Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy podczas zakupu/pobierania Mountain Liona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2012 - 14:13

Twój system mimo kupienia nie chce się pobrać? Twoja karta zostaje odrzucona? Nie zakładaj nowego tematu - napisz tutaj.

#2 pk007

pk007
  • 13 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 lipca 2012 - 06:04

Czy powinienem dostać jakiś kod na e-mail ? Bo nie otrzymałem żadnego potwierdzenia na e-mail ani odnośnie zakupu ani potwierdzenia transakcji ? Udało mi się ściągnąć system. Wszystko działa jak należy. Czy Apple dopiero po jakimś czasie obciąży moją kartę ?

#3 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2012 - 08:20

Czy powinienem dostać jakiś kod na e-mail ? Bo nie otrzymałem żadnego potwierdzenia na e-mail ani odnośnie zakupu ani potwierdzenia transakcji ? Udało mi się ściągnąć system. Wszystko działa jak należy. Czy Apple dopiero po jakimś czasie obciąży moją kartę ?


Kolego jaki kod? Kupiłeś ML , Apple obciąży karet czasami po kilku dniach od zakupu. koniec kropka :)
kod na email dostają osoby którym przysługuje program darmowego OSX ML w przypadku zakupu nowego komputera.

#4 krzew

krzew
  • 37 postów
  • Skądpoznań warszawa

Napisano 26 lipca 2012 - 09:48

Mam nieobslugiwany sprzęt a jednak mimo zapowiedzi ze ML bedzie widoczny w app str. tylko dla wspieranych maszyn ja moge go normalnie zakupic i sciagnać...

#5 pk007

pk007
  • 13 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 lipca 2012 - 11:27

Ok dzięki, zdziwiłem się po prostu że karta nie została obciążona... Stąd moje pytanie...

#6 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2012 - 11:30

Ok dzięki, zdziwiłem się po prostu że karta nie została obciążona... Stąd moje pytanie...


Spokojnie, to zupełnie normalne działanie. Czasami to obciążenie następuje od razu czasami po kilku dniach od zakupu. Grunt abyś miał środki na koncie, lub na karcie gdyby to była kk.

#7 gasky

gasky
  • 78 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 lipca 2012 - 13:08

Ja też nie mogłem kupić. Wyskakiwał monit, że transakcja odrzucona. Podpiąłem inną kartę kredytową i poszło.

#8 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 26 lipca 2012 - 13:12

Ja też nie mogłem kupić. Wyskakiwał monit, że transakcja odrzucona. Podpiąłem inną kartę kredytową i poszło.


może po prostu miałeś limity na tej karcie ustawione na transakcje internetowe

#9 bartek1928

bartek1928
  • 5 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 13:57

Mam problem z pobraniem. Posiadam konto zarejestrowane w Stanach i na to konto wykupiłem giftcard, które dało mi 20$ do wykorzystania na zakupy w app store. Z prawej strony przy napisie account widnieje napis $20, lecz gdy klikam na przycisk buy app zostaję przekierowany do edit payment information. Nie wiem czy można jakoś to obejść, ale zacząłem od tego, że podczas tego okna wpisałem swój kod na gift card wróciłem do strony głównej, kliknąłem buy i znów to samo. Może ktoś ma jakiś pomysł? :)

#10 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 lipca 2012 - 13:58

19,99 kosztuje ML plus tax, masz za mało kasy ot co.

#11 bartek1928

bartek1928
  • 5 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 14:01

Ok, w takim razie ile jeszcze potrzebuję? Jaki to podatek tam jest naliczany?

#12 maaciek

maaciek
  • 29 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 14:18

Skorzystał już ktoś z Up-to-date? Ja dostałem kod i wszystko kilka minut po zleceniu, jednak kod jest nieprawidłowy, tj. został już użyty, jednak nie przeze mnie. Napisałem na kontakt podany w mailu, jednak już prawie mijają 24h i nie mam zwrotnego maila z nowym kodem, mogę gdzieś zadzwonić, ew. na jaki mail jeszcze pisać. Zależy mi na czasie, gdyż dzisiaj chciałem już postawić nowy system na SSD.

#13 pattom

pattom
  • 25 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 lipca 2012 - 15:32

Czołem, mi po pobraniu wyskoczył komunikat, że nie może się zainstalować bo plik jest uszkodzony lub zmieniony :) i mam pobrać jeszcze raz :)

#14 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 26 lipca 2012 - 18:28

Ok, w takim razie ile jeszcze potrzebuję? Jaki to podatek tam jest naliczany?

Podatek stanowy, który jest różny w różnych stanach, ale chyba jakieś stany nie mają podatku (Alaska, Montana?), więc musiałbyś mieć dane adresowe w jednym z nich

#15 michak80

michak80
  • 430 postów
  • SkądKijów ( Ukraina )

Napisano 26 lipca 2012 - 19:30

Witam, Nie będę ukrywał ze nakombinowałem i potrzebuje pomocy. Proszę nie traktować tego jako piractwa. Zgubiła mnie po prostu ciekawość. Mam MBA 11" 2011. Oryginalny OS to Lion. Ale nie mogłem się doczekać ML i ściagnalem tydzien temu wersje deweloperska i zainstalowałem. Teraz gdy pojawiła się już oficjalna wersja sformatowalem dysk z zamiarem zainstalowania ponownie Liona i zakupu ML. Niestety teraz gdy chce zainstalować OS moge wybrać tylko ML na którego nie mam licencji i nie moge go zainstalować. Nie posiadam Liona na USB i nie mam teraz kompa. Proszę o pomoc.

#16 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 26 lipca 2012 - 19:51

Podatek stanowy, który jest różny w różnych stanach, ale chyba jakieś stany nie mają podatku (Alaska, Montana?), więc musiałbyś mieć dane adresowe w jednym z nich


W Californii nie ma na pewno. Wystarczy zmienić stan na CA i pójdzie za te $20 bez podatku.

#17 kamcio233

kamcio233
  • 2 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 26 lipca 2012 - 19:55

Skorzystał już ktoś z Up-to-date? Ja dostałem kod i wszystko kilka minut po zleceniu, jednak kod jest nieprawidłowy, tj. został już użyty, jednak nie przeze mnie. Napisałem na kontakt podany w mailu, jednak już prawie mijają 24h i nie mam zwrotnego maila z nowym kodem, mogę gdzieś zadzwonić, ew. na jaki mail jeszcze pisać. Zależy mi na czasie, gdyż dzisiaj chciałem już postawić nowy system na SSD.


Mam ten sam problem i jak czytałem nie tylko my mamy z tym kłopot. Podobnie jak Ty pisałem maila lecz nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Czytałem jednak, że apple do 3 dni ma wysłać nowe kody.

#18 maaciek

maaciek
  • 29 postów

Napisano 26 lipca 2012 - 21:22

Mam ten sam problem i jak czytałem nie tylko my mamy z tym kłopot. Podobnie jak Ty pisałem maila lecz nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Czytałem jednak, że apple do 3 dni ma wysłać nowe kody.


Pisałem maila do supportu MAS i dostałem odpowiedź, że przykro itd, kod mam dostać najpóźniej za 48h. Szkoda, że tak późno, wymiana dysku na SSD będzie musiała poczekać.

e: właśnie dostałem nowy, prawidłowy kod i ML już leci. Dzięki Apple ;)

#19 hiiszpan

hiiszpan
  • 1 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 01:30

hejka, mam pytanie, jako że jestem całkowicie zielona mógby mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób mogę sprawić sobie oprogramowanie (podobno damrowe?) jeżeli kupiłam Macbooka air który ostatnio wyszedł

#20 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2012 - 07:30

http://myapple.pl/co...11-czerwca.html

#21 SweepeRpl

SweepeRpl
  • 196 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 12:29

Chcialem wziac udzial w programie Up-to-Date, wszedlem wiec na odpowiednia strone na polskiej stronie Apple, podalem wszystkie dane itd. Od dwoch dni nie dostalem zadnej informacji. I teraz uswiadomilem sobie, ze moze podalem zle dane, tj. jako miejsce zakupu podalem SAD Sp. z o.o. Warszawa (bo takie info mam na fakturze). Stiwerdzilem, ze wypelnie formularz jeszcze raz teraz podajac rzeczywiste miejsce zakupu (tj. iSpot Magnolia Park, Wroclaw) - rzeczywiscie pole autouzupelniania daje taka opcje. Ale niestety wyswietla mi, ze moj nr seryjny juz zostal uzyty... :/ Do kogo mozna sie odezwac w tej sprawie?

#22 neverneve

neverneve
  • 718 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 16:23

Do kogo mozna sie odezwac w tej sprawie?

Do supportu. Proponuje od razu do tego zagranicznego, bo nie sądzę abyś w naszym otrzymał pomoc. Ale warto spróbować.

#23 pakul

pakul
  • 29 postów

Napisano 27 lipca 2012 - 17:55

Chcialem wziac udzial w programie Up-to-Date, wszedlem wiec na odpowiednia strone na polskiej stronie Apple, podalem wszystkie dane itd. Od dwoch dni nie dostalem zadnej informacji. I teraz uswiadomilem sobie, ze moze podalem zle dane, tj. jako miejsce zakupu podalem SAD Sp. z o.o. Warszawa (bo takie info mam na fakturze). Stiwerdzilem, ze wypelnie formularz jeszcze raz teraz podajac rzeczywiste miejsce zakupu (tj. iSpot Magnolia Park, Wroclaw) - rzeczywiscie pole autouzupelniania daje taka opcje. Ale niestety wyswietla mi, ze moj nr seryjny juz zostal uzyty... :/ Do kogo mozna sie odezwac w tej sprawie?


dokładnie, napisz do AS ale tego ze strony apple.com - czyli zagranica i tylko po ang.

#24 EnAdE

EnAdE
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipca 2012 - 08:23

Witam! Proszę o pomoc,bowiem moja kopia ML nie chce się pobrać po ludzku.Zamówiłem darmowy update,wszystko ładnie wypełniłem i zaczęło się ściągać w MAS.Ściągnęło się jakieś 4 GB i pojawił się błąd dotyczący połączenia z Internetem.Mój iMac (mid 2011) twierdzi, że go nie mam,a jak widać jest inaczej.Komp lata pod domową siecią WiFi.Oczywiście net śmiga,jak szatan, a w miejscu paska pobierania pojawił się błąd "error has occured" i systemowa informacja po polsku o rzekomym braku netu.Podsumowując, co się dzieje i jak to naprawić?

#25 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 28 lipca 2012 - 19:00

Spróbuj na kablu Ethernet.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych