Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[MUZYKA] Czego słuchacie? Co lubicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2031 odpowiedzi w tym temacie

#101 bw

bw
  • 6 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 10 kwietnia 2006 - 20:30

ostatnio nowy MATISYAHU, plyta YOUTH (2006), a w szczegolnsci wersja dubowa (Bill Laswell at the controls) • • • ponadto Audio Bullys - Ego War, jak rowniez muzyka z Mali (seria Rought Trade) oraz Burning Spear - Our Music (2005);

#102 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 22 kwietnia 2006 - 08:58

[center:c59de4df3d]Dołączona grafika

EDITORS - The Back Room[/center:c59de4df3d]

Ciekawa muzyka o dosyć alternatywnym brzmieniu. Generalnie nie lubie klasyfikowania i szufladkowania stylów więc nawet nie będę próbował :wink:

Tutaj próbki (Real Player):
Munich, Blood i All sparks

A tu więcej na
Amazon.com

#103 ślepy

ślepy
  • 108 postów
  • SkądLeeds (UK)

Napisano 22 kwietnia 2006 - 17:56

[center:dc8aeeb35f]Dołączona grafika[/center:dc8aeeb35f]
...a zwłaszcza kawałek "Heat Beat" 8)

#104 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 27 kwietnia 2006 - 11:02

widze ze ktos juz matisyahu wymienil ale polecam polecam polecam plytke "Live at Stubb's"

Dołączona grafika

a zwłaszcza pierwsze 7 kawałków :):D

i 10 kawałek :)

#105 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 27 kwietnia 2006 - 11:05

a co powiecie na disko polo?
wczoraj stworzyłem z kumplem nowy gatunek zwany Disko Szau(sza)
zapraszam na:
NSPK - Disko Szau

#106 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwietnia 2006 - 11:38

a co powiecie na disko polo?
wczoraj stworzyłem z kumplem nowy gatunek zwany Disko Szau(sza)
zapraszam na:
NSPK - Disko Szau


No całkiem całkiem :D

A tak na serio to podstawa to solidny punkrock.np. ostatnio rządzi mym odtwarzaczem płytka: Dropkick Murphy's "The Warrior's Code"
Dołączona grafika

No i klasyka gatunku: THE MISFITS "Famous monsters"
Dołączona grafika

#107 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 27 maja 2006 - 10:07

Witam,
Ostatnio głównie słucham płytki Boca 45 pt. Boca's Jukebox.
Fenomenalny mix 45 utworów od Jamesa Browna, przed Deep Purple po Beastie Boys.
Okładka i zestaw utworów >>> tutaj.
Dodatkowo polecam DJ Andy Smitha. Z jego strony można ściągnąć i posłuchać całych zestawów.
Link do downloadsów >>> tutaj.
Miłego słuchania.

#108 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 maja 2006 - 13:58

Zona mi zrobila niespodzianke i na prezent kupila plytke moich starych faworytow,jeszcze z liceum:)
Austriacko-francuscy satanisci dzialaja od 1993 i sa w dobrej formie, ich nowa plyta :sunwar the dead: kladzie na lopatki. Jak zwykle, delikatne kobiece soprany, odlotowe partie smyczkow (naprawde, niecodzienne aranzacje violi, skrzypiec i wiolonczeli!), obledne chory (muzyke na plycie nagrywalo 50 osob), do tego troche elektroniki.
Jak zwykle i piekno ale i drapieznosc. Elend znowu stanowi klase w muzyce neoklasycznej.
Dołączona grafika

Jakby ktos chcial posluchac innej strony muzyki:
http://www.elend-music.org/

a tu strona polskich wyznawcow :)
http://elend.prv.pl/

#109 moosacho

moosacho
  • 96 postów
  • SkądHindhead

Napisano 29 maja 2006 - 17:37

wyciagam 10 najblizszych plyt z polki i co tu mamy..? -prodigy- stary singiel no good, wyciagnalem wczoraj ze sklepu za grosze, -unkle- psyence fiction, z tego samego szopu, -tori amos -boys for pele - to mojej babki;), -dead can dance - przyznam sie ze nie sluchalem od lat, ale kupilem ostatnio i czekam na nowa zmieniarke w aucie;), - inxs -x, dla mnie rewelacja, - metallica - kill'em all -nie ma drugiej takiej ostrej plyty na swiecie a to byl debiut! - erykah badu - live, dobre, - dalej mam wszystko massive attack to tyle, musze z tym zrobic porzadek ;)

#110 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2006 - 17:41

metallica - kill'em all -nie ma drugiej takiej ostrej plyty na swiecie a to byl debiut!

Z tym się zgadzam, najlepsza płytka Metalki 8)

- dalej mam wszystko massive attack

A to tak jak u mnie :mrgreen:

#111 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 maja 2006 - 20:57

- metallica - kill'em all -nie ma drugiej takiej ostrej plyty na swiecie a to byl debiut!


Kocham Kill'em all!! Ale dla mnie numero uno to stary Slayer. Captor of sin, mandatory suicide, reign in blood, aggresive perfector, necrophiliac itp kawalki do dzisiaj rzadza u mnie w samochodzie. Zwlaszcza jeszcze te nieporadnie zgrane ale miazdzace bebny Dave'a Lombardo na Hell Awaits. Do dzis dla mnie w muzie nie elektronicznej wyznacznikiem poweru jest jazda na dwie stopy na perkusji.
Potem wielki Lombardo pojawial sie w Grip Inc., w Voodoo Cult i w koncu wyladowal u starego piernika Zorna:) !

- dalej mam wszystko massive attack


A mnie tylko kreci prayer for england :( A lubisz portisheady jedne :)?
pozdr

#112 moosacho

moosacho
  • 96 postów
  • SkądHindhead

Napisano 29 maja 2006 - 21:44

no pewnie, no i oczywiscie pan tricky, do dzis usmiecham sie na wspomnienie koncertu w stodole;) zreszta kazdy live jest nie do podrobienia slayer... pamietam, stulecia temu, nagrywalem pewnego niedzielnego wieczoru, jeszcze chyba z trojki, nie pamietam juz tytulu audycji - byla muzyka mlodych i to drugie wlasnie... w kazdym razi piractwo az milo;) i sciagnalem- przepraszam, przegralem sobie south of heaven, to bylo cos! zaraz w poniedzialek w szkole- sluchales nowgo slayera?! sie dzialo!

#113 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 30 maja 2006 - 07:03

cure, dave matthews, joy division, manu chao, les negrettes vertes, rachel yamagata, kazik,dead kennedys, w.a. mozart, chopin, babybird, u2, bruce springsteen... kolejność przypadkowa

#114 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 maja 2006 - 11:42

slayer... pamietam, stulecia temu, nagrywalem pewnego niedzielnego wieczoru, jeszcze chyba z trojki, nie pamietam juz tytulu audycji - byla muzyka mlodych i to drugie wlasnie... w kazdym razi piractwo az milo;) i sciagnalem- przepraszam, przegralem sobie south of heaven, to bylo cos! zaraz w poniedzialek w szkole- sluchales nowgo slayera?! sie dzialo!


Tak, to nawet Man puszczal. Po audycji dawali caly album do zgrania sobie. Nawet dawali przerwe na przelozenie kasety!! Szczescie ze wtedy byly Kasprzaki na licencji Grundiga i nagrywaly calkiem dobrze :))))
Tak samo zgrywalem gry na C64, puszczali radiem. Taka transmisja bezprzewodowa :))

#115 ślepy

ślepy
  • 108 postów
  • SkądLeeds (UK)

Napisano 30 maja 2006 - 20:48

A propos Slayera... Według niektórych metal dzieli się na: to co powstało przed "Reign In Blood", "Reign In Blood", oraz to co powstało po "Reign In Blood". ...choć ja tam i tak wolę "South Of Heaven" 8)

#116 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 31 maja 2006 - 18:44

http://www.last.fm/user/egodste/ :D

#117 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 maja 2006 - 19:53

A propos Slayera... Według niektórych metal dzieli się na: to co powstało przed "Reign In Blood", "Reign In Blood", oraz to co powstało po "Reign In Blood".

...choć ja tam i tak wolę "South Of Heaven" Cool


Niektorzy (frajerzy jacys:) ) tak dziela metal na przed "Arise" Sepultury i po...

Slayer to jeden z 3-4 zaledwie zespolow (obok Elend i MyDyingBride) gdzie uwielbiam WSZYSTKIE plyty.
Nawet kiedys w nocy TVN albo Pols(zm)at puscil horror z muza Slayera -Drakula2000 o ile sie nie myle. Tam byl kawalek z "God hate us all"-o ile pamietam "Bloodline".
Jeszcze tylko nie zdobylem tego setu wydanego na 20 lecie Slayera. Za jedyne 90 dolcow amerykanskich.. :)

#118 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 31 maja 2006 - 20:06

Jak już jest mowa o Slayerze to warto przesłuchać Divine Intervention (mój ulubiony, najbardziej klimatyczny). Nagrana już bez Lombardo, ale Paul Bostaph też wie do czego służy perkusja ;).
Dołączona grafika

#119 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 maja 2006 - 21:16

Jak już jest mowa o Slayerze to warto przesłuchać Divine Intervention (mój ulubiony, najbardziej klimatyczny). Nagrana już bez Lombardo, ale Paul Bostaph też wie do czego służy perkusja Wink.


"Hunting, fighting, killing whore.." po prostu miazdzy. Ostatnia plyta Slayera w starym stylu.

#120 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 31 maja 2006 - 21:32

No widzę, że Nasi tu są :wink: Tak więc Vader(w końcu jest się z Olsztyna; Docent RIP). A do samochodu Dave Matthews Band, Metallica, Biohazard, Pantera, SOAD, i nieśmiertelne U2.

#121 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 31 maja 2006 - 23:26

Aahhh... przypomniales mi: Panthera i "brutalny pokaz sily" z okladka zapowiadajaca zawartosc :) Niedawno w szwabskim "Dzienniku" byla laurka o Vaderze-ze to jedyny polski zespol, ktory zrobil taka kariere na swiecie ze Edi Gorniak z Myslovitz do spoly polowy nie sprzedali za granica tego co Vader na 4 kontynentach.

#122 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 01 czerwca 2006 - 07:23

A do samochodu Dave Matthews Band.....


a u mnie w samochodzie DMB w wersji koncertowej na zmianę Z Dave'm Matthewsem solo (akustyczny 'Gravedigger' rządzi)

#123 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 01 czerwca 2006 - 11:54

[..]
Niedawno w szwabskim "Dzienniku" byla laurka o Vaderze-ze to jedyny polski zespol, ktory zrobil taka kariere na swiecie ze Edi Gorniak z Myslovitz do spoly polowy nie sprzedali za granica tego co Vader na 4 kontynentach.


No są w iTunes.. kurde chłopaki z Olsztyna w iTunes 8)

#124 Kubat

Kubat
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 czerwca 2006 - 16:44

dodam swoje 3 grosze :lol:

Japonsko:
Polysics www.polysics.com
Melt Banana www.skingraftrecords.com/bandhtmlpages/meltban.html
FoB
Boom Boom Satelites
Three Michelle Gun Elephant www.universal-music.co.jp/tmge/
Guitar Wolf www.guitarwolf.net

Afrykansko (Kwaito)
www.ghettoruff.co.za
Mzekezeke
Zola
Mandoza
DJ Cleo

Ostro:
In Extremo www.inextremo.de
Ramstein
Tanzwut
Ratos de Porao www.ratos.com.br
Subway to Sally
Rollins Band
Kyuss

elektrycznie:
Aaviko
Zoot Woman www.zootwoman.com/
Les Rythmes Digitales www.astralwerks.com/lrd/
Ladytron
Whomadewho
Headman
Jeans Team www.jeansteam.de
Monkey Mark
Mouse on Mars www.mouseonmars.com
Munk
Stylophonic


:mrgreen:

#125 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 czerwca 2006 - 21:52

In Extremo www.inextremo.de
Ramstein
Tanzwut


Kubat, jako dudziarz musze sie spytac-a znasz/lubisz Corvus Corax? To chlopaki z Tanzwuta, tyle ze na samych dudach i bebnach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych