Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[11 września] Katowice [12 września] Poznań - Apple RoadShow 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#76 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 12 września 2007 - 10:19

Własnie siedzimy sobie na pierwszej prezentacji o dziwo zaczęła się planowo :D
Oczywiście mowa o Poznaniu ;)


Zobaczymy jak pojdzie pozniej. :) W Katowicach tez zaczelo sie planowo. :)

#77 luke_z

luke_z
  • 414 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 września 2007 - 10:35

No obecnie już zamienili 2 prezentacje czasowo zobaczymy jak dalej :D

---- Dodano 12-09-2007 o godzinie 11:13 ----
Właśnie działałem na nowym iMacu i jestem pod wrażeniem :D pisze sobie z MacBook'a :D 15"

#78 LANcaster

LANcaster
  • 39 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 września 2007 - 13:34

A jest ktoś w Poznaniu, kto będzie dzisiaj wracał pociągiem do Wrocławia, lub przez Wrocław? Zawsze to przyjemniej razem ;)

#79 Zielona Barakuda

Zielona Barakuda
  • 32 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2007 - 18:04

I się okazało w Poznaniu (w Katowicach pewnie też), że iPoda to audiofile używają, bo dźwięk daje taki jak wzmacniacz lampowy. A w ogóle to same ściemy propagandowe - na początku mówią, że podcastów jest w iTunes 80 000, na końcu, że 35 000 - nowe słuchawki są rewelacyjne, a te z gąbeczkami to był głupi pomysł (bo był - lepsze byłyby szare), to po co robili te z gąbeczkami? - na 1GB szufelki wchodzi 250 piosenek najlepszej jakości (mi pewnie najlepszej weszłoby 40 piosenek, a lepszej jakieś 80) - z Polski można założyć konto w iTunes, tylko nie można kupować muzyki (jak to zrobić nie zdradzono)

#80 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 12 września 2007 - 20:49

1. Jasne, że się reklamowali, przeca co mieli powiedzieć: no fajnie, fajnie, panowie i panie, my sobie tu pogadamy, pokażemy, ale to w sumie nic nadzwyczajnego? 2. Jakość dźwięku iPoda jest przyzwoita, ale ja audiofilem złotouchym nie jestem i nie mnie oceniać. Wzmacniacz lampowy - oczywista przesada. Naprawdę tak powiedzieli? o_O 3. Nowe słuchawki mogą mieć jakość dźwięku najlepszą z dodawanych do odtwarzaczy [tak mówili w Katowicach], ale i tak są beznadziejne :P 4. Co do gąbeczek, to zrobili, nie wypaliło, wycofali się i pokazują rozwiązanie według nich lepsze. Co w tym nielogicznego? 5. Podają informacje dla ACC wysokiej jakości, z tego, co się orientuję, a nie Apple Lossless albo WAV, bo korzystają z nich tylko najbardziej wrażliwi na punkcie jakości, bo są po prostu duże pliki w tych formatach. I 240 piosenek wysokiej jakości w formacie ACC o długości kilku minut na szufelkę wejdzie. 6. A konto w iTMS da się założyć z Polski, było o tym na forum. Kupować muzykę w sumie też można, z użyciem gift cardów. A że nie zdradzono, to się nie dziwię, zapewne tylko o tym napomknięto. W Katowicach nawet tyle nie powiedzieli, wiemy li tylko, że mamy z Polski dostęp do Podcastów ;) EDIT Aha, podcasty - może mierzyli ilość podcastów i ilośće epizodów ogółem? Nie wiem, w Katowicach też podali takie różne dane.

#81 luke_z

luke_z
  • 414 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 września 2007 - 21:32

I się okazało w Poznaniu (w Katowicach pewnie też), że iPoda to audiofile używają, bo dźwięk daje taki jak wzmacniacz lampowy.

Tego nie dosłyszałem, słyszałem że dużo użytkowników iPodów to ludzie którym zależy na muzyce odtwarzanej w dobrej jakości.

A w ogóle to same ściemy propagandowe
- na początku mówią, że podcastów jest w iTunes 80 000, na końcu, że 35 000

80 000 darmowych podkastów wogóle, a te 35000 to nie była czasem mowa o jakiś konkretnych(video czy cos?) Szczerze o tych 35 000 nie słyszalem, jakoś mi może umknęło.

- nowe słuchawki są rewelacyjne, a te z gąbeczkami to był głupi pomysł (bo był - lepsze byłyby szare), to po co robili te z gąbeczkami?

Z tymi gąbkami to troche faktycznie przesadził, przecież to jest raczej ze względów chigienicznych dodawane a nie ze względu na lepszą słyszalność itp.

- z Polski można założyć konto w iTunes, tylko nie można kupować muzyki (jak to zrobić nie zdradzono)

No trochę tu pomieszałeś, mówili że nie można kupować muzyki (tymsamym zakładać konta) ale można sciągać darmowe podkasty itp. do tego konto nie jest potrzebne :D

To teraz troche mojej własnej subiektywnej oceny, generalnie nie było źle tylko wszelkie prezentacje bardzo ogólnikowe, zapewne skierowane do ludzi nie mających styczności z macami, co dziwne bo ponad połowa osób na sali to MacUserzy :D

Pierwsza prezentacja - wprowadzenie trochę przy długawa i dla tych co są z ofertą Apple w miarę na bierząco generalnie nie potrzebna. Za to prowadzący miał dosyć gadane, starał sie dosyć żartować i lekko prowadzić co jakoś budziło większość sali od czasu do czasu.

Druga prezentacja - Audio :arrow: Tutaj wielkie ukłony dla prowadzącego, mimo iż początkowo nie mógł się wysłowić i sam się w pewnej chwili przyznał że się "zakręcił" :lol: , to plusem jego było to że byl to człowiek który ma doczynienia z muzyką na codzień i pracuje z Logic'iem. I to się chwali - 2 lata temu byłem w W-wie na podobnej konferencji i jeśli chodzi o audio to był kompletny laik a prezentacja była - ŻENUA. Tutaj było lepiej i jako człowiek który nacodzień nie zajmuję sie muzyką odnisłem pozytywnę wrażenie, podejżewam e ci co siedzią w audio byli trochę rozczarowani.

Trzecia prezentacja - Video :arrow: Ta interesowała mnie najbardziej chciałem zobaczyć nowości co tam FCS2 nowego kryje i jestem pod wrażeniem, no ale jest jedno ale. O ile do częsci teoretycznej prawie nie ma zastrzeżeń chociaż zrobiona była tak że ktoś mógł odnieść wrażenie że montażysta jak ma FCS to robi filmy i reklamyw 0,5 - 1h. Zapewniam że tak nie jest :D Jednak pan który robił wstęp - jako prowadzący żenada, głos mu siadał co drugie zdanie popijał wodę z butelki (najpierw myślałem że kopiuje Jobs'a) ale może popił ostaniej nocy i go suszyło (ludzkie i do zrozumienia). Jednak przez to tak ciągnął i babulił że zacząłem ziewać. Jednak generalnie jestem zadowolony.

Czwarta prezentacja - iPody, no tu jak widać wyżej wiele było niejasności, ale generalnie podstawy dla laików zostały przedstawione i niestety tylko pokrótce wspomiane o nowych iPodach jako dział PLOTKI, a przecież Steve już to ostanio wszystko potwierdził. Prezentacja chyba wporządku ale mnie jako miającego już jakieś pojecie z zakresu iPodów nie zaciekawiła (siedziałem w necie i bawiłem się programem VirtuaDesktops :D)

Prezentacje sprzętu we foyer, trochę mnie rozczarowała pod względem braku np. Apple TV i braku oprogramowania typu FCS na kompach (ja nie znalazłem). Za to dużo było wystawionych samych kompóterów i to na plus. Minusem jednak było to że ze względu na obsówę czasową (@mcbarlo - szapo ba - wywróżyłeś :D) nie było wiele czasu żeby tak porządni przejść i pobawić się jeśli się chciało być na prezentacjach lub coś zjeść spokojnie.

Ogólnie wrażenie dobre tymbardziej że dwóch moch znajomych zgarnęło nagrody jeden pakiet Adobe (nie macowiec) drugi licencje .Mac (Mac User) :D.

Jest kilka minusow i trochę należało by porawić, ale nie jast tragicznie. ;)

---- Dodano 12-09-2007 o godzinie 20:39 ----
Ale się rozpisałem, przepraszam ale musiałem się podzielić wrażeniami :D

#82 NiKON

NiKON
  • 78 postów

Napisano 12 września 2007 - 23:57

Witam!! Uczestniczyłem dzisiaj RoadShow w Poznaniu u mam trochę mieszane uczucia. Na co dzień używam PC z tym że bardzo chciałbym sie przesiąść na Maca. Co do prezentacji dzisiejszych mam parę zastrzeżeń ale nie będę się rozpisywać, po prostu jak dla mnie za mało konkretów i wszystko skrócone do minimum. Druga spraw (i chyba najgorsza) Przy ostatnim stanowisku z ploterem hp powiesił mi się mac pro 2x2.66 na Photoshopie po nałożeniu paru filtrów.... :/ Pojechałem generalnie żeby przekonać sie jaki to mac jest solidny i że zakup takiego sprzętu będzie jak najbardziej trafny. Dajcie mi jakiś odwet. Wyprowadźcie mnie z błędu. Co do wypowiedzi kolegi wyżej (luke_z) zgadzam sie w 100% (no może poza audio, ale to tylko dlatego że mnie na niej nie było). Brakowało FCS2 do pobawienia sie nim osobiście. Wszystkich pozdrawiam i proszę nie karćcie mnie za PC (sam nie jestem z tego dumny)

#83 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 września 2007 - 00:09

nie jestes sam co ma pc a chce sie przeniesc na maca ... wiesz jak to mowia "wyjatek potwierdzeniem reguly" :P - czy jakos tak lub "nawet najlepszyn sie zdarza" :P

#84 NiKON

NiKON
  • 78 postów

Napisano 13 września 2007 - 00:10

Hehe... Zabiłeś mnie tymi powiedzeniami. Teraz już jestem kompletni zielony :P

#85 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 września 2007 - 00:17

powiedzenia do tego ze sie wiesil mac pro

#86 NiKON

NiKON
  • 78 postów

Napisano 13 września 2007 - 00:35

No to teraz mnie jeszcze utwierdziłeś w tym. Miałem jeszcze cień nadziei że (zwłaszcza to pierwsze) tyczy sie tego ze nie jestem wyjątkiem :P

#87 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 13 września 2007 - 07:26

- na 1GB szufelki wchodzi 250 piosenek najlepszej jakości (mi pewnie najlepszej weszłoby 40 piosenek, a lepszej jakieś 80)


No to jest przesada. Zaloze sie, ze nie odroznisz w slepym tescie mp3 192kbps i VBR od AIFF-a, a z iPoda czy jakiegokolwiek innego odtwarzacza przenosnego z malutkimi sluchaweczkami to juz na pewno.

Na roznych forach audio bylo tysiace postow o "wszystkoslyszacych", ktorzy twierdzili, ze mp3 320kbps im zle brzmi, a CD z ktorego zgrali brzmi dobrze... Ja w to poprostu nie wierze. Gluchy nie jestem i testujac na sobie nawet 128kbps (oczywiscie porzadnie zakodowane) nie odroznialem od AIFF. Moze niektorzy slysza lepiej, ale jakas granica istnieje przeciez.

#88 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 września 2007 - 09:16

@nikon wybacz bo nie rozumiem ... , wyjatek potwierdza regule, w sensie ze sie z reguly nie zawieszaja, ale im poprostu zdaza sie czasem(raz na rok), nic nie jest idealne

#89 bogus

bogus
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2007 - 10:01

"wyjatek potwierdzeniem reguly" :P - czy jakos tak lub "nawet najlepszyn sie zdarza" :P[/QUOTE] czy ktoś mnie cytuje?? :) do zobaczenia na kolejnym...roadshow:)

#90 Zielona Barakuda

Zielona Barakuda
  • 32 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2007 - 10:53

80 000 podcastów było podaczas pierwszej prezentacji zaraz po tym jak podło pytanie czy ktoś ma więcej niż 100 kanałów TV, a przy iPodzie było 35 000 (ale tak owszem dotyczyło to iTunes natomiast w pierwszej prezentacji w sumie nie wiadomo czego dotyczyło) iTunes bez grzebania ma w AAC: wysoka jakość (12kbps) i wyższa jakość (256 kbps), przy tej pierwszej zgrana płyta zajmuje zwykle ok. 350 MB, przy drugiej ok. 700 MB (płyta ma zwykle około 20 - 24 utworów), czy to słyszę nie testowałem i nie zamierzam, ale skoro ktoś twierdzi, że jest lepiej to dlaczego nie skorzystać, a i przy tej wysokiej jakości (128 kbps) i tak trudno będzie więcej niż 80 utworów upchać o możliwości założenia konta z Polski (bez możliwości zakupu piosenek) i korzystaniu z podcatów product manager iPoda mówił na korytarzu przy stoisku i podczas prezentacji (o różnych sposobach omawianych na forum - tych niedziałąjących też - czytałem i je znam, jednakże są to sposoby "nieoficjalne" wykorzystujące ułomność systemu (zresztą podawanie nieprawdziwego adresu chyba nie jest legalne?), zatem bzdurą jest możliwość założenia z Polski (w okienku wyboru nie ma Poland i z paypala korzystać nie można jak jest na polskę zarejestrowany) co do gąbeczek - chodziło mi o to, że zostało przedstawione, że gąbeczki są bardzo bee, a cały czas sprzedawali produkty z nimi (ja mam radio z gąbeczkami :cry: ) co do tego wzmacniacza lampowego i używania przez audiofili/ów iPoda było na samym początku prezentacji i tak jakoś wtrącone, że sam mało co bym nie usłyszał, jednak poruszyło mnie to bardzo - prowadzący spytał zaraz po tym, czy ktoś zna lepszy odtwarzacz mp3 (pod względem generowanego dźwięku)

#91 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2007 - 11:58

mi się podobała prezentacja nikona i audio, reszta prezentacji bardzo słaba, ale było fajnie ogólnie generalnie wszystko to co było w małych salkach było ok ... a final cut się wysypał na starcie :D ... ale fakt potem latał szybko na 8 rdzeniach

#92 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 września 2007 - 07:54

iTunes bez grzebania ma w AAC: wysoka jakość (12kbps) i wyższa jakość (256 kbps), przy tej pierwszej zgrana płyta zajmuje zwykle ok. 350 MB, przy drugiej ok. 700 MB (płyta ma zwykle około 20 - 24 utworów), czy to słyszę nie testowałem i nie zamierzam, ale skoro ktoś twierdzi, że jest lepiej to dlaczego nie skorzystać, a i przy tej wysokiej jakości (128 kbps) i tak trudno będzie więcej niż 80 utworów upchać


Hmm, jestes pewien, ze AAC ma az tak slaba kompresje? Przeciez 700MB to zajmuje nieskompresowana niczym plytka.

#93 Relentless

Relentless
  • 269 postów

Napisano 14 września 2007 - 10:21

No, trochę po czasie, ale jednak: Co do Katowic, to generalnie najfajniejsze na RoadShow było to, że było tam pełno ludzi z makami na kolanach :) Co do stoisk to oczywiście KDS wystawił się z monitorami do profesjonalnych zastosowań i macbookami, a Appland to TOTALNA PORAŻKA. Zrobiłem zdjęcia, które tu w przyszłości wkleje: jakiś stary monitor DELLA a do niego podłączona stara, mooocno zżołkła klawiatura Apple (pewnie mu szkoda było nowej 'bo pobrudzą'- żenua) Co do samej prezentacji: Pierwsza uwaga jest taka, iż jeśli ktoś ogląda special eventy (jak moja skromna osoba :) ) to srogo się wynudził. Oczywiście rozumiem, że konferencja mająca na celu popularyzację apple nie może by aż tak 'w temacie' ale przecież można było konferencje rozbić na dwa toki... Na większości prezentacji się nudziłem, mówię tutaj o ogólnej Apple (która była świetnie prowadzona, koleś ma charyzme) oraz iTunes. Prezentacja Adobe to totalna porażka- prowadził ją zupełnie nieprzygotowany, zaskoczony, nieumiejący się wysłowić człowiek, który dukał i moim zdaniem zupełnie nie nadaje się do prowadzenia konferencji. Bardzo wiele osób opuściło salę. Co do reszty prezentacji- były ciekawe, dla mnie osobisście szczegolnie FInal Cut Studio Prezentacja iPod... No cóż, pokazali stare ipody a potem reklame nowych. Zachwalanie iTunes- nie tak głupia sprawa. Ale nudna, bo to wszystko mamy w małym palcu. to co bolało, to że koleś na siłę chciał być jak 'jego kolega' jak sam to określił, czyli Steve Jobs (ha ha ha) ale nie był ani zabawny ani enternteining- czasami zapodawał żart a na sali była cisza i się robiła niezręczna sytuacja. powodowało to, że mówił coraz więcej, produkując coraz pokraczniejsze lapsusy językowe. Organizacja: SUPER, Helios to idealne miejsce na takie eventy! Wygodne sale kinowe, do tego wystawcy ze sprzętem no i poczęstunek. Zatroszczono się o wszystko, szkoda jednak, że parking wychodził koło 20 zł ale to już czar Altusa. Jestem jak najdalszy od narzekania: dziękuję APPLE Polska za takie coś, przyjemne wydarzenie, moża było trochę bardziej poczuć tego maka w polsce. Polecam każdemu

#94 nertos

nertos
  • 2 postów

Napisano 14 września 2007 - 11:07

Czy zna ktoś jakiś link do fotek z Apple RS? Nertos

#95 Zielona Barakuda

Zielona Barakuda
  • 32 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2007 - 11:54

Hmm, jestes pewien, ze AAC ma az tak slaba kompresje? Przeciez 700MB to zajmuje nieskompresowana niczym plytka.


nie jestem pewien, w sumie jak sprawdziłem dokładnie to wychodzi coś wręcz przeciwnego
po włożeniu płyty przy opcji 128 pokazuje objętość 350 MB,
przy opcji 256 objętość 700,
jednakże przy ponad 2 tys. udtworów średnia wielkość to 7,1 MB prz opcji 256 kbps, czyli jakieś 160 utworów na 1 GB, czyli ponad 300 przy jakości 128 kbps...

#96 michaeel

michaeel
  • 286 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 14 września 2007 - 13:24

Czy zna ktoś jakiś link do fotek z Apple RS?

Nertos


Mialem dostac fotki z Katowic na mejla, ale na razie nikt nic mi nie przyslal. Jak tylko je bede mial umieszcze na blogu i podam linki.

#97 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 14 września 2007 - 16:08

a czy ktos byl na prezentacjach maka w zastosowaniach medycznych? jakos jedno szybkie piwko przerodzilo sie w nieco dluzsze i nie trafilem w koncu. warto bylo? huh jestem na zdjeciu przylapany kiedy wslizgnalem sie bez kolejki po kluseczki. to za kare?

#98 michaeel

michaeel
  • 286 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 14 września 2007 - 20:59

ja bylem na medycynie, glownie oprogramowanie do tomografii komputerowej. Ciekawe i widze apple w tej dzialce :)

#99 iBiker

iBiker
  • 25 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 września 2007 - 14:55

To może i ja sie podzielę wrażeniami ze spotkania z Katowic... Ogólna prezentacja otwierająca spotkanie była całkiem ok. Mimo że prowadzący podawał informacje które zapewne wszyscy już znali, to forma ich przedstawienia sprawiła że można było spokojnie wysiedzieć do końca:) Nieco inaczej sprawa się miała na pierwszej prelekcji na którą sie wybrałem - Apple w medycynie. Zaczęło się ciekawie...lecz nie trwało długo. Być może sam temat przeglądarki dicom-ów Osyrix został wyczerpany ale spodziewałem sie czegoś więcej. Miałem nadzieję że może temat "liźnie" nieco dziedzin pokrewnych np. analiza obrazu, systemy wspomagania dla medycyny np wykorzystujące pakiet Matlab który notabene świetnie śmiga na OS X. Następnie wybrałem się na "photoshop-a". Rozpoczęła się również nieźle, zaprezentowano zestawy produktów firmy Adobe i omówiono strategię jaką przyjęła w tworzeniu nowych wersji oprogramowania. Na koniec gość odpalił photoshopa'a wer. extended i pokazał parę nowych rzeczy. W chwili gdy przeszedł do opcji "linijka" i stwierdził iż dzięki temu że w programie można mierzyć grafikę i wyniki pomiaru są wrzucane do tabeli to nowego photoshop-a można nazwać narzędziem dla inżynierów. W tej chwili miałem ochotę wyjść ale szkoda mi się go troszkę zrobiło bo chyba się nieco zniechęcił w chwili gdy na samym początku wyszła prawie połowa ludzi... Ostatnia prezentacja to Nikon. Tu było ciekawie rzeczowo i na temat. Szkoda tylko że mało praktycznych przykładów, ale ogólnie przyjemnie się słuchało. Generalnie oceniam to spotkanie pozytywnie, można było się pobawić sprzętem pogadać z ludźmi, jedna uwaga na minus to średnio ciekawe prezentacje (przynajmniej te na których byłem). Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych