Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kradzione sprzety na alledrogo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
212 odpowiedzi w tym temacie

#26 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 20 sierpnia 2007 - 21:09

Kup tego macbooka i potem idz do serwisu to sie przekonasz o zrodle informacji. Poza tym pewnie sprawdzales na tej stronie apple do weryfikacji gwarancji. Niestety nie wiem dlaczego po zgloszeniu kradziezy gwarancja nie jest anulowana/zawieszana. Dziwne

#27 clarissa

clarissa
  • 132 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 sierpnia 2007 - 21:21

A czemu mam nie kupic? Myapple nie jest przedluzeniem ani Apple ani wymiaru niesprawiedliwosci czy tez organow niescigania w tym kraju.Poki nie bedzie przedstawione zrodlo informacji uwazam ze piekne bicie piany sie tu odbywa nic ponad to.

#28 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 20 sierpnia 2007 - 21:34

Moim zrodlem jest GSX: Global Service Exchange (GSX) is the single service, repair and order management tool available to Apple Service Providers and Self-Servicing Customer to conduct service business with Apple worldwide. GSX also acts as a gateway for accessing AppleCare Service Source, Knowledge Base, AppleCare Service News and Apple Service Training. GSX provides fast Repair and Order turnaround, and quick and direct access to service information for Apple products, Repair and Order status, Repair histories, Repair coverage validation..... A Twoim ?

#29 clarissa

clarissa
  • 132 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 sierpnia 2007 - 21:42

A ten GSX to ma jakas strone www gdzie mozna zweryfikowac te informacje?Na innych stronach z kardzionymi makami nic na temat tego numeru seryjnego nie ma. I juz.

---- Dodano 20-08-2007 o godzinie 20:43 ----
Z ciekawosci to tego Della na OS X uzywasz?

#30 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 sierpnia 2007 - 21:47

Hej a co powiecie o tym?
http://www.allegro.p...hz_okazja_.html
ewidentnie wyrwany na chama security slot!!! zobaczcie fotki...

#31 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 20 sierpnia 2007 - 21:50

Ma strone ale musisz byc "Apple Service Provider" czyli serwisem zeby miec dostep do tego, jak zadzwonisz np do SAD to Ci zweryfikuja prawdopodobnie bez problemu moje informacje
Della uzywam z Windowsem PRO tak jak zostal zakupiony, nie mam wlasnego macintosha :)

---- Dodano 20-08-2007 o godzinie 21:56 ----

Hej a co powiecie o tym?
http://www.allegro.p...hz_okazja_.html
ewidentnie wyrwany na chama security slot!!! zobaczcie fotki...


Z Rzeszy przyjechal wnioskujac z jezyka w jakim gada :/ Teraz bedzie nowe haslo w niemczech: Jedz na wczasy do Polski, Twoj laptop juz tam jest :D

#32 jason_2

jason_2
  • 148 postów
  • SkądKielce

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:04

[QUOTE=marad_co;356352]Ma strone ale musisz byc "Apple Service Provider" czyli serwisem zeby miec dostep do tego, jak zadzwonisz np do SAD to Ci zweryfikuja prawdopodobnie bez problemu moje informacje
Della uzywam z Windowsem PRO tak jak zostal zakupiony, nie mam wlasnego macintosha :)

marad_co mozesz sprawdzac nr seryjne?
moze ktos tez bedzie chcial sobie sprawdzic swoj np.
ja chetnie moj macbook: 4H6324LTU9E

---- Dodano 20-08-2007 o godzinie 23:04 ----
co wiesz na jego temat?

#33 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:07

z tego co mi wiadomo SAD nie udziela takich informacji że podasz im numer seryjny a oni powiedzą tak kradziony,pan z aukcji grzecznie napisał do mnie

musi pan miec dobre uklady skoro informują pan co jest skradzione a co nie a ja jako firma niemoge sprawdzic takich danych


a więc panowie szkoda naszego zachodu niech sobie ktoś kupi go a potem płacze że został paserem.Ja zostałem usunięty z aukcji tego pana i napisał mi w mailu tak

"zachowuje pana mail aby go przedstawić w allegro"

ma tupet :)

#34 jason_2

jason_2
  • 148 postów
  • SkądKielce

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:11

bo w polsce nigdy nie wiadomo czy kradzione czy nie, kiedy i gdzie, co i jak. nikt nic nie wie, nikt nie powie, policja palcem nie kiwnie

#35 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:14

marad_co mozesz sprawdzac nr seryjne?
moze ktos tez bedzie chcial sobie sprawdzic swoj np.


A ja bede siedzial calymi dniami i sprawdzal ? Heheheh, napisz ile dajesz na godzine i mozemy sie dogadac :P


ja chetnie moj macbook: 4H6324LTU9E


wyjatkowo dla Ciebie napisze zebys nie plakal:
kupiony w niemczech 30/08/06, jeszcze masz 9 dni gwarancji :D i brany byl na zamowienie tzw CTO (Customer to Order) albo jak kto woli BTO Build to Order
Zgadza sie ?

#36 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:17

wiadomo od kogo go kupił ;)

#37 jason_2

jason_2
  • 148 postów
  • SkądKielce

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:18

A ja bede siedzial calymi dniami i sprawdzal ? Heheheh, napisz ile dajesz na godzine i mozemy sie dogadac :P




wyjatkowo dla Ciebie napisze zebys nie plakal:
kupiony w niemczech 30/08/06, jeszcze masz 9 dni gwarancji :D i brany byl na zamowienie tzw CTO (Customer to Order) albo jak kto woli BTO Build to Order
Zgadza sie ?


no dobrze miec taki namiar do sprawdzania ;) przyda sie
sie zgadzac powinno ;)
dzieki

a wiec Panowie, namiar jest jak cos to mozemy sprawdzic co chcemy kupic, aby potem nie bylo klopotow.

---- Dodano 20-08-2007 o godzinie 23:19 ----

wiadomo od kogo go kupił ;)

wiadomo wiadomo heheh
no wirus trzeba ci chyba autorytet podnieść ;)

#38 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:22

Ale ale, to i tak nie daje gwarancji bo nie wszyscy zglaszaja kradziez do Apple, tak wiec nie ma sie co podniecac za bardzo :D Na zachodzie przewaznie zglaszaja, jak widac w poczatkowym topiku na poludniu takze :D

#39 jason_2

jason_2
  • 148 postów
  • SkądKielce

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:23

no pewnosci nigdy nie ma, ale wiesz oficjalnie masz informacje. a ze ktos nie zglosil no to chyba za duzo w portfelu ma.

#40 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:30

W pl jak zglosisz do SAD to i tak sie tam nie pokaze, Oni nie korzystaja z tego, gdzies tu na forum byla wypowiedz jakiegos czlowieka stamtad ze sie staraja o wlaczenie do tego programu serwisowego ale cos tam z oporami idzie.

#41 rosemary

rosemary
  • 15 postów

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:32

No wyrwany, i co? Zmusza ktoś kogoś do zakupu? Bo nie widzę, nie słyszę.

#42 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:38

No wyrwany, i co? Zmusza ktoś kogoś do zakupu? Bo nie widzę, nie słyszę.


Czyzby glos sprzedawcy ?

#43 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:39

No wyrwany, i co? Zmusza ktoś kogoś do zakupu? Bo nie widzę, nie słyszę.

Daj fote na ktorej widac nr seryjny

#44 rosemary

rosemary
  • 15 postów

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:44

Nie, raczej potencjalnej klientki. Wyrwany security slot mi niespecjalnie przeszkadza dopóki cena jest konkurencyjna.

#45 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:47

a to ze jest najprawdopodobniej kradziony i co za tym idzie, kupujac go, popelniasz przestepstwo z art. 291 i 292 k.k. czyli paserstwo, zagrozone kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, rowniez ci nie przeszkadza ?

#46 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:47

Co za naród... Nie wazne ze kradzione byle taniej, a by was za paserstwo zamkneli.

#47 rosemary

rosemary
  • 15 postów

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:51

a to ze jest najprawdopodobniej kradziony i co za tym idzie, kupujac go, popelniasz przestepstwo z art. 291 i 292 k.k. czyli paserstwo, zagrozone kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, rowniez ci nie przeszkadza ?

Obserwuj aukcję, jak kupię pofatyguj się na najbliższy komisariat skoro tak Cię to boli:-)
A tak serio to zastanawiam się czy jesteście wszyscy tak samo praworządni gdy kombinujecie co zrobić żeby jak najmniejszy podatek zapłacić przy wypełnianiu PIT-a albo kiedy ściąganie muzę i filmy z netu. Morale wam wtedy nie siada?:)

#48 jurek3204

jurek3204
  • 17 postów

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:52

Mam pytanie jeżeli nikt niejest w stanie z pozostałych urzytkowników sprawdzic czy w/w sprzęt jest skradziony czy nie to dlaczego mam wierzyc osobie która rozpoczeła ten wątek.
Skoro nieda sie zweryfikowac tych danych w sad , to dlaczego wierzyc komuś ?

---- Dodano 20-08-2007 o godzinie 23:55 ----
A kogo co obchodzi że komuś w nepalu skradziono pralke a w afganistanie odkurzacz .
Może trzeba założyc tajną organizacje do wyszukiwania kradzionego sprzętu w afryce...

#49 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:56

Moze zrobimy ankiete, kto mi wierzy ? Podnosic rece do gory (obie :D ). A tak na serio to powiem ze mam to w dupie czy ktos mi wierzy czy nie, zadnego interesu nie mam w tym, nie wystawiam konkurencyjnego towaru na allege, poprostu mam informacje i podzielilem sie nimi z ogolem na tutejszym forum, kazdy zrobi jak uwaza.

#50 clarissa

clarissa
  • 132 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 sierpnia 2007 - 22:56

A kto twierdzi ze kradzione? W PL nalezy sobie z pwoodztwa cywilnego zlozyc doniesienie o popelnieniu przestepstwa ze stosownego artykulu.. zaleznie od sposobu popelnienia KK lub KC.I w PL jest cos takiego jak domniemanie niewinnosci ..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych