasięgiem? Niby teraz mam full, ale dalej widzę że to nie jest to co w innych telefonach, tam gdzie w takiej starej Noki za 60zł z koszyka mam pełen zasięg to w każdym iPhonie ledwo 1-2 kreski. Mowa tu o miejscach gdzie ten zasięg jest słabszy.


A jesteś pewien, że w tej starej Nokii masz włączone 3g? Bo w iPhonie pewnie masz, tak więc telefon na edge'u może pokazywać w tej samej lokalizacji full, a na 3g już nie.

#41 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 września 2012 - 06:40

Jeśli chodzi o zasięg to uważam, że jest identyczny jak na razie jak w 4s. Z kolei jakość rozmów jest lepsza, lepiej słyszę i głośniej rozmówcę. Jeśli chodzi o docka, to tak jak ktoś tu napisał, rewelacja. Wtyczka jest mikroskopijna, ale bardzo elegancka i z łatwością się ją instaluje w telefonie. Nie ma już problemów z włożeniem kabla do iPhone po ciemku. Ogólnie rzecz biorąc jestem w 100% zadowolony z zakupu i polecam wszystkim. :)

#42 Shrek

Shrek
  • 1 294 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2012 - 06:50

Niby lzejszzy, a solidniejszy. iPhone 4/4S przy nim to nieporadny klocek ktoremu nagle zaczelo czegos brakowac - polotu, lekkosci, finezji ..

Czacha, Ty soś bierzesz? palisz? boś poleciał, że hoho :) Nie dość, że kompletnie inne odczucia mam,
to do tego mocno przekolorowałeś wg mnie te zmiany na plus. Wg mnie jest średnio, a nawet słabo.

Ja zgoła mam kompletnie inne wrażenia, za długi, za lekki, wyślizguje się z dłoni, ekran w stosunku do 4s
nie powala, szybkość również, może dla gracza ale ja nie mam ani jednej gry i nigdy nie miałem, to narzędzie
nie konsolka dla mnie. Trąci mi lekko plastik-fantastik, 4 solidnością ocieka właśnie, nawiązując do Twojej
wypowiedzi o ociekaniu. Miałem w rękach godzinę kilka dni temu „drezdeński“ egzemplarz i już wiem,
że zakupu nie będzie. Pozbawiony sensu. Wiem, że przy 4S też były podobne zachowania niektórych,
że nie kupią, bo żadnej zmiany nie widać, a jednak 4 a 4S, to spory skok, zauważalny w użytkowaniu,
a to się liczyło dość poważnie. Tutaj różnica głównie wizualna jak dla mnie. Proszę też uszanować, że jest
to moje zdanie, osobiste, nikomu nie narzucam i nie prawię „nie kupuj, bo badziewie“.

#43 Jolaos

Jolaos
  • 1 036 postów

Napisano 29 września 2012 - 06:56

Czacha, Ty soś bierzesz? palisz? boś poleciał, że hoho :) Nie dość, że kompletnie inne odczucia mam,
to do tego mocno przekolorowałeś wg mnie te zmiany na plus. Wg mnie jest średnio, a nawet słabo.

Ja zgoła mam kompletnie inne wrażenia, za długi, za lekki, wyślizguje się z dłoni, ekran w stosunku do 4s
nie powala, szybkość również, może dla gracza ale ja nie mam ani jednej gry i nigdy nie miałem, to narzędzie
nie konsolka dla mnie. Trąci mi lekko plastik-fantastik, 4 solidnością ocieka właśnie, nawiązując do Twojej
wypowiedzi o ociekaniu. Miałem w rękach godzinę kilka dni temu „drezdeński“ egzemplarz i już wiem,
że zakupu nie będzie. Pozbawiony sensu. Wiem, że przy 4S też były podobne zachowania niektórych,
że nie kupią, bo żadnej zmiany nie widać, a jednak 4 a 4S, to spory skok, zauważalny w użytkowaniu,
a to się liczyło dość poważnie. Tutaj różnica głównie wizualna jak dla mnie. Proszę też uszanować, że jest
to moje zdanie, osobiste, nikomu nie narzucam i nie prawię „nie kupuj, bo badziewie“.


Popieram. Mam 4s i 5 w tej chwili. I żałuję zakupu 5. Jestem niezadowolony. Ale każdy ma swój gust, żeby nie było.

#44 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 września 2012 - 07:13

Czacha, Ty soś bierzesz? palisz? boś poleciał, że hoho :) Nie dość, że kompletnie inne odczucia mam,
to do tego mocno przekolorowałeś wg mnie te zmiany na plus. Wg mnie jest średnio, a nawet słabo.


Jedni mają takie zdanie, Ty masz inne, w czym widzisz problem? Przecież każdy może to inaczej widzieć.

a jednak 4 a 4S, to spory skok, zauważalny w użytkowaniu,


Jeśli dla Ciebie 4s w stosunku do 4 to spory skok, to piątka to powinna być dla Ciebie kosmos, bo ma o wiele więcej zmian, niż 4s względem 4.

Proszę też uszanować, że jest
to moje zdanie, osobiste, nikomu nie narzucam i nie prawię „nie kupuj, bo badziewie“.


No właśnie widzimy jak Ty szanujesz innych zdanie, po Twoim pierwszym zdaniu :)

#45 Shrek

Shrek
  • 1 294 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2012 - 07:27

effe, to była dowcipna wersja do Czachy, z odpowiednim znakiem na końcu tego pytania, więc nie czepiaj się, ok? Nie piszę tego oglądając obrazki w sieci, tylko po godzinnej zabawie sprzętem i uznaję zachwyt innych, nic więcej.

#46 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 września 2012 - 07:30

effe, to była dowcipna wersja do Czachy, z odpowiednim znakiem na końcu tego pytania, więc nie czepiaj się, ok?
Nie piszę tego oglądając obrazki w sieci, tylko po godzinnej zabawie sprzętem i uznaję zachwyt innych, nic więcej.


A na jakich programach to testowałeś? Otwierałeś strony internetowe? Jeśli nie zauważyłeś różnicy to tym bardziej jej nie widzisz w porównaniu z 4 / 4s.

#47 Madziushka

Madziushka
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2012 - 07:46

Wiecie może, czy już w iSpotach mają iP5 wystawione do pomacania? Czy wszystkie sprzedali?

#48 Ketrab41

Ketrab41
  • 163 postów

Napisano 29 września 2012 - 07:55

Wiecie może, czy już w iSpotach mają iP5 wystawione do pomacania? Czy wszystkie sprzedali?


Macanie ::)))) W niektórych niby są ale w wiekszości niestety jeszcze nie

#49 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 września 2012 - 07:57

Wiecie może, czy już w iSpotach mają iP5 wystawione do pomacania? Czy wszystkie sprzedali?


Wczoraj był w iSpocie w BlueCity.
Sprzedawca miał egzemplarz do "przemacania"
Aczkolwiek nie był jeszcze naładowany i przygotowany do prezentacji to miałem tą kilkusekundową przyjemność trzymania iP5 w rękach.
Dla mnie inne odczucie niż z iP4.
Lekki
Płaski
Miałem w rękach wersję czarną i prezentowała się pięknie.
Po analizie ceny oraz tej kilkusekundowej pseudo prezentacji podjąłem decyzję po przyjściu do domu aby kupić w AOS. Termin bardzo długi ale do przeżycia. Czas wymienić mojego 3Gs-a na nowszy model.

#50 djkicak

djkicak
  • 36 postów
  • SkądRadzionków, PL

Napisano 29 września 2012 - 08:33

W katowicach w iSpocie w silesii jest do pomacania na wystawie czarny :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych