Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 vs Nokia Lumia 920


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
958 odpowiedzi w tym temacie

#26 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 września 2012 - 11:30

@Krakers, ale teraz telefon to apki. Ja bym nie dał rady.

#27 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2012 - 11:50

Krakers ma racje. Ja z tych milionów aplikacji z app store rzadko korzystam a w gry nie gram bo to nie PS Vita. iPhone jest nudny jeśli ktoś go używa od kilku lat. Nokia daje świeżość a jedyne czego brakuje to porządnej synchronizacji z OS X.

#28 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 września 2012 - 11:53

Krakers ma racje. Ja z tych milionów aplikacji z app store rzadko korzystam a w gry nie gram bo to nie PS Vita.
iPhone jest nudny jeśli ktoś go używa od kilku lat. Nokia daje świeżość a jedyne czego brakuje to porządnej synchronizacji z OS X.


No właśnie, Nokia jest świetnym telefonem, ale raczej dla użytkownika komputera z Windowsem.

#29 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2012 - 11:54

a jakiej synchronizacji Wam brakuje? jest dropbox, jest skydrive, są kalendarze google.. wszystko działa na OSX i Lumii.

#30 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 września 2012 - 12:50

iCloud, dostępu do iTunes.

#31 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 22 września 2012 - 12:57

Apki, apki, apki... A jak badania pokazują 90% zainstalowanych nikt nie uruchamia częściej jak raz na miesiąc. Ja myślę, że bym dał radę :)


Ja to co jakiś czas robię przegląd apek, jak nie pamiętam kiedy odpalałem to usuwam :) Mam 3 (trzy!) karty z aplikacjami i to nie pełne.

#32 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2012 - 12:57

iCloud, dostępu do iTunes.




a konkretnie? iCloud synchronizuje Ci kontakty, kalendarz, notatki, zdjęcia i co jeszcze? no chyba , że pages itd itp.. to wszystko możesz łatwo zastąpić dropboxem/skydrive. iTunes możesz łatwo zmigrować do Nokia Zune czy jakoś tak.. i wszystko działa :)

to raczej kwestia chęci a nie problemów bo te w większości da się rozwiązać.
jak dla mnie jedyny minus to przeglądarka.. to samo mi nie pasowało w Galaxy S3, jakoś w iOS lepiej rozwiązali skalowanie textu.

#33 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2012 - 13:04

Wczoraj przy okazji premiery iPhona w Bloomberg Tv powiedzieli że ludzie nie kupują Nokii bo nie ma na nią aplikacji,a developerzy nie piszą aplikacji bo...ludzie nie kupują i koło zamknięte.Urządzenie w sumie prezentuje się fajnie.Kto wie,czy nie jest to ostatni świetny smatfon Nokii nim zbankrutuje... Co do bezprzewodowego ładowania,to gdy telefon jest pod kabelkiem mogę go bez problemu używać a gdy Nokia będzie leżała na poduszcze jest to możliwe?Raczej nie..więc bzdura a nie wygoda...

#34 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 września 2012 - 13:11

Co do bezprzewodowego ładowania,to gdy telefon jest pod kabelkiem mogę go bez problemu używać a gdy Nokia będzie leżała na poduszcze jest to możliwe?Raczej nie..więc bzdura a nie wygoda...

Wygoda, bo wystarczy podnieść i wykonać połączenie a potem odłożyć.

#35 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2012 - 13:15

Wygoda, bo wystarczy podnieść i wykonać połączenie a potem odłożyć.


I przestanie się ładować...to raz a dwa jak bateria będzie znosić takie czeste rozłąki z łądowarką?

#36 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2012 - 13:21

Wczoraj przy okazji premiery iPhona w Bloomberg Tv powiedzieli że ludzie nie kupują Nokii bo nie ma na nią aplikacji,a developerzy nie piszą aplikacji bo...ludzie nie kupują i koło zamknięte.Urządzenie w sumie prezentuje się fajnie.Kto wie,czy nie jest to ostatni świetny smatfon Nokii nim zbankrutuje...

Co do bezprzewodowego ładowania,to gdy telefon jest pod kabelkiem mogę go bez problemu używać a gdy Nokia będzie leżała na poduszcze jest to możliwe?Raczej nie..więc bzdura a nie wygoda...

Nokii 9120 nie ma w sklepach więc dla tego nie kupują.

Lumia 800 jest przestarzała a na Lumii 900 Microsoft postawił krzyżyk zapowiadając WP8.

---------- Wpis dodano o 14:21 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:17 ----------

a konkretnie? iCloud synchronizuje Ci kontakty, kalendarz, notatki, zdjęcia i co jeszcze? no chyba , że pages itd itp.. to wszystko możesz łatwo zastąpić dropboxem/skydrive. iTunes możesz łatwo zmigrować do Nokia Zune czy jakoś tak.. i wszystko działa :)

to raczej kwestia chęci a nie problemów bo te w większości da się rozwiązać.
jak dla mnie jedyny minus to przeglądarka.. to samo mi nie pasowało w Galaxy S3, jakoś w iOS lepiej rozwiązali skalowanie textu.


Ani nie zgrasz sobie wygodnie muzyki, kontakty zsynchronizowane przez Google będą miały kiepskiej jakości zdjęcia, notatek tak wygodnie nie zsynchronizujesz.

W Windows Phone Connector brakuje nadal kilku funkcji, ale program się rozwija ;-)

#37 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2012 - 13:24

I przestanie się ładować...to raz a dwa jak bateria będzie znosić takie czeste rozłąki z łądowarką?



poczytaj instrukcje do telefonu, obecne baterie nie mają z tym problemu.. za to gniazda w telefonach pewnie tak z ciągłym wkładaniem i wyjmowaniem kabla.[COLOR="Silver"]

Ani nie zgrasz sobie wygodnie muzyki, kontakty zsynchronizowane przez Google będą miały kiepskiej jakości zdjęcia, notatek tak wygodnie nie zsynchronizujesz.

W Windows Phone Connector brakuje nadal kilku funkcji, ale program się rozwija ;-)


muzykę zgrywasz wygodniej do telefonu niż przez iTunes, przeciągasz i masz. zdjęcia możesz wysyłać w pełnej rozdzielczości. notatki na iPhonie i iPadzie synchronizuje przy użyciu konta na onet.pl więc z WP też pewnie się da :]

#38 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 22 września 2012 - 13:27

a na Lumii 900 Microsoft postawił krzyżyk zapowiadając WP8

A w przypadku 920 dają gwarancję że za 8-12 miesięcy będzie tam ktoś o niej jeszcze pamiętał? Czy też oleją update'y bo będzie już 940?;) To jest największa niewiadoma.

#39 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2012 - 13:27

poczytaj instrukcje do telefonu, obecne baterie nie mają z tym problemu.. za to gniazda w telefonach pewnie tak z ciągłym wkładaniem i wyjmowaniem kabla.[COLOR="Silver"]



To ciekawe,bo ja w ten sposób wykończyłem baterię w iPhone 4....co potwierdzono w Apple store...

#40 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2012 - 13:32

To ciekawe,bo ja w ten sposób wykończyłem baterię w iPhone 4....co potwierdzono w Apple store...

ciekawe bo ja tak używam mojego iP4 od 2,5 roku i nadal czuje się świetnie :)


kawałek z appla
Apple - Batteries

Standard Technology
Lithium-ion polymer batteries have a high power density that gives you a long battery life in a light package. And you can recharge a lithium-ion polymer battery whenever convenient, without requiring a full charge or discharge cycle.

A charge cycle means using all of the battery’s power, but that doesn’t necessarily mean a single charge. For instance, you could listen to your iPod for a few hours one day, using half its power, and then recharge it fully. If you did the same thing the next day, it would count as one charge cycle, not two, so you may take several days to complete a cycle. Each time you complete a charge cycle, it diminishes battery capacity slightly, but you can put notebook, iPod, and iPhone batteries through many charge cycles before they will only hold 80% of original battery capacity.



#41 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2012 - 15:00

poczytaj instrukcje do telefonu, obecne baterie nie mają z tym problemu.. za to gniazda w telefonach pewnie tak z ciągłym wkładaniem i wyjmowaniem kabla.[COLOR="Silver"]



muzykę zgrywasz wygodniej do telefonu niż przez iTunes, przeciągasz i masz. zdjęcia możesz wysyłać w pełnej rozdzielczości. notatki na iPhonie i iPadzie synchronizuje przy użyciu konta na onet.pl więc z WP też pewnie się da :]


Jasne, jak byś pomęczył się tak jak ja z Windows Phone 7.5 Mango i Lionem to byś szybko zatęsknił do iTunes ;-)

- Przeciąganie muzyki robi bałagan, występują problemy z tagami i okładkami
- Mi chodzi o zdjęcia w kontaktach, W WinPhone bardzo dodają dużo wygody.
- Da się ale nie będzie to tak szybkie, wygodne i bezobsługowe jak na OS X ->iCloud -> iOS i odwrotnie ;-)

#42 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2012 - 15:06

mam lumie 800 w domu.. jakoś przesadnie się z nią nie męczyłem :) ciągnie mnie do NFC, nokia ma trochę promocyjnych filmików i mają tam wszystko czego chce: płacenie telefonem, check-in na 4sq, parowanie z głośnikami i ładowanie - ciekawe co z tego wejdzie do produkcji. no nic.. czekam na premierę.. i chyba się skuszę, jak nie zda to pójdzie na allegro ;)

#43 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 22 września 2012 - 15:17

ciekawe bo ja tak używam mojego iP4 od 2,5 roku i nadal czuje się świetnie :)


kawałek z appla
[url=http://www.apple.com/batteries/]Apple - Batteries[/url]

Czesto ładowałem i odłączałem zanim się naładował,po 5 miesiącach bateria trzymała max 3 godziny....na szczęscie na ekranie pojawiły się dwie białe plamki wiec wymienili mi go...

#44 Harrunio

Harrunio
  • 325 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2012 - 17:05

Akurat jeśli chodzi o zgrwanie muzyki to proste drag'n'drop jest dużo lepsze niż iTunes. Oczywiście na początku w obu przypadkach trzeba trochę czasu poświęcić na przygotowanie wszystkiego ale później, w przypadku drag'n'drop jakakolwiek manipulacja zbiorem jest dużo prostsza i można ją wykonać wszędzie, iPhone nie daje takiej możliwości.

#45 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 22 września 2012 - 18:50

A w przypadku 920 dają gwarancję że za 8-12 miesięcy będzie tam ktoś o niej jeszcze pamiętał? Czy też oleją update'y bo będzie już 940?;) To jest największa niewiadoma.

Obiecują aktualizacje przez 18 miesięcy, pytanie tylko czy Nokia tyle przetrwa.

#46 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 22 września 2012 - 19:00

Akurat jeśli chodzi o zgrwanie muzyki to proste drag'n'drop jest dużo lepsze niż iTunes. Oczywiście na początku w obu przypadkach trzeba trochę czasu poświęcić na przygotowanie wszystkiego ale później, w przypadku drag'n'drop jakakolwiek manipulacja zbiorem jest dużo prostsza i można ją wykonać wszędzie, iPhone nie daje takiej możliwości.


Też tak używałem, copy paste wydawało się lepsze, takie naturalne itd. Ale niestety itunes (i nie tylko bo nie ograniczam się tu akurat do itunes, bo to może być dowolny manager muzyki np amarok) pozwala zgrywać nie tylko muzykę, ale dodatkowe metadane - okładki, ilość odtworzeń, 'gwiazdki' itd. Może komuś nie jest to potrzebne, ale ja np nie wożę ze sobą całej muzyki. Mam jej bazę na serwie domowym, podpięty itunes i syncuję sobie kilka playlist ulubionych i kilka dynamicznych - typu 50 najchętniej słuchanych, wsztstkie z 5 gwiazdkami, 40 najlepszych z lat 198x itd. Tego dostęp plikowy nie zapewni - tu albo całe płyty/wykonawcy, rzeźba w pojedynczych utworach straszna (nie wszystko z kazdej płyty mi się podoba itd). Więc podpinam telefon/mp3 i się samo zgrywa to co poustawiałem.

#47 karol.mufc

karol.mufc
  • 77 postów

Napisano 24 września 2012 - 09:19

a czy ktoś wie jaka ma być cena nowej lumii? bo nigdzie nie znalazłem, a jest to czynnik który może przechylić szalę na korzyść jednej ze stron...

#48 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 09:22

plotki mówia $512 w USA.. pożyjemy zobaczymy

#49 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 września 2012 - 09:26

plotki mówia $512 w USA.. pożyjemy zobaczymy


Jeśli tak, to chyba faktycznie zostanę z iphonem... Taka cena jest nieakceptowalna.

#50 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2012 - 09:37

Jeśli tak, to chyba faktycznie zostanę z iphonem... Taka cena jest nieakceptowalna.


poważnie? iPhone 32GB to 750USD.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych