Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[MUZYKA] Czego słuchacie? Co lubicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2031 odpowiedzi w tym temacie

#151 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 05 lipca 2006 - 10:42

ostatnio słucham płytę August - wykonawca: Sarah Jane Morris naprawde doskonałe covery

#152 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 05 lipca 2006 - 11:21

moze jestem do tylu ale ostanio dostalem plytke Rachel Yamagata i... ...sie zakochalem jest poprostu cudowna, polecam !! michal

#153 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lipca 2006 - 07:01

kolejność przypadkowa (miejscami alfabetyczna) ;) : Office of Strategic Influence PJ Harvey Sonic Youth GodSpeed Primus Propain The Rapture Rollins Band The Young Gods Tortoise TV On The Radio Takako Minekawa Spoon The Shins Shakti Senser Morphine Mathew Herbert Laurie Anderson Ladytron Kyuss Kinski Joy Division Jim O'Rourke Interpol Harmonic 33 Faith No More The Dresden Dolls Cat Power Blind Melon Broken Social Scene Bjork Autechre Amon Tobin Pantera jasne że to nie wszystko, ale jest to jakaś ulubiona ostatnio słuchana część..

#154 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 07 lipca 2006 - 07:36

moze jestem do tylu ale ostanio dostalem plytke Rachel Yamagata i...

...sie zakochalem jest poprostu cudowna, polecam !!

michal


Rachel jest super

polecam 'Worn me down' (Napster Version) a tych wersji worn me down jest chyba 11

#155 Adams78

Adams78
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2006 - 17:54

Ogolnie, caly przekroj muzyki, ktora prezentowana jest w stacjach radiowych: Radio PiN (Warszawa only), Antyradio (Warszawa, Zaglebie i Slask), PRIII. Obecnie z iTunes leci sobie Skalpel "1958" :D

#156 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lipca 2006 - 07:56

Przeważnie muzyka radiowa, ale w tej chwili dla odprężenia "Pasja wg. św. Jana" (Johannes Passion) J.S.Bacha (BWV 245) w wykonaniu The Monteverdi Choir i orkiestry pod dyr. J. E. Gardinera. Nagranie z marca 1986 r. z londyńskiego kościoła All Saints. Soliści: A. R. Johnson, S. Varcoe, C. Hauptmann. Genialna harmonia i fantastyczne wykonanie. Co za precyzja i jakie głosy! Potem odświeżę sobie Matthaus Passion... :-)

#157 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 08 lipca 2006 - 09:46

W przypadku pasji, jak i kantat Bachowskich pozostanę na stanowisku że Philippe Herreweghe jest najwybytniejszy/najlepszy/najlepiej oddaje ducha JS Bacha(*). Ale jak zawsze w ocenie muzyki jest to subiektywne zdanie lajkonika ... (*) - dowolnie wybrać wedle uznania

#158 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lipca 2006 - 10:23

Też jest OK, chociaż Francuzi są chyba ciut za temperamentni na Bacha. Angole jednak są trochę stateczniejsi. Muszę dorwać jakieś dobre niemieckie wykonanie z tego okresu, np. to Petera Schreiera z lipskim chórem i drezdeńską kapelą z 1988 r.

#159 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 08 lipca 2006 - 16:32

Z niemieckich wykonań Bacha mogę serdecznie polecić Musica Alta Ripa, którzy na 5 płytach wydali komplet wszystkich koncertów Bachowskie - rewelacyjne granie z wręcz włoskim temperamentem. Koncerty Bacha czasami wręcz brzmią jak Vivaldiego ;-). A co do kantat i pasji to jest jeszcze szkoła która twierdzi że wyznacznikiem absolutu są nagrania Ton'ego Koopman'a & Amsterdam Baroque Orchestra & Choir.

#160 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 lipca 2006 - 16:39

eyedropper, a u Ciebie to niezla archeologia muzyczna :) tzn wiele z tych rzeczy sluchalem kiedys tam i slucham do dzis. Z FaithNomore to uwazam tylko jedna plytke, Angel Dust. Jest genialna i moim zdaniem to szczyt mozliwosci zespolu i Mike Pattona. Propain..he he... The beast is back. Sluchalem tego na przemian z Panthera. Senser..ludzie, ciekawe ile osob pamieta Senser? Pamietam jak polowalem pare lat temu na ich teledysk, i udalo mi sie nagrac Age of Panic. szacunek

#161 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 lipca 2006 - 16:53

może i archeologia ale jakoś żaden z bardziej współczesnych nie jest w stanie tych kapel zastąpić, czy choćby kontynuować oczywiście biorąc pod uwagę to że mamy 2006 a nie 1996 ;) może znasz jakieś bardziej aktualne przykłady takiego grania, oprócz takich (pewnie się mylę, ;) według mnie wyziewów) jak System Of A Down i podobne. Co do muzyki klasycznej jak tu piszą Borzar i Andrzej, też bardzo często zdarza mi się słuchać, ale nie przepadam za Bachem, zdecydowanie bardziej odpowiada mi np. Franz Liszt albo Ravel (ale bez tych jego przebojów ;> )

#162 moosacho

moosacho
  • 96 postów
  • SkądHindhead

Napisano 08 lipca 2006 - 17:11

po lekturze tych postow wyjalem ze sklepu - na chybil trafil trzy plytki:sigur ros- niezle ale lubie cos ostrzejszego, melt-banana "teeny shiny" - chyba juz jestem za stary i herbert- scale - absolutna bomba dla mnie! w przyszlym tygodniu wybieram sie dalej na lowy;)

#163 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 lipca 2006 - 17:15

sigur ros :) też bardzo, herbert - dobry wybór.

#164 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 08 lipca 2006 - 18:42

No mnie ten wątek też inspiruje do poszukiwań, ostatnio Imogen Heap, One Self, Coldcut, Dj Vadin oraz niesamowita płytka Ninja Cuts 2 - Flexistentialism :

Dołączona grafika

link (iTunes Music Store nie ma tego).

Tta płytka to taki "Best Of", wytwórni wydającej dużo niezależnej muzyki, czyli Ninja Tunes, szczerze polecam dla poszukujących nowych dźwięków, ja poznałęm najpierw w wersji winylowej u mojego kolegi DJ'a, ech po prostu płytka (dokładniej 2 CD) jest niesamowita. Zresztą zobaczcie kto na niej jest :D

Piszcie więcej... i najlepiej kilka słów o muzyce. :D

#165 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2006 - 07:34

Koncerty Bacha czasami wręcz brzmią jak Vivaldiego ;-).
A co do kantat i pasji to jest jeszcze szkoła która twierdzi że wyznacznikiem absolutu są nagrania Ton'ego Koopman'a & Amsterdam Baroque Orchestra & Choir.

Bach PRAWIE jak Vivaldi? :-)
To mi przypomina interpretacje Maksymiuka przy których skrzypkowie gubili smyczki :-) Z Tamburettą Jarzębskiego zszedł poniżej 3 minut - rekord wszechczasów ;-)
Ale się nie czepiam, interpretować każdy może...
A u Bacha najbardziej cenię harmonię. Pamiętam, jak mój ojciec (prof. organów i harmonii n.b.) mawiał, że po Bachu już nic nowego w muzyce nie wymyślono jeżeli idzie o współbrzmienia...
A Koopmana nie słuchałem niestety, ale dorwę i ocenię :-)

#166 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2006 - 14:13

6,

jak koledzy o klasyce, to ja minetkę o operze :

http://web.mac.com/s...B80E0F7173.html
(potrzebny QT z kodekiem h264)

Strawiński napisał jedyną chyba punk-opera-oratorio w dziejach. A fragment z Jocasty "... non e rubescite..." jest apogeum tegoż. "Non probentur oracula..." - Nie wierzyć wyroczniom... - śpiewa Jocasta w duecie z Edypem ...hehehehehehehe

CZAD rytmiczny i mega śpiewanie - czegoś takiego jeszcze NIE SLYSZELIŚCIE

SERIOOOO

Ciekawostka - inscenizacj w Operze Łódzkiej za czasów skazanego na 2 lata za przewały intendenta Marcina K, niegdyś słynnego z programu z połowy lat 90tych: "Noc Multimedialna Marcina K"

#167 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 09 lipca 2006 - 14:24

Przez te wasze klasyczne zapędy dzisiaj słucham jednej z moich ulubionych płytek :D

Dołączona grafika

The Alan Parsons Project - Gaudi

#168 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 lipca 2006 - 19:12

może i archeologia ale jakoś żaden z bardziej współczesnych
nie jest w stanie tych kapel zastąpić, czy choćby kontynuować
oczywiście biorąc pod uwagę to że mamy 2006 a nie 1996 ;)
może znasz jakieś bardziej aktualne przykłady takiego grania,
oprócz takich (pewnie się mylę, ;) według mnie wyziewów) jak System Of A Down i podobne. Co do muzyki klasycznej jak tu piszą Borzar i Andrzej,
też bardzo często zdarza mi się słuchać, ale nie przepadam za Bachem,
zdecydowanie bardziej odpowiada mi np. Franz Liszt albo Ravel (ale bez tych jego przebojów ;> )


Dla mnie istnieje tylko Wagner , jeszcze moze Salieri! No i muzyka renesansu..
Z tych wyziewow: do dzisiaj uznaje tylko Slayera, jako jedyny nie zdradzil stylu, nie poszedl w komercyjne slodzenie.
Mike Patton jest tylko karykatura siebie. Jego projekty typu Fantomas to dno. Juz po Angel Dust moim zdaniem nie bylo tak inteligentnej i klimatycznej plyty w dorobku tego czlowieka.

#169 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2006 - 09:28

Renesans też lubię, nawet średniowiecze :-) Tyle że obecnie już coraz mniej ludzi ma pojęcie o chorale gregoriańskim - nie mówię nawet o stylu, ale chociażby o zapisie nutowym ;-)
kokos, piękna robota :-) No i wspaniały głos.
Ruczaj, co do Wagnera... a co się tam będę wymądrzał :-) Techno też nie lubię ;-)

De gustibus est non disputandum...

#170 gray

gray
  • 103 postów

Napisano 28 lipca 2006 - 13:13

Dziasiaj słucham James Figurine - "Mistake Mistake Mistake Mistake"

Dołączona grafika





recenzja:PAWEŁ GZYL

"Twórczość Jimmiego Tamborello kojarzy się u nas przede wszystkim z jego dokonaniami pod szyldem Dntel dla Plug Research. Tymczasem amerykański muzyk jest również członkiem zespołu Figurine, który od początku swej kariery nagrywa dla niemieckiej wytwórni Monika. Kiedy Tamborello podróżował po kraju naszych zachodnich sąsiadów w ramach trasy koncertowej swej formacji, kierowcą busa wożącego muzyków, była dziewczyna, która ciągle słuchała czterech kaset z nagraniami wykonawców z kolońskiego Kompaktu. Dźwięki te tak mocno utkwiły w podświadomości lidera Figurine, że postanowił on nagrać płytę w stylu... minimal techno. Kiedy Tamborello zaczął przygotowywać materiał, z czasem zaczął on przeradzać się w typowe dla niego piosenki w elektronicznych aranżacjach. Efekty tej pracy docierają do nas dopiero teraz - to płyta "Mistake Mistake Mistake Mistake", opublikowana oczywiście przez Monikę.
Wbrew pozorom, sporo tu pozostałości po pierwotnej koncepcji amerykańskiego muzyka - przede wszystkim w warstwie rytmicznej. Kilka nagrań - głównie "Apologies", "One More Regret" i "Stop" - ma wiele z motoryki, typowej dla artystów z Kompaktu: składają się nań twarde i miarowe bity, oplecione masywnymi basami. Jak na album powstający pięć lat, zaskakują zamieszczone na nim modne dziś przesterowane basy - warczące energetycznie, wybijające się na pierwszy plan, emanujące rockową energią, niczym w nagraniach Alter Ego czy Misc. ("Leftcovers" czy "Ruining The Sundays"). Reszta aranżacji to już elementy typowe dla twórczości Tamborello - melancholijne wokale (nie tylko samego autora płyty, ale i zaproszonych gości), melodyjnie popiskujące klawisze oraz proste struktury rytmiczne. Wszystkie te brzmienia ciągną w kilku miejscach muzykę z płyty w kierunku synth-popu sprzed dwudziestu lat - przykładem może być "Pretend It's A Race And I'm On Your Side" czy "You Again".
Spory wkład w powstanie płyty miał John Tejada - skomponował dwa utwory, dodał wiele własnych dźwięków i wyprodukował całość. Najciekawszym nagraniem z albumu jest właśnie jego kawałek - rewelacyjny tech-house "All The Way To China" z optymistycznym wokalem Erlenda Oye z Kings Of Convenience i soczystą partią gitary w stylu New Order w wykonaniu samego autora.
"Mistake Mistake Mistake Mistake" to udany "skok w bok" w wykonaniu Jimmiego Tamborello."

Polecam wszystkim lubiącym dobrą underground'ową elektronikę 8)




p.s. Wrzuciłem trochę linków by było więcej informacji i site'ów do zwiedzania a warto do oprócz dobrej muzyki można oko nacieszyć ciekawymi projektami stron labeli.

#171 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 28 lipca 2006 - 13:42

Mnie ostatnio napadło na Franka Sinatre :P Naprawde świetna muzyka :)

#172 kraxz

kraxz
  • 341 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 28 lipca 2006 - 17:33

Turntablists:

DJ SHODOW - mistrz diggerow - swiata mistrz

http://www.djshadow.com/

ROB SWIFT i paczka - oldschool - kto jest od poczatku w temacie tez wie OCB
http://www.x-ecutioners.net/

#173 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 14 sierpnia 2006 - 13:34

Samotáři Ost ( Samotni )

Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika

Track 1 -> Dva živočišné druhy
Track 5 -> Lucky Boy (The Loners)
Track 10 -> French connection (Pare's band)
Track 14 -> So beautiful (The Loners)
Track 16 -> Never (The Loners)
Track 18 -> Over and over (Morcheeba)
----> Track 20 -> For that moment (The Ecstasy Of Saint Theresa) <----

Płyta i film niesamowite...

#174 Kain

Kain
  • 514 postów
  • SkądParis [FR]

Napisano 14 sierpnia 2006 - 17:10

ja Dzem, KoRn, Godsmack. Ostatnimi czasy w tych klimatach sie krece. Aha no i oczywiscie chlopaki z lujizjany ;) (Louisiany) czyli Gov't Mule :)

#175 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 14 sierpnia 2006 - 18:19

rihanna, rihanna i jeszcze raz Tokio hotel i rihanna




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych