Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[MUZYKA] Czego słuchacie? Co lubicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2031 odpowiedzi w tym temacie

#126 gray

gray
  • 103 postów

Napisano 02 czerwca 2006 - 10:28

Coś z rana, na dobry początek dnia :D Herbert - "Scale'
Klasyczne rozwiązania mieszają się z jazzowymi trickami, a wszystko na kanwie wysublimowanej elektroniki z pięknym głosem Dani Siciliano.
Długo oczekiwana płyta po wspaniałym albumie "Bodily Functions" z 2001r
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Następnie Anthony Rother - "Super Space Model" Wielki Electro underground'owy producent już po raz drugi od czasu płyty "Popkiller" "wygładza" swoją surową formułę wzbogacając ją o wręcz popowe wokale z świetnymi tekstami :wink: ----> reeye , milo, Ruczaj - coś dla was!

Dołączona grafika

Na wieczór Twerk - "Living Vicariously Through Burnt Bread" coś dla microust ("prawie jak" Jan Jelinek)
Dźwięki Click & cut's oddziałują na słuchacza jak trąby Jerychońskie, tyle, że czynią to w sposób delikatny i finezyjny... 8)

Dołączona grafika

#127 ślepy

ślepy
  • 108 postów
  • SkądLeeds (UK)

Napisano 02 czerwca 2006 - 16:35

Melt Banana [...]

"Melt Banana will melt your brain!"

Hehe... Respekt 8)

#128 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2006 - 20:03

6,

gray... masz wynalazki - chłopaku 8)

Nieźle

#129 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 02 czerwca 2006 - 20:11

Cała Polska ogląda i słucha festiwalu w Opolu :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

#130 gray

gray
  • 103 postów

Napisano 02 czerwca 2006 - 21:35

kokos,
Szukałem w temacie twoich wynalazków by "poszerzyć horyzonty" 8) natkąłem się na Bullitnuts co przypomniało mi wytwórnię PORK ---> świetna była! Nie wiem czy jeszcze istnieje....? Tak jak kultowe CUP OF TEA RECORDS zabłysło i szybko zgasło! /Ktoś jeszcze pamieta?

chyba już bezpowrotnie minęły czasy, gdy "jeden ulubiony album" stanowił swoisty herb


Zgadzam się w 100% 8)

Są piosenki lepsze i gorsze, ale nie będę kupował "płyty" z gdzie pośród miernych kawałków znajdę jeden lub dwa fajne. Nawet moje "ulubione płyty" zawsze mają jakieś śmieci, po jakimś czasie się nudzą, człowiek zmienia się i wszystko płynie


Oj płynie..... rano inna muzyka wieczorem inna :lol:
A po roku patrzę na półkę i nie dowierzam czego słuchałem.... :mrgreen:

Właśnie słucham SCSI-9 - "The Line Of Nine" a, że jakoś się tu przewinął wątek rosyjski to wklejam, bo panowie Anton Kubikov & Maxim Milutenko są z rosji :D
Piękna (baaaardzo delikatnie taneczna) elektronika.


Dołączona grafika

A na czym panowie tworzą? -----> Wiadomo!!! :wink:

Dołączona grafika

#131 Kubat

Kubat
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 czerwca 2006 - 19:21

Kubat, jako dudziarz musze sie spytac-a znasz/lubisz Corvus Corax? To chlopaki z Tanzwuta, tyle ze na samych dudach i bebnach.


Tak ! :D Chociaz droga do tych zespolow wygladala tak: gra Thief -> Subway to Sally -> Corvus a dokladnie pierwszy projekt Tanzwut -> In Extremo, ktore jest obecnie moim faworytem :wink:

#132 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2006 - 19:53

6, POTĘŻNA MUZA - Panowie.... wymiękam kokos

#133 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 03 czerwca 2006 - 19:55

A mnie dzisiaj wzięło na wspominki :lol:

[center:db3763410a]
Dołączona grafika
THE PRODIGY - Music for The Gilted Generation
[/center:db3763410a]


Sąsiedzi już mnie pewnie znienawidzili :twisted:

#134 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2006 - 20:44

6, F.ck the neighbours. FAT OF THE LAND ....oj oj oj

#135 matchil

matchil
  • 11 postów

Napisano 05 czerwca 2006 - 20:57

Chcialem podziekowac uzytkonikowi grey za SCSI-9 ;> Swietna plyta. Ze swojej strony cos "podobnego" polece album Proem - Social Inept :)
Jak tez wyzej wspomnieliscie minely czasy kiedy "katowalo" sie jeden album i on byl "tym ulubionym" teraz czesto przerob muzyki jest czestszy, co jest fajne :). Do rzeczy. Sam slucham i lubie (staralem sie tylko te "najwieksze"):
New Order, Electronic (projekt vokalisty New Order i gitarzysty The Smiths), The Gathering, The Cure, The Cruxshadows, Diary of Dreams, Diorama, Clan of Xymox, Portishead, Tricky, Massive Attack, King Crimson (ale pierwsze albumy bardziej jak jeszcze Lake spiewal), ELP (Emerson, Lake & Palmer), Cranes, Death Cab for Cute, The Postal Service, Mum, Halou, Lamb, Mogwai, Paatos, Silence - Vain, A Tribute to a Ghost (2004), Hefner - Residue (2001), Skinny Puppy, Solar Fields, Shpongle, a-ha, :W:, Mike Oldfield, Electric Light Orchestra, Husky, Kanal Audytywny, Skalpel, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach i Jazz: Daniel Bloom (OST do filmu "Tulipany"), The Cinematic Orhestra (elektronika + jazz), M.Davis, J.Coltrane, Path Metheny, Bob James, David Sanborn, i kupa innych :>

W wolnych chwilach jak chce czegos nowego to slucham Pandory, albo wchodze na allmusic.com i szukam czegos po mood'ach w zaleznosci od tego jaki mam mood ;P.

Melomani górą ;P

#136 ślepy

ślepy
  • 108 postów
  • SkądLeeds (UK)

Napisano 06 czerwca 2006 - 05:21

[...] Path Metheny

Jeśli chodzi o tego pana, to polecam tę oto płytę:

[center:d97cbc07ea]Dołączona grafika[/center:d97cbc07ea]
;)

#137 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 czerwca 2006 - 10:41

Tak ! Very Happy Chociaz droga do tych zespolow wygladala tak: gra Thief -> Subway to Sally -> Corvus a dokladnie pierwszy projekt Tanzwut -> In Extremo, ktore jest obecnie moim faworytem


He, In Extremo troche udziwnili (poza tym nie znosze wokalu tego goscia). Jest juz prawie klon In Extremo, o nazwie Finisterra (z baba na wokalach).
Jesli Ci nie przeszkadzaja chrzescijanskie klimaty, to tez fajny jest Morgenstern, calkiem podobny do Subway to Sally.

#138 gray

gray
  • 103 postów

Napisano 06 czerwca 2006 - 20:59

matchil,
:D Proszę bardzo! Cieszę się ,że sie podoba 8) Jestem na etapie szukania Proem - Social Inept ----> dam znać czy przypadło do gustu :wink:

#139 matchil

matchil
  • 11 postów

Napisano 06 czerwca 2006 - 21:05

Proem "Socially Inept" mialo byc :roll:

To je ono:
[url]http://allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:mu5f8qzzbtz4[/url]

Peace.

P.S.: Polecam rowniez tę płyte, udostepniona za zgodą autora, bardzo fajna elektronika:
[URL=http://forumpabianice.info/viewtopic.php?t=80]Astral "Feelings Erased"[/URL]
Prosze o ew. recenzje :).

#140 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 czerwca 2006 - 14:54

Proem "Socially Inept" mialo byc :roll:

To je ono:
http://allmusic.com/...10:mu5f8qzzbtz4

Peace.

P.S.: Polecam rowniez tę płyte, udostepniona za zgodą autora, bardzo fajna elektronika:
Astral "Feelings Erased"
Prosze o ew. recenzje :).


Polecam ten post tym hiperaktywistom, co to rzucili sie na mnie ze wymieniam sie ze znajomymi kawalkami mp3 (patrz watek o ipodzie). Mozna? Mozna? Mozna!

#141 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2006 - 11:15

Ten weekend mija u mnie pod znakiem muzyki australijskiej ;-)

Między innym Midnight Oil jest grany:

Dołączona grafika
Midnight Oil - Diesel and Dust


Bardzo sympatyczna lekka muzyka rockowa z dużą ilością gitar akustycznych.

Wybitnie relaksująca :D

#142 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 18 czerwca 2006 - 16:06

Kilka osób wymieniało Nine Inch Nails, których też sobie czasami słucham. Ostatnio na stronie zespołu pod linkiem - http://www.nin.com/d...oads/index.html znalazłem kilka fajnych ciekawostek:
- remixy kawałków Only i The Hand That Feeds do odsłuchu i zabawy za pomocą Apple Garageband
- ładne tapety - szczególnie polecam te z serii Only - jest tu maczek widoczny na jednej z tapet

#143 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 czerwca 2006 - 16:17

coś ostanio się zemnie folklorysta zrobił w toku tych etnograficznych nauk
Dołączona grafika
Jak by ktoś nie wiedział to jest to północna część Mazowsza między rzekami Pisą, Narwią i Omulew polecam wszystkim turystom... raczej namiotowym bo agroturystki na lekarstwo ale z warszawy drogą na Ostrołękę raptem dwie godzinki :D Działające studnie z żurawiami, drewniane domy, świetni ludzie :)

Dołączona grafika

#144 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 czerwca 2006 - 18:00

coś ostanio się zemnie folklorysta zrobił w toku tych etnograficznych nauk
Dołączona grafika
Jak by ktoś nie wiedział to jest to północna część Mazowsza między rzekami Pisą, Narwią i Omulew polecam wszystkim turystom... raczej namiotowym bo agroturystki na lekarstwo ale z warszawy drogą na Ostrołękę raptem dwie godzinki :D Działające studnie z żurawiami, drewniane domy, świetni ludzie :)

Dołączona grafika


JSG, ta seria plyt jest genialna, mam prawie wszystkie, poluje jeszcze na pojedyncze egzemplarze. Kiedys szly w MediaMarkcie po 19 zl za sztuke.. :)
Polecam wszystkim, ktorzy egzotu szukaja daleko a sami nie wiedza co maja pod nosem.Polskie Radio odwalilo kawal swietnej, wielkopomnej roboty!

#145 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2006 - 00:37

a propos

kurpiowskiego tematu - polecam tę piosnkę ze środka Puszczy Piskiej. Krejzi szit i przyznaję, bezwstydna zajawka.

http://web.mac.com/s...2D6DBA6DC5.html

A teraz koniecznie muszę namierzyć sidika Kurpie Puszcza Zielona

I Kapelę ze Wsi Warszawa...

#146 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 czerwca 2006 - 06:52

kokos empik na Marszałkowskiej, drugie piętro od schodów ruchomych w lewo aż pod ścianę powiedział bym że w środku sali :) dział muzyki etnicznej :) obie płytki jeszcze przedwczoraj były

Muzyka źródeł, merlin.pl 10zł ja odbieram od nich osobiście np na Waryńskiego przy metrze politechnika ;)
empik 8.90

#147 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 19 czerwca 2006 - 12:28

"I Kapelę ze Wsi Warszawa..."

Kokos, check this out! :

http://zywiolak.webd.pl/

#148 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 04 lipca 2006 - 10:15

Red Hot Chili Peppers
Stadium Arcadium

Klasyczne, redhotchilipepperowe ( ;) ) granie. Naprawdę przyjemnie się słucha, zwłaszcza w tak upalne dni. Polecam.

Dołączona grafika



#149 Monk

Monk
  • 354 postów
  • SkądWrocław / Gliwice / Przemyśl

Napisano 04 lipca 2006 - 11:04

Tak to prawda świetna płyta...szkoda tylko że najlepszy kawałek ukradli

#150 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipca 2006 - 12:15

nie będę chyba zbyt oryginalny, szczególnie z waszymi "wynalazkami" :)
Ostatnio rozkładam na czynniki pierwsze to:
Yo-Yo Ma plays Ennio Moriicone
http://phobos.apple....921032&s=143441

ps. myślę, że dobrym pomysłem byłoby umieszczanie w tym wątku linków do iTunesMS, jeśli jest taka możliwość.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych