Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy podczas zakupu/pobierania Mountain Liona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#76 Pelikanowa

Pelikanowa
  • 1 postów

Napisano 25 lutego 2013 - 10:56

Witam, kilka dni temu kupiłem iMac a 27' od poprzedniego właściciela,chciałbym zrobic reinstalacje liona ale nie mogę sie zalogować podczas reinstalacji za pomocą mojego id które używam juz na ipadzie,informacja podawana jest taka ze id nie jest przypisane do wersji lion,prosze o podpowiedź co zrobic, reinstalacje chce zrobic min po to aby moc korzystać ze skype bo cały czas loguje sie poprzednimuzytkownik iMac

#77 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lutego 2013 - 10:59

LOL, 'zrobię reinstalację, bo nie umiem się wylogować ze skype'. Chcesz Liona na swoim apple ID, to go sobie kup, proste. A poza tym, to jest dział o mountain lionie.

#78 luzik

luzik
  • 27 postów

Napisano 08 marca 2013 - 10:45

Kupiłem na allegro MacBook'a Air Mid 2011 z oryginalnie zainstalowanym Lionem, ale poprzedni właściciel wykupił upgrade do Mountain Liona. W tej chwili pracuję sobie na ML. Czy mogę bezpiecznie przeinstalować system ? Czy będzie chciał Apple ID i jeśli nie znajdzie na moim koncie kupionego ML to zostanie zdowngrejdowany do Liona? Pytam bo chciałbym zaorać system w którym poprzedni właściciel mógł coś nabroić, a z drugiej strony nie chciałbym stracić ML

#79 pawelkrawiecki

pawelkrawiecki
  • 65 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 10 kwietnia 2013 - 22:43

ml kupno witam, czy znacie jakiś sposób na kupno ML , jeżeli żadna z moich kart nie jest akceptowana przez App Store! Maestro walutowa w euro i płatnicza w PLN'ach.

#80 wololo

wololo
  • 10 postów

Napisano 16 czerwca 2013 - 08:41

Witam, Wydaje mi sie ze mam jeszcze inny problem. Pare dni temu kupłem Macbooka Pro z zainstalowanym juz Mountain Lionem, po zalogowaniu zrobiłem update do 10.8.4 Czytalem, czytalem i stwierdzilem ze tez przydalbym mi sie backapowy instalacyjny usb. Postąpiłem zgodnie z instrukcjami - wszystko zrobiłem z altem i dostałem komunikat, ze wersja zainstalowana na komputerze (10.8.4) jest nowsza od tej na App store (10.8.3) i czy chce tylko pobrać plik instalacyjny - Oczywiście zgodzilem sie bo przeciez o to mi chodziło. Problem tylko w tym że pobrali mi te 18 Eurosów :/ Jestemw trakcie wyjasniania sprawy z supportem, ale moze ktos juz mial taki przypadek i potwierdzi ze wyjasnienie i zwrot to tylko formalnosc, Dzieki

#81 wololo

wololo
  • 10 postów

Napisano 17 czerwca 2013 - 14:27

Dziekuje za pomoc i ożywiona dyskusję ;) Okazało się - jak to napisał dość ciężko kumający Adi, że zwrot kasy jest wyjątkowym odstąpieniem od reguł, ale rozpatrzyli sprawę i zrobią to. Finalnie sprawa wyjaśniła się po tym jak dostał numer seryjny Macbooka.

#82 beyor

beyor
  • 21 postów

Napisano 22 czerwca 2013 - 21:33

OS X na najnowszym MPA Mam już nowego MBA, nie mam do niego zastrzeżeń. Chciałem zrobić pendrive instalacyjny z Mountain Lion (żeby mieć na wszelki wypadek) i trafiłem na problemy, z którymi nie mogę sobie poradzić. Nie chcę kupować systemu, bo zaraz wyjdzie nowy, zresztą kupiłem go wraz z komputerem. Myślałem, że w takiej sytuacji mogę go po prostu ściągnąć z AppStore za darmo (z wciśniętym klawiszem option). Nic to nie dało, mało tego, w ogóle nie mogę ściągnąć OS X - przy próbie zakupu pojawia się komunikat: "Nie można było sfinalizować zakupu. System OS X Mountain Lion nie jest zgodny z tym komputerem". Nie jest zgodny? Ciekawe, przecież to jest najnowszy MacBook i ten właśnie system był preinstalowany. Możecie mi to jakoś wytłumaczyć?

#83 rafmk

rafmk
  • 1 postów

Napisano 28 lutego 2014 - 00:34

witam nie jestem fachowcem wiec pytam. byc moze nawet nie we wlasciwym miejscu ale jestem swiezy dopiero zarejestrowany i nie bardzo jeszcze wiem jak zaczac zupelnie nowy watek. znalalzlem super moderatora wiec pytam bezposrednio. mam macbooka pro a1211,system operacyjny Mac OS X wersja 10.6.8 w polskiej wersji jezykowej. chcialbym przeinstalowac system operacyjny na wersje angielska ale nie bardzo wiem jak. mam zakupionego mountain liona z apple store'a, ale przy probie instalacji pokazuje mi sie komunikat ze nie moge tego wykonac na moim komputerze. prosze o wsparcie zoltodzioba. z gory dziekuje

#84 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2014 - 14:13

OS X nie ma wersji językowych. Zmień sobie język w ustawieniach. The End.

#85 Marcin Kutnicci

Marcin Kutnicci
  • 1 postów

Napisano 26 grudnia 2014 - 15:17

Cześć! 

(to mój pierwszy post więc nie krzyczcie jak coś napsuję)

 

Kupiłem iMac 27 (mid 2010) z postawionym 10.8 (nie pamiętam dokładnie który). Firma zachowując się "troche" nieprofesjonalnie, nie wyczyściła go i korzystałem z niego przez moment na koncie z hasłem (nie dało się nawet utworzyć pendrive instalacyjnego z ML ani Mavericks z uwagi na wymagane hasło). Pomyślałem więc, że wypruję cały system i postawie go z odzysku. Tu pojawił się problem, a w zasadzie dwa następujące po sobie. Okazało się ze jak wnioskuję ML nie jest już dostępny do poprania w ramach przywrócenia - "item is temporarily unavailable, try again later" (nie, nie mam go na moim końcie Apple ID, jeśli to coś zmienia - Mam Mavericks ale z poziomu przywracania systemu raczej nie mam tej możliwości wyboru). Troche to bandycki numer ale pomyślałem, że spróbuję sobie poradzić więc pożyczyłem od znajomego płytę z 10.6.7 (mało znajomych ma maki a to jedyna płyta jaką udało mi się zdobyć), natomiast wtedy system krzyczy, że nie moge zainstalowac systemu "nie bo nie". Tak więc jestem w trybie awaryjnym bez systemu, z gołym dyskiem i praktycznie bez żadnej możliwości ruchu w jaką kolwiek strone. Ma ktoś może jakiś pomysł, co zrobić w takiej sytuacji?

 

Pozdrawiam! :)



#86 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 26 grudnia 2014 - 19:50

Ten model był sprzedawany z systemem 10.6.x na płytach DVD. Płytek Ci nie dołączono?

Najlepiej poprosić kogoś ze znajomych, by zrobił Ci bootowalnego pendrive z Mavericksem lub ML.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#87 szponder

szponder
  • 117 postów

Napisano 28 grudnia 2014 - 16:23

Panowie, kupiłem ML wtedy kiedy była premiera, ściągnąłem sobie Yosemite i jestem niezadowolony. 

Chcę wrócić na ML, ale nie mam żadnego backup czy coś w tym stylu. Wiedząc o tym, że ML kupiłem, myślałem, że w każdej chwili będę mógł sobie ściągnąć, ale nie, nic nie ma. Co ja mam zrobić teraz?



#88 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 29 grudnia 2014 - 21:07

Sprawdziłem u siebie i mam ML na liście kupionych. Przycisk "Pobierz" mam aktywny. Musiałem sporo przeskrolować do zakupów z 2012  roku, ale jest.


  • szponder lubi to

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#89 dastro

dastro
  • 20 postów

Napisano 28 lutego 2015 - 10:59

Obecni używam Yosemite ale zamierzam na moim staruszku (iMac 2007 z 6GB Ramu) wrócić do Snow Leoparda. Orientuje się ktoś czy po powrocie będę mógł zrobić upgrade do TIGERA? 



#90 MacEryk

MacEryk
  • 116 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lutego 2015 - 13:26

Wracając do Snow Leoparda nie dasz rady pobrać z App Store Tigera - jeśli nie pomylił Ci się on z Mountain Lion (bo w tym wątku piszesz), to musisz chyba instalować go z oryginalnej płytki dołączonej do Twojego iMaca - nie wydaje mi się, żeby zaakceptował on boxowego Tigera 10.4.0, bo minimalny system na najwcześniejszej partii iMac z 2007 to 10.4.10. 

Jeśli jednak miałeś na myśli Mountain Liona, to będziesz go musiał kupić - darmowy jest dopiero Mavericks.


  • dastro lubi to

#91 dastro

dastro
  • 20 postów

Napisano 28 lutego 2015 - 21:08

Wracając do Snow Leoparda nie dasz rady pobrać z App Store Tigera - jeśli nie pomylił Ci się on z Mountain Lion (bo w tym wątku piszesz), to musisz chyba instalować go z oryginalnej płytki dołączonej do Twojego iMaca - nie wydaje mi się, żeby zaakceptował on boxowego Tigera 10.4.0, bo minimalny system na najwcześniejszej partii iMac z 2007 to 10.4.10. 

Jeśli jednak miałeś na myśli Mountain Liona, to będziesz go musiał kupić - darmowy jest dopiero Mavericks.

Ah, bo mi się te koty wszystkie pomyliły, a w sumie to miałem na myśli Liona :)

dzięki za odpowiedź. 



#92 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2015 - 22:02

Jeśli jednak miałeś na myśli Mountain Liona, to będziesz go musiał kupić - darmowy jest dopiero Mavericks.

 

Nie da się kupić Mountain Lion. Mavericks też nie da się ściągnąć, jeśli wcześniej nie był ściągany. Teraz aktualnym systemem jest Yosemite i tylko on jest normalnie dostępny w AppStore.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#93 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 lutego 2015 - 22:21

Nie da się kupić Mountain Lion. 

Poważnie?

http://store.apple.c...x-mountain-lion



#94 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2015 - 22:25

O w takim razie się myliłem. W AppStore nie ma, a nie wiedziałem, że można kupić w Apple Store.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#95 Pad

Pad
  • 27 postów

Napisano 30 stycznia 2019 - 10:46

Witam

 

Posiadam maca mini połowa 2011 roku. Chciałbym aktualizować system 10.07.5 do najnowszej wersji. Bez instalacji wersji 10.8 czyli Mountain Lion. Czy za system operacyjny muszę zapłacić czy jest jakaś darmowa aktualizacja?? 


  • Queen lubi to

#96 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 30 stycznia 2019 - 22:32

4-ro letniego kotleta odgrzewasz?

#97 Pad

Pad
  • 27 postów

Napisano 01 lutego 2019 - 09:46

4-ro letniego kotleta odgrzewasz?

Mi taki kotlet wystarczy do przeglądania internetu i od czasu do czasu zajrzę do Ofiice a do grania PS4. Zamówiłem w App Store Mountain Lion ale nadal czekam na dostarczenie… Strasznie długo to trwa.



#98 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 01 lutego 2019 - 10:46

Mi taki kotlet wystarczy do przeglądania internetu i od czasu do czasu zajrzę do Ofiice a do grania PS4. Zamówiłem w App Store Mountain Lion ale nadal czekam na dostarczenie… Strasznie długo to trwa.

Koledze chodziło o wątek sprzed wieków, a nie o komputer.

#99 Pad

Pad
  • 27 postów

Napisano 01 lutego 2019 - 11:17

Koledze chodziło o wątek sprzed wieków, a nie o komputer.

To się kurła dogadaliśmy :-) 



#100 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 01 lutego 2019 - 23:17

Zakladam ze masz HD3000, wiec tylko HS.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych