Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 vs Nokia Lumia 920


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
958 odpowiedzi w tym temacie

#51 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 września 2012 - 09:57

poważnie? iPhone 32GB to 750USD.


No, ale iPhone to iPhone :)

#52 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 09:58

No, ale iPhone to iPhone :)


hehe też do niedawna tak myślałem ;)

#53 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2012 - 10:04

hehe też do niedawna tak myślałem ;)

A teraz jak myślisz?

#54 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 10:09

A teraz jak myślisz?


..a teraz myślę, że przestali być już liderem innowacji, że nie można się ograniczać i dać szansę innym ;)
jakościowo też za dobrze już nie jest.

#55 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 24 września 2012 - 12:36

plotki mówia $512 w USA.. pożyjemy zobaczymy


Lumia 920 w Europie będzie kosztować 600 Euro, czyli u nas jakieś 2500-2700 zł.

Lumia 920 w Polsce już w październiku, znamy cenę! - Artykuły - Chip.pl

#56 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 12:41

hmm ciut dużo.. ale :) dalej 190ojro mniej niz iPhone 5, patrząc na ceny Lumii 800 i 900 to cena dość szybko powinna spaść.. niestety nie trzymają ceny tak jak ajfony.

#57 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2012 - 12:43

Jeśli tak, to chyba faktycznie zostanę z iphonem... Taka cena jest nieakceptowalna.


Biorąc pod iwagę to jak szybko i niej Nokia zapomni i okresie aktualizacji Apple rzeczywiście jest to przesada..

#58 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 12:47

Biorąc pod iwagę to jak szybko i niej Nokia zapomni i okresie aktualizacji Apple rzeczywiście jest to przesada..


heh.. gratuluje dobrego samopoczucia... właśnie o to mi chodziło w nieograniczaniu się i otwieraniu na nowe pomysły.
jeśli komuś iOS i iPhone 5 pasuje to fajnie, mi się już trochę znudził.

Jak mi się nokia nie spodoba to sprzedam, to nie mieszkanie, nie trzeba brać kredytu na 40 lat ;)

btw, trochę propagandy: 12 reasons to consider a Lumia 920 over an iPhone 5 | Bit Loaders

#59 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2012 - 12:54

heh.. gratuluje dobrego samopoczucia... właśnie o to mi chodziło w nieograniczaniu się i otwieraniu na nowe pomysły.
jeśli komuś iOS i iPhone 5 pasuje to fajnie, mi się już trochę znudził.

Jak mi się nokia nie spodoba to sprzedam, to nie mieszkanie, nie trzeba brać kredytu na 40 lat ;)

btw, trochę propagandy: [url=http://www.bitloaders.com/2012/09/23/12-reasons-to-consider-a-lumia-920-over-an-iphone-5/]12 reasons to consider a Lumia 920 over an iPhone 5 | Bit Loaders[/url]


Dlaczego dobrego samopoczucia?Miałem juz dwa telefony z systemem Microsoftu.W obu przypadkach olano urządzenia totalnie...więc?Poza tym żaden z ich powodów mnie nie przekonał bo niby co w tym jest?

#60 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 13:16

Dlaczego dobrego samopoczucia?Miałem juz dwa telefony z systemem Microsoftu.W obu przypadkach olano urządzenia totalnie...więc?Poza tym żaden z ich powodów mnie nie przekonał bo niby co w tym jest?


trochę mieszasz.. Najpierw mówisz, że "Nokia zapomni" a potem piszesz, że dwa razy miałeś windowsy i zostałeś olany. z tego co pamiętam, to nokia poza serią Lumia nie robiła telefonów z windowsem.

Ciebie nie przekonał, kilka innych osób tak.. NFC, lepszy wyświetlacz (koniec z odblokowywaniem telefonu w zimie nosem!), DLNA, aparat, microUSB, ładowanie bezprzewodowe.. tak jak wspominałem, jeśli dobrze Ci z iOS to nikt na siłę Cię nie będzie zmuszał :) temat wg mnie ciekawy, bo czytałem w sieci już kilka opinii userów iOS którzy czekają na 920...

#61 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2012 - 13:19

trochę mieszasz.. Najpierw mówisz, że "Nokia zapomni" a potem piszesz, że dwa razy miałeś windowsy i zostałeś olany. z tego co pamiętam, to nokia poza serią Lumia nie robiła telefonów z windowsem.

Ciebie nie przekonał, kilka innych osób tak.. NFC, lepszy wyświetlacz (koniec z odblokowywaniem telefonu w zimie nosem!), DLNA, aparat, microUSB, ładowanie bezprzewodowe.. tak jak wspominałem, jeśli dobrze Ci z iOS to nikt na siłę Cię nie będzie zmuszał :) temat wg mnie ciekawy, bo czytałem w sieci już kilka opinii userów iOS którzy czekają na 920...


NFC jak i ładowanie"bezprzewodowe" jest mi niepotrzebne.Microsoft mnie zraził olaniem aktualizacji a Nokia słabymi modelami flagowymi.Ciężko już odzyskać zaufanie....

#62 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 września 2012 - 13:22

No, ale iPhone to iPhone :)


Dokładnie. Jak mam wybierać coś, co kopiuje tylko iPhona (bo generalnie od czasów iP to sami naśladowcy są. Tak samo jak telefony z klawiaturą naśladują Nokię), to wolę iPhona, szczególnie jak jest w tej samej cenie.
Ja mam model 16GB i on nie kosztuje 750$

---------- Wpis dodano o 14:22 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:21 ----------

No i iPhone doczeka się kilku aktualizacji, nie tak jak np. Lumia 610...

#63 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 24 września 2012 - 14:03

@Krakers, ale teraz telefon to apki. Ja bym nie dał rady.

A ja tak. Nie twierdzę, że to telefon dla wszystkich. Tak samo jak iPhone też nie jest dla wszystkich.

iCloud, dostępu do iTunes.

A dla mnie nawet lepiej. Jak będzie z Outlookiem współpracować to mi pasuje.

Generalnie jak czytam, że "iPhone to iPhone" to przypomina mi się:



#64 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 24 września 2012 - 14:16

Dlaczego dobrego samopoczucia?Miałem juz dwa telefony z systemem Microsoftu.

Jakie?

Microsoft mnie zraził olaniem aktualizacji a Nokia słabymi modelami flagowymi.Ciężko już odzyskać zaufanie....

Dwuletnie telefony z Windows Phone 7 dostały aktualizacje do 7.5 a wkrótce dostaną 7.8 więc nie jest najgorzej.

#65 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2012 - 14:18

Jakie?


Dwuletnie telefony z Windows Phone 7 dostały aktualizacje do 7.5 i 7.8 więc nie jest najgorzej.


HD2,pozostawili 6.5 WM.HTC 7 Trophy.Olann totalnie.Vodafone zapowiedział ze aktualizacji juz nie dostanie.Pozbyłem sie go z miejsca.I na tym skonczyłem przygodę z nimi.

#66 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2012 - 14:27

Małe porównanie ;-)
Dołączona grafika

#67 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 24 września 2012 - 14:28

HD2,pozostawili 6.5 WM.HTC 7 Trophy.Olann totalnie.Vodafone zapowiedział ze aktualizacji juz nie dostanie.Pozbyłem sie go z miejsca.I na tym skonczyłem przygodę z nimi.

6.5 to nie 7, a to zupełnie inne systemy.
Wyciekły już romy 7.8 dla HTC HD7.

Małe porównanie ;-)

To że Lumia 920 ma lepszy aparat widać już po samej specyfikacji, a konkretnie po matrycy BSI i stabilizacji optycznej.

#68 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 14:31

Małe porównanie ;-)
Dołączona grafika


heh.. sieć jest pełna porównań 920.. z iPhonem, Glaxy S3.. itd itp.
Nokia Lumia 920 demo - YouTube

co do update'ow, to fakt, że Vodafone nie wydał aktualizacji, można przyrównać do 85% Androidowców którzy zapewne nigdy nie doczekają się aktualizacji poza to co dostali z fabryki.

#69 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 24 września 2012 - 14:39

6.5 to nie 7, a to zupełnie inne systemy.
Wyciekły już romy 7.8 dla HTC HD7.


To że Lumia 920 ma lepszy aparat widać już po samej specyfikacji, a konkretnie po matrycy BSI i stabilizacji optycznej.


Co z tego że różne skoro spokojnie mogli zainstalować go lub po prostu ich nie sprzedawać?

#70 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 24 września 2012 - 14:46

Co z tego że różne skoro spokojnie mogli zainstalować go lub po prostu ich nie sprzedawać?

To, że nie mogli zrobić aktualizacji z 6 do 7, tak jak nie mogą z 7 do 8, bo te systemy są niekompatybilne ze sobą.

#71 kosa666

kosa666
  • 322 postów

Napisano 24 września 2012 - 21:01

kurcze po lekturze tego tematu zacząłem oglądać i czytać nt tej Lumii i szczerze mówiąc to napaliłem się an nią jak na pierwszego mojego iPhona 3 lata temu :)

#72 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 24 września 2012 - 22:36

Z tymi aktualizacjami na iphone to bym się tak nie podniecał - cóż że są, jak mało wnoszą. Wiele apek np odstępnych dla 4s nie są dodane dla 4 czy 3gs chociaż nie wymagają od sprzętu nic. Dostajesz niepełnowartościowy upgrade. Ba czasami upgrade ZABIERAŁO funkcjonalność - ot choćby sync notatek z kontem imap w 3g - był i znikł - taka cicha promocja icloud ;)

#73 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 23:47

kurcze po lekturze tego tematu zacząłem oglądać i czytać nt tej Lumii i szczerze mówiąc to napaliłem się an nią jak na pierwszego mojego iPhona 3 lata temu :)


witaj w klubie ;)

#74 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 września 2012 - 09:45

po tym porównaniu odrzucam 920. Poszukam zdjęć 820, bo taki rozmiar dla mnie odpada.

#75 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 25 września 2012 - 10:06

fanem Nokii ani Ms wielkim nie byłem, chociaż doceniałem a jednak po tym jak Ms wypuścił Windows Phone 7 a teraz 8 zaczynam się poważnie przyglądać Nokii. Nie można powiedzieć o symbiozie Microsoftu i Nokii, że ich produkty w jakikolwiek sposób nawiązują do Apple (chyba, że ekran dotykowy zarezerwujemy dla Apple i każdy telefon dotykowy to klon iPhona). Zupełnie inna filozofia systemu, unikalne wzornictwo i podobny model jak w Apple, gdzie to producent systemu wyznacza podzespoły na jakich można zainstalować ich system. iPhone niby to iPhone. Dla tych co zostawili setki złotych jak nie tysiące w AppStore przejście do konkurencji nie jest specjalnie opłacalne. Jednak dla większości, która szuka dobrego nietuzinkowego telefonu z kilkoma świetnymi rozwiązaniami? Tu już sytuacja jest zgoła odmienna. Większość psioczy, że eee to Nokia i jeszcze większe, eee to Microsoft. Ale gdyby to Apple na tej konferencji pokazał to co Nokia? Ekran, który zimą działa w rękawiczkach, ładowanie bez konieczności kabla, NFC, parowanie z głośnikami i przy okazji ładowanie telefonu, kiedy ten bez jakikolwiek kabla odtwarza muzykę? Jaka by była wasza reakcja? Byłoby ojej, ach, cmokanie i siorbanie i wielka radość, że po odejściu Stefana nadal Apple potrafi zrobić "one more thing".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych